Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lip 2014, o 20:55 

Pomógł: 0

Tylko co za problem, napisać w mbed, ardunio.... czy nawet w ostatnio tłumaczonym C++ ;).

Ostatnie konkursy to w sumie wyglądały jak konwent programistów Cobol ;), nikt nie przyszedł :lol:

A to jedni marudzili, że nie ma Bascoma (co by nie było to jednak forum wspiera C), pokażcie bascomowcy, że da się zrobić ciekawy program z wielowątkowością (bez blokujących delay itp.) na bascoma, niech jeden bascomowy wymiatacz zasiadzie w Jury i będzie komu to oceniać.
Ja się nie nadaje do oceniania bascoma czy C czy jakiego kolwiek innego języka. Mogę ocenić wartość merytoryczną projektu "elektroniki" ale też bez przesady.

Jak widzisz, temu to nie pasuje temu tamto. Wieczne jęczenie.
Chcesz konkursu w Bascomie, żaden problem, wygrzeb z dna szuflady jakieś graty (jak to ktoś ładnie ostatnio podsumował) i wymyśl jakiś chwytny temat. Co za problem?.
Jęczeć, że to czy tamto to każdy za przeproszeniem malkontent potrafi!



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 21:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

pomijają"c" marudzenie że nagrody nieciekawe, ze za tanie , ze bleee , i w ogóle ...
no cóż ... nie tędy droga ....

szczerze ?? to powiem tylko jedno większość <głównie maruderzy> nie potrafi się po prostu bawić
konkursy miały być z założenia zabawą, zabawą w szeroko pojęte programowanie, gdzie każdy się pobawi i przy okazji
nauczy czegoś .... a tymczasem ... zaczyna się jęczenie i marudzenie po kątach ...

takie podejście mnie martwi ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 21:13 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
takie podejście mnie martwi ...


Nie tylko ciebie ;)....
Bo każdy to by chciał od razu nie wiadomo co, a najlepiej za 10 linijek w bascomie od razu zestaw ATB i dwie książki :P



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Ja się C/C++ uczyłem na PC, na Windows i Linux. Przesiadka na AVR nie sprawiła problemu.
Jak znasz C to na wszystko program napiszesz.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 21:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

A gdzie ja pisałem że nagrody za tanie ?
Gdzie napisałem że za kilka linijek bascoma chcę cuda i wianki na kiju ?

NIGDZIE !!!

Więc przestańcie pieprzyć głupoty. Dla mnie może nie być wcale nagród i nigdy nie biorę udziału w konkursach dla nagród. Biorę udział bo lubię, ale żeby wziąć udział to trzeba mieć taką możliwość. Stawiając założenia w konkursie że albo C, C++ lub Arduino C od razu skreślacie szereg osób które najzwyczajniej lubią tu być bo są mili ludzie, bo się dowiadują czegoś nowego.

I kto tu teraz zachowuje się jak malkontent ?

Mnie kurka zdenerwowaliście.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

matrix napisał(a):
Mnie kurka zdenerwowaliście.


hehehe....

Nie denerwuj się a przyglądnij się konkursom jakie były ....
było kilka konkursów freestyle-owych i co ??
gdzie to zainteresowanie ?? gdzie ci bascomowcy z tamtych lat ?? arduinowcy ?? gdzie ??

dlatego piszemy jakie nas podejście martwi , bo tu teraz każdy pisze ja chce brać udział ale znam tylko bascoma
a ja tylko asma , a ja rubiego ... a jak było ?? to gdzie do kurki byliście wszyscy ...

a mniejsza ... szkoda czasu , na zawracanie wisły kijem ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 22:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

króciutko - to jest forum o języku C .... dlatego konkursy są w języku C ....

za to mamy działy Bascom, Arduino czy ARM ... bo tolerujemy wszystkich i każde języki, nie mamy klapek na oczach .... ale podstawą hmmm podstawowym celem jest nauka C

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 22:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

matrix to znowu ty... :lol:
Normalnie jedyny orędownik Bascom'a na tym forum..., a co z resztą koleżanek i kolegów piszących w Bascom może niech się też wypowiedzą...,
...już wcześniej o tym pisałem, ale powtórzę jeszcze raz to forum w 95% poświęcone jest programowaniu w C, to co proponujesz to tak jakby zorganizować konkurs na forum poświęconym psom na najlepszą fotkę kota :lol: bądź mężczyzną, przyjmij fakt z godnością i zacznij się uczyć C, wiem że to nie jest łatwe, ale nie niemożliwe... a ty z uporem maniaka nie bo nie.

P.S.
I powiedzcie mi jak ma być dobrze w tym kraju skoro mniejszość narzuca swoją wolę większości pod pretekstem nietolerancji...

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lip 2014, o 23:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

matrix napisał(a):
Niestety u mnie tak to nie działa. Jeśli czegoś nie zrozumiem na etapie czytania o tym to nie potrafię przejść dalej.


Tyle razy wspominałem .... nie każdy od razu wszystko rozumie ... ale po to właśnie jest m.in to forum, nawet ja prywatnie często odpowiadam na pytania - tylko .....

.... no TYLKO trzeba chcieć je zadawać ;) ... żeby uzupełnić to czego się nie rozumie idąc z książką po kolei , krok po kroku ...

ale jak znam życie to pewnie zaraz kolega powie, że w takim razie czasu brak ... na taką powolną naukę - no i kółko się zamyka .... Ale przecież nikt nikogo tu nie goni - sam nawet często piszesz że dzięki forum nawet w Bascomie robisz sobie pewne nowe rzeczy ... więc nie ma co narzekać ;) tylko iść do przodu ... albo można zostać też przy Bascomie lecz zrozumieć tych , którzy jednak wolą iść drogą C

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 05:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

phill2k napisał(a):
matrix to znowu ty... :lol:
...już wcześniej o tym pisałem, ale powtórzę jeszcze raz to forum w 95% poświęcone jest programowaniu w C,

P.S.
I powiedzcie mi jak ma być dobrze w tym kraju skoro mniejszość narzuca swoją wolę większości pod pretekstem nietolerancji...



Czyli co ? Powinienem forum opuścić bo jest w 95% dla C. Super podejście.

Dzięki że zaszufladkowałeś mnie do mniejszości. Się teraz poczułem jak (nie ubliżając nikomu) jedyny czarny pośród białych. Coś jakby rasizm tylko w innym wydaniu.

Ludzie, proszę Was. Niektórzy (tu piszę o sobie) naprawdę nie potrafią zrozumieć C. Jest dla mnie zbyt trudny. Może kiedyś a może wcale. Tego nie wiem.

Pozdrawiam serdecznie.
"Love and peace".


No i se namazałem z mojego MyPhone Cube za pomocą tapatłoka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 06:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

Mirku, ja dokładnie rozumiem Was, którzy wybrali C i szanuję.

Pytania bym zadawał ale nie można zadawać wciąż tych samych pytań, ponieważ ja niestety nie rozumiem podstaw podstaw.



No i se namazałem z mojego MyPhone Cube za pomocą tapatłoka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 08:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

Matrix, nie jesteś sam. W zasadzie C nie jest taki straszny. Da się pojąć i Bascom w niczym tu nie przeszkadza. Jednak mi ten język absolutnie nie leży. Ponieważ nie jestem zawodowcem całkowicie się tym nie przejmuję i pykam sobie od czasu do czasu w Arduino. Tobie też doradzam. Jest kategoria istot, nazwałbym roślinożernych, które nie są w stanie trawić mięsa (C). Próbowałem i mam świadomość, że jest pożywne i podobno bardzo smaczne, ale ja go nie go trawię. Taki mam humanistyczny organizm.
Pozdrawiam mięsożerców (C). A Ty Matrix się nie martw, lwy i tak nigdy nie zrozumieją gazeli :)
Wołający na puszczy Zenowi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 08:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

matrix napisał(a):
Ludzie, proszę Was. Niektórzy (tu piszę o sobie) naprawdę nie potrafią zrozumieć C. Jest dla mnie zbyt trudny. Może kiedyś a może wcale. Tego nie wiem.


Masz złe podejście. C to język jak każdy inny, nauka każdego innego języka jest łatwiejsza jak już jakiś się zna.
Ja programowanie w C zaczynałem około 2000 roku, do tego czasu poznałem kilka języków z którymi sobie radzę, jedynie Java nie przypadła mi do gustu.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 08:45 

Pomógł: 0

Tylko po co ta dyskusja o tym że ktoś nie potrafi/chce nauczyć się C, przecież nie o to w tym temacie chodzi. Już nie raz mówiłem, chcecie konkursu w Bascom, to go załóżcie!!!, zasponsorujcie jakieś nagrody, nikt wam przecież nie broni zakładać konkursu, ale po co to wieczne jęczenie, marudzenie i malkontenctwo, w konkursach, że wy w bascomie wolelibyście?
Za przeproszeniem szlak mnie trafia, nie umiem, nie startuje!, to jak by mieć pretensje do całego świata, ze oddychać muszę.
Koniec offtopa, komuś nie odpowiada C, nikt przecież was nie zmusza do startowania w konkursie gdzie jest C, zmusza was ktoś ?.

Od tej pory za każdy post nie w temacie poleci warn!



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 08:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

I tu lew zaryczał groźnie. I wszyscy się zatrzęśli ze strachu. A niech to "szlak" trafi.

Zgodnie z ostrzeżeniem, poleciał warn. rezasurmar



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 09:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

rezasurmar napisał(a):
Tylko po co ta dyskusja o tym że ktoś nie potrafi/chce nauczyć się C, przecież nie o to w tym temacie chodzi. Już nie raz mówiłem, chcecie konkursu w Bascom, to go załóżcie!!!

A co to za różnica w czym ktoś program napisze, jakie układy zastosuje? Czy musi ograniczać się w AVR? Może zastosować MSP420 jakiś ARM albo FPGA?
A może w Javie program napisać, Pythonie, Bascomie C, C++, VBA, C# ?

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 09:55 

Pomógł: 0

PROTON napisał(a):
A co to za różnica w czym ktoś program napisze, jakie układy zastosuje? Czy musi ograniczać się w AVR? Może zastosować MSP420 jakiś ARM albo FPGA?
A może w Javie program napisać, Pythonie, Bascomie C, C++, VBA, C# ?


Żadna i w tym sęk, tylko odpowiedz mi na jedno pytanie, czy jak konkurs jest ogłoszony i są zasady, to mamy je zmieniać, dla jednego czy dwu malkontentów ?.
Cały czas, odpowiadam, jeżeli ktoś ma pomysł na konkurs nawet w Cobolu, czy kartach perforowanych, to co za problem go ogłosić.

Po drugie, by analizować kod, w innym niż ogłoszonym w konkursie języku, trzeba kogoś kto dosyć dobrze zna ten język, czy po prosu olewamy temat oceniania poprawności kodu, czytelności, sensu użycia pewnych zmiennych czy rozwiązań.
Jak by nie było to forum głównie dotyczy C oraz książek Mirka, stąd taka, a nie inna tematyka konkursów. No chyba, że robimy konkurs gdzie jest totalna dowolność, w zastosowaniu języka, procesorów, a dla hardkorowców to same bramki TTL. Tylko kto to będzie w takim razie oceniać?. Sam zgłaszający ?.

Problem właśnie w tym, że nie ma po pierwsze ochotników, do zakładania konkursów bo trzeba potem sprawdzić kwestie poprawności projektu, kodu itd.
Kwestia nagród, czy to rzeczowych, czy duchowych.

Jeżeli ktoś z Bascomowców, czy innych przedstawicieli tysięcy różnych języków programowania czyje się na siłach sprawdzać, to co za problem?
Do tej pory konkursy były ogłaszane przeważnie za osoby dobrze posługujące się C, dlatego też były w tej tematyce.
Po za tym, konkursy służą rozwojowi i nauce C, zgodnie z kanonem na tym forum.
To, że są tu też inni przedstawiciele, to przecież nie problem, tylko coś nie widać by byli chętni ogłaszać konkursy, czy sponsorować nagrody.

Więc pozwólcie organizatorom, oraz co za tym idzie sponsorom, na ogłaszanie konkursów w tematach które potem mogą zweryfikować. Przypodobać się wszystkim nie sposób, skoro jest zapotrzebowanie na konkurs w jakimś języku, to proszę bardzo.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 10:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Żeby pogodzić wszystkich

PROTON napisał(a):
A co to za różnica w czym ktoś program napisze, jakie układy zastosuje?


No jest różnica - już wspominałem wyżej - u nas konkursy były, są i będą (jak na razie) tworzone z myślą o krzewieniu języka C czyli projekty w C ...

PROTON napisał(a):
Czy musi ograniczać się w AVR?


tak - bo to ma być zjadliwe dla ludzi na tym forum ....

PROTON napisał(a):
Może zastosować MSP420 jakiś ARM albo FPGA?


Nie w konkursie na tym forum

PROTON napisał(a):
A może w Javie program napisać, Pythonie, Bascomie C, C++, VBA, C# ?


nie w konkursie na tym forum

ale .....

ale może ktoś zawsze przedstawić swój projekt na innym procku, napisany w innym języku niż C np w dziale DIY

i panowie skończmy proszę tą dyskusję bo chyba będzie trzeba skasować ten wątek który prowadzi tylko do kłótni - jak widzę

-----------------------------------------------


reasumując skończmy nawet z propozycjami zakładania konkursów w Cobolu, Bascomie i innych MSP, czy PIC ... skoro ostatnio nikt nawet na AVR się nie zgłosił i w C ... na forum gdzie dominuje tenże C....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 12:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Miałem pomysł na konkurs: "Zaprojektuj przydatne urządzenie w warsztacie elektronika amatora", zrobić analizator stanów logicznych.
Mikrokontroler AVR analizował by stany na wejściach i przesyłał do komputera po USB. Projekt płytki i wsad do AVR to jakieś 10% projektu, pozostałe 90% to program na PC.
Ale z tego co widzę projekt nie został by zakwalifikowany ponieważ nie ogranicza się tylko do AVR.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 13:06 

Pomógł: 0

Napisz dokładne założenia konkursu, przewidywane nagrody (np. uścisk kierownika, uśmiech odciśnięty w betonie, jakieś graty z dna szuflady itp). Kwestia akceptacji to już załatwimy w gronie zielono-różowych.

Możesz napisać do mnie na PW lub któregoś z czynnych zielonych/różowych



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 13:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

PROTON napisał(a):
Ale z tego co widzę projekt nie został by zakwalifikowany ponieważ nie ogranicza się tylko do AVR


Na prawdę .... nie rozumiem czego tu nie można zrozumieć ??? :(

panie kolego - jeszcze raz na spokojnie ....

PODSTAWĄ w konkursach na forum będą projekty które są oparte na AVR i na dodatek pisane są do nich programy w C .....

a to że ktoś napisze jeszcze program do komunikacji, ustawień czy wizualizacji na PC czy na Smartfona to tylko MEGA DODATKOWA ZALETA i wręcz dodatkowa punktacja - bo co ma jedno do drugiego ? To że mowa o projekcie na AVR - gryzie ci się jakoś z tym żeby dopisać aplikację na PC lub tableta czy telefon do komunikacji przez BT czy RS232 ? ... mi się nie gryzie - wręcz przeciwnie

więc nie wiem skąd pomysł że taki projekt miałby być wyeliminowany ?

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

PROTON napisał(a):
Zaprojektuj przydatne urządzenie w warsztacie elektronika amatora


Ja wręcz myślę (wzorem ostatnich konkursów) że już to - ten tytuł konkursu byłby ograniczeniem bo znowu - odpadnie spora część początkujących, którzy nie mają na to pomysłu albo robią całkiem coś innego a równie ciekawego ....

----------------------------------------------------------------

Jeśli miałbym strzelać z tytułem konkursu to np:

"Zaprojektuj ciekawe urządzenie (dowolne) oparte o procek AVR z programem napisanym w C"

(zakres urządzenia dowolny - od sterownika np świateł choinkowych czy LED po urządzenie przydatne w warsztacie amatora) Nie musi być na żadnym zestawie uruchomieniowym, ale powinno być przynajmniej na jakiejś płytce prototypowej chociaż a najlepiej własnej ręcznie zrobionej ....

o i to może być otwarty konkurs .... ale to taki luźny pomysł .... wcale nie musi być najlepszy ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 13:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

To może zrobić podział, klasa: AVR, Open, itp.
Ciekawy może być konkurs "Zaprojektuj przydatne urządzenie w warsztacie elektronika amatora" ale projekt całkowicie dowolny, nie musi być nawet elektroniczny np. imadełko do płytek ...
Czy projekty czysto teoretyczne, stworzy to sporą bazę pomysłów które można potem rozwijać.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Według mnie jeżeli ktoś chce organizować konkurs to powinien wsiąść później odpowiedzialność za ocenę nadesłanych prac. Tworzenie kategorii OPEN według mnie to strzał w kolano, bo co kolega zrobi jak ktoś nadeśle projekt w jakimś "dziwnym" języku programowania o którym nie masz pojęcia. Jak ocenisz lub sprawdzisz daną pracę?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:04 

Pomógł: 0

Wilu88 napisał(a):
Według mnie jeżeli ktoś chce organizować konkurs to powinien wsiąść później odpowiedzialność za ocenę nadesłanych prac. Tworzenie kategorii OPEN według mnie to strzał w kolano, bo co kolega zrobi jak ktoś nadeśle projekt w jakimś "dziwnym" języku programowania o którym nie masz pojęcia. Jak ocenisz lub sprawdzisz daną pracę?


Widzisz, tu trafiłeś w sedno.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tzn jest burza mózgów ;) wszystkie pomysły dozwolone ....

no ale ja też właśnie słabo widzę konkurs w klasie Open czyli dowolny ....

bo to tak jakby np robić konkurs (może przejaskrawiam) z medycyny ;) .... a nasze forum nie jest o medycynie ...

dlatego ja myślę - że OPEN ale "AVR Open C" ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

rezasurmar napisał(a):
Widzisz, tu trafiłeś w sedno.


dokładnie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

o! ja bym może tylko dodał - że oczywiście uważam że spokojnie można pisać nie tylko w C dla AVR ale i w C++ dla AVR ... szczególnie po ostatnich poradnikach kolegi mokrowskiego. Żeby było prościej AVR C/C++ (dla mnie to jedno i to samo) ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 15:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

rezasurmar napisał(a):
Żadna i w tym sęk, tylko odpowiedz mi na jedno pytanie, czy jak konkurs jest ogłoszony i są zasady, to mamy je zmieniać, dla jednego czy dwu malkontentów ?.

Wypraszam sobie nazywanie mnie malkontentem bo nim nie jestem. Ja Ci nie ubliżam więc tego typu uwagi zachowaj dla siebie. To że masz zielony nick nie znaczy że Ci wszystko wolno.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 16:45 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Spokojnie, o co te nerwy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 17:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

To ja proponuję na początek może małą ankietę na głównej stronie zorganizować i zapytać forumowiczów czy w ogóle są jacyś chętni ażeby w konkursie wystartować, to tak żeby kopi na próżno nie kruszyć ;)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2014, o 17:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

phill2k napisał(a):
To ja proponuję na początek może małą ankietę na głównej stronie zorganizować i zapytać forumowiczów czy w ogóle są jacyś chętni ażeby w konkursie wystartować, to tak żeby kopi na próżno nie kruszyć



Patrząc na bezsensowne spory które wynikły to by chyba był najlepszy pomysł. Choć osobiście uważam że jeżeli to forum ma uczyć języka C i programowania AVR to konkursy powinny dotyczyć właśnie tych a nie innych zagadnień. Jeżeli ktoś sobie zrobi coś w bascom'ie albo arduino to może się chwalić w DIY. Może i sprawiedliwie byłoby aby możliwe było pisanie w bascom'ie czy Arduino ale moim zdaniem na starcie stawia to taki projekt na gorszej pozycji aniżeli ten napisany w C. Dlaczego? Bo C nie ukrywajmy jest bardziej wymagający niż np. Arduino, gdzie korzystamy z gotowych rozwiązań. Sam kiedyś bazgrałem coś w tym Arduino i aż mnie odrzucało korzystanie z tych gotowców. Dlatego zanim spadnie na mnie fala krytyki i oburzenia chcę powtórzyć:

Moim zdaniem prace konkursowe winny być oparte o mikrokontrolery AVR i napisane w języku C z ewentualnymi wstawkami w Assemblerze.

I jeżeli pojawi się taka ankieta to sam tak zagłosuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO