Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 wrz 2024, o 00:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2014, o 12:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

No to witam,

Kolega pamiętaj nigdy się nie poddawaj ;)

Skoro Cię "jara" elektronika, to jej nie porzucaj, bo sporo czasu zostało już zmarnowane. Tak więc życzę owocnych projektów i więcej czasu na bakcyla elektorniki ;)

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2014, o 12:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Witaj. Też kiedyś miałem amstrada cpc464 z jedną grą i nikt tego w okolicy nie posiadał to trzeba było sobie samemu pisać programy :D Szkoda że nie skorzystałeś z oferty Philipsa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 paź 2014, o 16:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Sharky napisał(a):
Stąd też padł pomysł, aby wykorzystać do tego uC i spróbować po raz kolejny wrócić do elektroniki i programowania mikrokontrolerów.


No właśnie to jest TAKIE przyjemne wrócić .... i rozkoszować się tym, że dzisiaj to na prawdę można sobie podziałać bo wszystko jest już prawie w zasięgu ręki a nie to co kiedyś (masz rację w tym co pisałeś o dawnych czasach i dostępie do części itp) ..

Sharky napisał(a):
i przepraszam za trochę długi wstęp.

A za co tu przepraszać ? - miło w ten sposób poznać kogoś nowego .... ja przynajmniej bardzo lubię czytać takie historie - więc dziękuję. Często mogę się utożsamiać z pewną drogą jaką w życiu przebyła przedstawiająca się osoba

zatem witamy cieplutko i zapraszamy do wspólnej pracy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 12:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 paź 2014
Posty: 15
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 0

Cytuj:
Kolega pamiętaj nigdy się nie poddawaj ;)



Na szczęście jestem z typu tych upartych :)

Cytuj:
Skoro Cię "jara" elektronika, to jej nie porzucaj, bo sporo czasu zostało już zmarnowane. Tak więc życzę owocnych projektów i więcej czasu na bakcyla elektorniki ;)


Jeszcze mi się chce chcieć :D
Najgorzej jest z wolnym czasem, bo staram się być "człowiekiem orkiestrą", tzn. robię sam dużo i to w różnych dziedzinach.
Jak pisałem w pierwszym moim poście właśnie jestem w trakcie przygotowań do przeprowadzki do nowego mieszkania.
W związku z tym jestem szpachlarzem, kafelkarzem, hydraulikiem, malarzem, tapeciarzem, elektrykiem itp.
Niestety dwie ekipy fachowców pogoniłem, bo uznałem, że będąc kompletnym laikiem zrobię te prace lepiej i nawet mi to wychodzi.
Podobnie na co dzień w wolnym czasie jestem mechanikiem samochodowym, stolarzem i co tam jeszcze przynosi życie.
To sprawia, że po prostu brakuje wolnego czasu na zajęcie się elektroniką i programowaniem uC.
Za tydzień planuję przeprowadzkę i mam nadzieję, że już na nowym miejscu znajdę więcej czasu na realizację swoich zainteresowań.

Cytuj:
Szkoda że nie skorzystałeś z oferty Philipsa.


Tu może małe wyjaśnienie.
Jako pracę dyplomową wybrałem napisanie programu dot. obliczeń oświetlenia.
Wybrałem promotora, do którego przez kilka lat nikt nie poszedł, a przede mną był tylko jeden i to sporo czasu wcześniej (na dodatek ktoś z dalszej rodziny promotora).
Niestety nie pomyślałem, że to jest znak, że pan doktor po prostu nie nadaje się na promotora (byłem jedyny na roku, który zgłosił się do niego do pisania pracy dyplomowej).
Szkoda czasu na opisy, ale spotykałem się z nim regularnie i omawiałem postęp prac, w tym również uwzględniałem jego sugestie, a w większości beznadziejne widzimisię.
Zaskoczyłem go niesamowicie, gdy wyprowadziłem wzory dokładne na obliczenie oświetlenia, gdyż w dostępnej literaturze, jak i w biurach projektowych posługiwano się tylko metodami uproszczonymi.
Wyzwał mnie od nieuków i jak to powiedział, cyt. "myślałem, że student piszący pracę dyplomową ma rzeczywiście zdaną maturę z matematyki, a nie tylko zwykły świstek bez pokrycia".
Aby mi udowodnić beznadziejność mojego myślenia zwrócił się w imieniu uczelni do Philipsa, aby tylko dla celów naukowych udostępnili swój program do projektowania oświetlenia. Co ciekawe, z dużymi obostrzeniami przekazali pełną wersję programu (nazwę gdzieś mógłbym nawet odnaleźć).
Po wprowadzeniu identycznych danych okazało się, że mój program liczy dokładniej, a wyniki są prawie identyczne.
Po obronie pracy dyplomowej, bez mojej wiedzy mój już były promotor udostępnił mój program dla laboratorium Philipsa.
Udostępnił go jako pracownik naukowy politechniki. Philips natychmiast wyraził zainteresowanie i chciał nawiązać współpracę. Niestety, zakompleksiony i bez sukcesów naukowych pan doktor zwęszył tu możliwość wykazania się. Chciał, aby całą współpracę on firmował, jako pracownik naukowy uczelni, a ja abym był jakby jego pracownikiem.
Postanowiłem zerwać z nim współpracę za wszystkie upokorzenia (a było tego naprawdę sporo), których doświadczyłem podczas całego okresu pisania pracy dyplomowej.
Przychodził jeszcze do mnie do domu kilka razy, ale nie dałem się przekonać.
Ponieważ stosunkowo szybko po studiach podjąłem pracę nie myślałem, aby na własną rękę podjąć współpracę z Philipsem.
Teraz po latach ciężko powiedzieć, czy nie zmarnowałem życiowej szansy :?:


Cytuj:
No właśnie to jest TAKIE przyjemne wrócić .... i rozkoszować się tym, że dzisiaj to na prawdę można sobie podziałać bo wszystko jest już prawie w zasięgu ręki a nie to co kiedyś (masz rację w tym co pisałeś o dawnych czasach i dostępie do części itp) ..


To fakt, dostęp do części jest nieporównywalnie większy.
Pamiętam, jak zamawiałem części z ogłoszeń w Radioelektroniku. Najczęściej okazywało się, że taki sklep przysyłał tylko 30% zamówionych części z informacją o niedostępności pozostałego zamówienia. Nie muszę dodawać, że przez to projekty nie mogły być dokończone.
Byłem stałym klientem bomisów, początkowo na ul. 5-go lipca, później na Mazurskiej, jak również "sklepów elektronicznych" które tylko były z nazwy, bo zasób asortymentu był beznadziejny.
Niestety, również dostęp do "wiedzy" był mocno utrudniony.
Niestety wielokrotnie nie było skąd czerpać wiedzę na interesujący w danym momencie temat.
Oczywiście miałem książki typu Nowoczesne zabawki, 24 proste układy..., Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz itp. ale to było za mało.
Teraz jest lepiej, choć nie da się ukryć, że pasja elektroniki kosztuje.

Dostęp do wiedzy jest nieporównywalnie większy i tu należą się Tobie Mirek brawa, że podjąłeś się prowadzenia tej działalności, czyli publikacji poradników, sprzedaż produktów, prowadzenia forum, bloga itp.

Moja żona już się przyzwyczaiła, że siedziałem wieczorami przy komputerze i oglądałem Twoje poradniki wideo.
Początkowo się dziwiła, ile czasu można poświęcić na omówienie tematu, jednak szybko się przyzwyczaiła.
Twoje nazwisko skojarzyła z jedną jej uczennicą - czyżby moja żonka uczyła kiedyś Twoją córkę w Plastyku?

No nic, znów się rozpisałem i niedługo się okaże, że jestem większym gadułą od Ciebie :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 12:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Sharky napisał(a):
Twoje nazwisko skojarzyła z jedną jej uczennicą - czyżby moja żonka uczyła kiedyś Twoją córkę w Plastyku?


Hahaha no zobacz jaki świat jest mały ;) dokładnie moja córka kończyła "plastyka" w Szczecinie kiedyś a teraz właśnie robi magisterkę na Akademii Sztuki w Szczecinie ;) no i robi dla mnie sporo różnych grafik dzięki temu ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 14:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Miałeś pecha trafiając na takiego ....@#$% który chciał się wybić twoim kosztem. Na twoim miejscu też bym zrezygnował, ale pewnie masz tą satysfakcję że udało ci się czegoś takiego dokonać. A jeszcze pewnie dużo przed Tobą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 14:26 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

Ale Panowie, to jest dział przywitań a nie użalania się :lol:

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 20:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Sharky stworzył osobny wątek który został tu przeniesiony. Użalanie się ? Nie sądzę. Z przyjemnością czytałem historię życia Kolegi Sharky. I nie ukrywam że mi to imponuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 21:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Amen...



Witam :)

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2014, o 23:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 paź 2014
Posty: 15
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 0

rafalstauer napisał(a):
Sharky stworzył osobny wątek który został tu przeniesiony. Użalanie się ? Nie sądzę. Z przyjemnością czytałem historię życia Kolegi Sharky. I nie ukrywam że mi to imponuje.


Wielkie dzięki za zrozumienie :idea:
Oczywiście nie miałem zamiaru użalać się nad sobą, bo nie ma ku temu przyczyny, po prostu trochę opisałem o sobie.

Jak najbardziej mam zamiar już bardziej zgodnie z tematyką forum czerpać wiedzę od innych, jak również brać udział w jego życiu.
Jak pisałem, mam jeszcze sporo pomysłów, które sądzę, że dzięki współpracy uda mi się zrealizować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 07:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Wydaje mi się że sporo nauczymy się też od ciebie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2014, o 23:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

Witam,
Od dłuższego czasu obserwuje forum, zza krzaków, że tak powiem :-D
Postanowiłem więc się ujawnić, przedstawić i opowiedzieć kilka słów o sobie.
Mam na imię Piotr. Z elektroniką mam do czynienia od szkoły podstawowej (lata 80).Z układami cyfrowymi przygodę rozpocząłem kiedy w składnicach harcerskich pojawił się Młody Elektronik zestaw 5, ale przygodę z mikrokontrolerami rozpocząłem niedawno,kiedy trafiłem na poradniki pana Mirka.
Potem Mikołaj przyniósł BB z programatorem,ja wpadłem w pętlę zakupową,choć pan Mirek ostrzegał w jednym z poradników :-) .No nic może kiedyś się przyda ten nadmiar części :-)
Jak na razie idzie gładko,wszelkie odpowiedzi,jak dotąd, znalazłem w poradnikach i tu ,na forum. Ale jak znam życie, prędzej czy później ma sielanka się skończy :-) i zasypie Was stosem pytań.
Pozdrawiam,Piotr Olszowski.

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2014, o 23:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Hej sredni. Udanej zabawy z BB i innymi xB. Witam(y) na forum :twisted:

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2014, o 23:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

WoodPaker napisał(a):
Hej sredni. Udanej zabawy z BB i innymi xB. Witam(y) na forum :twisted:


Dzięki wielkie :)

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2014, o 23:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hehehe witamy i zapraszamy do wspólnej sielanki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2014, o 00:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

mirekk36 napisał(a):
hehehe witamy i zapraszamy do wspólnej sielanki


Super ,jeszcze raz dziękuję panie Mirku.
Dodam tylko, że w programowaniu w C, pomogła mi w pewnym stopniu znajomość Pascala,ale tylko w pewnym stopniu.
Bo jak pierwszy raz otwarłem BB to pomyślałem sobie...kurczę to jakiś "horror" jest :D
Dziś z pełną odpowidzialnością mogę powiedzieć, że BB to świetna książka przygodowa.
Pozdrawiam,Piotr.

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 18:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 lis 2014
Posty: 12
Pomógł: 0

Witam :)

do uC wróciłem po przerwie (kiedyś trochę programowałem na studiach), obecnie próbuję wykonać kilka przydatnych projektów.

pzdr.,
Teres



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 18:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Witamy witamy

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 21:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy ;)
teres napisał(a):
obecnie próbuję wykonać kilka przydatnych projektów.

I to jest bardzo dobry CEL ;) ... wtedy nauka idzie o wiele wiele łatwiej ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 20:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 paź 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam

Mam na imie Dawid licznik nabił mi 17 lat. Elektroniką interesuje się od ok. 1 klasy gimnazjm, chodze do 2 klasy technikum elektronicznego (Olkusz). Interesuje się głównie el. analogową (także w.cz)

Ostatnio zacząłem dążyć ścieżką binarną :) (jednak wcześniej były plany)
No chyba tyle.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 23:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Witam kolegę i życzę jak najwięcej udanych kompilacji , dużo bitów pracujących, i by czas na forum mijał tak szybko jak dane po spi lecą do mikro klocka :)

U nas na forum stale bufor nie pełny więc zapraszamy kolejne bity:)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 23:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rewida17 napisał(a):
Interesuje się głównie el. analogową (także w.cz)

No to fajny start ....

Witamy na forum i zapraszamy do spacerów z nami po ścieżkach binarnych ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 20:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2013
Posty: 185
Pomógł: 6

Witam.
Na forum jestem od dłuższego czasu ( ok. roku ), ale jakoś takoś wyszło, ze teraz dopiero się przedstawiam :D. Więc mam na imię Rajmund, chodzę do Technikum Łączności w Krakowie i jestem na profilu elektronik. Elektroniką interesuję się od kiedy pamiętam :D, ale za uC zabrałem się dopiero w drugiej klasie technikum, tak więc mam niespełna roczne doświadczenie w programowaniu :D i to by było chyba na tyle o mnie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 20:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

Witam
To ja też się przywitam i przedstawię króto :). Na forum też jestem dość długo, może mniej piszę, ale dużo czytam :). A więc mam na imię Leon i mam 14 lat, elektroniką zajmuję się hmm... z tego co pamiętam to od zerówki czyli jak miałem sześć lat :D przynosiłem wtedy czujki PIR do szkoły i nauczycielka lekcji nie mogła prowadzić, bo wszyscy byli wokół mnie :twisted: . Elektronikę zaszczepił we mnie ojciec i dziadek. Aż do 11 lat bawiłem się praktycznie tylko elektroniką analogową, wtedy znalazłem w internecie coś takiego jak led cube i dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak AVR i :lol: . Teraz mam ATB BB i GB i możliwości tych małych kosteczek całkowicie mnie pochłonęły :).

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 21:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2013
Posty: 305
Lokalizacja: Olsztyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 20

Witam Wszystkich
Bardzo skrótowo o sobie (elektronika i nie tylko).Mam na imię Wojtek, komputerami i elektroniką zainteresowałem się w pod koniec lat 80, była składnica harcerska, zestawy do składania i kółko elektroniczne,coś tam się robiło nie znając do końca praw rządzących tą dziedziną, ale jakieś podstawy i eksperymenty się robiło, jednocześnie pojawiły się komputery może teraz to śmiesznie brzmi dla obecnej młodzieży ponieważ ZX 80,Zx81 , ZXSpectrum czy takie Meritum były szczytem marzeń ówczesnych pasjonatów a moc obliczeniowa chyba była zbliżona do avr, pierwsze programy Basic , Pascal i na samym końcu Assembler Z80 (potęga szybkości i wyzwanie ) potem studia Politechnika, jakoś nie było czasu zbytnow na moje hobby, byłem na wydziale mechanicznym. Koniec studiów...praca w zawodzie, dosyć ciekawa , to samo...mało czasu na hobby i oczywiście nie było środków i internet to tak nie bardzo było gdzie korzystać (mieszkałem w małym mieście i tylko przez gprs-a na komórce można było coś pooglądać i poczytać ) potem druga praca konstruktor, potem programista frezarek CNC. Następnie dosyć drastycznie zmieniłem specjalizację ponieważ byłem specjalistą ds. wtrysku wysokociśnieniowego aluminium......ha , w sumie jakieś 5 lat ..dłuuuuugo i teraz wróciłem do starej profesji ...programowanie frezarek CNC. W dziedzinie elektroniki i programowania naprawdę opuściłem się przez te kilka lat, nawet nie wiem czemu , teraz mam więcej czasu i więcej środków na swoje hobby. Zaczęło się ponownie jakieś 2 lata temu , youtube i jakiś filmik z Attiny.....wow, fajne i start poszukiwanie net,dane techniczne i ......uwaga w końcu trafiłem na Mirka .....brawo, ktoś w końcu po polsku i prosto tłumaczy to co oglądałem i czytałem po angielsku. Kiedyś dawno temu czytałem o mikrokontrolerach RISC ale nie spodziewałem się że można to w ogóle gdzieś kupić , teraz mogę i podobnie jak większość "fanatyków" za późno obejrzałem poradnik Mirka "jak zacząć..." ...szkoda , ze względu na to iż w moim mieście nie ma 'normalnych' sklepów z częściami zmuszony jestem kupować więcej i na zapas ........ chyba jestem od tego uzależniony :shock: żarcik.
AVR-ami zajmuję się tylko i wyłącznie hobbystycznie i z ciekawości, lubię posiedzieć pomyśleć i zrobić sobie jakieś maleństwo. Trochę teraz zaczynam brnąć w analogówkę ...też jest fajna przypominam sobie co miałem na studiach i wcześniej. Piszę programy w Eclipsie , próbowałem Atmel Studio (za dużo bajerów) trochę na PC VB i C++ (zaczynam...dzięki avr), sam projektuję i wykonuję płytki - żelaskowiec ale myślę o foto) .
Miało być mało a wyszło jak zwykle...mam nadzieję iż nikogo nie zanudziłem , ale już wiecie kim jestem tak ogólnie.

Serdecznie pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 22:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

Witamy :)
giciors napisał(a):
...w moim mieście nie ma 'normalnych' sklepów z częściami zmuszony jestem kupować więcej i na zapas ........ chyba jestem od tego uzależniony...
Serdecznie pozdrawiam


No to jest nas dwóch :D

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 22:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2013
Posty: 305
Lokalizacja: Olsztyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 20

No i oczywiście jak zwykle zapomniałem .....chciałbym podziękować Mirkowi za kawał dobrej roboty, poradniki i książki to jest to, bez BB nie byłoby tak proso i fajnie. Oczywiście posiadam BB oryginał, ale nie mam ATB, sam zrobiłem sobie zestaw na Atmedze 644 i drugi na 328 trochę mniejszy a tak śmigam na stykówkach jak coś na szybko chcę sprawdzić w THT ale zawsze na finalnie ląduję w SMD.
Mam propozycje dla Ciebie Mirku abyś w swoich zestawach zaczął wrzucać jakieś moduliki z czujnikami wiem iż jest ich sporo ale zawsze będziesz miał materiał na nowy poradnik podobnie jak zrobiłeś z OLEdem.

Serdecznie pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 22:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No witamy witamy - ale dzisiaj tu wysyp nowych osób i fajne historie do poczytania :)

co tu dużo mówić - skoro dołączyliście do "zarażonych bakcylem" no to teraz bawcie się razem z nami :D

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 05:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2014
Posty: 385
Lokalizacja: Śląsk
Pomógł: 0

Witam Radek jestem mam 15lat chodzę do gimnazjum nie ma w szkole lekcji elektroniki wszystko co wiem to internet .:mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 06:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

radex324 napisał(a):
Witam Radek jestem mam 15lat chodzę do gimnazjum nie ma w szkole lekcji elektroniki wszystko co wiem to internet .:mrgreen:


Witamy - no to miejmy nadzieję że i tutaj uda się czegoś nowego nauczyć ale też komuś pomóc ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO