Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 10:28


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2011, o 20:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

Witam,
Kiedyś słyszałem, że ma wyjść kolejna książka od Pana Mirka :)
Czy jest szansa, że ukaże się ona w tym roku??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2011, o 20:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tak plan wydawniczy był żeby pojawiła się na początku grudnia, ale niestety legł w gruzach :( .... dlatego mam nadzieję, że uda się przynajmniej w styczniu 2012. A przeliczyłem się na czasie potrzebnym na opracowywanie warsztatów i solidne przygotowanie ćwiczeń i kodów tak, żeby u KAŻDEGO działały. Poza tym tragicznie dużo czasu zeszło na tym czego się najbardziej obawiałem czyli rozgryzieniem transcieverów radiowych RFM12 oraz RFM70 ;) .... ale za to mam nadzieję, że efekt końcowy hmmmm - no może się spodoba. Zobaczymy czy warto było się tyle trudzić i czy równie ciepło zostanie przyjęta ta kolejna moja pozycja. Tym bardziej, że nadal mam problemy z redaktorami, korektorami, składem itp itd - ot takie przyziemne niby rzeczy - ale za to szalenie kosztowne nie tylko jeśli chodzi o czas panowie ;) ..... Ok, dlatego dalej zabieram się za robotę, a piszę i ćwiczę już prawie dniami i nocami.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2011, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Czy ta ksiazka nowa to bedzie kontynuacja starej + nowe projekty czy jak ?

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2011, o 21:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachu napisał(a):
Czy ta ksiazka nowa to bedzie kontynuacja starej + nowe projekty czy jak ?


Dokładnie, to będzie kontynuacja - czyli już tylko same warsztaty, no ale i już bardziej zaawansowane zastosowania języka C i to zdecydowanie. Plus mam nadzieję, sporo, sporo ciekawych rzeczy wyjaśnionych od podstaw a w przypadku niektórych - całkiem inne podejście do rozwiązań programowych/obsługi programistycznej niż te, które można dotąd spotkać w internecie o ile w ogóle można je spotkać. Mam nadzieję, że jeśli pod koniec grudnia uda mi się zamknąć w końcu spis treści to przynajmniej to będę mógł pokazać jako wstępną zapowiedź tematyki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2011, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
jachu napisał(a):
Czy ta ksiazka nowa to bedzie kontynuacja starej + nowe projekty czy jak ?


Dokładnie, to będzie kontynuacja - czyli już tylko same warsztaty, no ale i już bardziej zaawansowane zastosowania języka C i to zdecydowanie. Plus mam nadzieję, sporo, sporo ciekawych rzeczy wyjaśnionych od podstaw a w przypadku niektórych - całkiem inne podejście do rozwiązań programowych/obsługi programistycznej niż te, które można dotąd spotkać w internecie o ile w ogóle można je spotkać. Mam nadzieję, że jeśli pod koniec grudnia uda mi się zamknąć w końcu spis treści to przynajmniej to będę mógł pokazać jako wstępną zapowiedź tematyki.


No to gitara czekam z niecierpliwoscia :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2011, o 15:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 lis 2011
Posty: 2
Pomógł: 0

Czy jest szansa że w drugiej książce znajdą się w nagłówkach stron tytuły rozdziałów i podrozdziałów np strony parzyste rozdział nieparzyste podrozdział ? Ułatwiło by to przeszukiwanie książki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2011, o 16:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

aeonyx napisał(a):
Czy jest szansa że w drugiej książce znajdą się w nagłówkach stron tytuły rozdziałów i podrozdziałów np strony parzyste rozdział nieparzyste podrozdział ? Ułatwiło by to przeszukiwanie książki.


Jest bardzo duża szansa, hmm to jest wręcz jeden z wielu celów ogólnej poprawy jakości kolejnej książki pod tym względem.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2011, o 16:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 lis 2011
Posty: 2
Pomógł: 0

Świetnie, a czy będzie prowadzona jakaś przedsprzedaż :) ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2011, o 17:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

aeonyx napisał(a):
Świetnie, a czy będzie prowadzona jakaś przedsprzedaż :) ?


Na tym etapie jest dużo za wcześnie, żebym mógł coś na takie tematy podpowiedzieć jednak. Nie dlatego, że to jakaś tajemnica - po prostu jeszcze mam kawał roboty do zrobienia.

Ale pewnie będzie firma o czymś takim myślała i jeśli już to odpowiednio wcześniej zostanie to ogłoszone.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2011, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

dlatego nie mamy co polemizować z polityka firmy :) i cyklem wydawniczym książki chyba, że przedpremierowe egzemplarze pojawia się w chinach :)
myślę, że idąc tropem filmu Kosmiczne Jaja --> rozwiązaniem by była rewolucja wydawnicza -- samopisząca się książka , która jest dostępna w sprzedaży przed trafieniem do druku :)

żarty żartami , ale czekamy czekamy na książkę ... bo dobra pozycja, a ja np. lubię mieć w biblioteczce to i owo --- niekoniecznie o sexie :) (zaś jakaś analogia do TV) --- chyba zacznę mieć retrospekcje zaraz wiec kończę ten dziwny wywód :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2011, o 23:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Witam , czy jest szansa na to aby w nowym wydaniu była twarda okładka ?

Myślę że nie jeden przyszły czytelnik po przygodzie z poprzednią książką ucieszyłby się z twardej okładki :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2011, o 23:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jeszcze rozważam taką możliwość, jednak koszty są porażająco wyższe. Wprawdzie otrzymałem sporo maili z takimi sugestiami. Jednak tak na prawdę rzekłbym, że stanowiły one hmmm może nie więcej niż 2-3% wszystkich uwag. Zatem decyzja dla tak młodego wydawnictwa o zwiększeniu kosztu - a później przez to miałaby się książka nie sprzedawać - hmm to proszę mnie zrozumieć .... To byłoby samobójstwo finansowe. Ale jeszcze zobaczymy - na tym etapie nie wiem jeszcze nic konkretnego w tym temacie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2011, o 01:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirku , mysle ze zrobisz tak zeby cena ksiazki byla dla ludzi :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 13:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Witam nie mam doświadczenia w wydawaniu książek ale na pierwszy rzut oka wydaje się że nie powinno być to wiele droższe skoro konkurencja typu BTC sprzedaje niektóre pozycje w podobnych cenach z twardą okładką. Ale to pisze o tak sobie . .. bo nie mam pojęcia jak się kalkuluje takie oprawy książek. (to pewnie jeszcze kwestia dogadania się z wydawnictwem, drukarnią itp itp.)

Ale zawsze .. można by spróbować wydać dwie edycje z miękką i twardą okładką jak będą chętni na tą drugą zawsze da rade dodrukować więcej :)


Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 13:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A z jakim wydawnictwem ja mam się dogadać jak sam jestem swoim wydawnictwem. Myślę, że o wiele łatwiej byłoby takie porady udzielać (chodzi o to porównanie, że BTC jakoś może wydawać podobne pozycje z twardą okładką) gdyby kolega sam spróbował założyć własne wydawnictwo ;) ... nie mówię tego żeby się naśmiewać czy ironizować broń Boże. Ale czarny płacz mnie ogarnia, bo wiem, że każdy sobie w głowie takie porównania robi i że to takie hop siup. Zresztą co tu dużo gadać, zanim się za to zabrałem myślałem podobnie, i dopiero zderzenie z twardą rzeczywistością pokazało że jest inaczej. A nie będę tu opisywał szczegółów bo nie chcę narzekać i płakać komuś w rękaw. Jakoś sobie poradzę tak czy inaczej.)

Poza tym prosiłbym nawet nie próbować porównywać nie tylko mnie tzn mojego wydawnictwa ale jakiegokolwiek innego wydawnictwa nowego czy małego do takich gigantów i poniekąd monopolistów jak BTC czy Helion. No i jak ktoś się dziwi, dlaczego takie BTC może sobie pozwolić przy każdej książce czy broszurce na twardą oprawę, a małe wydawnictwa nie - to sorki ale niestety na prawdę niewiele wie w tym temacie. Ale wcale się nie dziwię - bo nie każdy musi się na wszystkim znać. Ja sam dopiero cały czas poznaję to wszystko i przechodzę choroby wieku dziecięcego jeśli chodzi o każde wydawnictwo. Ba nie wiem nawet czy nie podzielę losu wielu innych małych wydawnictw. A dlaczego ?

A dlatego, że właśnie nie mogę konkurować ceną panie kolego. Dlatego książki z mniejszych wydawnictw wydane pod ich marką są zawsze droższe i dlatego też wiele z nich nie wytrzymuje konkurencji na rynku w tym zakresie. No chyba, że udaje się komuś wydawać książki bardzo dobre merytorycznie, które bronią się same jakością. A czy mi się to udaje albo uda ? to sam nie wiem. Czas pokaże.

I bardzo dobrze, że kolega napisał taką wspaniałą propozycję aby wydrukować dwie edycje z dwoma rodzajami okładek ;) Tyle że sam niejako od razu kolega sam sobie zaprzeczył w tym pomyśle. Bo jak się okaże że będę chętni na drugą to się dodrukuje. A ta na którą nie będzie chętnych to co ???? na makulaturę? albo co ???? Sorki, ale kolega mówi tu jakby wydrukowanie edeycji jak to kolega nazwał kosztowało hmmm no może 12,5 zł ;) .... szok .... a jak się nie sprzeda to co tam ? kto będzie żałował dwunastu złotych. Przecież to żadna strata ;)

oj oj oj ....... tylko tyle mogę na takie propozycje odpowiedzieć.

(a zwrócę tylko uwagę, że jednak nawet duży Helion, swoją ostatnią książkę w tej tematyce też wydał w oprawie miękkiej. I co? dlaczego?)

A na poważnie dodam, że to jest olbrzymie ryzyko finansowe, i równie dobrze można zbankrutować w 5 minut. Kogo na to stać? Jeśli jest chętny inwestor to ja się bardzo chętnie zgodzę na współpracę. Zapraszam ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 14:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirek , zamiast myslec jaka bedzie okladka pracuj nad trescia ksiazki. Jak bedziesz mial gotowa wtedy mozna dyskutowac :) Teraz szkoda czasu. Chlopie ludzie czekaja na ksiazke :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 14:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Jakie to ma w sumie znaczenie czy oprawa twarda czy miękka ... fakt twarda oprawa się dobrze trzyma i książka mniej się niszczy, ale głównie liczy się treść i przygotowanie dodatków ja tak to widzę po za tym jak komuś zależy zawsze może skorzystać z usługi introligatorskiej i sobie oprawić książkę :) Dobra panowie demonizuję teraz. Myślę ze na tym etapie zamiast się rozwodzić nad okładkami możemy powspierać Mirka w pracy po prostu czekając na pozycję i czy w takiej czy takiej oprawie nabyć ją. W ten sposób może się uda i doczekamy 3 książki , a może i ktoś z nas kiedyś u Mirka coś wyda ... nie żebym coś wiedział :P Dlatego Mirku pisz dużo pisz i nie przejmuj się ci co pragną wiedzy lub lubią książki na pewno kupią. Ja też czekam na 2-gą .. a jak jest poniekąd znam problem z autopsji ... i w tej kwestii mogę tylko powiedzieć echhhh ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 21:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Witam na wstępie napisałem że się na tym nie znam wiec pisałem co mi się wydaje :).

Z tymi dwoma wydaniami chodziło mi głównie o to aby z początkowej fazy rozpoznać co się lepiej sprzedaje.

Choć ufam że obydwa wydania równie dobrze by się sprzedawały ;].

Ale dobra kończę już temat okładki ma kolega ważniejsze sprawy :).

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2011, o 21:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

aothunterpl napisał(a):
Witam na wstępie napisałem że się na tym nie znam wiec pisałem co mi się wydaje :).


Ale ja się nie obrażam za żadne uwagi. Jak pisałem, nie każdy musi wszystko wiedzieć i pewno to stąd wynika. A w grę wchodzą zbyt duże pieniądze na inwestycje, których też nie wygrałem w totka, stąd takie a nie inne, moje ostrożne podejście do tych spraw. Dlatego proszę o wyrozumiałość na końcu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2011, o 19:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 gru 2011
Posty: 10
Pomógł: 0

Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje autorstwa pana Mirosława.
Muszę przyznać: doskonałe podejście do tematu w obecnej pozycji.
Posiadam wszystkie książki wydane w kraju dotyczące tematyki C & AVR, jednakże tylko książkę pana Mirosława przeczytałem kilkukrotnie od deski do deski.
W ramach tego postu muszę jeszcze napisać: dziękuję panie Mirku za podzielenie się swoją wiedzą z czytelnikami.
Na koniec mam pytanie:
Czy jest taka możliwość, aby jedna z przyszłych książek była o uK ARM (7, 9, może cortex-m3/4)?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2011, o 22:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

woow napisał(a):
Czy jest taka możliwość, aby jedna z przyszłych książek była o uK ARM (7, 9, może cortex-m3/4)?


Kto wie? kto wie? .... ale na razie to jeszcze jest dużo do omówienia nawet na przykładzie 8-bitowców. A czym różni się C dla ARM'ów od C dla AVR'ów czy dla PIC'ów ?

ARM/cortex to tylko inna architektura. I na razie to chciałbym początkującym pokazać na przykładzie 8-bitowców obsługę różnych rzeczy - w sumie podstaw - ale podstaw programowania a nie posługiwania się jakimiś instrukcjami. Bo zwykle wszystkie książki dumnie szumnie anonsują że są o programowaniu, a kończy się na tym, że ktoś pokaże jak zapisać liczbę do z portu A do portu B czy jak obsłużyć Timer albo Usart. Co z tego, że pokazałbym to na ARM'ach ??? skoro o wiele trudniej poradzić tam sobie ze skonfigurowaniem jakiegoś darmowego środowiska itp...... Gdzie w ogóle nie ma w pełni darmowego i dobrego środowiska .....

Poza tym, ja programowania na 32/64-bitach to jak na razie mam po dziurki w nosie po 20 latach programowania na PC ;) dlatego lubię dłubać w 8-bitach i cieszyć się, że tyle można z nich wyciągnąć w dzisiejszych czasach ;)

A np obsługa podczerwieni, czy proszę bardzo obsługa radiówek, parsowania danych i wielu wielu innych rzeczy. Co za różnica na jakim procku się to zrobi?

Choć z drugiej strony jak sam sobie zakupiłem jakiś czas temu kilka różnych książek na temat ARM'ów to czarna rozpacz mnie ogarnia. I sam chciałbym dostać dobrą książkę. Tak było z moją potrzebą i poszukiwaniem dobrej książki do C dla AVR. Dlatego w końcu sam podjąłem próbę jej napisania ;)

I może w końcu tak się stanie jeśli chodzi o ARM'y kiedyś ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2011, o 22:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hmm... ujme to tak jeśli idzie o książki dla ARM zwłaszcza jakos tak moich ulubionych STM32 choć LPC tez są do rzeczy
to przyznaje że w tym momencie nie ma dobrej pozycji książkowej i też cierpie z tego powodu :(

nie mniej narazie na podstawie STM32VL Discovery i środowiska Atolic TrueStudio staram sie w miarę wolnego czasu jako tako powoli coś skrobac na mojej stronce -- dlaczego discovery ?? może dlatego że cenowo jest dostępna dla amatora i ma juz wbudowany programator ST-Link coprawda tylko SWD , ale zawsze na początek cos miłego i mozna zacząć zabawę z małym stm32f100rbt6b.

Fakt niema dobego srodowiska za free niestety Atolic w wersji Live tylko pozostaje w sumie bo niema ograniczenia kodu
ale czasem irytuje :( Assembler zaś armów jest mocno nieludzki ....

Ale Mirek ma właściwe podejście do sprawy i możliwe jest że cos ludzkiego skrobnie :) niemniej C to C nie ważne na co :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2012, o 22:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Mirku, wyciągam starą sprawę, ale w listopadzie napisałeś:

mirekk36 napisał(a):
Mam nadzieję, że jeśli pod koniec grudnia uda mi się zamknąć w końcu spis treści to przynajmniej to będę mógł pokazać jako wstępną zapowiedź tematyki.


Może coś się ruszyło w tej wiadomej sprawie i na zachętę, której nikomu tu nie trzeba, "ujawniłbyś" spis treści ;)

Pozdrawiam Mirek

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2012, o 22:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MirkoT napisał(a):
Mirku, wyciągam starą sprawę, ale w listopadzie napisałeś:

mirekk36 napisał(a):
Mam nadzieję, że jeśli pod koniec grudnia uda mi się zamknąć w końcu spis treści to przynajmniej to będę mógł pokazać jako wstępną zapowiedź tematyki.


Może coś się ruszyło w tej wiadomej sprawie i na zachętę, której nikomu tu nie trzeba, "ujawniłbyś" spis treści ;)


Wiem, wiem że dałem ciała w całej rozciągłości. Mega opóźnienie w porównaniu do grudnia 2011 wyszło prawda? I udałoby się może w lutym, gdyby nie pewne smutne wydarzenie w mojej firmie o którym informowałem także na forum.

Teraz mogę tylko powiedzieć, że przewidywany termin to marzec/kwiecień 2012. Ale przykro mi jeszcze nawet nie mam zamkniętego spisu treści więc na tym etapie nie uda mi się go zaprezentować.

Proszę jeszcze o cierpliwość. Ostatnio uwierz mi pracuję już po 14 godzin dziennie w związku z kończeniem książki. Jeszcze mi troszkę niestety zostało. Ale żywię nadzieję nadal, że może opłaci się poczekać - mam tu na myśli poruszane i opracowywane przeze mnie tematy. Niestety jestem wręcz zmuszony poświęcić tzn odpuścić jeden spory rozdział, bardzo ważny dla mnie i dla wielu czytelników bo miała to być kontynuacja ważnego tematu - pracy z komunikacją RS232 na przykładach związanych z modemem GSM/GPRS. W zamian za niego po części będzie kilka innych drobniejszych rzeczy. Natomiast ten ważny rozdział będzie otwierał kolejną książkę o ile dalej uznacie szanowni czytelnicy, że warto czytać to co próbuję płodzić ....

Oczywiście spis treści przedstawię tu na forum najwcześniej jak tylko będę mógł.

Za to na 100% mogę powiedzieć, że odpuszczam temat twardej oprawy - przykro mi. Tym bardziej, że jak się okazało koszty prowadzenia wydawnictwa, zatrudnienia redaktorów i korektorów oraz specjalistów od składu drukarskiego (w końcu każdy chce książkę bez błędów) ... po prostu mnie przerastają. Przyznam, że wydam książkę znowu resztkami sił finansowych. I albo się okaże że udało mi się wzbudzić zainteresowanie - wtedy jakoś pójdzie dalej i wezmę się za kolejne. Albo .... ..... ok wolę na razie nie myśleć co będzie po albo .

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2012, o 23:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Opcja "albo" w ogóle nie wchodzi w grę :) Każdy kto miał styczność z 1częścią na 100% kupi cz.2 :) wszyscy czekają z niecierpliwością i zaciekawieniem kiedy będzie i co będzie w drugim wydaniu :) głowa do góry :P

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2012, o 23:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ot właśnie !!!!

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2012, o 09:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

kierlan napisał(a):
Opcja "albo" w ogóle nie wchodzi w grę :) Każdy kto miał styczność z 1częścią na 100% kupi cz.2 :) wszyscy czekają z niecierpliwością i zaciekawieniem kiedy będzie i co będzie w drugim wydaniu :) głowa do góry :P


W rzeczy samej. Ja dopiero przeczytałem połowę pierwszej książki, i w ciemno kupię drugą, choćby ukazała się już jutro.
Co do kosztów utrzymania korektorów, to myślę, że wielu z forumowiczów podjęło by się np. dokonania poprawek błędów językowych jednego wybranego rozdziału za darmo. Ja w każdym razie zgłaszam się na ochotnika. Mogę się tego podjąć, myślę, że sprostam zadaniu. Nie oczekuję żadnej gratyfikacji z tego tytułu. Oczywiście daję rękojmię zachowania tajemnicy poprawianej treści.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2012, o 14:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

mirekk36 napisał(a):
...... Niestety jestem wręcz zmuszony poświęcić tzn odpuścić jeden spory rozdział, bardzo ważny dla mnie i dla wielu czytelników bo miała to być kontynuacja ważnego tematu - pracy z komunikacją RS232 na przykładach związanych z modemem GSM/GPRS. W zamian za niego po części będzie kilka innych drobniejszych rzeczy. Natomiast ten ważny rozdział będzie otwierał kolejną książkę o ile dalej uznacie szanowni czytelnicy, że warto czytać to co próbuję płodzić ....


Tego się nie spodziewałem... ja właśnie czekałem dokładnie na ten rozdział....

Tak czy inaczej drugą część książki kupię 'w ciemno', ale może warto jednak napisać chociaż o podstawach komunikacji i przykładowe rozwiązania obsługi komunikacji modem-mikrokontroler.

Generalnie to wiem co i jak, ale mam opracowane w aseblerze własne procedury na PIC'a (tak, tak... hardcore), włącznie z obsługą GPS'a. Dlatego chciałbym właśnie zobaczyć 'jak to robią w C'. Tutaj niestety jestem jeszcze 'zielony' - w trakcie przerabiania pierwszej książki...

Trzymam kciuki i również mogę służyć pomocą w korekcie.... jeżeli tylko będzie taka potrzeba.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2012, o 15:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Ja również chętnie pomogę :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2012, o 15:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a co będę pisał skoro wszyscy wiedzą co napiszę :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO