Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 12:35


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2020, o 22:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witam Ponownie wszystkich

Chciałbym na wyświetlaczu LCD2x16 wyświetlić nazwę (typ) procesora który właśnie steruje tym wyświetlaczem.
W Bluebook-u na stronach 141, 142 jest opisane jak można pobrać typ procesora i co należy dopisać w Eclipse
aby takie dane były dostępne.
Niestety o ile bez problemu można odczytać wartość stałej F_CPU (czyli taktowania procka) to kompletnie nie działa
MCU (czyli jego typ).
Próbowałem to zrobić także na Eclipse Indigo z WinAVR na XP-eku i także mi to nie działa pomimo wpisania
Project properties -> C/C++Build -> Settings -> AVR Compiler -> Miscellanous -> Other flags -> -DMCU=$(AVRTARGETMCU)

Siedziałem nad tym dzisiaj z pół dnia i nie udało mi się znaleźć rozwiązania.
Na naszym forum znalazłem bardzo stary wątek https://forum.atnel.pl/topic7016.html?hilit=AVRTARGETMCU

Gdzie użytkownik "wat1970" miał podobny problem jednak dla niego rozwiązaniem było
zastosowanie zamiast MCU __AVR_ATmega328__
Co nie jest dla mnie rozwiązaniem.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 11:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 563
Pomógł: 143

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Powinno zadziałać, jeśli masz prawidłowo skonfigurowany mikrokontroler w projekcie.
Pewną wadą rozwiązania może być to, że nazwa mikrokontrolera będzie napisana małymi literami (czyli np. "atmega328p").

Jeśli Ci to nie odpowiada, pozostanie chyba tylko ręczne zdefiniowanie własnych nazw najlepiej w osobnym pliku nagłówkowym, coś na podobieństwo pliku io.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

spis wszystkich masz tutaj
a następnie przypisanie ciągu do zmiennej:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Byłoby trochę pisania, ale przecież nie musisz chyba uwzględniać całego spektrum mikrokontrolerów.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 13:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Zawsze można użyć lub napisać własną funkcję, która by odpowiednio sformatowała nazwę na pożądany ciąg (typu 2 pierwsze z dużej i ostatni znak jeśli jest litera to też z dużej).


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 16:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

andrews napisał(a):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Powinno zadziałać, jeśli masz prawidłowo skonfigurowany mikrokontroler w projekcie.
Pewną wadą rozwiązania może być to, że nazwa mikrokontrolera będzie napisana małymi literami (czyli np. "atmega328p").



Sprawdziłem i działa także wielkie dzięki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2020, o 09:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2019
Posty: 31
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

P3ndz3l3k napisał(a):
Niestety o ile bez problemu można odczytać wartość stałej F_CPU (czyli taktowania procka) to kompletnie nie działa
MCU (czyli jego typ).

Odczytanie typu CPU ze stałych kompilatora to jedno, z fuses CPU to inna sprawa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO