Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2011, o 16:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Powiem tak - przez Calculatora udaje się wgrać ale zaraz po uruchomieniu i sprawdzeniu podłączenia AVR. Drugie wgrywanie przebiega nie pomyślnie. Muszę jeszcze raz sprawdzić podłączenie żółtym przyciskiem i potem się to udaje. Podczas sprawdzania podłączenia w Calculatorze też potrafi pojawić się błąd:

avrdude.exe: BitBang OK
avrdude.exe: pin assign miso 3 sck 5 mosi 6 reset 7
ft245r_drain called but queue is not empty 1
avrdude.exe: drain OK

ft245r: bitclk 4800 -> ft baud 2400
avrdude.exe: ft245r_program_enable: failed
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: Device signature = 0x0f4b05
avrdude.exe: Expected signature for ATMEGA8 is 1E 93 07
avrdude.exe: reading signature memory:

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: writing output file "C:\Users\Qbol\Documents\mkAVRCalculator\sig_tmp.hex"

avrdude.exe: safemode: Fuses OK

avrdude.exe done. Thank you.

******************************************
Może gniazdo USB od kompa mam uszkodzone?

Panie Mirku : To co opisałem powyżej dotyczy wgrywanie z wyłączonym slowsck. Teraz spróbowałem z włączonym i nie pojawiają się błędy.
Wgrywanie przy włączonym slowsck przebiega tak jak należy - wszystko działa.

Fusy po odczycie FF DE FF - ustawione na zewnętrzyny >8MHz

Martwi mnie, że co jakiś czas z głośników dochodzi dźwięk podłączanie do usb oraz wyłączania. Z płytką nic się nie dzieje ( zasilanie nie zostaje przerwane)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2011, o 16:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No widzisz to zaczynamy dochodzić w końcu coraz bliżej sedna sprawy. Po pierwsze na slowsck zawsze się udaje zaprogramować jak słyszę.

To włączanie i odłączanie USB hmmm jesteś pewien, że to w głośniczkach słychać tylko wtedy gdy jest podłączony zestaw do komputera ? Może to coś innego ? a może coś z samym USB na płycie głównej ?

aha i czym masz zrobione połączenia programatora????

1. czterema przewodami połączeniowymi ?
2. kabelkiem programatora od nas ?

obojętnie czym by nie było zrobione spróbuj też to zmienić - weź jakieś inne 4 kabelki i podłącz - bo może na którymś z kabelków jest jakiś słaby styk niestety :(

poza tym można zajrzeć do managera urządzeń windows - i tam obserwować czy znika i pojawia się COM PORT gdy słyszysz te dźwięki w głośniczkach hmmmm ale nie zaraz - przecież wystarczy mieć włączony program

ATB Manager

gdyby się odłączał ukła FT232 to co chwilę by wyjeżdżało okienko to na dole informując o odłączeniu i podłączeniu na nowo FT232

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2011, o 16:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Mam podłączony 4 kabelkami - zmieniłem na inne i niestety nie pomogło.
ATB menager nie wykazuje odłączania z portu - dźwięków też nie ma ;).
Udało mi się raz wgrać program z Eclipsa i na tym koniec .
Jedynie Calculator przy włączonym slowsck pozwala mi wgrywać bez przeszkód.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2011, o 17:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Więc propozycje mam dwie:

1. sprawdź to wszystko na innym komputerze - bo może się okaże, że masz jakieś niewyjaśnione problemy z USB

2. ustaw w Eclipse też slowsck ;) jak? spójrz na linię komend w MkAvrCalculator tam jest taki parametr

-B 4800

i ten sam parametr musisz wpisać do Eclipsa do dodatkowych ustawień programatora

Chociaż bardziej by mnie ciekawiło jak to się sprawdza na innym komputerze, żeby ew wykluczyć w 100% że może coś jest nie tak z samym FT232R (chociaż w to najbardziej wątpię tym bardziej jeśli działa ze slowsck poprawnie)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2011, o 14:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Nie bardzo wiem gdzie dokładnie to wpisać.

Project>>Properties>>AVRDude>>Edit ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2011, o 15:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek

Tylko zamiast tego -B 4

wpisz swoje

-B 4800

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2011, o 20:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

W okienku u mnie nie było -B 4 . Wpisałem i wszystko jest w porządku . :o Problem rozwiązany, dziękuję bardzo za czas mi poświęcony - nie wiem co powiedzieć .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2011, o 20:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Spokojnie :) Jest ok skoro już działa prawidłowo :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2011, o 21:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Qbol napisał(a):
W okienku u mnie nie było -B 4 . Wpisałem i wszystko jest w porządku . :o .


No, ja bym powiedział, że problem może nie jest rozwiązany do końca tylko to takie małe jego obejście, bo będzie ci ciut wolniej programowanie działało ale w sumie to nie będzie duża różnica. Więc kiedyś jak będziesz miał okazję to sprawdź to na innym kompie.


Qbol napisał(a):
Problem rozwiązany, dziękuję bardzo za czas mi poświęcony - nie wiem co powiedzieć .


Po to jest nasze forum ;) .... a ja wiem co możesz powiedzieć, tzn jeśli to nie problem to po prostu szepnij swoim znajomym o naszym forum, będę wdzięczny.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 16:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Niestety znowu pojawiły się problemy. mkAVR Calculator nie widzi mojego AVR - ka . Gdy klikam "Sprawdź podłączony AVR" w sygnaturze AVR pojawia się napis " Błąd AVRDUDE! " . Zestaw ATB jest wykrywany.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 16:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1. Zmieniałeś coś wcześniej w Fusebitach ?

2. Masz podłączony prawidłowo kabel programatora ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 17:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Tak kabelki są na pewno dobrze, sprawdzałem i wymieniałem na inne. Nie zmieniałem nic w Fusach ten problem pojawił się ot tak sam.
Jeśli uC jest uszkodzony to nie zostanie wykryty wogule?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 17:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nie tam zaraz uszkodzony procesor ;) .....

Ale gdyby był uszkodzony - to jak sobie wyobrażasz, że miałby zostać wykryty ? ;) Tylko co byś ty musiał zrobić żeby tego biednego procesora zepsuć ? ;)

Mogłeś niechcąco przestawić fusy na taktowanie zewnętrzne ale nie na kwarc tylko na generator albo oscylator RC. Dlatego możesz spróbować podłączyć takie źródła taktowania bo masz je przecież na płytce ATB. Opis masz w instrukcji jak zmieniać te zielone jumperki po lewej stronie procka albo tutaj przecież:

topic13.html

Sprawdź fizycznie miernikiem (brzęczykiem) czy są połączenia pinów procka MOSI, MISO, SCK i RST z pinami przejściówki USB/RS232 gdzie wpięty jest kabelek.

świeci się dioda zasilania w zestawie ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 16:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

Dioda zasilania świeci się. Sprawdzałem miernikiem czy są przejścia ze złącza typu kanda to poszczególnych goldpinów RI , DCD itd.
Próbowałem z 3 sposobami taktowania jednak nadal nie jest wykrywany AVR.

Odłączyłem LCD -ka i wszystko jest dobrze ... .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 17:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak - a w jaki sposób zasilasz zestaw uruchomieniowy ? Kablem USB ?

Jaki masz zestaw? Libra/Scorpio czy może Leo/Taurus? - bo to istotne .... daj znać.

Aha no i do jakiego portu miałeś podłączony wyświetlacz LCD ? bo jeśli do PORTB czyli tam gdzie są piny ISP - to nie dziwne, że nie działało ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 0

No tak podłączyłem do portu B :oops: :mrgreen: .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2012, o 23:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 mar 2012
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam,

Przypadkiem trafilem na tego posta, choć mam (miałem ?) taki sam problem z wgrywaniem pod Eclipse przykładu 04 z Płyty DVD - obsługa wyświetlacza LCD.
Mam chwilowo w posiadaniu płytkę w wersji 1.03 , którą to "pożyczyłem" od siostrzeńca , który to chyba się bardziej zniechęca tym środowiskiem , niż się uczy programowania.
Otóż ja swój problem zdiagnozowałem w taki oto sposób:
Podczas wgrywania innych przykładów - 01 i 02 (jak na razie 03 mulitiled mi nie uruchomił się - mam Atmegę 644p, na ustawionej Atmedze 32 wygląda że kompiluje się bezbłednie) program wgrywa się bez problemów przez Eclipse. Przy programowaniu z podłaczonymi kabelkami jak do wyświetlacza LCD wyskakuje bład jak u autora, zaś jesli kabelków podłaczonych nie ma to idzie bez problemu. próbowałem tak wgrywać krok po kroku wytkająć kolejne kabelki i dopiero bład wystąpił przy wgrywaniu jak podłaczyłem kabelek RS od wyświetlacza - ostatni kabelek.
Ale u mnie problem występował także jak uruchamiałem sam mkAVR Calculator i próbowalem odczytać przycisk sprawdź podłaczony AVR.
Co ciekawe jak odczytywałem w Eclipse Project->Properties->AVR->Target Hardware to mi wyskakiwał bład , dpuki nie wyciągnąłem wszytskich kabelków od LCD.
Nie wiem czy pomogłem , czy tez jest to inny problem który u mnie występuje.


Chciałbym też wrócić do mojego drugiego problemu a mianowicie przyklad 03 MultiLED - prosze jak coś wtrzucic to do innego postu (jakos słabo sobie radze jeszcze na tym forum).
Przy kompilacji na Atmegę 32 nie ma błaedów zaś na Atmege 644p jest jak poniżej:

**** Build of configuration Debug for project 03_Multi_LED ****

make all
Building file: ../d_led.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -g2 -gstabs -O0 -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega644p -DF_CPU=11059200UL -MMD -MP -MF"d_led.d" -MT"d_led.d" -c -o"d_led.o" "../d_led.c"
../d_led.c: In function 'd_led_init':
../d_led.c:51: error: 'TCCR0' undeclared (first use in this function)
../d_led.c:51: error: (Each undeclared identifier is reported only once
../d_led.c:51: error: for each function it appears in.)
../d_led.c:53: error: 'OCR0' undeclared (first use in this function)
../d_led.c:54: error: 'TIMSK' undeclared (first use in this function)
../d_led.c:54: error: 'OCIE0' undeclared (first use in this function)
../d_led.c: At top level:
../d_led.c:59: warning: 'TIMER0_COMP_vect' appears to be a misspelled signal handler
make: *** [d_led.o] Error 1

Nie jestem niestety orłem w programowaniu, raczej początkującym, wiem że choci o deklarację wartości rejestrów, ale coś mi nie wychodzi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2012, o 23:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie, średnio już prawie co 3-4 post gdy pada pytanie o przerobienie kodu związanego z przykładem na multipleksowanie LED na ATmega644 - podpowiadam wciąż to samo:

poszukajcie na forum , na tym forum: - przecież jest temat:

topic19.html

po to zakładałem to forum, żeby szanowni czytelnicy mogli znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania, gdy odpowiedzi już dawno padły......

Zatem proszę wziąć sobie notę aplikacyjną PDF od ATmega644P oraz ATmega32 i porównać czym różnią się nazwy rejestrów dla sprzętowego TIMER0 OK? i poczytać ten wątek z linku który podałem wyżej

---------------------------------

co zaś się tyczy problemów z programowaniem procesora gdy do PORTB podpięty jest np wyświetlacz LCD - to nie ma co się dziwić - przecież na tych pinach są linie ISP od programatora. Przecież trzeba to wziąć pod uwagę. Wystarczy sobie albo odpiąć LCD na chwilę programowania jak sam piszesz albo podpiąć go pod inny port. To nie jest żaden problem, który nadaje się do rozwiązywania na forum. To normalna sytuacja.....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2012, o 20:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

w ATB 1.03 jak podłączyłem zasilacz to po wyjęciu kabla USB, odłączeniu zasilacza i ponownym podłączeniu zasilania procek nie wykonuje programu. Zworka przestawiona na zasilanie zewnętrzne. Co robię źle?

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2012, o 20:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ledes napisał(a):
w ATB 1.03 jak podłączyłem zasilacz to po wyjęciu kabla USB, odłączeniu zasilacza i ponownym podłączeniu zasilania procek nie wykonuje programu. Zworka przestawiona na zasilanie zewnętrzne. Co robię źle?


A zaraz zaraz - odłączasz kabel USB czyli nie potrzebujesz już programować tylko program ma działać tak ? No to być może nie podłączony układ FT232 wystawia na linię RESET stan niski i trzyma procka cały czas w resecie. Odłącz zatem kabel programatora z tego gniazdka czarnego ISP (KANDA) i wtedy zobacz czy ruszy ? - powinien. Ale jakbyś zachciał programować znowu procka pracując nadal na zewn. zasilaniu to nie ma problemu można znowu podłączyć kabel USB a także ten kabel programatora - i też będzie działać.

Daj znać czy poszło ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2012, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Problem rozwiązany - okazało się, że na przetwornicy jest przycisk (!!!) który ją włącza, jednak mocno zakamuflowany i nie wyglądający jak microswitch. BTW czemu w instrukcji ani schematach nie ma prawie nic o przetwornicy?

SunRiver podał ciekawego linka: http://www.sklep.atnel.pl/pl/p/ATB-PWR-przetwornica/20
Szkoda, ze to nie znalazło się w instrukcji zestawu. ;)

Cytuj:
« Możliwość załączania zasilania za pomocą zamontowanego przycisku lub programowo z procesora

Hmmm a jakże to uczynić? Chodzi mi o załączenie programowe.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2012, o 21:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No niestety - jeśli chodzi o instrukcje to jest moja okropnie słaba strona - a że po drodze same przetworniczki mocno ewoluowały to już w ogóle nie było czasu opisać porządnie tych fiuczerów.

Ok oczywiście ten mikrosłicz służy do załączania przetworniczki - w zasadzie to powstał w projekcie z potrzeby chwili bo kiedyś gdy go nie było i np leży sobie u mnie zestaw na biurku w moim bałaganie ;) kabel zasilający podłączony - tylko jeszcze muszę sięgnąć na dół żeby zasilacz wetknąć w gniazdko 230V ... więc schylam się, włączam i słyszę na górze TRACH !!!!! i smrodek .... Co się okazuje? pod zestawem została mi metalowa pęseta i gdybym miał możliwość załączenia klawiszem zestawu to pewnie bym ją zauważył przed podłączeniem zasilania - a tak ? nie no i było TRACH

dlatego od razu w kolejnej wersji przetworniczki powstał mikrosłicz. Teraz już nigdy nie mam TRACHNIĘCIA i zawsze zdążę wyjąć wszystko spod zestawu przed odpaleniem ;)

Kurczę nie wiem czy teraz uda mi się tak opisać tą funkcjonalność związaną z możliwością jej programowego wyłączania a zarazem całego zestawu no ale spróbuję chociaż pokrótce

otóż poza WE i WY zasilania - te trzy piny - posiada ona jeszcze po dwa piny na przeciwległych końcach. Jak patrzysz na zestaw z góry to te dwa piny na górze przetwornicy właśnie do tego służą. Ale żeby z tego skorzystać trzeba zrobić mały manewr z lutownicą i zdjąć kropelkę cyny z padów SMD pomiędzy tymi goldpinami a poza tym przeciąć jeszcze ścieżkę w tym samym miejscu (pomiędzy pinami) od spodu na zestawie ATB.

Od tej pory można wykorzystać taki pojedynczy kołek (goldpin) umieszczony pomiędzy przetworniczką a gniazdem USB. Ten pin można podłączyć np do procesora.

I teraz tak - jak tylko procesor startuje to musisz tam wystawić stan wysoki - żeby przetwornica działała ;)

ale jeśli zechcesz programowo zrobić ShutDown całego systemu - to wystarczy, że wystawisz na ten pin stan NISKI - i cały zestaw albo urządzenie zasilane z przetworniczki się wyłączy. Ona przechodzi w standby i pobiera sobie ok 100uA

działa to mniej więcej w praktyce jak na tym filmiku - gdzieś w środku prezentuję właśnie możliwość wyłączania z pilota - to właśnie tą funkcjonalnością

http://mirekk36.blogspot.com/2012/05/wa ... 6-bit.html

ale obiecuję że wkrótce pojawi się bardzo szczegółowa instrukcja i do zestawu i do przetwornicy

w razie czego to mnie pytaj i męcz - jak tylko coś będzie niejasne - muszę pomóc

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2012, o 22:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Oj z lutownicą i to do SMD do zestawu ATB nie dojdę. :) Co prawda lutować potrafię, ale elementy przewlekane, a sama płytka zbyt wartościowa, bym ja niedoświadczony w SMD na niej takie operacje wykonywał. Ale dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że może jest jakaś już predefiniowana funkcja którą obmyśliłeś do tego i są ku temu możliwości na samej płytce bez kombinowania. Trudno, obejdę się. ;)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2012, o 07:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ledes napisał(a):
Oj z lutownicą i to do SMD do zestawu ATB nie dojdę. :) Co prawda lutować potrafię, ale elementy przewlekane, a sama płytka zbyt wartościowa, bym ja niedoświadczony w SMD na niej takie operacje wykonywał. Ale dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że może jest jakaś już predefiniowana funkcja którą obmyśliłeś do tego i są ku temu możliwości na samej płytce bez kombinowania. Trudno, obejdę się. ;)


No tak ale żeby zrobić to bez lutowania - musiałbym powiększyć i to aż o parę mm gabaryty przetwornicy a tego chciałem uniknąć jak ognia - bo widać też, że obecnie już większa by się nie zmieściła w tym miejscu.

Ale spokojnie to co opisywałem nie jest takie straszne i ciężko przy tej operacji uszkodzić cokolwiek. Tylko tak jak myślałem - na podstawie takiego opisu (tekstu) ciężko będzie się komuś za to zabrać. A ja planuję jak to ja - przygotować tu informację w postaci także VIDEO .... więc jak zobaczysz jak się to robi to pewnie zmienisz zdanie kiedyś ;)

Poza tym to była wprowadzona modyfikacja przetwornicy tak na szybko i dlatego nie zdążyłem pomyśleć po prostu o rozwiązaniach bez konieczności lutowania/rozlutowania. W następnej rewizji zestawów rav:1.04 jeśli się pojawi to pomyślę o tym na spokojnie i będzie po prostu jumperek w okolicy przetwornicy żeby się nim posłużyć zamiast tym rozlutowaniem padów SMD.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Do czego służą zworki przy wyświetlaczu LED w ATB 1.03? Te przy porcie A

I jeszcze jedno: czemu dioda PRG (niebieska) mi miga, gdy uruchamiam płytkę bez kabla USB? Tzn na samym zewnętrznym zasilaniu?

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ledes napisał(a):
Do czego służą zworki przy wyświetlaczu LED w ATB 1.03? Te przy porcie A


Ja np gdy muszę szybko skorzystać albo często korzystać z wyświetlacza LED ;) a mogę wykorzystać do tego PORTA - to wtedy wystarczy założyć 8 zworek zamiast plątać 8 przewodów połączeniowych ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Tak myślałem. Dzięki. A możesz odpowiedzieć na drugie pytanie?

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ledes napisał(a):
I jeszcze jedno: czemu dioda PRG (niebieska) mi miga, gdy uruchamiam płytkę bez kabla USB? Tzn na samym zewnętrznym zasilaniu?


Ta dioda powinna się tylko zapalać podczas programowania procesora, tzn może inaczej zawsze podczas działania programatora ;) ... to że mignie przy włączaniu zasilania to całkiem inna i nieistotna historia, po prostu układ się inicjalizuje.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Ale ona miga ciągle jak jest płytka bez kabla USB... Przyczyna?
Dziwne, ostatnio się tak nie działo.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 19:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ledes napisał(a):
Ale ona miga ciągle jak jest płytka bez kabla USB... Przyczyna?
Dziwne, ostatnio się tak nie działo.


A to dziwne, tzn nie rozumiem co znaczy że ciągle miga. Włączasz zasilanie zewn, przestawiasz zworkę czerwoną obok USB na pozycję EXT, czyli zestaw zasilany jest z zasilacza zewn - i co? od tej pory ta dioda sobie ciągle miga ? cały czas? z jaką częstotliwością ? Podczas programowania też miga czy nie miga ?- musiałbyś dokładniej to opisać.

Nie mam pojęcia - może coś się stało. A jak podłączasz kabel usb ? to przestaje migać?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO