Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2020, o 12:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Cześć wszystkim!
Zaczęłam się właśnie bawić CAN Octopus, z niecierpliwością czekam na filmiki instruktażowe, być może usystematyzują moją wiedzę zdobytą z książki. W każdym razie, podłączyłam właśnie moduł regulacji fotela z BMW. Sprawdziłam na płytce i znalazłam tam uC CAN TJA1055B, wg noty katalogowej, działa on na niskich prędkościach tj. do 125kbps. Moduł podłączyłam do 12V, CAN H i L do Octopusa w odpowiednie dziurki (CAN 1), włączyłam tryb nasłuchu i terminator ON. Przeleciałam wszystkie prędkości od 125kbps w dół i nic. Cisza. Moduł w ogóle nic nie wysyła. Czy o czymś zapomniałam?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 13:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Rozumiem, że robisz to poza samochodem. Być może moduł sam z siebie nic nie wypluwa a może używa nietypowej prędkości. Możesz sprawdzić prawidłową prędkość podłączając się do samochodu, ale domyślam się że masz sam moduł na biurku. Pozostaje więc odpalenie CAN hackera i próba na bombardowania modułu na różnych prędkościach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 13:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Czy o czymś zapomniałam?

Jeśli chodzi o hackowanie to może być bardzo różnie:

1. Moduł może pracować na nietypowej prędkości
2. Moduł nie musi wcale sam nic z siebie wysyłać
3. Jeśli moduł po włączeniu np zasilania cokolwiek wysyła ale ma nietypową prędkość to też nic nie odbierzesz na standardowych prędkościach
4. Moduł może pracować na standardowej prędkości ale wcale nie musi sam nic wysyłać - bo np czeka na jakąś ramkę inicjalizacyjną, albo w ogóle na dane do jego sterowania, skoro to moduł regulacji choć brak jakiejkolwiek odpowiedzi to raczej rzadkość
5. sprawdziłbym pomimo scalaka również większe prędkości
6. W celu sprawdzenia czy może sam nie wysyła coś na niestandardowej prędkości - warto podłączyć się jakimś analizatorem stanów logicznych wewn. Octopusa do linii CAN RX (czyli za transcieiverem i sprawdzić czy nie widać jakichś przebiegów - a jeśli tak to już jesteś w domu - bo wtedy można łatwo określić prędkość baudrate nawet jeśli jest nietypowa, na podstawie czasu trwania pojedynczego bitu w ramce
7. próbować szukać jakiejś dokumentacji modułu w necie albo czy ktoś się już nim bawił i analizatorem i czy na coś udało się wpaść

ot tak to bywa z Hakowaniem ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 13:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Cześć! Tak, mam moduł na biurku, nie mam dostępu do auta, więc nie mogę nawet podłączyć Octopusa w tryb routera :-( Wg informacji które znalazłam w internecie, K-CAN działa na 100 kbitach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 13:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Cześć! Tak, mam moduł na biurku, nie mam dostępu do auta, więc nie mogę nawet podłączyć Octopusa w tryb routera :-( Wg informacji które znalazłam w internecie, K-CAN działa na 100 kbitach.


Poczytaj punkty które napisałem i spróbuj różnych rozwiązań

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 14:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
1. Moduł może pracować na nietypowej prędkości

Może tak być, ale wg dokumentacji newtis.info/tisv2/a/en/e70-x5-xdrive30d-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a187-seat-module-driver/HTHpqgXG.svg), pracuje na K-CAN, czyli na magistrali 100kbps.

mirekk36 napisał(a):
2. Moduł nie musi wcale sam nic z siebie wysyłać

Też prawda...

mirekk36 napisał(a):
4. Moduł może pracować na standardowej prędkości ale wcale nie musi sam nic wysyłać - bo np czeka na jakąś ramkę inicjalizacyjną, albo w ogóle na dane do jego sterowania, skoro to moduł regulacji choć brak jakiejkolwiek odpowiedzi to raczej rzadkość

I tak prawdopodobnie jest. Bo po podłączeniu do zasilania moduł nie działa, tzn nie działa sterowanie silnikiem z przycisków. Wg "szpeca" komputer auta aktywuje moduł i wtedy on zaczyna działać. Dlatego ślę mu bruteforce pakiet "55" ale cisza. Na twoim filmiku z iDrive to było takie proste: podłączyłeś się, wysłałeś pakiety i pyk! Jest odpowiedź! A u mnie cisza totalna.

mirekk36 napisał(a):
5. sprawdziłbym pomimo scalaka również większe prędkości

Sprawdziłam, nadal cisza.

mirekk36 napisał(a):
7. próbować szukać jakiejś dokumentacji modułu w necie albo czy ktoś się już nim bawił i analizatorem i czy na coś udało się wpaść

No właśnie dokumentacja jakaś tam jest, ale to bardziej dokumentacja podłączeniowa.

Pytanie czy podczas wysyłania pakietów np. bruteforcem nie powinna migać jakaś kontrolka na Octopusie, bo gdzieś mi świta, że mówiłeś o miganiu kontrolki podczas wysyłania/odbierania pakietów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 14:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Na twoim filmiku z iDrive to było takie proste:

Nie było - zapewniam cię, tzn tylko częściowo było. Dlatego że Can Hack zainicjalizował część iDrive, ale już samo pokrętło za CHINY nie chciało się odezwać. I wiesz jak się udało w końcu ? Po długich bojach i szperaniu w internecie - udało się znaleźć stronę www na której ktoś gdzieś kiedyś - wynalazł JEDNĄ JEDNYNĄ RAMKĘ i to aż 8-bajtową, każdy bajt inny - i TYLKO TA JEDNA ramka z tymi wartościami (bo jak próbowałem któryś bajt zmienić chociaż o +1 albo -1) to już nie inicjalizowało pokrętła. A więc nie zawsze musi być tak różowo gdy nie mamy możliwości podsłuchać pogaduszek na żywo takiego urządzenia np w aucie itp

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Cytuj:
Pytanie czy podczas wysyłania pakietów np. bruteforcem nie powinna migać jakaś kontrolka na Octopusie, bo gdzieś mi świta, że mówiłeś o miganiu kontrolki podczas wysyłania/odbierania pakietów.

Zielona dioda sobie miga, ale niestety ona dość szybko miga czyli przygasa i czasem nie da się zauważyć, chyba w jakiejś kolejnej aktualizacji odwrócę jej działanie - czyli normalnie będzie zgaszona a migać będzie tylko podczas transmisji tzn świecić

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 20:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Tutaj ktoś porusza mój temat: bimmerfest.com/forums/archive/index.php/t-825057.html

Wysyłam ramki do 500ms które wygładają tak i nic. Pytanie czy coś robię źle? ibb.co/RbD8XWT

Czy ty również Mirku obudziłeś pokrętło iDrive ramką 00 00 8a dd f1 15 30 02?

------------------------ [ Dodano po: 41 minutach ]

Lub ramką 5 bitową 45 40 21 8F FE na adres 130?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wstaw porządnie obrazki na forum i linki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2020, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Gdybym mogła to bym to zrobiła. Jestem nowa, więc muszę kombinować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 07:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Czy ty również Mirku obudziłeś pokrętło iDrive ramką 00 00 8a dd f1 15 30 02?

Nie nie - ramka do iDrive jak pisałem wyżej była bardzo charakterystyczna, miała pełne 8 bajtów nie mniej .

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 09:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Zgłębiłam w nocy trochę temat i w przypadku BMW, moduły "użytkowe" komunikują się po K-CAN, który pracuje z częstotliwością 100khz. Pokrywa się to ze scalakiem TJA1055B który znalazłam w środku. Moduły te, po podłączeniu są w trybie uśpienia. Wybudzają je inne moduły tj. stacyjka wysyłając odpowiednią ramkę w eter co 500-750ms. Gdy rozgłaszanie tej ramki ustaje - moduły po określonym czasie (kilkanaście, kilkadziesiąt sekund) przechodzą ponownie w tryb uśpienia. Bardzo dobrze opisało to kilka osób na zewnętrznym forum, pod adresem avrfreaks.net/forum/can-bus-question-about-tja1055.

Czyli już wiem, że muszę wybudzić ten moduł z głębokiego snu. Na szczęście wygląda na to, że jedna ramka wybudza wszystkie moduły. Na wielu stronach (m.in. na loopybunny.co.uk/CarPC/filter.php?filter=flag_KCAN1) przewija się informacja o adresie 0x130 i 5 bajtach 45 40 21 8F FE. Wysyłałam takie ramki i cisza. Wysyłałam też inne, ale cisza totalna, moduł nie funkcjonuje (nie mówię, że nie odpowiada, bo prawdopodobnie on jednak nie "gada"). Zastanawiam się czy wysyłane pakiety z CAN Octopusa którego posiadam w ogóle wychodzą. Chyba wepnę się CAN B i zrobię nasłuch sprawdzając, czy dane w ogóle śmigają po tych żyłach.

Przy okazji wykryłam małego buga w programie CAN Shark. Mianowicie, w zakładce CAN Hack gdy chcę wpisać własne wartości ramki do wysyłania to trzeba to robić w iście piekielnie szybkim tempie. W innym razie zamiast 2 znaków wpada tylko ostatni. Przy 2 tackich samych znakach nie ma w ogóle szans na ich wpisanie. Trzeba w notatniku sobie je wpisać, skopiować i wkleić w polu programu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 09:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Takie ramki wybudzeniowe mogą mieć na celu wychodzenie z trybu oszczędzania energii (aby przy wyłączonej stacyjce nie pobierać zbyt dużego prądu). Stosuje się też specjalne ramki z dedykowaną zawartością (pochodzące z immo) aby np uruchomić licznik - są wtedy ze sobą sparowane immo i licznik.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 09:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Przy okazji wykryłam małego buga w programie CAN Shark. Mianowicie, w zakładce CAN Hack gdy chcę wpisać własne wartości ramki do wysyłania to trzeba to robić w iście piekielnie szybkim tempie. W innym razie zamiast 2 znaków wpada tylko ostatni. Przy 2 tackich samych znakach nie ma w ogóle szans na ich wpisanie. Trzeba w notatniku sobie je wpisać, skopiować i wkleić w polu programu.

Tak ewidentny BUG, dziękuję za głoszenie i biorę się za naprawę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 09:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A czy przypadkiem nie wpisujesz tych wartości podczas działania Can Hacka?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 09:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
A czy przypadkiem nie wpisujesz tych wartości podczas działania Can Hacka?

nie, był BUG

ale JUŻ naprawione ... i mam nadzieję, że inne bugi nie wyjdą - można przetestować - w najnowszej aktualizacji 1.0.21

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 10:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Wczoraj jeszcze jednego buga znalazłam. Muszę go tylko jeszcze raz wywołać, wtedy opiszę. Z grubsza chodziło o to, że gdy komputer się uśpi z uruchomionym can hackiem to po jego wybudzeniu program zaczyna wysyłać w CAN co chwilę jedną ramkę. Tak mi się z 5 razy zdarzyło, ale by być szczegółowa to wywołam to raz jeszcze i dokładniej opiszę.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

micky napisał(a):
Takie ramki wybudzeniowe mogą mieć na celu wychodzenie z trybu oszczędzania energii (aby przy wyłączonej stacyjce nie pobierać zbyt dużego prądu). Stosuje się też specjalne ramki z dedykowaną zawartością (pochodzące z immo) aby np uruchomić licznik - są wtedy ze sobą sparowane immo i licznik.

Dokładnie tak, te ramki wybudzeniowe powodują zasilenie mikrokontrolera i przetworniczek. Ja staram się uruchomić moduł od siedzenia, więc tu ramki od immo raczej nie są wymagane :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Mirku, mam wątpliwości czy Octopus który posiadam wysyła w ogóle ramki :D Z informacji do których docieram od 2 dni wynika, że moduł powinien się wybudzić i działać. Mimo wszystko tego nie robi. Puszczam ramki co 100ms, 500ms, 1s ale dioda OK przy CAN1 ani drgnie, świeci się światlem ciągłym. Nagrywałam nawet aparatem w zwolnionym tempie, 750 klatek/s i nie widać żadnego migania. Czy możesz zaprezentować jak to wygląda u ciebie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 00:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Mirku, mam wątpliwości czy Octopus który posiadam wysyła w ogóle ramki :D Z informacji do których docieram od 2 dni wynika, że moduł powinien się wybudzić i działać. Mimo wszystko tego nie robi. Puszczam ramki co 100ms, 500ms, 1s ale dioda OK przy CAN1 ani drgnie, świeci się światlem ciągłym. Nagrywałam nawet aparatem w zwolnionym tempie, 750 klatek/s i nie widać żadnego migania. Czy możesz zaprezentować jak to wygląda u ciebie?


Masz Octopusa z dwoma kanałami - cóż za problem złączyć je oba, no toż to NAJPROSTSZY test ;) Będzie widać jedną ramkę nadaną z kanału 1 i jedną odebraną z kanału 2 ... no myślę, że prościej nie da się tego sprawdzić. Jeśli tu coś by nie działało to może wtedy opisz proszę dokładnie co i jak i z czym łączysz ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 07:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

No i jest jakiś problem. Połączyłam na płytce Octopusa CAN1_L z CAN2_L i CAN1_H z CAN2_H (sprawdzone multimetrem, nie ma zwarcia pomiędzy liniami L i H). Obydwa kanały są ustawione na 100kbps, obydwa mają nasłuch włączony. Terminator włączony na jednym, dwóch, na żadnym - nie ma znaczenia. Ramka wysyłana z CAN Sharka jest widoczna w tabelce, ale tylko na jednym porcie. Nie pojawia się druga taka ramka w programie. Odłączyłam już nawet sterownik siedzenia, Octopus powinien gadać tylko sam ze sobą.

https://imgur.com/NUmXI1B



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 09:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak ale czy ja dobrze na filmiku widzę, że w obydwu kanałach włączyłaś "LISTEN ON" ? Czy w tym trybie NASŁUCHU chcesz cokolwiek wysyłać ? Wyłącz "LISTEN" ;) i wtedy sprawdź

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 17:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Jak wyłączam LISTEN to wtedy po wysłaniu ramki zapala się dioda ERROR i pakiety na drugim kanale lecą jak szalone (setki na sekundę). I nie da się odbierać (nasłuchując) ramek i je wysyłać na jednym kanale CAN?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 18:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
Jak wyłączam LISTEN to wtedy po wysłaniu ramki zapala się dioda ERROR i pakiety na drugim kanale lecą jak szalone (setki na sekundę). I nie da się odbierać (nasłuchując) ramek i je wysyłać na jednym kanale CAN?

No bo z kolei pewnie na żadnym kanale nie włączyłaś terminatora - zgadza się ? ;) Przynajmniej na jednym z nich trzeba go załączyć - ten rezystorek obok LISTEN albo nawet dwa rezystorki i na jednym i na drugim

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 19:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A czy przypadkiem nie jest tak bo żadne urządzenie nie potwierdziło ramki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 19:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

W jednej z aktualizacji CANshark-a, chyba do 1.0.0.19 była informacja, że należy zaktualizować firmware. Może stare firmware, jeżeli nie zostało zaktualizowane, nie do końca chce działać z nowszym programem. Tak tylko gdybam, bo nie posiadam Octopusa....

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 19:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
A czy przypadkiem nie jest tak bo żadne urządzenie nie potwierdziło ramki?

Tak może być gdy koleżanka podłącza tylko to jedno urządzenie i do tego jeden kanał Octopusa i racja. Ale jeśli połączyła kanał 1 do kanału 2 - szybko migająca czerwona dioda oznaczać raczej będzie np właśnie albo brak terminatora albo ustawione dwie różne prędkości na każdym kanale

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

gizmo5418 napisał(a):
W jednej z aktualizacji CANshark-a, chyba do 1.0.0.19 była informacja, że należy zaktualizować firmware. Może stare firmware, jeżeli nie zostało zaktualizowane, nie do końca chce działać z nowszym programem. Tak tylko gdybam, bo nie posiadam Octopusa....


TAK - również na to trzeba zwrócić uwagę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 07:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2020
Posty: 58
Pomógł: 0

Octopus FW: 1.0.0.6, CAN Shark SW: 1.0.21
CAN1 Rate: 100kbps, Listen: OFF, Terminator: ON
CAN2 Rate: 100kbps, Listen: ON, Terminator: ON

Puszczam jedną ramkę z CAN1 i momentalnie na CAN1 zaświeca się ERROR LED, w programie ramki na CAN2 są odbierane z prędkością ~1000 na sekundę. Pomaga tylko HW reset Octopusa. Wszystko widać na filmie: https://imgur.com/a/tkFrkHO



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 08:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Zrób update firmware. wersja firmware niestety jest taka sama w starym, jak i nowym. Mirek jej nie zmienił na wyższą a szkoda, bo to wprowadza małe zamieszanie. Może poprawi w kolejnym firmware ....

Jak update zrobić, pokazane jest na filmiku w tym poście: topic22643.html

Trochę machasz kamerką po monitorze. Do nagrywania pulpitu użyj jakiegoś programu. W Windows 10 jest taka wbudowana funkcja nagrywania okna aplikacji. Robimy to naciskając kombinację klawiszy WINDOWS + G nad aktywnym oknem, które chcemy nagrywać. Potwierdzamy pytanie, że jest to gra. Powinien pojawić się mały pasek narzędziowy, w którym wybieramy nagrywanie ( czerwona kropka). Wymaganiem tej funkcji jest karta graficzna ze sprzętowym kodekiem kompresji obrazu. Nagrany plik powinien znaleźć się w folderze Wideo/Przechwycone.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 09:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nela29 napisał(a):
CAN2 Rate: 100kbps, Listen: ON, Terminator: ON

Naprawdę - już troszkę nie wiem jak mam tobie pomóc, skoro po pierwsze mówiłem WYŁĄCZ opcję LISTEN ON a ty masz ją wciąż włączoną i dziwisz się że masz efekt taki jaki pokazujesz. Toż to PRAWIDŁOWY efekt.

Jeszcze raz na spokojnie - wyłącz na obu kanałach ten LISTEN ON

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2020, o 09:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

mirekk36 napisał(a):
skoro po pierwsze mówiłem WYŁĄCZ opcję LISTEN ON a ty masz ją wciąż włączoną i dziwisz się że masz efekt taki jaki pokazujesz. Toż to PRAWIDŁOWY efekt.


Mirku, nie uważasz, że dla normalnego użytkownika jest to błędne zachowanie? Przecież wysłana ramka kanałem 1 nie ma załączonego ptaszka REPEAT, więc powinna wyjść tylko jedna ramka kanałem 1 po kliknięciu SEND.

Na filmie widać, że drugi kanał w trybie LISTEN ON odbiera całą masę jednakowych ramek, mimo, że kanałem 1 poprzez SEND i wyłączoną opcję REPEAT chcemy wysłać tylko jedną ramkę.

Nie rozumiem tej filozofii pracy. Dla mnie jest to nie do przyjęcia. Zrozumiał bym, gdyby drugi kanał był wpięty w magistralę, po której latają bez przerwy tysiące pakietów.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO