Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 08:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 497 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2013, o 13:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

o Mkbootloader już sobie czytałem.Mi chodziło o to żeby wgrać sobie bootloader i wgrywać przez MkAvrcalkulator.Pomijając Mkbootloader.:) No chyba ze tak można ,a ja czegoś nie zrozumiałem,co tez bardzo możliwe:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lis 2013, o 15:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

No właśnie nie jest kupiony:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 20:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 sie 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam,
Uruchomiłem najnowszą wersję programu MKAVRCalculator pod WinXP wszystko fajno działa
do momentu wykrycia procka, po czym program się wyłącza,
mieliście taki problem ?
w wersji 52 wszystko śmiga ok, dodam że MKAVRCalculator współpracuje z STK200



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 21:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wersja "build 62" a być może jeszcze "build 63" wymaga aby w trakcie działania programu był podłączony internet. Przepraszam za tę niedogodność - dopiero od wersji "build 64" tego nie będzie. I od razu uprzedzam że internet jest potrzebny TYLKO i wyłącznie do pobrania z kilku serwerów czasu w internecie - właśnie daty i czasu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 18:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 sie 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

ok, dzięki za informacje,
przy okazji mam jeszcze pytanko odnośnie weryfikacji zapisanych danych do flesza,
przy STK200 często wyskakuje błąd weryfikacji,
w Baskomie jest na to sposób czyszcząc pamięć procka przed zapisem d flesza,
w MKAVRCalculator nie zawsze się to sprawdza,
próbowałem zapodać różne prędkości zapisu SCK, też nie pomogło,
jest jakiś inny sposób na to?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 18:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
przy okazji mam jeszcze pytanko odnośnie weryfikacji zapisanych danych do flesza


Ja weryfikację to puszczam TYLKO gdy wgrywam ostateczną wersję wsadu do procka, przed oddaniem urządzenia klientowi albo przed postawieniem gdzieś już do działania urządzenia ;) to jest mój sposób o ile można to nazwać sposobem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 18:30 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ja weryfikację mam ZAWSZE włączoną, wtedy jestem pewny że to co chciałem wgrać jest wgrane. ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 19:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Ja weryfikację mam ZAWSZE włączoną, wtedy jestem pewny że to co chciałem wgrać jest wgrane. ;-)


ja się upewniam tylko gdy mi coś nie halo ;) wtedy ew włączam weryfikację - ale jeszcze nigdy nie okazało się (mi przynajmniej że przez weryfikację coś było nie tak)

po prostu ograniczam czas do minimum - szczególnie jak się programuje większego procka ;) ....

No ale każdy robi jak lubi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2013, o 12:01 

Pomógł: 0

Drobna niedogodność jest w programie jaką ostatnio zauważyłem. Mianowicie z różnych względów ustawiam czcionkę systemową na 125% (win 7) i wtedy po wykryciu procka pole z fuse bitami jest niewidoczne. W załączeniu obrazki przed wykryciem i po.
ObrazekObrazek

Widać tam również, że opisy zakładek się nie mieszczą w swoich polach czy inne teksty ale to już jest mniejszy problem :)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2013, o 12:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wojtek - chyba już kiedyś o tym pisałem ale powtórzę. Niestety przykro mi ale nie jestem w stanie nad tym zapanować programowo :( i tak już zostanie. Moje programy będą się wyświetlać właściwie tylko i wyłącznie przy normalnych - nie przeskalowanych czcionkach :( Zresztą nie tylko moje .... Wiem wiem to nie jest dobre wytłumaczenie, no ale nic nie poradzę - przepraszam.

Wiem, że kłopot mają osoby, które np zwiększają sobie czcionkę na większą żeby lepiej po prostu widzieć napisy - żeby nie były takie małe. Teraz np mam lapka z wyświetlaczem 13" ale rozdzielczością 1920x1080 ... i domyślnie była czcionka przeskalowana na dużo większą. Na początku nie zauważyłem tego i cieszyłem się że jakoś tak dziwnie wyraźnie wszystko widać i że takie też duże ikony :lol: aż odpaliłem swój MkAvrCalculator, ale też kilka innych nie moich programów ... jak zaczęła się bonanza z wyświetlaniem okienek to od razu doszedłem że jest coś nie tak z czcionką - zmniejszyłem do 100% i wszystko wróciło do normy - tylko teraz oczy muszę bardziej naprężać :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2013, o 12:26 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
wojtek - chyba już kiedyś o tym pisałem ale powtórzę. Niestety przykro mi ale nie jestem w stanie nad tym zapanować programowo :( i tak już zostanie.

A to w takim razie mi to gdzieś umknęło bo bym głowy nie zawracał ;) Da się z tym żyć :)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 11:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2011
Posty: 51
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Mam pytanie do twórców MkAvrCalculatora, którzy dokonali nowej modyfikacji programu avrdude. Czy istnieje teoretyczna możliwość, aby zmodyfikowany kod programu skompilować pod linuxem? Może warto spróbować? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 18:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013
Posty: 38
Pomógł: 0

Help Help Help!

Wlasnie sciaglem najnowszy MkCalculator v 1.1.0 build 63
No i programik za pierwszym razem zrobil mi jakies cuda niewidy, cos poinstalowal itd. :) Ogolnie bardzo ladnie....
Tylko sie nagle wszystko posypalo. Wyinstalowalem sterowniki Ft232r i sciaglem nowe wedlug zalecen Mirka.
No i ok, programator dziala, wgrywa wsad, daje komunikaty i ok.
Ale nie moge sprawdzic jaki mam procesor "Sprawdz podlczony AVR" no i komunikat Blad AVRDUDE.

ATB-EVB Custom, podlaczony atmega32


Komunikat:
avrdude.exe: BitBang OK
avrdude.exe: pin assign miso 3 sck 5 mosi 6 reset 7
avrdude.exe: drain OK

ft245r: bitclk 4800 -> ft baud 2400
avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e9502
avrdude.exe: Expected signature for ATMEGA8 is 1E 93 07
avrdude.exe: reading signature memory:

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: writing output file "C:\Documents and Settings\ERROR404\Moje dokumenty\mkAVRCalculator\sig_tmp.hex"

avrdude.exe: safemode: Fuses OK

avrdude.exe done. Thank you.

Compiled special for http://forum.atnel.pl (v5.11.1)


Dodam ze kliklem w instalacje AVRDUDE w MkCalculator. Pracowalem do tej pory dosc dlugo bez updateow programow, w tym MKCalculator.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 18:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zlap mnie na skype jak bede dostepny ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 18:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013
Posty: 38
Pomógł: 0

Impossible... nie na tym laczu internetowym ktore tu mam.

Moze podpowiesz co to moze byc a ja juz sie tu pobawie. Wskazuje to na to ze mam doczynienia ze zla instalacja AVRDUDE albo stara wersja. Gdzie powinny byc foldery instalacyjne? Czy ma na to wplyw avrtoolchain?


W nowym MKCalculator wyswietla komunikat jak wyzej. Nie znajdujac ktory procesor jest podlaczony.

W starym MKCalculator widzi jaki mam procesor ale wyskakuje znany juz komunikat w oknie: "If you wont use ft232r as...."


Widze ze w innym poscie podobny problem mial Imnik. Pomoglo mu zdjecie wyswietlaccza LCD z portu B. Niestety u mnie nie ma takiego problemu. Wszystko dzialalo do czasu az zainstalowalem nowy MKCalculator. Wychodzi na to ze wina jest z portem ft0 tylko u licha juz nie wiem gdzie mam to naprawiac. ??



Ostatnio edytowano 8 gru 2013, o 20:53 przez andrewsek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 20:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Kurcze, Mirku nie wiem dlaczego, ale po aktualizacji do "build 63" (czyli zastąpienie starych plików, które mam na dysku D) niby grało zaraz po ściągnięciu, a na drugi dzień przestał mi się uruchamiać (cały czas świeciła tylko ta początkowa grafika) wróciłem do b62 i jest ok. Co prawda po każdym resecie mam przywracane zmiany na dysku C (Shadow Defender), ale wcześniejsze aktualizacje nie robiły problemu, a z twego co widzę Twój programik nie wymaga jako takiej instalacji. Mój system to jeszcze WinXP i być może to jest przyczyną...

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 20:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

Ja bym chciał zgłosić małą niedogodność. W zakładce narzędzia->rezystorowy dzielnik napięcia za każdym razem jak zaznaczę ptaka pokaż jak obliczać napięcie od strony procesora, po zamknięciu tego narzędzia muszę znowu zaznaczać ptaka. Nie pozostaje zaznaczony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 21:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013
Posty: 38
Pomógł: 0

No juz całkiem porylo ten program... nic nie zrobilem a teraz mam komunikat:

"Wybierz właściwy układ FT232R"

Come on, man ? :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 22:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie - przede wszystkim nie mieszajmy za dużo rzeczy naraz.

SylwekK ---> na razie tym kłopotem się nie jestem w stanie zająć bo to dziwne i jak mówię mega jednostkowy przypadek ... później

andrewsek napisał(a):
Moze podpowiesz co to moze byc a ja juz sie tu pobawie


A myślisz, że jakbym na podstawie takiego opisu podanego w nerwach bądź co bądź - coś bym wiedział - to co ? nie podpowiedziałbym ? no sorki ... ale takie stwierdzenia mnie rozbrajają - sorki

po to mówię że pomogę zdalnie bo wiem że sam mogę popatrzeć i sprawdzić parę rzeczy a z doświadczenia wiem że 99,9999999% przypadków to wina roztargnienia usera - i zawsze tak się okazuje na końcu - najczęściej z niewłaściwymi driverami i dopiero zdziwienie jest na końcu gdy zdalnie przez TeamViewer naprawiam to u kogoś i wszystko rusza ładnie ....

nawet nie wiesz na jak wolnych łączach działa TeamViewer - no ale sorry - jeśli nie chcesz - to nie jestem ci w stanie pomóc i na pewno nie ukrywam jakiejś wiedzy ...

za to na pewno nie powiesz mi że to wina programu bo gdyby tak było to miałbym panie kochany do dzisiejszego dnia nie kilka, nie kilkadziesiąt a nawet nie kilkaset zgłoszeń - tylko kilka tysięcy co najmniej ...

ja wiem, wiem - że każdemu się wydaje że już wszystko zrobił i że nie ma żadnego błędu - tylko co z tego, jak ktoś zrobił błąd to zwykle już go nie jest w stanie zauważyć - i jeśli nie chcesz pomocy online to jedyne co mogę zaproponować w takim wypadku to - sprawdź na innym kompie, na czystym windowsie wygenerowanym np na maszynie virtualnej - i jeśli prawidłowo zainstalujesz sterowniki to zobaczysz że będzie działać

nawet ostatnio stworzyłem ten krótki i ważny artykuł

http://atnel.pl/instalacja-driverow_dla_ft232r.html

bo w tych 99,99999% przypadków połączeń online i pomocy z nową wersją niby nie działającego MkAvrCalculatora zawsze się okazuje że jednak mi udaje się poprawnie przejść i zainstalować sterowniki i odpalić wszystko

---------------------------

daleki jestem od tego - żeby nie podpowiedzieć czegoś oczywistego ....

a jeszcze jedno - ileż razy w przypadku takiego błędu już się okazały tak prozaiczne rzeczy że np ktoś akurat w międzyczasie wyjął kwarca z zestawu ATB i nie mógł się skontaktować z prockiem bo no wiadomo co ...

albo np okazało się że połączenia coś się popsuły to też mega najczęstszy przypadek ...

i nie licz proszę na to że ja będę w stanie tu wyrzucić jak czarodziej z kapelusza wszystkie przypadki bo nie pamiętam, a i tak jakbym wyrzucił to okazałoby się że stwierdzisz że u ciebie takiego nie ma i mam coś wtedy zdalnie wymyślić ? jak ?

No panowie - troszkę szanujmy swój czas i to że proponuję zdalną pomoc - zamiast ją odrzucać z góry i pisać takie rzeczy:

andrewsek napisał(a):
No juz całkiem porylo ten program...


bo skończę w ogóle pomagać i tyle ... oczywiście, masz pełne prawo do reklamacji i zwrotu i zestawu i programu - dla mnie to żaden problem, wręcz przeciwnie .... będę miał troszkę spokojniej

bo z każdym kto chce - to na spokojnie zawsze wszystko załatwiam i pomagam do końca ... (sorki ale to zdanie już mnie zdrzaźniło na dobre)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 22:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013
Posty: 38
Pomógł: 0

Oj Mirku widzę że źle mnie zrozumiałeś :| Mówiąc o tym programie miałem na myśli nie krytykę samego programu bo uważam że jest świetny tylko skrytykowałem to co mi się tu narobiło na moim komputerze. Albo dokładnie mówiąc co ja narobiłem. Jeśli decyduję się pytać gdzieś na forum o pewien problem to zazwyczaj po paru godzinach własnych prób i poszukiwaniach błędu. Pomocy zdalnej nie odmawiam tylko wykluczam bo nie mam tu trwałego i w miarę stabilnego połączenia a na dodatek limit GB. Jedynie telefonicznie.

MKCalculator zaczął mi się dziwnie zachowywać. Posypała się stara i nowa wersja. Wsad wgrywał a nie wykrywał procesora itp.
Wyczyszczenie sterowników zgodnie z Twoim opisem i instalowanie nowych tez nic nie dało. Stad ta moja flustracja...

Jeszcze raz sorrki jeśli tak to Cie wnerwiło ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 22:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nie no może nie wnerwiło - ale po prostu ciężko coś pomóc - gdy ktoś sam jest wkurzony co widać po postach ... Ok rozumiem, teraz z tym łączem i też warto było od razu to zaznaczyć ...

tyle tylko że jeśli to nie wina połączeń ani nie wina sterowników to niestety nie ma innego wyjaśnienia :(

A próbowałeś tego CLEANERA ? do sterowników ? - bo go trzeba odpalić - wyczyścić , zrestartować kompa i wtedy dopiero ręcznie zainstalować sterowniki D2XX. A na dodatek u niektórych osób winda próbuje po ponownym podłączeniu sama robić UPDATE, i rzadko kto to zatrzymuje pomimo że można - tam jest taki klawisz czy link - stop windows update czy coś takiego

trzeba koniecznie dobre drivery zainstalować - bo jak mówię albo złe połączenia albo drivery

tak samo sprawdziłbym np drugiego procka jeśli masz a przy okazji odłączył od niego wszystko inne

bo inaczej tak jak mówię pomysłu nie mam dokąd sam nie mogę sprawdzić zdalnie - wtedy zwykle wychodzi - i nie ma co się dziwić, no bo ja siłą rzeczy no mam już jakieś wyczucie przy tym programie prawda? i też pomagam wiele razy zdalnie więc też widzę co się zwykle dzieje - że na początku problem nie do przejścia a po chwili wszystko śmiga

ale ponieważ mamy problem z połączeniem to tak jak mówiłem sprawdź jeszcze na innej maszynie, nawet u znajomego albo w pracy - gdziekolwiek. Albo na zainstalowanej u siebie na kompie virtualnej maszynie - bo to nie jest tak - że u każdego wciąż takie rzeczy dziwne wyskakują. Nie dałoby wtedy rady z tym pracować .... ja sam bym się wkurzył gdyby ktoś sprzedawał mi taki produkt, który co chwilę nie działa ...

i tylko dlatego piszę - że no nic innego mi do głowy nie wpadnie - bo błąd dostępu do ft0 - zawsze to samo oznacza niestety co wyżej :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013
Posty: 38
Pomógł: 0

Cleanera próbowałem już chyba z 5 razy... Wyspie się, to może mi klapki z oczu spadną i coś zauważę.

Powiedz mi tylko co robił za pierwszym razem po uruchomieniu MKCalculator w tej najnowszej wersji. Bo dosłownie zaczął mi wtedy wariować. Tzn wykonał ta czynność kilkakrotnie, restartu wymagał a za każdym razem ponownie przeprowadzał tą 'instalację' (czy co to tam było).
Po paru próbach w końcu normalnie się uruchamiał ale już było wszystko posypane.

No nic.. kończę na dziś bo osiwieje :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2013, o 23:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MkAvrCalculator przeprowadza aktualizację FT232 i prosi o odłączenie zestawu od zasilania/USB. A jeśli ktoś tego nie zrobi i to będzie znowu go aktualizował i znowu i znowu .... ale ta operacja nic nie namiesza i nic nie zaszkodzi i tak .... A ty pewnie restartowałeś program ale zestawu nie odłączyłeś no i dziwisz się że robił to ponownie i ponownie. I jak mówię NIC A NIC to nie sypie w programie - ja wiem co program robi i nie ma to NIC WSPÓLNEGO z jakimiś problemami ...

po odłączeniu zestawu i podłączeniu już na pewno nie będzie go od nowa aktualizował i powinien go ładnie wykryć w prawym dolnym rogu jak na filmiku instruktażowym z bloga - wykrywa ci? pojawia się to żółte oko ? podaje numer portu COM ? po podłączeniu zestawu czy nie ?

pokaż np zrzut ekranu z menadżera urządzeń - układ FT232 powinien być widoczny UWAGA! w dwóch miejscach - w portach COM oraz w gałęzi USB - jeśli jest tylko w portach COM to znowu na bank drivery się źle instalują

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 09:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

mirekk36 napisał(a):
SylwekK ---> na razie tym kłopotem się nie jestem w stanie zająć bo to dziwne i jak mówię mega jednostkowy przypadek ... później [


Tak przypuszczałem, że to jednostka, bo nigdy wcześniej nawet z wersją demo z tym problemów nie było :)
W każdym razie ściągnąłem jeszcze raz paczkę i podmieniłem tylko główny plik + lokale zrobiłem reset kompa i na razie działa :D Zupełnie nie wiem co mogło być przyczyną, ale najważniejsze, że działa, bo programik CUDO!!! Pozdrawiam.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 10:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK --> kilka dni temu miałem telefon od jednego z użytkowników zestawu ATB, który dzwonił do mnie z identycznym problemem, że mu na Win XP przestał działać, ale co ciekawe sam sprawdził na innych dwóch kompach w pracy też XP i wszystko było w porządku. Więc przeinstalował u siebie windę od nowa i okazało się, że program ruszył i śmiga aż miło ...

a widzę, że u ciebie też ruszyło ;) ... troszkę niedobrze, że nie wiadomo o co chodzi bo może równie dobrze się kiedyś przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście nie życzę tego ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 10:53 

Pomógł: 0

Niestety, w windowsach czasem psikusy robią błędy systemu plików. Wystarczy zapuścić scandisk i jak ręką odjął. Sam miałem kilka razy problem bo mkAVRcalk tworzy sobie tymczasowe pliki, jeżeli w tym momencie coś się wykaszani, to potem trzeba ręcznie usunąć. Odkąd mam 62 to nie miałem żadnych problemów



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 13:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Nowe wieści na temat zwiechy! No cóż jako tester softu w przeszłości już tak mam, że na niczym się skoncentrować nie mogłem i zacząłem szukać przyczyny. Moje obserwacje wykazały, że w momencie kiedy uruchomiłem ECLIPSE (indygo) i BASCOM (2.0.7.6 pełna wersja) to MKC przestał się uruchamiać. Ten licznik w rogu doliczył za pierwszym razem do 23. Kiedy zamknąłem BASCOM doszedł do 22. Po wyłączeniu też ECLIPSE, MKC uruchomił się znowu. Po ponownym włączeniu ECLIPSE doszedł już tylko do 15 przy czym zajętość procka (stary P4 2,8GHz) wzrosła mi do 50%. Niestety po wyłączeniu ECLIPSE, MKC już się nie uruchamia tylko stoi na 15 z zajętością 50%. Ponowne uruchomienie BASCOMA czy ECLIPSA w najróżniejszych kolejnościach nic już nie poprawia.
Myślę, że to info już daje jakiś obraz. Zaznaczam, że z build 62 wszystko było ok.

EDIT:

Sorry, sorry, sorry! Jednak z build 62 dokładnie ten sam efekt. Kiedy wróciłem z obiadku jeszcze raz odpaliłem b63 i ...poszło! :shock: (pewnie coś tam się w pamięci pozwalniało w tym czasie). Po odpaleniu Eclipse oba programy sobie już ładnie działały. Po zamknięciu MKC i ponowna próba jego uruchomienia - niestety FAIL i to niezależnie od wersji (b62, b63) przy czym zajętość procka 50%.
Czyli priorytety się tu gryzą. Jeśli najpierw MKC później ECLIPSE to OK, odwrotnie - fail. Z Bascom'em kolejność dowolna - nic się złego nie dzieje. Przyczyną może być jak sądzę starutki XP i jego zarządzanie pamięcią więc nijak nie można mieć tu pretensji do Mirka, gdy wszyscy na około mają co najmniej Win7 albo 8 ;) Mimo wszystko może powyższe info będzie przydatne dla innych z podobnym problemem, a Mirek w wolnym czasie (hehe) rzuci okiem co za biblioteka się gryzie ;)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 15:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wiesz co - niestety program MkAvrCalc jest zachłanny na zasoby w pamięci. Ten jego start i odliczanie na początku to nie tak dla bajeru - on przygotowuje sobie pliki XML z opisami procków do analizy, sporo wrzuca właśnie do pamięci RAM żeby szybciej potem na tym działać itp ....

Stąd jeśli w kompie brakuje zasobów - to mogą być takie efekty. Kiedyś we wcześniejszych wersjach gdy nie było tego Splash Screena, tylko od razu pokazywał się interfejs użytkownika, to w wyniku zbyt małej ilości zasobów okazywało się nagle że potrafiły się jakieś zakładki albo teksty nie wyświetlić a program działał kulawo albo prawie wcale :(

Nie chcę zwalać wszystkiego na zasoby, zdaję sobie sprawę, że można to wszystko napisać lepiej i gdybym dzisiaj startował z pisaniem MkAvrCalculatora to ooo jo joj ... powstawałby on CAŁKIEM inaczej ... ale niestety - na dzień dzisiejszy wbrew pozorom, że to niby taki mały programik - to pod maską kryje się ogromna kobyła i ciężko teraz ją nawet genetycznie zmodyfikować żeby chciała mniej trawy (zasobów) zjadać :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 15:07 

Pomógł: 0

Eee tam, Mirku raptem 32MB w pamięci :) RAM. Ale jaki fajny bajer z tymi linkami do filmików :D.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 15:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Ale jaki fajny bajer z tymi linkami do filmików


stwierdziłem że tyle razy ktoś pyta mnie o to w mailu i ciężko nieraz już mi odpowiadać - ze względów czasowych - że postanowiłem zrobić takie małe usprawnienie ;) mając nadzieję, że może się przyda

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 497 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO