Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 wrz 2024, o 20:25


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2013, o 17:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Birmingham, UK
Pomógł: 0

Ja jestem na tym forum od paru dni, to nie miałem okazji.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2013, o 18:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja witam oczywiście oficjalnie Ryśka i wszystkich zresztą ... a ja potwierdzę słowa wojtka, że wśród naszych forumowiczów są także ci z przedziału 60+ ;) a osób 50+ jest sporo ... tylko sami w rozmowach ze mną często mówią że na razie tylko obserwują i czytają ... ale czasem się w końcu pojawiają i ujawniają ;) ... co mnie cieszy i miło oficjalnie przywitać na forum ...

Jak widać samo forum i jego idea - to nie ja ... ja tam jestem pikuś, to co tu się dzieje fajnego - to podejście właśnie tych wszystkich "UJAWNIONYCH" ;) jak widać sporo jest ludzi którzy preferują taki sposób komunikacji na forum ... takie formy wzajemnej pomocy itp ... Jedna osoba nic by tu nie zdziałała ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2013, o 21:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2013
Posty: 42
Pomógł: 0

Nazywam się Kuba. Pochodzę ze Starogardu Gdańskiego, gdzie aktualnie mieszkam. uczęszczam do pierwszej klasy technikum (profil elektroniczny). Przygoda z elektroniką zaczęła się od chodzenia do klubu radioamatorskiego SP2KFD w Starogardzie Gdańskim. W czasach gimnazjum składałem kity AVT i jakoś dalej poszło.. :) Elektronika zawsze mnie fascynowała, i ostatnimi czasy poczułem chęć poznania czegoś nowego, i padło na.... mikrokontrolery. Moje hobby poza elektroniką to:
-Produkcja muzyczna
-Motoryzacja



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2013, o 23:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to witamy w świecie mikroklocków grower ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 16:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2013
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 0

Dołączyłem do forum na dniach i jest to pierwszy post, także witam wszystkich i również parę słów o sobie skrobnę.

Pochodzę z królewskiego miasta Wschowy, a przyszło mi urodzić się dokładnie w dwusetną rocznicę Konstytucji 3 Maja :) skończyłem LO na profilu mat-fiz, później wybrałem się na studia w kierunku mechatroniki. Do tego czasu elektronika praktycznie nie interesowała mnie za bardzo, a i jakiegoś szczególnego kierunku zawodowego sobie nie obrałem, a że mechatronika to szeroka dziedzina, to pomyślałem sobie - pójdę, sprawdzę się i jakaś dziedzina mnie pewnie szczególniej zainteresuje - jestem raczej umysłem ścisłym (ze skłonnościami do bajkopisarstwa, ciekawe jak tutaj wyjdzie), więc to była dla mnie wtedy myślę dobra opcja. Na bodajże pierwszym roku mielismy zajęcia z podstaw elektroniki, niestety totalnie skopane przez wykładowcę, który ani trochę nie potrafił zainteresować nikogo tą dziedziną. Na drugim roku było już coś o mikrokontrolerach i przełom nastąpił na laborkach z ów dr.-ing. (jak się tytułował) kiedy poznawaliśmy Arduino. Na sam wstęp wg mnie jest to jak najbardziej odpowiednia platforma, tym bardziej, że C jako tako ogarniałem. No i ten moment kiedy program zaczął świecić diodami tak jak chciałem - to było to! Ale taki mały niedosyt, że to jednak nie jest czysty C, że to już coś gotowego. Mimo to strasznie mi się to spodobało. Muszę przyznać, że w tym momencie jeszcze ledwo zdawałem sobie sprawę jak działa układ w sensie elektronicznym, przewody zasilania i masy to podłączałem więcej razy niż Mirek podchodził do C ;)

Aktualnie jestem na ostatnim semestrze inż. i jest u nas postawiony duży nacisk na mechanikę - jak dla mnie za duży. Wiem już, że te części mechaniczne, automatyka, czy programowanie obrabiarek i ogólnie ta część pozaelektroniczna aż tak bardzo mnie nie interesuje, dlatego rozważam podjęcie od nowa studiów na kierunku elektronika/EiT (wcześniej widziałem, żeście wymieniali spostrzeżenia odnośnie różnych uczelni. Za jakiś czas pewnie będę chciał się w temacie bardziej rozeznać i będę wdzięczny za wszelkie opinie i doświadczenia z tego kierunku na różnych uczelniach). Próbowałbym sił na mgr na elektronice, ale niestety, mój stan wiedzy wyniesiony z uczelni i wkładu własnego na pewno nie jest na odpowiednim poziomie. Cóż, za późno zacząłem, ale jestem usatysfakcjonowany z tego, że studia dały mi to czego chciałem - poznałem nowe rzeczy i odnalazłem to, czym chciałbym się zajmować - świat mikrokontrolerów i elektroniki zaczyna mnie naprawdę fascynować, mimo że dopiero zaczynam te rzeczy gruntowniej przerabiać od początku. Z racji tego też raczej będę więcej czytał na forum niż pisał - przynajmniej na początku.

Parę tygodni temu trafiłem na jeden z filmów Mirka na jego kanale. Mirku jesteś fenomenalny - nadawałbyś się na wykładowcę. Filmy oglądałem jeden za drugim, tak wciągały, zwłaszcza Twój sposób wypowiedzi - nie da się zasnać jak to bywało na wykładach. Aż chce się słuchać! No i z jednego z filmów trafiłem na bloga, potem też na forum i oto jestem. Czekam z niecierpliwością na dostępność w sklepie niebieskiej książki!

Jeśli chodzi o sprawy "pozabranżowe", hmm... Uwielbiam piłkę nożną, a 3 lata temu założyłem pewną stronę traktującą o FC Barcelonie (linka nie podaje, kto zainteresowany, ten znajdzie w profilu), do której odwiedzenia zachęcam culers, jeśli tacy tu są. Z udzielaniem się na tej stronie (teraz już trochę mniej) wiąże się znajomość języków takich jak angielski, hiszpański czy nawet kataloński (pochwalę się, że ze słuchu także) no i zwracanie uwagi na wszelkiej maści błędy w pisowni - moją pieczątką może być równie dobrze ta: http://th04.deviantart.net/fs71/200H/f/ ... 5epknf.png ;)

Moim idolem jako człowiek jest Éric Abidal, który dwa razy wygrał walkę z rakiem i jeśli on dał radę z nim się uporać, to myślę, że i ja dam radę ogarnąć elektronikę i całe te mikroklocki. A co! Nie chcę niczego reklamować, ale myślę, że warto obejrzeć ciekawy wywiad z nim, w którym pada kilka ciekawych zdań nie tyle o futbolu, co ogólnie życiu: http://vimeo.com/56502764

Z innych rzeczy podoba mi się też saga wiedźmińska razem z adaptacją w grze (w przeciwieństwie do serialu), no i lubię pobiegać - a do najchudszych nie należę. A nie robiłem tego już jakieś pół roku z powodu bezmyślnego urazu kolana, także dziś chyba się wybiorę w trasę - tak żeby sprawdzić, czy jeszcze daję radę. Wszak rok temu o tej porze zaczynałem sobie wyrabiać kondycję.

No i wyszło opowiadanie. Eh. No ale jak już pisać, to raz a treściwie ;)

O najważniejszym zapomniałem... Przemek jestem!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 18:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy witamy ;) chociaż już Anty poczynił obowiązki dobrego gospodarza jako pierwszy ;)

kurys napisał(a):
Czekam z niecierpliwością na dostępność w sklepie niebieskiej książki!


Jest dostępna - ale na tą chwilę być może już się skończyła ta starsza wersja w miękkiej oprawie :(

jeśli ci akurat na tej zależy mocno a nie na tej w twardej to napisz maila bezpośrednio do Pani Anety: aneta@atnel.pl

być może ona jeszcze coś w poniedziałek znajdzie z tego starszego wydania.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 18:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2012
Posty: 146
Lokalizacja: Racibórz
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Tak to wygląda że jestem najstarszy wiekiem (63 latka)na tym forum. I chyba najmniej wykształcony bo zaledwie po Technikum Kolejowym o specjalności "Ruch i przewozy kolejowe". No ale hobby chyba nie wymaga wyższego wykształcenia :D . A pierwsze moje spotkanie z elektronika nastąpiło gdy miałem 12 lat :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 18:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Widłami , widłami szanowne grono nowych przyjaciół na forum :)
znaczy Witamy, Witamy bardzo serdecznie wszystkich miłośników kodzenia, starszych i młodszych ceowników
w naszych skromnych progach ... :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 18:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013
Posty: 106
Pomógł: 0

@stachn, a ja, za to jestem tutaj chyba najmłodszy :D (15 lat) Wykrztałcenie podstawowe ukończone więc jestem gotowy na świat ! :P A właściwie widać że młodziak bo uśmieszków co nie miara :roll:
A tak na serio, to jakiś czas tu siedzę, czytam, czasami się odezwę, więc wypadałoby się przedstawić.
A więc, tak jak w opisie mam na imię Artur, niczego interesującego jeszcze nie osiągnąłem ale do czegoś to piękne hobby mnie doprowadzi :) Mieszkam w mieścinie która nawet asfaltu nie ma więc przynajmniej nikt mnie nie znajdzie :P

Pierwsze zderzenie z elektroniką... coś jakoś od 10 roku życia kręcę się wokół scalaków. Tzn zawsze rozbierałem samochodziki na pilota i przerabiałem (czyt. rozwalałem) je ku uciesze własnej ! :D
Mam kolekcję ok. 15 płytek (nie wiedziałem jak działają ale wiedziałem jak przylutować pistoletówką przewody do silniczków) na różne częstotliwości które raz po raz przekładałem z moich bolidów :P
Hmm... i właściwie to nic więcej ciekawego nie ma :|
O może jakaś tam stykówka, którą męczę ze 2 lata tworząc na niej drobne układy, i programator na LPT pięknie działający z AT90S2313 :)
Dopiero od tych wakacji doznałem olśnienia rzucając w kąt bascoma i zabrałem się z pomocą miękkiego Mirka za C i uważam że to jedna z lepszych decyzji w moim życiu :)

Niemniej pozdrawiam wszystkich, i miłego weekendu, a właściwie to ostatnich godzin wolności...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 19:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2013
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Jest dostępna - ale na tą chwilę być może już się skończyła ta starsza wersja w miękkiej oprawie :(

jeśli ci akurat na tej zależy mocno a nie na tej w twardej to napisz maila bezpośrednio do Pani Anety: aneta@atnel.pl

być może ona jeszcze coś w poniedziałek znajdzie z tego starszego wydania.


Faktycznie dostępna jest nowa wersja, jeszcze dziś ją zamawiam. Posiłkowałem się linkiem, który jest tutaj: http://atnel.pl/mikrokontrolery-avr-jezyk-c.html i przekierowuje na stronę sklepową do I wydania. Na podstronie z nową wersją brak odnośnika do sklepu, przydałby się ;)

Mam nadzieję, że książka dojdzie do środy, bo w czwartek rano wyjeżdżam na dwa tygodnie, a miałbym fajną lekturkę na 6 godzin podróży naszą piękną koleją.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2013, o 20:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

o i cenna uwaga - poprawię link ;) dzięki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 00:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

To ja może też kilka słów o sobie ... W przeciwieństwie do większości kolegów ja bardzo długo nie wiedziałem czym chcę się w życiu zajmować, skończyłem LO na profilu matematyczno - językowym i planowałem studia związane z ekonomią. Na szczęście stwierdziłem jednak, że zanudziłbym się na śmierć przesiadując "przy kalkulatorze" licząc czyjeś pieniądze, dlatego zacząłem rozglądać się za innym rozwiązaniem. Przejrzałem oferty pracy w okolicy mojego miejsca zamieszkania i wyszło na to, że ciekawą alternatywą będzie kierunek inżynierski. Szczerze powiedziawszy na "chybił trafił" wybrałem AiR... Brzmi to przerażająco ale jak się potem okazało nie byłem w tym podejściu do studiów osamotniony :(. Pierwszy rok studiów upłynął bez jakiegokolwiek zainteresowania elektroniką. Zdawałem co było do zdania ale poza tym nie robiłem nic związanego z elektroniką/automatyką. Przełom przyszedł nagle. Pewnego letniego wieczoru marnując jak zwykle czas na "graniu w gre" pomyślałem , że warto byłoby poczytać ponadprogramowo czym tak naprawdę mam się zajmować. Najpierw były podstawy elektroniki analogowej , potem zafascynował mnie temat amatorskiej robotyki dzięki czemu trafiłem na forum forbot. Tam pierwszy raz spotkałem się z pojęciem mikrokontrolera. Jako że na pierwszym roku studiów na "programowaniu" wałkowaliśmy do znudzenia Pascal'a ( :oops: ) naturalnym wyborem stał się bascom. Potem było już tylko lepiej. Każdą wolną chwilę poświęcałem elektronice . Ostatecznie udało mi się zdobyć tytuł inz i szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafiłem na utrzymanie ruchu do dużej firmy z branży samochodowej. Kilka miesięcy przepracowałem jako elektryk "ciągnąc druta i wymieniając krańcówki" . Kilkakrotnie miałem możliwość wykazania się znajomością sterowników S7 i pewnego pięknego dnia zostałem automatykiem. Na co dzień zajmuję się naprawami i programowaniem maszyn oraz robotów. Ciągle staram się dokształcać , a ponieważ od awarii do awarii mija czasami kilka godzin to mam kiedy zająć się swoim hobby. Na wolne chwile kupiłem sobie książkę Mirka i od tego momentu zafascynowały mnie możliwości języka C w kontekście programowania mikrokontrolerów. Obecnie jestem na etapie przerabiania GB i mój wysłużony zestaw prototypowy EVB zostanie w niedługim czasie zdecydowanie zastąpiony pełnym zestawem ATB . W tym miejscu chcę również podziękować wszystkim ludziom którzy tak mocno angażują się w rozwój tego forum. Panuje tu niespotykana w sieci atmosfera . Nie ma głupich pytań a każdy kto prosi o pomoc ją otrzymuje. Naprawdę za to wszystko głębokie wyrazy uznania i szacunku. Dzięki :!:

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 00:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

no to witamy oficjalnie ;) i cieszę się że kolega dostrzega jak wielu ludzi tutaj angażuje się w pomoc innym.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 14:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Birmingham, UK
Pomógł: 0

Witam również kolegę Krzyśka. Miło wspólnie pracuje się z tak młodymi, pełnymi energii i pomysłów.
Cytuj:
Kilka miesięcy przepracowałem jako elektryk "ciągnąc druta
W dalszej przeszłości też miałem do czynienia z drutami, było ich tysiące w telekomunikacji. Z perspektywy czasu uważam to za zły wybór i szkoda, że wtedy nie skupiłem się na czystej elektronice, do której od kilku lat próbuję wrócić. Ale cóż być może było mi to pisane albo wtedy taka natura.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 15:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

Nie miałem oczywiście nic złego na myśli mam nadzieję że żaden elektryk mnie za te słowa nie zlinczuje :). Po prostu ta praca nie dawała mi pełnej satysfakcji ze względu na stosunkowo małą ilość wyzwań i po krótkim czasie można było określić ją jako rutynę :(.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 16:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Birmingham, UK
Pomógł: 0

Nie sądzę, żeby elektryk ani każdy co "ciągnie druta" miał takie zamiary, żeby tak młodego od razu linczować.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 16:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

rysiekm55 napisał(a):
Nie sądzę, żeby elektryk ani każdy co "ciągnie druta" miał takie zamiary, żeby tak młodego od razu linczować
hmmm ten tego kurza melodia ... sam nie wiem ... może by wypadało ....

:)

Witamy na forum

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 17:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

w takim razie jestem następny w kolejce po malkontentach :? dobrowolnie poddaję się karze :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 18:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

krzysztof napisał(a):
dobrowolnie poddaję się karze


Łeee no to u nas jak ktoś dobrowolnie poddaje się karze - to od razu mówi że robi 10 do 20 pompek :lol: ... wtedy jest ok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 19:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

ufff już się bałem że będę musiał napisać bibliotekę do obsługi wyświetlacza firmy 古特 :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 19:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Birmingham, UK
Pomógł: 0

Wydaje mi się, że Krzysiek da radę dobrowolnie nawet 30 pompek i po takiej zaprawie zaprogramuje każdego procka AVR.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 19:08 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

rysiekm55 napisał(a):
po takiej zaprawie zaprogramuje każdego procka AVR.



bez programatora ;-)

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 19:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2013
Posty: 143
Pomógł: 1

pamiętam że czytałem kiedyś w edw lub elektronice praktycznej o możliwości programowania mikrokontrolera bez komputera wystukując odpowiednią sekwencję XD. Muszę gdzieś w czeluściach dysku odszukać ten artykuł :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 20:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2013
Posty: 12
Lokalizacja: golubkowo
Pomógł: 0

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ;)
Mam na imię Grzegorz. 32 wiosny na karku. Mieszkam w małym miasteczku w kujawsko-pomorskim znanym z turniejów rycerkich.
Elektroniką interesuję się już od najmłodszych lat choć nie miałem łatwo. W rodzinie i znajomych nie było nikogo z kim mógłbym pogłębiać swoją wiedzę. Internetu również nie było. Dopiero w technikum (ZSMEiE w Toronto) w jakimś tam stopniu łyknąłem troszkę więcej. Życie potoczyło się jak się potoczyło, krótka przygoda na studiach, a potem praca. Choć nie do końca związana z zawodem, ale nie jest też jakimś przeciwieństwem (praca na ploterze termicznym cnc). I tak w sumie już minęło prawie 12 latek :) W sumie zawsze mnie interesowały maszyny sterowane komputerowo. W miedzy czasie własna działalność, serwis GSM i drobne naprawy.
Już jakiś czas temu podchodziłem do zagadnienia związanego z programowaniem procesorów, ale jakoś ugrzęzłem w tym wszystkim i się trochę zniechęciłem.
Jakieś 2 tygodnie temu trafiłem na jeden z poradników Mirka i powiem szczerze chęci do podjęcia kolejnej próby wrócił. Przez ostatnie wieczory obejrzałem ich kilkanaście i jestem pod wielkim wrażeniem, że jest ktoś taki kto chce swoją wiedzę przekazać innym. WIELKI SZACUN dla Ciebie Mirku i dla tych wszystkich którzy idą podobną drogą. W tym miejscu zazdroszczę trochę tym startującym z elektroniką nastolatkom, że mają takie ułatwienie w dzisiejszych czasach. Ale co tam, cieszę się trafiłem tutaj. Jak widzę panuje tu bardzo fajna atmosfera.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 21:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Witaj, pozdrowienia z Bydgoszczy ;-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 21:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

grzechugd napisał(a):
W tym miejscu zazdroszczę trochę tym startującym z elektroniką nastolatkom


eeeh ja podobnie ;) ... a przy okazji witamy witamy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 21:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Witamy witamy ... mam nadzieję że zostaniesz z nami na dłużej ...
zapraszamy też na czat ... gdzie ...a sam się dowiesz :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2013, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Birmingham, UK
Pomógł: 0

Witam kolego Grzegorz i jestem pewny, że dzięki wspaniałemu klimatowi na tym forum, uda ci się pokonać swoje trudności na początku drogi i dzięki pomocy naszych kolegów rozwiniesz swoje skrzydła. Czuj się tutaj jak u siebie w domku. Pozdrawiam.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 17:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lis 2013
Posty: 2
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pomógł: 0

Witam. Jestem Mateusz z Czechowic-Dziedzic. Pracuję w firmie jaka zajmuje się tematyką CNC jak cięcie wodą czy cięcie stali kwasoodpornej. Pracuję w sekretariacie więc tematyka biurowa. Zainteresowania to głównie Internet, grafika komputerowa i informatyka. Pozdrawiam wszystkich.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i zapraszamy do załapania naszego bakcyla ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO