Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona

Jak oceniasz przydatność "Eclipse Gadget"
Bardzo przydatny gadżet 73%  73%  [ 240 ]
Średnio przydatny program 10%  10%  [ 34 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 23 ]
Kompletnie bez sensu skoro wszystko jest w samym eclipse 6%  6%  [ 19 ]
U mnie program w ogóle nie działa 4%  4%  [ 13 ]
Liczba głosów : 329
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 20:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Wystarczy tylko dowiedzieć się jak wyłuskiwać takie dane z programów, potem jak wysyłać dane przez USB i można pisać ;) ja chętnie bym pokodził w taki sposób, tylko czasu za mało na naukę...

_________________
sig on ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 20:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mnie osobiście 100x szybciej byłoby wziąć byle ATmegę czy nawet ATtiny2313 i zrobić przez FT232 czyli RS232 ten smartie ...

tego na LCDUSB nie zrobię z tej prostej przyczyny że nie mam takiego wyświetlacza z tym USB

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 20:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Mirku mi nie chodzi o plugin do komunikacji hd44780 z PCtem bo to można na wiele sposobów (USB/port drukarkowy) i niczym się wyświetlanie nie różni.
Plugin o którym napisałem po prostu dane typu ilość zajętej pamięci EEPROM przekazywał by do LCDsmartie a ten wyświetlał je albo bez zmian albo np jako pasek procentowy.

Więc do napisania takiego dodatku nie potrzebny Ci LCD2USB * wystarczy kabel drukarkowy i jakieś zasilanie do LCD
tu jest schemat:
http://obrazki.elektroda.net/69_1219786751.jpg
potem w LCDsmartie wybiera się jak podpięty jest wyświetlacz i jakie ma wymiary

_________________
sig on ;)



Ostatnio edytowano 1 wrz 2014, o 20:50 przez 1bobik1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 20:50 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Mnie osobiście 100x szybciej byłoby wziąć byle ATmegę czy nawet ATtiny2313 i zrobić przez FT232 czyli RS232 ten smartie ...

tego na LCDUSB nie zrobię z tej prostej przyczyny że nie mam takiego wyświetlacza z tym USB


Popieram, podobnie ja, śmignął bym to na wizfi+oled, tylko kwestia wyłuskania danych z plików.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 20:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1bobik1 napisał(a):
Plugin o którym napisałem po prostu dane typu ilość zajętej pamięci EEPROM przekazywał by do LCDsmartie a ten wyświetlał je albo bez zmian albo np jako pasek procentowy.


Sorki ale teraz to już kompletnie nie wiem co masz na myśli ;) naprawdę albo zakręcony jestem albo - no nie wiem

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

rezasurmar napisał(a):

... śmignął bym to na wizfi+oled, tylko kwestia wyłuskania danych z plików.


O! .... ty to jesteś generator pomysłów ;) ... właśnie wpadłem na "pomysł w pomyśle" .... hahaha masło maślane ale ...

ale może chcecie plugin do Eclipse Gadgetu w postaci wyplutego prostego pliku *.txt z obrobionymi już danymi i będziecie sobie mogli DOWOLNIE te dane parsować i wysyłać NA CO TYLKO CHCECIE ? ;) ... warunek tylko jeden, że ten Eclipse Gadget będzie siedział sobie w Tray'u uruchomiony ? ;)

taka mi myśl właśnie przyszła na gorąco

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Ok ok to moja wina lakoniczny jestem.

1 - LCDsmartie to program na windowsa
służy do wyświetlania np daty na LCD HD44780, standardowo w tym programie można wyświetlać takie dane jak rodzaj prcesora jego zajętość, info o ramie dyskach, email i sporo innych.
Ale np danych z eclipsa nie da się wyświetlić i do tego potrzebny jest Plugin ;)

mam nadzieję że teraz rozjaśniłem nieco

Mirku jak chcesz to mogę Ci na skajpie pokazać wyświetlacz a na temviewerze LCDsmartie to zobaczysz jak to wygląda ;)

_________________
sig on ;)



Ostatnio edytowano 1 wrz 2014, o 21:12 przez 1bobik1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

Panie Mirku, zdaje mi się, że kolega 1bobik1 ma na myśli wyświetlenie danych z Eclipse Gadget na swoim LCD lub przesłać go do tego Smartie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1bobik1 napisał(a):
Ale np danych z eclipsa nie da się wyświetlić i do tego potrzebny jest Plugin


no to dlatego mówiłem że mogę napisać tzn zawrzeć nawet obsługę LCD Smartie w Eclipse Gadgecie ;) ale nie po usb

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

1bobik1 napisał(a):
Mirku jak chcesz to mogę Ci na skajpie pokazać wyświetlacz a na temviewerze LCDsmartie to zobaczysz jak to wygląda


No ale ja wiem dokładnie co to LCD Smartie i już robiłem tzn pisałem sobie obsługę pod LCD Smartie w Delphi ;) sam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Ok są dwa rodzaje pluginów w LCDsmartie, hardwerowe tzn do komunikacji PC-LCD np LCD2USB.dll
i softwerowe do "pobierania danych" z otoczenia jak np winamp.dll

Ja od początku piszę o tym drugim rodzaju...
Ale nic może ja powalczę z tym i coś się uda...

_________________
sig on ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1bobik1 napisał(a):
Ja od początku piszę o tym drugim rodzaju...


a ja od początku piszę - że mogę i robię sobie sam albo pluginy do LCD Smartie albo winampowe ... albo i takie i takie ... w sumie to bez żadnego LCD Smartie mogę hmmm i każdy może sam to sobie łatwo zrobić - toż to tylko wysyłanie prostych danych do LCD

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

ok ale to jak ? chcecie żeby Eclipse Gadget wypluwał dane do pliku np:

"out_data.txt" w takiej postaci jak niżej ?

Cytuj:
OLED_TEST3_FX
ATmega644p
11 059 200 Hz
flash
6808 bytes
10,4 %
ram
1098 bytes
26,8 %
eeprom
220 bytes
10,7 %
programmer
ATB-USBASP


po to żeby można było sobie zrobić z nimi co się chce dalej ? ;) wysyłać do swoich wyświetlaczy itp ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

Panie Mirku, ale jak już będziesz robił takie dodatki, to podepnij to pod jakiegoś buttona.
A może zrobić to jako osobny program?

Ja nadal nie znalazłem na płytkach BDS'a w wersji której Ty używasz, ale poszukiwania nadal trwają.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Shiro napisał(a):
Panie Mirku, ale jak już będziesz robił takie dodatki, to podepnij to pod jakiegoś buttona.


buttona? nie .... osobny program? nie ....

ale może Checkbox ? chyba tak ;)

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

Ok ważny update - bo dzięki koledze micky zauważyłem BUG'a z wyświetlaniem F_CPU - już poprawiony, no i kilka dodatkowych drobnych funkcjonalności

v:1.0.10 ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Pobieram i testuję ... jakoś u mnie każda wersja działa i BUGów nie ma :D

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

Może być checkbox. Byle była nad tym kontrola. Dla mnie pasuje dokładnie jak było dotychczas.
Chciałbym zauważyć, iż miał to być plugin a nie kombajn...

Jutro ściągnę nowszą wersję, bo zapewne 1.0.10 za chwile będzie starą jak świat wersją ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Shiro napisał(a):
Byle była nad tym kontrola.


No to teraz jest - bo jest chcebox :lol:

Shiro napisał(a):
Chciałbym zauważyć, iż miał to być plugin a nie kombajn...


aaa taki tam mały - pluginombajn :lol:

Shiro napisał(a):
Jutro ściągnę nowszą wersję, bo zapewne 1.0.10 za chwile będzie starą jak świat wersją


ooo nie kładę się dzisiaj spać ;)

majster napisał(a):
jakoś u mnie każda wersja działa i BUGów nie ma


Był był mały bug ale nie zawsze się ujawniał - więc to był przykry BUG - ale już ubity jak ... no właśnie :lol:

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

aha zapomniałem dodać - w NAJ nowszej wersji - program już nieco stara się podpowiadać o jaki WARNING albo o jaki ERROR chodzi - a nie tylko że w ogóle jest warning albo errror ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

To trzeba zmienić nazwę na Eclipce Gadtombajn. ;)

jest CheckBox - jest impreza. Ale brak info o new version do ściągnięcia... Przydało by się, skoro "nie kładziesz się dzisiaj spać". UPARTY jestem :)

Mirku, Tworzysz Eclipse na nowo... Bo za chwile, w E.G. będzie możliwość edycji i kompilacji kodu oraz jego debugowanie wraz przewidywaniami co też programista chce stworzyć... Wiem, że to zrobisz, ale pytanie PO CO?


Wie ktoś jaka jest ulubiona piosenka programistów? Nie? O ta: "Każdy lubi bugi" ;P
Albo... że za BUGiem są Rosjanie ;P To by wyjaśniało, dlaczego wszystko muszą spartolić ;p



Przechodzę w SLEEP MODE. Dobranoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011
Posty: 401
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 7

<żart>Mirku - zwolnij, bo nie nadążam wgrywać upgrade do swojego folderu AtnelSoftware</żart>

_________________
Czekamy na RedBook'a!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Shiro napisał(a):
ale pytanie PO CO?


a tak sobie ;) ... zobacz, że innym to też się przydaje - więc coś w tym jest chyba co ? ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

szopler napisał(a):
<żart>Mirku - zwolnij, bo nie nadążam wgrywać upgrade do swojego folderu AtnelSoftware</żart>


tak tak - dzisiaj - STOP

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 09:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Przydaje się przydaje :D Wczoraj cały dzień korzystałem z Gadgetu i pracowało mi się wyśmienicie :D

Mirku wpadłem na pewien pomysł co do wartości procentowych na paskach. Mówiłeś, że korzystasz z gotowego komponentu i nie ma on możliwości wyświetlania liczb po przecinku jednak pewnie ma możliwość ukrycia ich, aby zostały same paski. Wystarczy wtedy przenieść te wyliczone wartości z prawej strony na pasek. Z tego co widzę mają przeźroczyste tło, a jeżeli nie to z są na pewno takie komponenty z tekstem co maja :)

I jeszcze jedna uwaga, czysto estetyczna, bo nie wpływa to na samą funkcjonalność :P Po włączeniu eclipsa i załadowaniu się wartości po kompilacji do gadgetu i jego wyłączeniu (eclipsa) lub uruchomieniu innego, w gadgecie ładnie wszystkie pola tekstowe wracają do poziomu początkowego czyli kropki lub napis "wait for eclipse" itp., a wartości ułamkowe pozostają cały czas z ostatniej kompilacji.

Jak wspomniałem nie jest to jakiś bug, ale ładnie to wygląda jak wszystko się "zeruje" :D

No tak pisałem to do wersji 1.0.9 i teraz jak załadowałem 1.0.10 już wszystkie teksty się "zerują" :>

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 09:17 

Pomógł: 0

Hihi, pamiętam taką akcję jakiś czas temu z mkavrcalkulatorem, nie można było nadążyć ściągać kolejne wersje :lol:



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 10:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Mirku wpadłem na pewien pomysł co do wartości procentowych na paskach. Mówiłeś, że korzystasz z gotowego komponentu i nie ma on możliwości wyświetlania liczb po przecinku jednak pewnie ma możliwość ukrycia ich, aby zostały same paski. Wystarczy wtedy przenieść te wyliczone wartości z prawej strony na pasek. Z tego co widzę mają przeźroczyste tło, a jeżeli nie to z są na pewno takie komponenty z tekstem co maja


mówisz i masz :lol:

I bardzo dobry pomysł ... przecież to było genialnie proste ... ale widać w tym zakręceniu nie pomyślałem o tym ... Dlatego TYM bardziej doceniam pracę z wami i wasze pomysły ... mi też się tak teraz podoba ;)

ver.1.0.11

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

rezasurmar napisał(a):
Hihi, pamiętam taką akcję jakiś czas temu z mkavrcalkulatorem, nie można było nadążyć ściągać kolejne wersje :lol:


No mi się też normalnie teraz te czasy przypomniały - bo teraz podobnie mnie ten gadżet wciągnął ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 10:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Hehehe a ja już chciałem pisać, że kwadracik był fajny i że zostawić go, a za chwilę widzę jak duża kropa w logo miga :D:D:D Fajnie to wygląda teraz!

Wiesz, że my też (chociaż mogę mówić tylko za siebie) doceniamy pracę z tobą! Dzięki temu można samemu się rozwinąć i przynajmniej czuć, że miało się jakiś wkład w powstawanie rozwiązań, które są przydatne dla nas wszystkich :D

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 11:06 

Pomógł: 0

Z tymi warningami to super sprawa :D.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 11:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Z tymi warningami to super sprawa :D.


No powiem, że mi się już to bardzo przydaje - bo sam czasem nie zauważę na ekranie (mam taką dużą rozdzielczość) tych żółtych robaczków warningów ... a tymczasem teraz chmurka albo w gadżecie - no nie da się NIE ZAUWAŻYĆ ;)

cieszę się więc że i innym się to podoba ... wszystko robimy dla naszego oka i dla większej wygody

------------------------

ale właśnie wykryłem jeszcze jednego BUG'a - cały czas z tym F_CPU

bo okazuje się, że w domyślnie założonym projekcie gdy jest domyślnie 1 MHz to niestety w pliku de.innot.avreclipse.core.prefs wcale nie ma tego 1MHz ... i wtedy NAWET po CLEAN nie chce się cholerstwo pojawić w consoli ... więc zacząłem szukać ... i znalazłem kolejny kurka wodna plik w czeluściach tego eclipso-workspejsa ... tym razem z rozszerzeniem *.SC

no teraz już chyba na MAXA i na KAŻDY przypadek ujarzmiłem pokazywanie F_CPU ... wkrótce będzie to już poprawione w kolejnej wersji 1.0.12 :lol: oczywiście

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

misiulu napisał(a):
a za chwilę widzę jak duża kropa w logo miga :D:D Fajnie to wygląda teraz!


No to tak jakby jakieś zwierzątko tam sobie w środku żyło i myślało :lol:

------------------------ [ Dodano po: 16 minutach ]

ok, jest ver: 1.0.12

Obrazek

to chyba już naprawdę QUNIEC :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 14:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Włożyłeś Mirku masę pracy w swój Gadget, za co wszyscy jesteśmy Ci bardzo wdzięczni. Rozumiem, że chciałbyś już odpocząć ale wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Co byś powiedział na możliwość zmiany programatora za pomocą Gadgeta? Na przykład po kliknięciu w nazwę programatora przełączał by się na następny dostępny? Albo pojawiała by się rozwijana lista. Z tego co eksperymentowałem to plik de.innot.avreclipse.core.prefs w którym znajdują się ustawienia projektu można edytować (przy otwartym Eclipsie) i po przeprowadzeniu kompilacji Eclipse odświeży sobie ustawienia. Analogicznie można by pobawić się ze zmianą częstotliwości.

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 14:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

No i znów mam najnowszą wersję w systemie ;)
Zastanawiam się, czy całość oprogramowania będzie działało poprawnie na Windows 9.
Co prawda, jeszcze nie wyszła nawet żadna beta ale MS zawsze coś namiesza.

Czy jest możliwość pokazania ile dany CPU ma pamięci przy podanej zajętości przez program?
Np. FLASH: 6 768 of 32 768 bytes (teraz strzelam z tym max)

Jak najadę na DOWN CNT to pokazuje się łapka... dlaczego tak? Może miało być to klikalne i gdzieś nas przenosić??

Co panowie sądzicie o stworzeniu jakiegoś "katalogu", "bazy danych" czy jak to inaczej określić, naszych datasheet'ów do różnych układów - uC, pamięci i inne.
Coś w formie prostego programu zarządzającego - wyszukiwarki - tworzy listę tych plików z dysku (jakiegoś katalogu), pozwala na sortowanie, filtrację, ściąganie nowych z internetu oraz z innych źródeł (np. społeczność ATNELowska udostępniałaby sobie je wzajemnie)
Wiem, jest Google i łatwo można sobie poszukać. Poza tym - każdy ma gdzieś na dysku swoją bazę DataSheetów z których korzysta, ale szłoby to ładnie ogarnąć w całość. Taki drugi, dodatkowy DataSheet Gadget.

@artur85 jeśli to na pewno zadziała to co piszesz, to jestem przekonany, że autor programu to wykona. Wszak, to mniej klikania niż w Eclipse.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Panowie, a komu nie działa gadget?
Widać 1 głos w tej pozycji w ankiecie.
Może wspólnie coś poradzimy?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:18 

Pomógł: 0

Shiro napisał(a):
Coś w formie prostego programu zarządzającego - wyszukiwarki - tworzy listę tych plików z dysku (jakiegoś katalogu), pozwala na sortowanie, filtrację, ściąganie nowych z internetu oraz z innych źródeł (np. społeczność ATNELowska udostępniałaby sobie je wzajemnie)


Coś takiego już dawno jest na stronie kolegi Jaglarz, jakoś się nie przyjęło. Google mi osobiście wystarcza by znaleźć każdego nawet najdziwniejszego scalaka.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:27 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Na stronie są tylko polskie wersje.

Tu jest pewien powoli rozwijany program: topic6753.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

artur85 napisał(a):
.... Rozumiem, że chciałbyś już odpocząć ale wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Co byś powiedział na możliwość zmiany programatora za pomocą Gadgeta? Na przykład po kliknięciu w nazwę programatora przełączał by się na następny dostępny? Albo pojawiała by się rozwijana lista. Z tego co eksperymentowałem to plik de.innot.avreclipse.core.prefs w którym znajdują się ustawienia projektu można edytować (przy otwartym Eclipsie) i po przeprowadzeniu kompilacji Eclipse odświeży sobie ustawienia. Analogicznie można by pobawić się ze zmianą częstotliwości.


hmmm .... kurza melodia .... zaintrygowało mnie to ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 16:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 68
Lokalizacja: Świdwin
Pomógł: 5

Witam :) No to ja mam takiego pomysła, nie wiem, czy dobrego, czy wręcz przeciwnie. Ale! Jeśli Gadget jest już w trayu, to gdyby dodać jeden przycisk, lub po naciśnięciu prawym klawiszem na te ładne logo po środku, pojawiło się okienko "Aktualizuj" (numery najnowszych wersji? checkboxy jakieś?). I można by te najnowsze wersje wszystkich gadżecików/programików ściągnąć do jednego katalogu np: C:/Atnel/... Tak se właśnie luźno myślę. Nie żebym się narzucał...

_________________
Battlelore... Front Line Assembly...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO