Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 wrz 2024, o 18:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2013, o 21:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2012
Posty: 146
Lokalizacja: Racibórz
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Trochę o sobie napisałem przypadkowo tutaj topic1579.html ale może rozwinę to trochę bardziej.
Z wykształcenia jestem ślusarzem ( po zawodówce) oraz technikiem komunikacji o specjalności "ruch i przewozy kolejowe" - czyli wykształcenie na dyżurnego ruchu. Ale chodząc do technikum miałem juz dyplom mistrza z zakresu automatyki kolejowej. Na PKP pracowałem w sumie 40 lat i to w pionie automatyki. Teraz to już jestem na emeryturze. Jak ktoś ciekawy, co to takiego ta automatyka to zapraszam na jedną z moich stron http://www.usrk.republika.pl/ . Trochę okrojona w stosunku do pierwotnej ( tak z 60% zawartości) – ale wystarczy. Tym zagadnieniem zajmuje się do dziś, jako hobby – miałem ten komfort pracy, że hobby a praca tworzyły całość zagadnienia.
Poza tym oczywiście moje hobby to elektronika ( juz 52 lata), wędkarstwo ( trochę krócej), i szereg innych pokrewnych dziedzin ( DELPHI, strony www itp.). W sieci na forach i nie tylko można mnie znaleźć jako stachn lub nstach. Za młodych lat byłem zapalczywym krótkofalowcem ( znak SP9DFP) lecz życie zmusiło mnie do rezygnacji z tego hobby.
Obecnie próbuje zgłębić zagadnienie związane z językiem C dla AVR - ciężko to idzie, bo co rusz musze coś napisać i wracam do BASCOMA. Ale coś mi się wydaje, że niebawem będę zmuszony pisać w C – opracowuję różne układy elektroniki związane z moim byłym zawodem i mój ulubiony ATmega 8 zaczyna już mi nie wystarczać. A właściwie nie tyle ATmega 8 co 4kb BASCOMA
Dziś to mnie równowagi wyprowadził ECLIPS – nie wiem dlaczego ale co rusz wywalał błędy a po ponownym uruchomieniu prawidłowo kompilował – ponowna kompilacja i znowu inne błędy bez zmiany kodu. – ale to już inny temat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2013, o 21:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem Mateusz i mam 22 lata. Ukończyłem liceum ogólnokształcące na profilu matematycznym. Obecnie studiuję zaocznie elektronikę i telekomunikację na AGH. Nie było to moim hobby i znalazłem się tam troszkę przez przypadek. Na razie bardziej interesuje mnie część programistyczna niż sprzętowa. Nie umiem dobrze lutować ani projektować czy wytrawiać płytek. Znam odrobinę C++ a teraz postanowiłem poduczyć się C i zacząć coś pisać na uC. Wybrałem AVR-y i przez filmik na YT trafiłem tutaj. Poza studiami pracuję dorywczo. Czasem udzielam korepetycji z matematyki. Prowadzę też forum ale o zupełnie odmiennej tematyce. Mam nadzieję, że czegoś się tutaj nauczę i rozwiążę problemy, które na pewno będę mieć przy dalszej nauce programowania. Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 kwi 2013, o 22:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy Panowie - i po to jest to forum aby pomóc w tych pierwszych krokach w przyjaznej atmosferze. Jak na razie udaje nam się

.... a jeśli wy także będziecie mieli odrobinę cierpliwości i samozaparcia to zobaczycie że można w miarę szybko przeć do przodu i pokonywać różne przeszkody - także z tym Eclipse - jak pisze wyżej kolega stachn ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2013, o 17:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 26
Pomógł: 0

Witam wszystkich, mam na imię Rafał jestem studentem 3 roku Elektroniki i Telekomunikacji na Wojskowej Akademii Technicznej. Specjalizacja- Inżynieria systemów bezpieczeństwa więc samego programowania niewiele dlatego sam zainteresowałem się mikrokontrolerami AVR po dość nieudolnej próbie nauczenia mnie-totalnie zielonego studenta drugiego roku(po ogólniaku) w sprawach uC programowania STM32 (tak wiem, nienormalni są ale dopiero niedawno zdałem sobie z tego sprawę). Po zaliczeniu przedmiotu (cudem) słowo mikrokontroler raczej średnio mi się kojarzyło aż do natknięcia się na cykl artykułów o AVR no i tak już poleciało:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2013, o 19:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Witaj żołnierzu w naszych skromnych progach :-)

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 16:33 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2013
Posty: 15
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 0

Witam serdecznie forumowiczów. Jestem uczniem 2 klasy technikum elektronicznego i tak ostatnio zainteresowałem się mikrokontrolerami jako początkujący w tej dziedzinie szukając informacji trafiłem na to miłe forum. ;) Narazie staram się dużo czytać na ten temat więc niezawiele się udzielam, ponieważ brak mi jeszcze doświadczenia ale mam nadzieję, że przyjdzie taki moment gdy dorównam poziomem wiedzy do bardziej doświadczonych kolegów.
Teraz pozdrawiam Was i dzięki za tworzenie tak wspaniałego forum!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 17:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy hunger :) ..... śmiało dawaj razem z nami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 11:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 kwi 2013
Posty: 12
Pomógł: 0

Cześć Wszystkim.

Właśnie się zarejestrowałem i to mój pierwszy wpis na forum dlatego chciałbym się przywitać. Mam już trochę więcej lat niż (chyba) średnia forumowa. Od kilkunastu lat jestem programistą, jednak z elektroniką miałem do tej pory niewiele wspólnego. Braki wiedzy w tej dziedzinie mam nadzieję nadrobić między innymi dzięki Waszej pomocy :) Na forum trafiłem po obejrzeniu poradników Pana Mirka dotyczących Eagle dzięki którym myślę że powinno mi się udać zaprojektować swoją pierwszą płytkę. To tyle ode mnie na początek. Pozdrowienia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 11:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to witamy i zapraszamy do współpracy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 16:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 mar 2013
Posty: 38
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1

Witam wszystkich :)

Mam na imię Mateusz przygodę, z elektronika i programowaniem różnego typu ustrojstwa zacząłem w gimnazjum kiedy mój biedny komputerek nie nadawał się już do grania w żadną z nowych gier , a Baldur Gate'sa przeszedłem 50 raz, doszedłem do wniosku że warto by się czymś zainteresować i samemu zrobić jakąś gierkie :) Tak po licznych perypetiach i 'obrażaniu się' na to że to jednak nie jest takie proste programowałem sobie od Pascala po C++ żeby dojść do nieszczęsnego DirecX ;]

Do technikum chodziłem w Gdańsku Zespół szkół Łączności, szkoła bardzo fajna i potrafiąca zainteresować, bardzo polecam, ogólnie na uczelni było sporo wykładowców z Politechniki oraz z Akademii Morskiej, także mieliśmy niezłe możliwości PLC (Schneider moeller, Simensy ) no było sporo zabawy, do tego znakomite zajęcia z Assemblera z Panią Rybczak (pozdrawiam) dzieki którym w końcu ktoś wprowadził mnie w świat mikroprocesorów (DSM 8051) eh... miedzy czasie było sporo PHP i zarabiania na tym, ale koniec końców wypadałoby się na czymś skupić.


Obecnie studiuje na Akademii Morskiej w Gdyni, studia bardzo interesujące, niestety system boloński przepięknie rozprawił się z programem nauczania i mamy takie gry i zabawy jak przedsiębiorstwo i inne bzdety, zabierając nam miedzy innymi Układy Iskrobezpieczne (które z racji wykonywanego zawodu są strasznie potrzebne... na szczęście dogadaliśmy się o fakultet), oraz Procesory Sygnałowe z bardzo rzetelnym wykładowcą.

Na uczelni przewinęły się również poczciwe AVR i było nam bardzo przyjemnie ;)
Samemu się wziąłem za Arm'y z racji tego że interesuje mnie bardzo napęd elektryczny, energoelektronika , sterowanie wektorowe więc wypadałoby coś silniejszego ;) w przyszłosci pewnie DSP.


Co wakacje sobie pracuje, a prace mam bardzo fajną ;p bo pływam sobie na kontraktach jako asystent elektryka, cadet etc może nie długo już jako ETO (oficer elektryk) . Także świata można zwiedzić trochę za bardzo ładne pieniądze przy tym :) Do tego na statku posiadam sporo czasu (dopóki coś się nie zepsuje ;p ) dlatego można ślęczeć przy FFT oraz transformatach Clarka Parka ;p


Żeby wzbudzić zazdrość bezczelnie zamieszczę zdjęcia. W przyszłości mam nadzieje dostać się do jakiegoś serwisu napędów oraz prądnic, ew jako wdrożeniowiec nowych rozwiązań na statku, marzy mi się firma :)

Biegun północny
Biegun północny
Biegun północny
Biegun północny, CMK (Centrala Menewrowo Kontrolna)
Stany
Missisipi
Brazylia
Brazylia, Salvador
Brazylia
Dzień jak co dzień :)
OSTENDE MAX
sztormik :)
Sztorm
Atlantyk
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 18:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to życzę powodzenia w realizacji dalszych planów i marzeń :) w tym dobrze prosperującej firmy poza tym, że witamy oficjalnie na forum.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 00:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 kwi 2013
Posty: 5
Pomógł: 0

Witam Wszystkich,

aby rozpocząć - mam nadzieję niekrótką - przygodę z forum, również powinienem się przedstawić. ;)

Jestem 24-letnim poznaniakiem, inżynierem elektroniki i telekomunikacji (PP). Niestety bardziej telekomunikacji... wróć! niestety elektroniki nie bardzo... Ogromnie lubię programowanie (od asemblera, przez C, C++ po C#, po drodze jeszcze np. Matlab), zwłaszcza implementowanie różnych algorytmów (ostatnio mocno zainteresowała mnie kryptografia), nie mniejszą frajdę sprawia mi obcowanie z elektroniką (bardziej mikrokontrolery, systemy wbudowane niż elektronika analogowa); jest to dla mnie coś porównywalnego z klockami LEGO. :) Niestety źle podszedłem do tematu w pierwszym kontakcie i teraz daje to o sobie znać. Mam nadzieję kiedyś to nadrobić i mieć solidne podstawy by wszystko co zechcę umieć zrobić samemu (elementy automatyki w domu, systemy zabezpieczeń, zabawki edukacyjne dla dzieci, naprawy sprzętu domowego itp.), choć ciężko ocenić, jak rozległa będzie musiała być ta wiedza.

Moją ignorancję troszeczkę może usprawiedliwi fakt, że poza programowaniem i nostalgią wobec elektroniki mam bardzo wiele różnych hobby, bardzo dużo rzeczy lubię robić, niestety na prawie żadną z nich nie mam ostatnio czasu (także od prawie dwóch lat mam w głowie pomysł na komercyjny produkt który wydaje mi się być sensowny, chciałbym chociaż prototyp zrobić...). Obecnie z powodu planowanego ślubu kończę w przyspieszonym trybie stopień magisterski EiT, jednocześnie od ponad roku pracuję w jednym z ośrodków naukowych w Poznaniu (aktualnie w zakresie sieci komputerowych).

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie! :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 06:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i zapraszamy na przygody z mikroklockami :)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2013, o 08:26 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sty 2013
Posty: 11
Pomógł: 1

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników niniejszego forum.

Jako, że jest to mój pierwszy post to może parę danych o mojej osobie.
Mam 38 lat pochodzę z woj. lubelskiego m. Hrubieszów. Moje pole zainteresowań to głównie mechanika , motoryzacja, elektronika, astronomia(bardziej budowa przyrządów obserwacyjnych), informatyka, fotografia, historia.
Mikroprocesorami zainteresowałem się już jakiś czas temu. Zacząłem od atmegi8. Na początek parę razy zamigałem diodami, wgrałem parę przykładowych programów znalezionych w internecie, ale jak mi przyszło napisać własny program to już nie było tak różowo(choć jestem średnio zaawansowany w pisaniu programów w języku C i innych). Postanowiłem więc poszerzyć moją wiedzę. Pierwsza myśl internet. Tak mnóstwo materiałów, ale przefiltrowanie tego i znalezienie konkretnego przykładu i w miarę przystępnie wytłumaczonego to już trzeba poświęcić trochę czasu(a jak wiadomo zawsze go brak). Druga myśl książki. Tak jest parę pozycji na temat procesorów AVR ale żadna jakoś mi nie pod pasowała. Pewnego dnia przeglądając jakąś tam stronę w internecie natrafiłem na reklamę niebieskiej książki. Po zapoznaniu się z jej opisem, oraz po przeglądnięciu bloga mirekk36 oraz niniejszego forum, doszedłem do wniosku, że to jest to czego szukałem. Dzięki Mirkowi i jego niebieskiej książce (na zieloną jeszcze przyjdzie czas ) oraz wam użytkownikom tego forum, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki z chaosu panującego w mojej głowie na temat programowania AVR-ów w języku C, począł się wyłaniać klarowny, sensowny i logiczny obraz ' co z czym i dlaczego'.
I to tyle na mój temat dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2013, o 08:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy w naszych skromnych progach ;) i dziękuję za takie podsumowanie odnośnie niebieskiej książki .... Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny główny cel jaki starałem się zrealizować pisząc tę pozycję, udało się spełnić ... Dokładnie chodziło mi o to o czym mówię w trailerze ;) w tym miejscu:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rk#t=1115s

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 maja 2013, o 14:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

W sumie co szkodzi!

Mam na imie karol. Jestem fizykiem (w trakcie studiowania) uwielbiam sklejać modele różnych samolotów z okresu II wojny swiatowej. Lubię łamigłówki matematyczne i ogólnie matma to mój zywioł. A co do systemów mikroprocesorowych, to dostała mi sie w łapę książka kardasia i polubiłem jego styl myslenia, więc jestem tu gdzie jestem wśród was i w sumie mi to pasuje.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 maja 2013, o 20:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Paul Dirac napisał(a):
W sumie co szkodzi!.


Pewnie, że nic nie szkodzi ;) wręcz przeciwnie - witam zatem oficjalnie chociaż troszkę już u nas jesteś.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 maja 2013, o 22:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Cytuj:
Tranzystor jest sprawny, dopóki tkwi w nim MAGICZNY DYM.

powiedzenie informatyków :lol:

Witajcie koledzy ;)

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 maja 2013, o 11:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012
Posty: 31
Pomógł: 0

Cześć . . .

Nazywam sie Kamil . i koncze ; D



Ostatnio edytowano 23 gru 2013, o 21:28 przez B7ackJoker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2013, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

No to i ja coś napiszę. Nazywam się Rafał czego można się domyślić po nicku, rocznik 84. Mieszkam sobie na Mazurach. Z zawodu jestem elektrykiem i pracuje jako dyżurny elektryk w fabryce, gdzie usuwam bieżące awarie maszyn, więc trochę elektryk, trochę elektronik i automatyk. Pierwszej próby wprowadzenia mnie w świat programowania dokonał kolega z pracy w języku Bascom i na procesorach 8051 niestety jakoś zabrakło umiejętności i czasu więc poległem. Następnie po trafieniu na książkę Mirka doszedłem do wniosku że w C można więcej i jest takie jakieś bardziej fachowe, powoli dorobiłem się drugiej zielonej książki i zestawu ATB v1.04, po drodze dzięki wideo poradnikom opanowałem Eagle czego wynikiem było wykonanie od zera wzorując się na schemacie Mirka modułu ETH. No i na razie tyle mi się udało zdziałać w C - sprawdzić moduł i nie skończyć termometru na PT 1000, sprzęt leży i bardziej się od niego oddalam niż przybliżam, ale jeszcze się trzymam :) . Wobec czego na razie więcej będę czytał niż pisał na forum. W wolnych chwilach zajmuję się i interesuję montażem instalacji RTV i wszystkim co związane z TV satelitarną i naziemną. A w totalnie wolnym czasie jeżdżę na rolkach po mieście i za miastem oraz freestyle slalom.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2013, o 09:01 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 1
Pomógł: 0

Dzień dobry w piękny deszczowy dzień :)

Na forum trafiłem z YT oglądając poradniki Pana Mirka. Jestem totalnym początkującym jeśli chodzi o elektronikę i mam zerowe doświadczenie, a aktualnie jestem w trakcie kompletowania warsztatu i zbieraniu poradników. Zajmuję się zawodowo programowaniem w PHP od ponad 10 lat i przy okazji posmakowania elektroniki chciałbym również nauczyć się dodatkowych języków programowania.

Pozdrawiam, Łukasz :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2013, o 09:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

witamy i powodzenia ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2013, o 17:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Witam,

Na imię mam Mariusz, z wykształcenia jestem elektronikiem, z zawodu informatykiem, staram się łączyć obie dziedziny.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2013, o 19:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i mamy nadzieję, że chociaż troszkę będziemy w stanie pomóc w tym połączeniu jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak coś to proszę śmiało pytać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2013, o 18:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 306
Pomógł: 0

Witam wszystkich mam na imię Damian, Jeżyk to mój pseudonim z dawnych czasów. Obecnie mam 24 lata i kończę inż z elektrotechniki.
Wcześniej ukończyłem technikum elektryczne. Mieszkam w miejscowości Piła, Pracuje dla firmy zajmująca się poszukiwaniem nafty i gazu wcześniej nazywała się NAFTA Piła obecnie EXALO Drilling. Jestem elektrykiem na wiertni jeżeli kogoś interesuje to na urządzeniu IRI-1200. Fajny system pracy bo albo 14 dni w domu 14 w pracy po 12h albo 28/28 dni jeżeli praca jest gdzieś daleko od polski. Np w Gruzji gdzie obecnie przebywam. Przygodę z avr zacząłem bardzo niedawno lecz bardzo mnie to zainteresowało. Musze se trochę części do pracy przywieść i jak mam czas to by go nie marnować szkolić się w tym zakresie. Jeżeli chodzi o forum i książkę super bardzo duży szacunek dla Mirka i wszystkich którzy się przyczynili do powstania takiej bazy wiedzy i informacji. Miła i przyjazna atmosfera tutaj panuje. Gdy rozmawiam z kolegami na temat AVR to zawsze wspominam te forum oraz książkę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, miłego wieczoru tam w PL :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2013, o 20:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No witamy oficjalnie na forum ;) bo już przecież troszkę na nim jesteś ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2013, o 20:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 306
Pomógł: 0

No tak. Tylko nigdy się nie przedstawiałem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 maja 2013
Posty: 1
Pomógł: 0

Mam na imię Rafał, jestem studentem mechatroniki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przygodę z AVR dopiero zaczynam i już mi się podoba. I tzw "niebieską biblię" przeczytałem i bardzo fajnie wszystko wyjaśnione(momentami nawet zabawnie).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy ;) i zapraszamy do czynnego udziału w życiu na naszym skromnym forum ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2013, o 19:21 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2012
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Witam,
Na forum jestem już w sumie dość długo, jednak nigdy się nie udzielałem, nie miałem takiej potrzeby- wszystko dla początkującego jest w książce :) Do drugiej jeszcze nawet nie zaglądałem, ale pewnie jest równie dobra, jak pierwsza.
Coś osobie, jestem studentem 6 semestru Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, specjalizacja: Aparatura Elektroniczna.
Po 3 latach studiowania prawie niczego się na uczelni nie nauczyłem :) Zdecydowanie więcej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej zdobyłem w technikum elektronicznym.
Chciałem pogratulować Wam wszystkim znakomitej atmosfery na forum. Jest ono jedyne w swoim rodzaju!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO