Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 14:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 00:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

No cóż Panie i Panowie, szacunek do książek chyba wynosimy z domu. Ja przynajmniej takie cechy rodziców wyłapałem. Cena, którą dziś płacimy za książki kosztujące kilkadziesiąt, a czasem kilkaset złotych, powoduje, że każdą z nich otaczam szczególną estymą i od razu obkładam czymkolwiek. Zazwyczaj jest to zwykła gazeta, np. Mirka dwa tomy Biblii zawinięte są w zwyczajną gazetę, akurat trafiło na zielone wydanie Gazety Prawnej - świetne czasopismo, a zwłaszcza papier, na którym swoje artykuły drukują. Mirku, mam nadzieję, że się nie obrazisz, że nie jest to złota okłada z grawerką? Ale zapewniam, że wszystkie inne książki stoją albo na lewo, albo na prawo od Twoich.

I powiem Wam, że normalnie bym się tu nie udzielał, gdybym nie zamówił kolejnych ciekawych książek. Właśnie doszły do mnie dwa tomy "Sztuki Elektroniki" - Horowitza i Hilla. Polecił je jeden z kolegów naszego forum. I wiecie co? Już są obłożone. Wiecie dlaczego? Pokaże okładkę swojemu dziecku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 08:47 

Pomógł: 0

Mnie Pani z Języka polskiego uczyła dokładnie na odwrót. Rozumiem, Encyklopedia Brytanica itp. Ale książki techniczne, czy powieści, jak wyglądają jak nowe, znaczy były nieczytane ;).

Nie mam warunków by nosząc dziennie kilka książek praca-dom-praca nie ulegały one "sfilcowaniu". Po za tym moje to robię z nimi co chcę. Co innego pożyczona, pożyczona to świętość i nawet ręce umyje zanim wezmę jakiś album czy książkę. Na swoich robię notatki, wklejam zakładki, dodatkowe kartki.

Kolega by się za głowę złapał jak by widział większość lektur przynoszonych przez moją Polonistkę (którą bardzo szanuję), Z P. Tadeusza - powyrywane kartki, pozakreślane strony. Książka dla niej była narzędziem do przekazywania wiedzy, nie celem samym w sobie. Dla mnie jest to samo. Sam sobie powprowadzałem erraty do moich książek ;). Ostro działam zakreślaczami....

Ale za to moją kolekcję płyt CD i vinyli traktuje z pełnym pietyzmem i na większości nie ma rysy ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2012, o 07:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2012
Posty: 67
Lokalizacja: Drawski / Gorzów
Pomógł: 0

worner napisał(a):
No cóż Panie i Panowie, szacunek do książek chyba wynosimy z domu. Ja przynajmniej takie cechy rodziców wyłapałem. Cena, którą dziś płacimy za książki kosztujące kilkadziesiąt, a czasem kilkaset złotych, powoduje, że każdą z nich otaczam szczególną estymą i od razu obkładam czymkolwiek. (...)


Słusznie. Również wykonałem okładkę ze zwykłej kartki A3. Ogólnie to szanuję rzeczy czy książki bo kupno którejkolwiek z tych rzeczy kosztowało mnie trochę pracy.
No ale to tylko moje podejście do życia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO