Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 07:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2014, o 21:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014
Posty: 73
Pomógł: 0

OK
mk_ssd1306.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


mk_ssd1306.h

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


main.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


mk_graphic.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


oled_font1.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Będę wdzięczny za pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2014, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

@Dariusz Brzózka, sprawdziłem twoje pliki: main.c, mk_ssd1306.c oraz mk_ssd1306.h, zmieniając jedynie piny do jakich mam podpiętego oleda, bitmapa inicjalizacyjna wyświetla się prawidłowo, beż żadnych baboli w prawym dolnym rogu. Sugeruję jeszcze raz sprawdzić połączenia, ewentualnie pokusić się o zmiany pinów na mikrokontrolerze. Na PW, wysłałem ci swoją wersję biblioteki z przykładowym kodem w main.c. Sprawdź go u siebie, nie zapominając o konfiguracji połączeń w pliku nagłówkowym biblioteki, jeśli nadal będzie z błędami na tym obszarze wyświetlania, to może oznaczać problem z wyświetlaczem.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 08:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014
Posty: 73
Pomógł: 0

Niestety po sprawdzeniu przesłanego kodu ten sam efekt :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 11:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Dariusz Brzózka napisał(a):
Niestety po sprawdzeniu przesłanego kodu ten sam efekt :(
W tej sytuacji prawdopodobnie jest jakiś problem techniczny z Twoim wyświetlaczem, sugeruję kontakt ze sprzedawcą.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 12:44 

Pomógł: 0

Niestety dokładnie jak kolega martw mówi, jak podłączenia ok, odpowiednio wybrany kwarc w projekcie, fusy itd. są ok. wgrany testowy soft zgodnie z połączeniami w opisie to nie ma bata, musi działać.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 22:18 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2014
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa/Rypin
Pomógł: 0

Witam wszystkich.

Po wielkich bojach z wyświetlaczem OLED w końcu udało mi się go uruchomić.

Próbowałem własnymi siłami pisać kod z poradnika pana Mirka jednak nie udało się tego zrobić, cały czas wyświetlacz nie działał.
(Moja ogromna prośba czy można prosić o cały działający kod biblioteki? Wiem ktoś sobie może pomyśleć, że idę na łatwiznę, ale tak nie jest, trzy dni walczyłem sam, czytając forum i oglądając wideo)

Udało mi się zoperować wyświetlacz i dodać pin RST. (Szkoda tylko że zakupy zrobiłem już jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym).
(Mała propozycja. Może pan Mirek wprowadziłby do sklepu najróżniejsze czujniki, drobne moduły, które można wykorzystać w projektach)


Pozdrawiam i wielkie podziękowania dla pana Mirka.

_________________
Greenbook, Bluebook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2014, o 14:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Fian napisał(a):
Witam wszystkich.

Po wielkich bojach z wyświetlaczem OLED w końcu udało mi się go uruchomić.

Próbowałem własnymi siłami pisać kod z poradnika pana Mirka jednak nie udało się tego zrobić, cały czas wyświetlacz nie działał.
(Moja ogromna prośba czy można prosić o cały działający kod biblioteki? Wiem ktoś sobie może pomyśleć, że idę na łatwiznę, ale tak nie jest, trzy dni walczyłem sam, czytając forum i oglądając wideo)

Udało mi się zoperować wyświetlacz i dodać pin RST. (Szkoda tylko że zakupy zrobiłem już jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym).

Pozdrawiam i wielkie podziękowania dla pana Mirka.


Witaj Mirek udostępnił gotowy wsad i opis by sprawdzić czy działa ci OLED ... 3 dni to mało nad tym siedziałeś :) ja np koło 4 tygodni :) jak nie więcej ... poradnik po pradniku z oczekiwaniem na kolejny oglądałem poradnik cofając się często w tył ... skoro Mirek nie udostępnił plików pod linkiem w poradnikach wideo oznacza to że jeżeli przejdziesz przez to sam to dużo zrozumiesz ...

Jeżeli już coś sam naskrobiesz wg poradnika to oczywiście chętnie służę pomocą.


Fian napisał(a):
(Mała propozycja. Może pan Mirek wprowadziłby do sklepu najróżniejsze czujniki, drobne moduły, które można wykorzystać w projektach)



Wprowadzić to pewnie i by Mirek mógł ale to się wiąże z inwestycją finansową ... i jak zakupi np 100 modułów to kiedy mu się zwrócą pieniążki ?
Przerabiane z kubkami i koszulkami które i tak nadal są w sklepie.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2014, o 12:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 162
Pomógł: 6

Koledzy... czy Mirek gdzieś te biblioteki udostępnia w całości?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2014, o 13:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Witaj.
Na dzień dzisiejszy nie, można samemu stworzyć bibliotekę na podstawie poradników.
Wspominał Pan Mirek, że po nakręceniu ostatniej części zostanie cały cykl wraz z kodami źródłowymi umieszczony na płycie DVD.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 21:36 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 gru 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Cześć, mam problem z pojawiającym się "syfem" na wyświetlaczu OLEDowym.
ObrazekObrazek

Na zdjęciu po lewej stronie lewy górny i prawy dolny róg wyświetla jakieś "coś". Nie jest to losowy stan pamięci, bo za każdym razem ma ten sam kształt.
Mogę się tego pozbyć czyszcząc całą linię, jeżeli np próbuję mu wysłać 30 bajtów 0x00 to nie czyści tych śmieci.

Dodatkowo, żeby wyświetlić na nim grafikę muszę zmieniać mu adres pamięci, bo inaczej wysyłając mu całą tablicę wszystko jest zapisywane do pierwszej "strony" pamięci i tylko widzę jak się scrolluje mi obrazek, a raczej jego fragmenty w pierwszej linii wyświetlacza.

Dodatkowo wyświetlacz nie wyświetla równomiernie, na zdjęciu widać, że w sektorach gdzie jest mniej pikseli do podświetlenia jaśniej one świecą.

Kupę czasu już włożyłem w uruchomienie jego, a on dalej nie chce ze mną w pełni funkcjonować.
Macie może jakiś pomysł skąd to może się brać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 02:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Witam wszystkich.
Muszę przyznać, że obsługa tych wyświetlaczy nie jest prosta dla początkującego. Na podstawie poradników, a dokładnie Part1 i Part2, oraz biblioteki Adafruit, po dłuuuuugiej walce... mam i ja!
Niestety mam obecnie tylko jednego OLED'a z I2C, na SPI przetestuję jak dojdzie przesyłka od Atnela. Napotkałem na podobny problem jak kolega wyżej, jakieś takie dziwne losowo zapalające się pixele, zawsze w tym samym miejscu. U mnie były w prawym dolnym rogu. Byłem już przekonany, że to wadliwy wyświetlacz.
Nie dałem jednak za wygraną. Okazało się, że do obsługi bufora (1024) jednak potrzeba większego procka niż Atmega16, którego katowałem ile wlezie!
Na Atmega32 i po bardzo dokładnym przeanalizowaniu kodu wraz z sekwencją init, wszystko działa idealnie!
No to teraz czas na następny poradnik! Part3!
Po raz kolejny wielkie dzięki za wspaniałe poradniki oraz książki, panie Mirku! Rewelacja!
Pozdrawiam serdecznie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 07:24 
Online
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Muszę przyznać, że obsługa tych wyświetlaczy nie jest prosta dla początkującego

Za to ucząc się na tak przyjemnym obiekcie jak te oledy - początkujący szybko przestaje być aż takim początkującym ;) .. i to też jest jeden z głównych celów takich poradników

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 22:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Muszę przyznać rację, ale to tylko i wyłącznie dzięki pana książkom i poradnikom! Skoro moja biblioteka działa również na SPI to chyba nie jestem już tak bardzo początkującym! :-) A tak poważnie to jeszcze raczkuję. Super są te oledy!

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 09:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam, jakiś czas już próbuje zainicjalizować wyświetlacza i nadal nic. Nie pojawiło się "gwieździste niebo". Przerobiłem też funkcje display, tak aby wypełniała bufor wartościami 0xFF , ale na wyświetlaczu nic się nie wyświetla. Wyświetlacz pochodzi z firmy atnel z dorobionym pinem reset. Mógłby ktoś sprawdzić czy na moim kodzie wyświetlacz się inicjalizuje?
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Wyświetlacz podłączony tak jak w pliku nagłówkowym, próbowałem też używać zarówno samego pinu reset jak i CS.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 10:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

@tomasz199001, poprawki do Twojego kodu:

1. MK_SSD1306.h - brak dwóch komend w funkcji ssd1306_init()
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Powinny być one na samym dole przed:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


2. MK_SSD1306.c - błąd w pętli for() funkcji SPIwrite() - prawidłowo powinno być:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


3. - Pin CS proponuję odłączyć i wykorzystywać tylko reset. Oczywiście w kodzie ustaw:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


4. - jTag oczywiście wyłączony ;)

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

A jeszcze jedno, nie napisałeś jakiego procka używasz, ale rozmiar bufora ustawiłbym na 1024 bajty (przy wyświetlaczu 128x64).

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 11:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Niestety po poprawkach wyświetlacz nadal ciemny, jTag wyłączony. Procesor to ATmega16 dlatego bufor ustawiłem na 512, 1024 zajmuje całą pamięć, ale i tak na razie nie korzystam z tego bufora.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 14:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

W funkcji ssd1306_init(), masz delay'e 200ms, powinno być 25ms.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Poza tym, jeśli chcesz zobaczyć "gwieździste niebo" usuń ssd1306_display(); z main.c

Wstaw kod bibliotek po poprawkach, sprawdzę.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 15:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Uff, wyświetlacz ruszył, nie myślałem że zbyt duże opóźnienie może powodować kłopoty. Działa na pinie RST po podłączeni CS do GND, na CS po podłączeniu RST do VCC i na obu naraz. Ruszam dalej z poradnikiem, dzięki za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 04:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 gru 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Udało mi się chyba rozwiązać zagadkę śmieci na ekranie.
Przyczyną było skończenie się ramu!
atmega 8 ma tyle ramu co grafika do tego ekranu, a gdzie zmienne? :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 06:04 
Online
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

scythe1123 napisał(a):
Udało mi się chyba rozwiązać zagadkę śmieci na ekranie.
Przyczyną było skończenie się ramu!
atmega 8 ma tyle ramu co grafika do tego ekranu, a gdzie zmienne? :D

zmienne, a stos ?

Widziałeś panie stos na wyświetlaczu ;) Wielu widzi taki stos a mimo to upierają się, że mają uszkodzony wyświetlacz ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2015, o 21:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 gru 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

No ja akurat tylko znalazłem jeden przypadek kogoś kto miał taki problem i było w tym wątku.
Ten wyświetlacz jest trochę bardziej upierdliwy, bo ma 132bajty na stronę pamięci, więc trzeba o tym pamiętać i ewentualnie wysyłać kilka dodatkowych bajtów, no i on automatycznie nie zmienia adresu strony pamięci przy jej zapełnieniu, więc trzeba samemu komendą zmieniać adres pamięci do której zapisujemy.

W wolnej chwili zrobię porządek z funkcjami i zapakuje je w bibliotekę i wtedy plan jest aby przenieść się na stm32 :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 cze 2015, o 22:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 lis 2014
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam wszystkich :)
Czy zauważyliście w swoich OLEDach efekt jakby wypalenia pikseli ? Znaczy piksele które świeciły dłużej mają nieco odmienną barwę od tych mniej używanych .
Objawia się to tak, gdy wgram bitmapę wszystkich zapalonych pikseli widzę bitmapę startową ATNEL która świeciła jakiś czas wcześniej .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 cze 2015, o 22:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Tak. W dość krótkim czasie występuje ten efekt niestety.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 cze 2015, o 02:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 lis 2014
Posty: 4
Pomógł: 0

Efekt :
Obrazek
Teraz mamy naznaczone wyświetlacze :D Polecam zaświecić wszystkie piksele :)
Oczywiście zdjęcie słabo oddaje efekt.
Czy wyświetlenie negatywu danej bitmapy porównywalny czas wyrówna koloryt ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 cze 2015, o 09:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

A może to tylko kurz? Próbowałeś przetrzeć ekran tego oled'a?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 cze 2015, o 09:50 

Pomógł: 0

anshar napisał(a):
A może to tylko kurz? Próbowałeś przetrzeć ekran tego oled'a?


To nie kurz, niestety OLEDy, mają taką tendencję, że przy stałym wyświetlaniu zostaje duch i nic z tym nie zrobisz. Cień jest mocno widoczny szczególnie na białej wersji. Czym dłużej tym większa różnica niestety.
Stąd ja porzuciłem pomysł wykorzystania ich do stałego wyświetlania w swoich projektach.

Niestety, po po za tym są naprawdę świetne i kontrastowe, tylko nie ma mowy o wyświetlaniu stałym jakiś komunikatów.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 cze 2015, o 09:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Zawsze można je wybudzać zależnie od potrzeby przyciskiem, czujnikiem lub czasowo.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 sie 2015, o 19:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2014
Posty: 76
Pomógł: 0

u mnie też zaświeciło się gwieździste niebo na moim ssd1306 ;)
dzięki za kod tomasz199001;)
i za poprawki matw ;)
w końcu zobaczyłem na własne oczy, że w eclipse da się go odpalić
dostałem kopa, działam dalej ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 21:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2014
Posty: 135
Pomógł: 11

Witam

Mam pytanie, ale trochę wstyd je zadać (-: . Czy ktoś może mi powiedzieć czy kody do OLED-ów które Mirek prezentuje w poradnikach są gdzieś dostępne do ściągnięcia? Ewentualnie, czy któs byłby tak miły, aby zamieścić przepisaną bibliotekę i program Mirka z poradników o OLED-ach? Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Najlepiej przepisywać oglądając poradniki, wtedy wszystko można zrozumieć co się robi. Sam tak robiłem i nie jest to takie trudne a dzięki temu w głowie zostaje mnóstwo cennych informacji. Dlatego myślę że warto poświęcić te kilka godzin na obejrzenie poradników, a w razie problemów zawsze można pytać na forum o wytłumaczenie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO