Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lis 2021, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2021
Posty: 30
Pomógł: 0

Dzień dobry
Dzięki Wam obu bardzo za odpowiedź!!!!
Bardzo mnie to naprowadziło. Zrobię jak mówisz z tymi 32 bitowcami, zwłaszcza, że jestem na tym nowym wykupionym kursie ESP.

Tylko mnie frapuje jedna rzecz: jak Ty Mirku zrobiłeś web serwera na atnel wifi to musiałeś pokonać rozmiar: html data length: 4460 (tyle miała Twoja strona), a ja utykam na html data length: 800.
Zakupiłem Twój modół Atnel-wifi i chętnie bym sobie sprawdził jak Ty to zrobiłeś, ze Tobie się udało osiągnąć większy przesyłanej strony rozmiar niż mi.
Czy da się jakoś u Ciebie zakupić kod projektu wgranego na Atmegę32, który jest omawiany w tym poradniku atnel-wifi, żebym sobie posprawdzał jak Tobie się to udało?

Pozdrawiam i dzięki Wam obu za odpowiedź.
Piotr



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2021, o 05:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotr123 napisał(a):
zwłaszcza, że jestem na tym nowym wykupionym kursie ESP.

Panie ESP są do tego stworzone wręcz - na nich będziesz mógł sobie poszaleć jak znasz htmla i te sprawy.

Piotr123 napisał(a):
Tylko mnie frapuje jedna rzecz: jak Ty Mirku zrobiłeś web serwera na atnel wifi to musiałeś pokonać rozmiar: html data length: 4460 (tyle miała Twoja strona), a ja utykam na html data length: 800.

Na atnel wifi też są ograniczenia i nie chce mi się już nawet dyskutować jakie, tam też nie przekroczysz jakiejś tam wielkości ... a tutaj ... czy ty nie kojarzysz o co chodzi ? bo piszesz że masz ograniczenie do 800 bajtów - a nie widziałeś jaka ilość bajtów jest przewidziana dla bufora tcp w tym stosiku. Owszem można ją zwiększyć nawet na AVR ale nie na atmedze32 - a nawet jak zwiększysz to i tak niewiele chyba że sobie przerobisz bibliotekę tego prostego stosu tcp. Musiałbyś w bibliotece zacząć rzeźbić żeby przekroczyć pewne wartości - jest sens. Są lepsze stosy TCP do tego celu jak chociażby lwip na którym osiągnąć można byłoby o wiele lepszy rezultat - ale nadal będzie to skórka za wyprawkę na AVR i na prawdę nie ma co w ogóle w to brnąć. Tymczasem na atnel wifi nie używa się przecież żadnego stosu bo on jest wbudowany w atnel wifi a procek komunikuje się z nim tylko przez rs232 więc no obsługa jest całkiem inna ... tam się wysyła tylko samego htmla przez rs232 i to wszystko więc co dałby ci ten kod jeśli ty myślisz tu o stosie tcp dla enc28j60.

Później jak zrobisz to na esp to będziesz się sam śmiał z tych prób na avr i zrozumiesz jak mocno były one bezcelowe. Tym bardziej że na esp można nawet podłączyć sobie ethernet po kablu za pomocą enc28j60 a nie tylko domyślnie wifi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2021, o 06:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

W tym stosie (mówimy o tuxgraphics) nie wielkość bufora jest ograniczeniem tylko założenie iż dla każdego połączenia serwer zwraca tylko jeden pakiet i natychmiast kończy połączenie. A więc głównym ograniczeniem jest wielkomść pakietu danych. Żeby to obejść trzeba by praktycznie napisać go od nowa.
Wracając do mojej koncepcji serwowania - przejrzałem pobieżnie tuxa i jestem nieamal pewien, ze nie jest ona li tylko fantazją (a tym bardziej ułańską). Cóż, wpadnę dziś do elektronicznego po moduł ethernet i sprawdzę to organoleptycznie. (W sumie od dawna o tym myślałem także dzięki za impuls do działania).

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2021, o 10:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
W sumie od dawna o tym myślałem także dzięki za impuls do działania

I to mi się podoba - w końcu praktyka a nie teoretyzowanie, to się chwali.

fofex napisał(a):
W tym stosie (mówimy o tuxgraphics) nie wielkość bufora

Co pisałem wyżej, że trzeba by nad tym stosem samemu popracować albo użyć innego np lwip żeby się bawić dalej i brnąć w webserwer na 8-bitowcu. Trzeba po prostu uważniej czytać co piszę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2021, o 12:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2021
Posty: 30
Pomógł: 0

Witam
Dzieki za naprowadzenie i podpowiedzi, super mi wszystko rozjaśniliście Panowie, między innymi:
"Tymczasem na atnel wifi nie używa się przecież żadnego stosu bo on jest wbudowany w atnel wifi a procek komunikuje się z nim tylko przez rs232 więc no obsługa jest całkiem inna".
Kolego Fofex też bardzo dziękuję. Jak będziesz próbował to pochwal się proszę rezultami!
Pozdrawiam
Piotr



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2021, o 23:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotr123 napisał(a):
Kolego Fofex też bardzo dziękuję. Jak będziesz próbował to pochwal się proszę rezultami!

Też tak uważam ;) bo to o wiele więcej da niż ciągłe teoretyzowanie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO