Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 12:32


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2020, o 09:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Pozwoliłem sobie założyć ten wątek, aby w jednym miejscu zgłaszać autorowi CANsharka zauważone błędy, problemy w pracy i wyglądzie CANsharka. Obecnie widzę, że takie zgłoszenia porozrzucane są po różnych tematach.


Co zauważyłem - CANshark ver: 1.0.21

- rewizja firmware octopusa / ATBcanshield nie została zmieniona na wyższą w nowszym firmware. Nie można odróżnić jaką wersję FW posiadamy zainstalowaną.

- od kilku wersji CANshark-a świeci koci przycisk button6, który nie ma zadnej funkcji:
Obrazek

- Gdy okno CANshark-a przeniesiemy na drugi monitor i go tam zamkniemy, po dopięciu drugiego monitora i ponownym uruchomieniu CANshark, okno otwiera się w niewidocznej części pulpitu

- Zdarza się, że paski narzędziowe górnej belki ( można je przesuwać w/g. swoich preferencji ) zmieniają swoją kolejność po ponownym uruchomieniu CANshark-a. Jest to widoczne we współpracy z ATBcanshield, gdzie pasek kanału drugiego jest ukrywany po nawiązaniu połączenia z ATBcanshield.

- Znikający duży banner rozdzielający górną belkę narzędziową i zakładki z oknami po przełączeniu na inną zakładkę. Ten efekt jest chyba od pierwszej publicznie udostępnionej wersji CANshark-a

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 10:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2016
Posty: 102
Pomógł: 1

CANshark ver: 1.0.21
- a mi update robi się bez tych procentów, czyli szybciej (tylko czy ten update się robi ?)

Obrazek

p.s.
- coś jest z certyfikatem strony , muszę ręcznie dodawać.
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 12:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ślicznie dziękuję za zgłoszenia do CAN SHARK'a

postaram się od poniedziałku jak najszybciej tym wszystkim zająć, posprawdzać i naprawić

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2020, o 09:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
- rewizja firmware octopusa / ATBcanshield nie została zmieniona na wyższą w nowszym firmware. Nie można odróżnić jaką wersję FW posiadamy zainstalowaną.

Wersje firmware i programu na PC nie muszą iść w parze

gizmo5418 napisał(a):
- od kilku wersji CANshark-a świeci koci przycisk button6, który nie ma zadnej funkcji:

POPRAWIONE

gizmo5418 napisał(a):
- Gdy okno CANshark-a przeniesiemy na drugi monitor i go tam zamkniemy, po dopięciu drugiego monitora i ponownym uruchomieniu CANshark, okno otwiera się w niewidocznej części pulpitu

Już można przy uruchamianiu aplikacji trzymać wciśnięty przycisk SHIFT - dzięki czemu główne okno aplikacji powinno się pokazać na środku głównego monitora

gizmo5418 napisał(a):
- Zdarza się, że paski narzędziowe górnej belki ( można je przesuwać w/g. swoich preferencji ) zmieniają swoją kolejność po ponownym uruchomieniu CANshark-a. Jest to widoczne we współpracy z ATBcanshield, gdzie pasek kanału drugiego jest ukrywany po nawiązaniu połączenia z ATBcanshield.

Z tym jeszcze walczę - mnie też to wkurza ;) - więc tu proszę jeszcze o cierpliwość

gizmo5418 napisał(a):
- Znikający duży banner rozdzielający górną belkę narzędziową i zakładki z oknami po przełączeniu na inną zakładkę. Ten efekt jest chyba od pierwszej publicznie udostępnionej wersji CANshark-a

Z banerem jest teraz tak - że tylko przy starcie się pojawia a po przełączeniu jakiejkolwiek zakładki znika już na amen do ponownego odpalenia aplikacji, więc to już nie powinno przeszkadzać

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

spairo napisał(a):
- a mi update robi się bez tych procentów, czyli szybciej (tylko czy ten update się robi ?)

już działa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2020, o 10:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Świetne informacje Mirku i szybka reakcja. Dzięki

Ten banner mógłby nie znikać. Jest fajnym i miłym dla oka uzupełnieniem okna programu. Może nad pasek narzędziowy go przenieść i zrobić na stałe widocznym.
To taka wizytówka programu, bez której jest troszkę pusto.
Ale to moja sugestia, która może nie przypaść do gustu innym użytkownikom.

Co do rewizji firmware, która pokazywana jest na dolnej belce okna po połączeniu. Nie chodziło mi o to, że nie jest taka sama, jak wersja CANshark-a. Po prostu zauważyłem, że była 1.0.0.6 i po aktualizacji nowym firmwarem, który został dostarczony z wersją 1.0.17 ( o ile dobrze pamiętam) CANsharka, numer firmware po aktualizacji nie zmienił się. To tak, jakby mimo aktualizacji nowym firmwarem, nadal był stary firmware sprzed aktualizacji.
Jeżeli tak jest poprawnie, jak mowisz, to ok. Nie jest to więc błąd.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lut 2020, o 11:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Co do rewizji firmware, która pokazywana jest na dolnej belce okna po połączeniu. Nie chodziło mi o to, że nie jest taka sama, jak wersja CANshark-a. Po prostu zauważyłem, że była 1.0.0.6 i po aktualizacji nowym firmwarem, który został dostarczony z wersją 1.0.17 ( o ile dobrze pamiętam) CANsharka, numer firmware po aktualizacji nie zmienił się. To tak, jakby mimo aktualizacji nowym firmwarem, nadal był stary firmware sprzed aktualizacji.
Jeżeli tak jest poprawnie, jak mowisz, to ok. Nie jest to więc błąd.


Postaram się na przyszłość zrobić, żeby program sam sprawdzał i ew informował, że warto czy wręcz trzeba zrobić firmware update ... bo rzeczywiście jak aktualizowane są tylko rzeczy w programie CAN SHARK to bez sensu robić za każdym razem firmware update

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2020, o 23:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

W CAN Shark da się zrobić tak, aby wysyłać jakąś ramkę co określony interwał czasu. Ale czy da się zrobić tak aby wysyłać kilka takich ramek? Niektóre urządzenia wymagają różnych ramek aby działać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2020, o 07:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
W CAN Shark da się zrobić tak, aby wysyłać jakąś ramkę co określony interwał czasu. Ale czy da się zrobić tak aby wysyłać kilka takich ramek? Niektóre urządzenia wymagają różnych ramek aby działać.


Obecnie nie da się zrobić, ale ta funkcjonalność jest w planach rozwojowych softu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO