Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 14 maja 2024, o 23:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kolego poszukaj schematu który dałem parę postów wyżej przecież masz tam czarno na białym jak podłączyć żeby działało u mnie się spisuje i zawsze stosują to rozwiązanie. po lewej na schemacie masz gniazdo karty SD a reszta jest dobrze opisana, porównaj ze swoim i będziesz wiedział co robisz nie tak

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Oj! oj! panie kolego Jandamis ---> pogrożę tu palcem! - toż po takich kursach:

http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/ku ... rt-01.html
http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/ku ... rt-02.html

nie chciałbym tu widzieć takich LAUREK ;) .....

poza tym takie rysowanie obudów scalaków to żaden schemat - to jest masakra także pod tym względem, że nie za bardzo szanujesz tych których pytasz o coś - bo co? ktoś ma teraz otwierać sobie PDF'a tego scalaka i szukać co jest na którym pinie ???? No tak nie można ;) .... przynajmniej ja nie wezmę się za to - przykro mi :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Aha
Po prostu chciałem mieć pewność że dobrze pod odpowiednie wyprowadzenia podłączyłem.
Co do kursów to właśnie oglądam part 2 i po troszeczku próbuję rysować schematy tak jak jest to przedstawione na kursach.
Hmm... no wiec spróbuje narysować to w eagle

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 11:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
Hmm... no wiec spróbuje narysować to w eagle


No właśnie przecież jak narysujesz to sobie w Eagle to od razu ci się to przyda - bo sam będziesz w tym programie widział lepiej wyjścia bramek tego układu a nie wspomnę że później od razu będziesz mógł sobie przejść do zrobienia ew PCB.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ok, udało mi się narysować schemat :D :D
Jest to mój 1 schemat tak dobrze wykonany :D
Jak na 1 raz to chyba nie jest źle? :)
Oto on:

No i czy dobrze podłączyłem?

Bardzo mi pomogły te 2 party kursu Pana Mirka bez nich by się nie udało.
Dobrze że są na tym świecie tacy ludzie jak Pan Mirek. :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No wreszcie widać co miałeś na myśli :) Brawo :) To zwierzę jakim jest orzełek , naprawdę nie dziobie :) i myszki nie zjada :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Hehe :) Miło to słyszeć. Ale czy dobrze jest?

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2011
Posty: 307
Lokalizacja: Lbt
Pomógł: 8

A miso nie trzeba zabezpieczyć, na wypadek przypadkowego ustawienia tej linii jako wyjście?

_________________
Ujemna delta to dopiero początek zabawy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tak wypadało by to zrobić , jak zaglądniesz na mój schemat zobaczysz ze MISO również puszczam przez bufor :)

dla przypomnienia moje rozwiązanie wygląda tak:

Obrazek

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Aha
Przerobiłem mój schemat z tym MISO
Mam nadzieję że dobrze :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis ---> O Matko!!!! .... szok, własnym oczom nie wierzę, aż usiadłem - nawet nie wiesz jakie to przyjemne zobaczyć taką ogromną metamorfozę i to w TAK KRÓTKIM czasie - po prostu z postu na post ;) .....

Nawet jakbyś miał jeszcze jakieś niedociągnięcie w tym schemacie to i tak byłoby SUPER!!!! w porównaniu do laurki, ale i tak nie ma niedociągnięcia ;)

A połączenia teraz są OK - i chyba teraz to ty sam też już to widzisz ;)

No jedyne co może ale to tylko być może okazać się małym problemem to jednak - hmmmm ale tu wzywam SunRivera ;) .....

bo widzę że u siebie linie OE scalaka 244 podłączasz nie do sygnału CS ale do jakby innego sygnału - którym sterujesz jeszcze oddzielnie z programu ? Dobrze myślę ?

Sam się teraz zastanawiam czy mi przez to nie działało bramkowanie MISO na 74125 - ponieważ bramkowałem bufory właśnie sygnałem CS .... a to może za krótki czas na przejście ze stanu HI-Z do 0 albo 1 dla odpowiedzi z karty na MISO ..... aż sprawdzę to z ciekawości

tylko chciałem potwierdzić SunRiver czy właśnie tak jest u ciebie jak myślę - po tym twoim schemacie

A jednocześnie chciałbym też zasugerować że przecież linia MISO nawet gdyby nie była bramkowana to też nic się nie powinno stać - nawet jeśli na SPI będzie kilka różnych układów w tym takich zasilanych z +5V bo przecież gdy CS=0 to linia MISO w karcie jest w stanie Hi-Z - więc nie zaszkodziłoby jej zdaje się nawet +5V wystawione przez inny układ na tejże magistrali

co o tym myślicie kolego SunRiver?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

No przyznam ze lepiej widać wszystko.
Heh tylko nie dostań zawału :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

To naprawdę cieszy jak nauka nie idzie w las i widać, że ktoś się potrafi czegoś nauczyć , i że praca zaiste wielu pomogła i niebyła bezcelowa. Kolego już wcześniej pisałem że wreszcie widać o co biega w schemacie , sama przyjemność.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver - rzuć z łaski swojej uwagę na moje pytanie do ciebie wyżej - to na niebiesko - hmm?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

własnie zauważyłem i się odnoszę :)

Dokładnie odrębnie steruje sygnałem OE gdyż właśnie kluczowanie poprzez CS powodowało kłopoty z działaniem
a żeby sobie dodatkowo ułatwić to jak widzisz jeszcze podciągam linie za buforem niejako nie tyle redukując napięcie 5V co wręcz wymuszając odpowiednie stany na liniach :) . Niemniej metoda
sprawdzona w wielu przypadkach jak również zaśmieconym środowisku instalacji samochodowych
i spisuje się bez błędnie z każdą karta :)

Jeśli OE podłączysz do CS to istotnie czas przejścia z HI na LOW ma za krótki czas i karta nie zdąży odpowiedzieć, a to właśnie redukuje przepuszczeniem MISO przez Bufor :) i dodatkowo wprowadzając
na linię OE odpowiednie opóźnienie będące w symbiozie z sygnałem CS.

Oczywiście nic się stać nie powinno , ale niektóre układy SPI potrafią skutecznie utrudniać synchroniczna pracę :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Co ciekawe z HC125 się nie udało raz trafiłem na takie co chodziły , a potem zacząłem używać właśnie HC244
są bardziej tolerancyjne i podatne na wymuszenia :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Yyyy
Czyli powinienem coś zmienić w schemacie? Czy nie?
Bo po tych odpowiedziach wydaje mi się że nie będzie działać?

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

będzie działać , ale będzie mniejsza tolerancja co do kart SD
zerknij sobie do mojego schematu i popatrz jak podciągam linie :)
to załatwi sprawę , wystarczy ze za 7805 dodasz np L1117 z którego zasilisz kartę
i podciągniesz sygnały.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No właśnie - dziękuję za odp - czyli potwierdziły się moje przypuszczenia że to coś na styku przejścia z HI na LOW przy takim banglowaniu CS'em ....

z tymi rezystorkami podciągającymi to oczywiście zupełna racja w środowisku zakłócanym mocno - ja też czasem tak daję te rezystorki w gotowych układach ... może tylko nie do WP czy CD bo jak zauważyłem to już sygnały wyprowadzane z gniazd nie przez elektronikę karty a jedynie zwykłe zwarcie/rozwarcie blaszek do GND

no nic jutro sobie popatrzę tzn powalczę z tym CS'em a w zasadzie wyprowadzeniem dodatkowego sygnału na załączanie buforów - mam nadzieję, że odpalenie tego sygnału wcześniej o jeden lub kilka taktów procka przed CS'em spowoduje że to ruszy.... Aczkolwiek czasem szkoda lecieć z jeszcze jednym sygnałem do karty .... bo w środowiskach normalnych że tak powiem to zwykle działa to tak jak pisałem wyżej - nawet gdy MISO sobie dynda bez bufora. Nie mniej jednak warto mieć alternatywę na tzw "WSZELKI WYPADEK" ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Mirku:

dodatkowo widzisz ty stosujesz sztuczkę z wyłączaniem PWR karty a ja w wielu przypadkach do tego celu
używam właśnie OE :) podając GND mam wyłączona kartę a VCC kartę załączam rozwiązanie to sprawdza się
w przypadku korzystania z pamięci SRAM :)

przykładowo :

Obrazek

To jest w żywej postaci to co zawsze piszemy że jest tyle rozwiązań ilu elektroników i programistów :)

dopowiem jeszcze że w wielu przypadkach używałem po prostu tylko zasilania karty 3,3V a reszta bez
żadnych buforów bezpośrednio do procka zasilanego 5V i też działało doskonale , bez szkody dla karty
głównie ze starszymi kartami MMC :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

SunRiver- czyli do mojego projektu to stabilizator LM1117 3,3V dać za stabilizatorem 7805 i będzie już dobrze? a sygnały danych tak jak na moim schemacie kilka postów wyżej??
A i jeszcze jedno
mirekk36- czym zaimprowizować stabilizator LM1117(bo w Eagle go nie ma)?
Próbowałem wziąć stabilizator 7805 i nazwę zmienić ale za ładnie to nie wygląda. :(

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A no to zaraz - tzn ten sygnał SD OEn u ciebie nie leci z procka tylko na stałe z dip-słicza ?

ale nie do końca rozumiem tego co porównałeś do wyłączania karty u mnie przez PWR .... bo oczywiście rozumiem co u ciebie daje to SD OEn (fajny pomysł jak najbardziej) .... ale on nie spowoduje że z karty fizycznie zdejmie się zasilanie.

A tymczasem ja tym zasilaniem PWR do karty wachluję nie po to żeby jakby odłączyć w 100% kartę od SPI ale po to żeby ona się fizycznie wyłączyła i włączyła. Mam na to napisaną sobie specjalną funkcyjkę - która może nie raz na jakiś czas ale przed jakąś ważną operacją, która nie jest oczywiście non stop powtarzana - w ten sposób fizycznie można powiedzieć resetuję kartę. Bo niestety nieraz się zdarza że transmisja z kartą potrafi się zawiesić - rzadko bo rzadko ale się zdarza. I dlatego dzięki temu że mogę wyłączyć i włączyć zasilanie samej karty - mam możliwość w 100% skutecznego przywrócenia takiej zawieszonej transmisji. Sprawdziłem to w wielu bojach i zawsze ślicznie działa.

Teraz jak mam np jakiś dataloger, który ma działać w oddali przez wiele miesięcy bezawaryjnie i zawsze zapisywać na karcie - to już nie zdarza się, że np przypadkowo w 5 miesiącu po burzy - transmisja się zatrzymała - i jak wyjmuję kartę po roku to mam zapisane tylko 5 miesięcy zamiast 12 ;) ... co najwyżej stracę kilka zapisów.

No ale to przydaje się wbrew pozorom nawet nie przy aż tak drastycznych sytuacjach jak wiele miesięcy. Bo np gdy taktuję SPI na MAXA np ponad 12MHz - to tych zwiech może być czasem więcej - i znowu dzięki PWR - skutecznie je eliminuję ZAWSZE.

Ba - nieraz nawet przy wkładaniu karty do slota - potrafi nie chcieć się zainicjalizować poprawnie (mówię rzadko ale bywa) ... wtedy trzeba wyjąć i włożyć ponownie .... a teraz? gdy mam PWR - w ogóle nie wiem co znaczą takie problemy co najwyżej ciut dłużej się uruchomi wszystko bo cykl wyłączania i włączania zasilania musi trwać parę milisekund żeby się kondki w karcie i przed nią ew zdążyły rozładować .... dlatego za tranzystorem już nie mam żadnego elektrolita a jedynie jakiś ceramik 1uF.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

poszukaj na forum dałem biblioteki sparkfuna jest tam wszystko co potrzebujesz :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
SunRiver- czyli do mojego projektu to stabilizator LM1117 3,3V dać za stabilizatorem 7805 i będzie już dobrze?


Oczywiście że będzie dobrze.

Janadamis napisał(a):
a sygnały danych tak jak na moim schemacie kilka postów wyżej??


poczytaj o tym co pisaliśmy z SunRiverem - bo albo nie podłączaj CS do wejścia OE - albo zrób tak jak ja pisałem że MISO daj bez bramkowania do procka i też będzie dobrze jak na to zastosowanie

Janadamis napisał(a):
A i jeszcze jedno
mirekk36- czym zaimprowizować stabilizator LM1117(bo w Eagle go nie ma)?
Próbowałem wziąć stabilizator 7805 i nazwę zmienić ale za ładnie to nie wygląda. :(


Jeśli zgadza się pinologia twojego LM1117 z 7805 to czemu nie zmienić nazwy ???

no ale gdy się nie zgadza bo np 7805 ma obudowę TO220 a LM1117 np SMD no to z punktu widzenia narysowania samego schematu to też RYBKA, ale jeśli chodzi o PCB to już będzie później problem - więc można poszukać elementu podobnego obudową i wyprowadzeniami do LM1117 - takiego jaki masz i też mu nazwę zmienić

ale akurat jeśli chodzi o LM1117 to wejdź na tą stronkę z tymi bibliotekami co ją podałem pod koniec drugiego kursu i tam na 100% zdaje się znajdzie poprawny plik LBR z obudowami scalaków LM1117 ;)


------

O! albo poszukaj w tych bibliotekach co napisał wyżej SunRiver - czasem trzeba się naszukać w tym gąszczu bibliotek Eagla ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

w tym wypadku pokazałem Mirku jak zwykle używam OE , ale bez problemu sterowanie nim z pinu procka też używam :) gdzie wystawiam tylko HI w odpowiednim momencie czyli czekając 50-100us za sygnałem CS

natomiast w przypadku switcha powoduje to odcięcie sygnałów od karty gdyż bramka jest zablokowana :)
a np karta jeszcze może dokonywać zapis :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27237
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
w tym wypadku pokazałem Mirku jak zwykle używam OE , ale bez problemu sterowanie nim z pinu procka też używam :) gdzie wystawiam tylko HI w odpowiednim momencie czyli czekając 50-100us za sygnałem CS


O, no właśnie o to mi się rozchodziło że tak powiem - czyli cieszę się, że masz to już przetrenowane - zatem wierzę, że mi w testach też musi tak wyjść z tym 74LVC125 ;) dzięki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 14:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ok
Dzięki za odpowiedź.
Dam MISO bez bufora tak jak napisałeś.
Co do bibliotek to spróbuję poszukać bo gdy zmieniam nazwę to ona nie jest szara tylko ciemna. Być może ja źle ją zmieniam bo tego nie było w kursie ;d

Aha i jeszcze jedno.
Za każdym razem gdy tworzę nowy schemat to nie ma żadnej biblioteki w programie. I muszę je dodawać.
wie ktoś czemu tak jest?

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 16:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tak

jest tak dlatego , ze nie musisz mielić setek plików za każdym razem jak chcesz coś zrobić , tylko sobie dodajesz te co potrzebujesz , wierz mi przez setki bibliotek , potrafi się długo mielić i zamiast robić schemat czekasz aż się załadują biblioteki

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 16:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Aha ok
Ale czy da się zmienić żeby one same wszystkie się ładowały ??
A i czy da się z jakieś biblioteki wyjąć np. jakiś jeden schemat i wkleić do drugiej biblioteki?
Bo tak to bym sobie stworzył jedną bibliotekę gdzie mam wszystkie rzeczy które ja używam. :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 16:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

można ładować wszystkie , ale po co tyle czekać ??

masz tu jest wszystko co możesz potrzebować , a czego niema to sobie dodasz do projektu.

a z czasem jak się nauczysz tworzyć własne biblioteki to stworzysz sobie swoja :)


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO