Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 wrz 2024, o 22:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2014, o 17:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

inna napisał(a):
Witam ja wychowuję córę na dobrego człowieka:)


Kolega? koleżanka ? ... może coś więcej ? ... bo szczerze mówiąc - to troszkę tak nie za bardzo nawet pasuje taki wpis w tym dziale :( ... no chyba że (kolega/koleżanka) ... żarty sobie robi ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 15:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Kolezanka pewnie miala na mysli ze uC to jej pasja i wychowujac corke w domu corka lapie bakcyla przez co nie popadnie w zle nalogi czy tez towarzystwo bo juz od mlodych lat uczy sie uC :-)

Wysłane z telefonu

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 15:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 14
Pomógł: 1

To ja też was witam, Szymon jestem :D chodzę aktualnie do "Elektryka" w Nowej Hucie na kierunku mechatronika (klasa II). Elektronika i programowanie traktuje jako hobby bo mnie to po prostu cieszy. Cała kasa którą dostaje od rodziców idzie na to właśnie hobby :P Na forum najbardziej podoba mi się atmosfera, tzn. nieważne jak głupie się zada pytanie to i tak ktoś logicznie na nie odpowie (w przeciwieństwie do pewnego forum elek.. każdy chyba wie :D bo tam to tulko piszą żeby szukajki urzyć) Najbardziej uwielbiam lutować i to do takiego stopnia że potrafię siedzieć cały dzień z lutownicą w ręce i nic nie jem i nie pije a potem na wieczór się ledwo na nogach trzymam bo brak mi siły z wycieńczenia :P Raz to nawet się o śmierć otarłem bo nawdychałem się tyle dymu z kalafoni że gdy wstałem od "stolika montażowego" to zemdlałem i uderzyłem głową o ścianę, wstałem dopiero gdy mnie mama ocuciła. Hehe nigdy tego nie zapomnę :P Posiadam BB, marzę o własnym ATB ale mnie narazie nie stać, lecz wróciła do mnie nadzieja gdy zobaczyłem że będą dostępne wersje "nagie" :D może mi się uda jedną zdobyć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 19:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i życzymy jak najszybszego przyzwyczajenia się do zapachu kalafonii ;) to na szczęście nie zabija ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 19:08 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2013
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Witajcie ,
z tej strony Krzychu , zawodowo i prywatnie związany przez całe życie z komputerami i wszelaką elektroniką.
Z początku było to głównie ich psucie i sprawdzanie co jest w środku ;) teraz zajmuje się serwisem i obsługą IT.
Po godzinach oprócz kombinowania z wszelkimi elektronicznymi urządzeniami pasjonuje mnie motoryzacja .

Mam też pewnie zboczenie jak to niektórzy uważają dla innych to również pasja , swiatelka :D latarki , lampy , czołówki.

Modowanie, naprawa , budowa customów itd

Jeśli chodzi o programowanie uC to dotychczas mimo posiadania Mirkowych booków - Bascom , choć w C coraz więcej ogarniam ;)

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 19:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy,

krzycho123 napisał(a):
Modowanie, naprawa , budowa customów itd


fajne zagadnienia ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2014, o 00:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lut 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Cześć!

Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym wszystkich przywitać. Trafiłem tu przypadkiem poszukując ciekawostek związanych z programowaniem w C. Nie spodziewałem się, że woda na którą wypłynąłem jest aż tak głęboka, ale rafa będąca jej dnem jest wystarczająco ciekawa by pozostać przy tematyce na dłużnej.

Na codzień, jak sugeruje mój nick, jestem chemikiem - pracuję w niewielkiej, przyzakładowej galwanizerni prawdopodobnie pamiętającej jeszcze IIWŚ. Pociąg do chemii jest zbyt wielki by opuścić to miejsce. Zainteresowania mam rozległe ale skupię się na tych związanych z tematyką forum. Z elektroniką przygodę zacząłem 4 lata temu. Moim pierwszym w życiu projektem był zasilacz galwanizerski 24V, 100A, sterowany PWMem z cyklicznym przełączaniem kierunków prądu. Wcześniej programowałem naprawdę bardzo, bardzo dużo w Turbo Pascalu w związku z tym skok na C AVR odbył się dosyć lekko (Turbo Pascal też uczył kombinowania - dobieranie się do wyższych obszarów pamięci, grafika wyższej rozdzielczości i połączenie z internetem).

Teraz po elektronikę sięgam od czasu do czasu gdy jej potrzebuję - cel uświęca środki. Właśnie siedzę nad nowo poskładanym modułem do sterowania paskami LED sterowanym przez Ethernet - będzie współpracował ze sterownikiem PLC sterującym kilkoma pomieszczeniami w domu. Pochwalę się jak skończę. Wciągająca zabawa:)

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców i życzę powodzenia w realizacji projektów.

_________________
Ja nie dam rady?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2014, o 01:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i zapraszamy w szeregi naszej braci ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2014, o 10:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

chemik143 napisał(a):
Na codzień, jak sugeruje mój nick, jestem chemikiem...

Brawo wielozawodowiec! Spotykałem już w internecie lekarza, których demonstrował swoje symulacje rozwoju epidemii. w C++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 03:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 sty 2014
Posty: 18
Lokalizacja: BYTOM
Pomógł: 0

U mnie nic prosto nie było:)

Technik Mechanik (naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych).Ale z polotem.Nauczyli nas myśleć.Nic na Pamięć.
Politechnika śląska-wydział elektryczny(nieskończone).
Politechnika Śląska-wydział transportu(nieskończone).
Serwisantsieci LAN/2,4GHz
JW1230-saper/radiotelegrafista/pisarz dowódcy kompanii. Na 270 dni służby ponad 100 spędziłem w domu.Bo się znałem na kompach-a trepy nie.Tutaj reinstalka systemu+3 dni do urlopu.(i tak się kręciło).
Kierownik samodzielnej ekipy budowlanej(LAN,KD,PPOŻ)-głównie hipermarkety/KB400
Później było już tylko lepiej.Administrator sieci w dużej kablówce na Śląsku.Praca marzeń. laptop, kopyta na biurku, 150 polskojezycznych kanałów.Posiedzcie tak 3 lata-zobaczymy. Nie wytrzymałem poszedłem na swoje-budowlanka.Po pół roku wracałem w podskokach.W sumie z półroczna przerwa to leci już 9 rok jako admin.
Tutaj dorzucę od siebie dla tych co w siebie nie wierzą.
Kiedy mnie zatrudniano (po znajomości) nie wiedziałem co to linux. Dziś jestem uzależniony od tej platformy.płynnie programuję w php, buduję własne rozwiązania,projektuję systemy statystyczne,aktualnie pisze oprogramowanie do zarządzania produkcją dla firmy zajmującej się remontami przekładni górniczych.LINUX jest częścią mojego życia, bez niego nic nie byłoby takie proste jak dziś.I choć też nie jest bez wad to nie umiem bez niego egzystować.Mieszkaniem steruje linux,w pracy wszystko na linuxach (blisko 60 maszyn).To nie jest tak że jest się za starym na naukę-trzeba uwierzyć,spróbować i co ważne -się nie poddawać.
W między czasie udało się załapać drugi etat jako konserwator UTB(dźwigi, windy, żurawie, platformy itd-ogólnie wszystko co wymaga kontroli UDT).Trzeba myśleć bo to wszystko, to czasem mocno zaawansowana automatyka.
Do AVRów przekonał mnie kumpel w pracy też ADM.
Ale Bascom pomimo swej prostoty jest ułomny-tylko do tego wniosku też trzeba dojrzeć.
"C"?? Jasne tylko jak, bez kogoś kto Cię zarazi, wytłumaczy kiedy staniesz w martwym punkcie.I tak po 3 podejściach do C się poddałem.
I nagle jest.
Mirek Kardaś.
Mesjasz programowania AVRów.
Siedzę i męczę książkę (bo materiał miejscami nie jest łatwy).Wkrótce będzie pora na greenbook`a.
Dopiero teraz wszystko jest jasne -wręcz banalnie proste.I to dzięki jednemu mega skromnemu gościowi ze Szczecina.

Będę Panu Panie Mirku dziękował za każdym razem kiedy będę miał możliwość.Choć to i tak za mało by oddać to ile znaczy dla mnie Pana podejście.Niewielu jest ludzi którzy dzielą się tym co potrafią bezinteresownie.Trzeba dużo odwagi i charyzmy by wyjść przed szereg i głosić:
"Pójdźcie za mną wszyscy głos z Youtube`a woła.Jam jest źródło wiedzy, ja oświecę Was".

A tak na poważnie jeszcze raz dziękuję.
P.S. Kiedy mam nocki jako admin to moje miejsce pracy wygląda tak:(przepraszam za jakość zdjęcia)
Obrazek
Dziś studiuję UART`a.Zobaczymy co z tego będzie.

Pozdrawiam.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 07:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

elektro232 napisał(a):
U mnie nic prosto nie było:)


A kto powiedział, że życie jest proste ? ;) ... z drugiej strony sam powiedz - ileż radości w życiu daje to co człowiek osiągnie sam ciężką pracą ? Nie wspomnę już o tym, że fajnie się czyta takie w sumie pozytywne historie pomimo że łatwo nie było.

Witamy więc witamy oficjalnie i zapraszamy do dalszego ujarzmiania C z nami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lut 2014, o 04:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 sty 2014
Posty: 18
Lokalizacja: BYTOM
Pomógł: 0

Witam

kiedy życie nie jest proste cieszą małe rzeczy.

Trzeba żyć by ŻYĆ a nie żyć by przeżyć.

Co do radości z drobnych rzeczy. Zapomniałem sie pochwalić (bo trudno to nazwać inaczej).

W szkole na pracę dyplomową miałem okazję brac udział w konstruowaniu,badaniach odbiorczych w Ośrodku badawczo-rozwojowym Fiata w Bielsku-Białej i całym procesie rejestracji tegoż wynalazku:
ObrazekObrazek
Pół roku spędzone w garażu po kilkanaście godzin dziennie.
Ale duma z tego że budzisz w ludziach zachwyt swoją praca jest jedną z tych rzeczy za która nie można zapłacić MasterCard`em.

Aktualnie pojazd jest w trakcie przebudowy. Z ciekawostek zdradzę że budujemy napęd elektryczny. i choć wywarzamy otwarte drzwi to warto.

Projektantem pojazdu jest mój promotor pracy dyplomowej(bo hummal nią był),nauczyciel zawodu,aktualnie mój dobry kolega Ryszard Kownacki. Człowiek wybitnie uzdolniony co można zobaczyć na jego stronie: http://autarycha.pl.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lut 2014, o 08:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hehehe fajne autko - jak z kosmosu ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lut 2014, o 12:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Ja by powiedział, że bardziej jak z klocków LEGO. Mój syn dokładnie takie buduje. Kwadratowe i kanciaste :) . Tylko żeby nie było, jest super! Zawsze podziwiam ludzi którzy wyważają otwarte drzwi za to, że im się chce. Jak to w Teleexpresie "pozytywnie zakręcenie".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2014, o 23:11 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2014
Posty: 16
Pomógł: 1

Witam jestem tutaj nowa ... tak jestem kobietą,
mam lat .... wystarczająco ..:)

Pracuję jako technik elektroniki przy robotach przemysłowych
jakiś 15 lat już, wcześniej zajmowałam się montażem płyt głównych
i modułów do terminali bankowych w Siemens Nixdorf.
trochę życia spędziłam z lutownicą w ręku. Mam męża i dorosłe dzieci ..
Tu trafiłam przez google szukając informacji o Visual C# i C++
Gratuluję świetnych i przystępnie napisanych poradników. Również tych
Video - Szkoda że nic o programowaniu w C# niema ....:(

Z AVR nie mam za wiele wspólnego więcej z PIC i 8051 w zastosowaniach
cyfrowego przetwarzania sygnałów i zastosowań przemysłowych , gdzie
niestety ale wdrażanie rodziny AVR Atmela nie powiodło się z powodu ich
delikatności i zawodności.

To tyle mam nadzieję , ze kobietę będziecie tolerować ...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2014, o 23:22 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

mira_aT napisał(a):
Szkoda że nic o programowaniu w C# niema ....:(

.


Jak to nic, a to??? http://forum.atnel.pl/forum59.html

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2014, o 23:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mira_aT napisał(a):
Witam jestem tutaj nowa ... tak jestem kobietą,


Tym bardziej witamy cieplutko ;)

mira_aT napisał(a):
To tyle mam nadzieję , ze kobietę będziecie tolerować ...


Tolerować ? ;) ... dla mnie Kobieta elektronik to zawsze będzie "zjawisko" ... wspaniałe zjawisko oczywiście.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2014, o 23:39 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2014
Posty: 16
Pomógł: 1

Jaglarz napisał(a):
Jak to nic, a to??? forum59.html


To już kolego różowy (dlaczego) ?? czytałam i poczytam jeszcze raz na spokojnie
nawet sobie wydrukowałam całkiem fajnie krótko i zrozumiale opisane naprawdę

a pisałam w kontekście braku poradników VIDEO

Jaglarz napisał(a):
Tym bardziej witamy cieplutko

mira_aT napisał(a):
To tyle mam nadzieję , ze kobietę będziecie tolerować ...


Tolerować ? ... dla mnie Kobieta elektronik to zawsze będzie "zjawisko" ... wspaniałe zjawisko oczywiście.



Dziękuję za ciepłe powitanie , co do zjawiska to chyba większe bo na czacie to albo wymądrzanie się albo
ślinienie ... ale rozumiem że czata zdominowali młodzi z.... którym tylko jedno w głowie ...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2014, o 23:42 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

Oj tam, czemu tak nerwowo reagujesz? Czat u nas służy głównie do wygłupiania się, chłopaki nic złego
nie mieli na myśli.

Normą jest u nas nazywanie się nawzajem mianem Łosia. ;-)

Czemu różowy? A taki jeden mnie przemalował dla kawału...

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2014, o 05:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Spokojnie, na forum panuje taka atmosfera, że wierzę że wszystko będzie ok :-) witamy!

To mówiłem ja, Jadwinia ;-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
sig off ;(



Ostatnio edytowano 27 lut 2014, o 05:20 przez kila, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2014, o 06:53 

Pomógł: 0

mira_aT napisał(a):
Dziękuję za ciepłe powitanie , co do zjawiska to chyba większe bo na czacie to albo wymądrzanie się albo ślinienie ... ale rozumiem że czata zdominowali młodzi z.... którym tylko jedno w głowie ...

Ale sobie bardzo dobrze z nimi poradziłaś - tak trzymać :) i witam również.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2014, o 13:41 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2014
Posty: 16
Pomógł: 1

wojtek napisał(a):
Ale sobie bardzo dobrze z nimi poradziłaś - tak trzymać i witam również.


Nauczyłam się żyć w tym rzekomo męskim świecie elektroniki gdzie liczy się tylko cena i długość grota :P

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2014, o 14:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mira_aT napisał(a):
Nauczyłam się żyć w tym rzekomo męskim świecie elektroniki gdzie liczy się tylko cena i długość grota


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no to się nam trafiła Kobieta z poczuciem humoru :lol: :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2014, o 15:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

kila napisał(a):
Spokojnie, ja forum panuje taka atmosfera,


Jadwiniu popraw literowke na forum czyli J zmien na N

Rozumie ze piszesz z tel. ale t9 chyba masz? :)

Ps witam kolezanke. Do mnie do szkoly tez chodzila dziewczyna :)

Wysłane z telefonu

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2014, o 20:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 165
Lokalizacja: Sycyna Południowa
Pomógł: 4

To może i ja. Mam na imię Michał, mam 27 lat. Od dawna interesowała mnie elektronika, w sumie to od małego dzieciaka rozbierałem wszystko co wpadło mi w łapki. Z wiekiem przestałem psuć i zacząłem tworzyć różne, niekoniecznie przydatne rzeczy. Wraz z pojawieniem się komputera w domu zacząłem się też tym interesować. Później zaraziłem się dźwiękiem czyli kolumny głośnikowe (estrada i dom) które buduję samodzielnie, wzmacniacze itp. I od niedawna również Mikrokontrolery. A zaczęło się około 7 miesięcy temu od poradnika Pana Mirka na Youtube :) Zainteresowałem się i nie żałuje bo teraz będę mógł zagonić Mikrokontroler do pracy np w moim wzmacniaczu czy innym mniej lub bardziej przydatnym sprzęcie.

A tak poza tym to z wykształcenia jestem mechatronikiem po liceum profilowanym, pracuję w firmie na stanowisku monter-serwisant która zajmuje się zakładaniem internetu bezprzewodowego, światłowodowego czy po kablu UTP u klientów indywidualnych czy firm. Fajna praca, czasem w cieple, czasem nie, czasem niebezpieczna bo maszty od 20 do 170 metrów obsługujemy (łącznie z naszymi instalacjami kratownicowymi), często też domki jednorodzinne. Okazyjnie grywam też jako DJ na mniejszych lub średnich imprezach. Ogólnie zajmuję się wszystkim w czym czuję się dobrze :) No dobrze, kończę już te wywody :)
Tak na marginesie to chcę podziękować Wszystkim za Waszą pomoc :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2014, o 00:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hopek napisał(a):
Z wiekiem przestałem psuć i zacząłem tworzyć różne, niekoniecznie przydatne rzeczy


To są jedne z najfajniejszych momentów w naszym krótkim życiu - prawda ? ;)

a przy okazji witamy witamy - cieplutko ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2014, o 22:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2014
Posty: 27
Pomógł: 2

Witam :)
Mam na imię Michał. Mam 42 lata, z wykształcenia technik chemik, z zamiłowania elektronik. Pracuję w firmie produkującej sprzęt elektroniczny, zajmuje się jego serwisowaniem. Po godzinach naprawiam szeroko pojętą elektronikę, sprzęt RTV, instalatorstwo antenowe SAT i TV itp. Hobby to oczywiście elektronika, poza tym krótkofalarstwo, motoryzacja i historia.
Przerabiam obecnie pierwszą książkę Pana Mirka i jestem pod wielkim wrażeniem :):):). To moje początki, ale myślę że uda mi się opanować ta fascynująca sztukę programowania.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i oczywiście Pana Mirka :):)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2014, o 22:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i zapraszamy do dalszego zarażania się tym pożytecznym aczkolwiek wciągającym bakcylem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2014, o 15:02 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2014
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam :D
Mam na imię Tomasz. Mam 36 lat, z wykształcenia technik mechanik. Pracuję w firmie MON, zajmuje się obecnie logistyką, wcześniejsza moja specjalność przez parnaście lat to było zamykanie obwodów i robienie wielkiego buummmm!!!!! na poligonach :roll:. Teraz odwrotnie zamiast zamiast psuć będę budował.
W temacie elektroniki to jestem raczej :mrgreen: ale myślę że dzięki temu wspaniałemu i przyjaznemu forum dam radę. :D
Czytam obecnie blog Pana Mirka i tu wielki szacun dla autora bo wspaniale przedstawia zagadnienia i zachęca do zabawy z elektroniką. Dziś zamówiłem oczekiwany pakiet i myślę że uda mi się opanować sztukę programowania.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności Pana Mirka :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2014, o 15:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

witamy witamy cieplutko i zapraszamy do wspólnej uczty nad pochłanianiem bakcyla programowania i elektroniki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO