Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 wrz 2024, o 16:26


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 wrz 2012, o 13:53 

Pomógł: 0

Ja tam myślę, że kto chce pokazać swój zawód, wykształcenie i zainteresowania, to robi to w swoim profilu i jest to dostepne dla wszystkich zainteresowanych. ;)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2012, o 15:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

HAHAHAHAHA nie mogę z kolegi zenowi. Nic mnie tak dzisiaj nie rozbawiło w ciągu całego dnia jak te gęśle! no nie mogę... haha!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 19:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

Nie wiem czy nie dostanę za to bana ale zaryzykuje.

1.WYKSZTAŁCENIE
2003-2006- nauka w Technikum dla Pracujących w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce.
2000-2003- nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Węgierskiej Górce- zawód: mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych.
2.DOŚWIADCZENIE PRAKTYCZNE
15.07.2003- 31.12.2008- praca na stanowisku: monter urządzeń elektronicznych w MCD Electronics w Żywcu.
2.01.2008- 30.06.2012- praca w firmie ASK Poland w Bielsku - Białej na stanowisku: mechanik utrzymania ruchu.
obsługa fali lutowniczej Soltec,
marzec 2007- szkolenie z normy IPC-A-610D we Włocławku- tematyka szkoleń:
„Wprowadzenie do ogólnych zasad montażu komponentów elektronicznych”,
„Wprowadzenie do zagadnień montażu komponentów elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej”,
„Wprowadzenie do zagadnień montażu komponentów elektronicznych wykonanych w technologii powierzchniowej”.
3.DODATKOWE KWALIFIKACJE
obsługa komputera: biegła obsługa programów użytkowych, znajomość programu EAGLE (do projektowania obwodów drukowanych),
prawo jazdy kat.B
Uprawnienia SEP. Do 15kV uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji- w zakresie: obsługi, konserwacji, remontów.
Uprawnienia do zajmowania się urządzeniami: sprężarki o mocy powyżej 20 kW oraz instalacje sprężonego powietrza i gazów technicznych. Uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń na stanowisku eksploatacji- w zakresie: obsługi, konserwacji, remontów.
Spawacz blach i rur elektrodami otulonymi. Połączenia pachwinowe (111)
Uprawnienia do obsługi urządzeń transportu bliskiego w kat. I P; podesty ruchome przejezdne- wolnobieżne, przewoźne.
4.ZAINTERESOWANIA
Radiotechnika, elektronika, mechanika.

Obecnie bezrobotny z własnego wyboru (za małe zarobki;)
Na razie w trakcie czytania 1-ej książki kolegi Mirka.
Podsumowując: siedem fachów ósma bieda! To tyle z mojej strony.
Pozdrawiam

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:25 

Pomógł: 0

Co mi tam,
Elektroniką zajmuję się od 12-13roku życia, wcześniej głównie chemia (wiem wcześnie zacząłem).
Ogólnie przez chemie były większe straty i smród w domu ;);).
Dzięki temu, że mój dziadek i brat mojej mamy zajmowali się elektroniką to jakoś poszło.

Do szkoły nie miałem szczęścia, chciałem skończyć zawodówkę RTV w Katowicach, ale w przełomie 93/94 zostały wprowadzone jakieś durne przepisy, że pracodawca przyjmujący praktykanta musi mieć ileś tam godzin kursu pedagogicznego czy innego debilizmu i praktyki trafił szlak. Wylądowałem w ZDZ na kierunku "operator obrabiarek skrawających", dzięki temu tokarki, frezarki itp, nie są mi obce :). Potem poszło już po kierunku, technik pneumatyk-hydraulik, czyli ZEG w Tychach, 3lata wieczorówki + matura ;)
Na początku technikum zacząłem pracować w serwisie RTV czyli w okolicach końca roku 96. Pod koniec pierwszego roku z jako-takim doświadczeniem serwisowym dałem się poznać kadrze nauczycielskiej jako dobry elektronik, przez co kilka osób, łączenie z Dyrektorem szkoły "załatwiło" mi, że od następnego semestru mogę przenieść się na kierunek elektronika. Oczywiście nie dane mi było, znowu przez perypetie finansowo-ministersko-edukacyjne został zamknięty kierunek elektronika na wieczorówce, dziennie nie mogłem bo pracowałem, no i tak skończyłem kierunek Technik o specjalności automatyka pneumatyka i hydraulika ;) (miałem szczęście do długich nazw kierunków ;)).
Po maturze, jak to po maturze, człowiek zaczął się rozglądać za lepszą pracą, dotychczasowa, raczej wyglądała jak dorywcza i zdarzały się słabe tygodnie, przez co trzeba było szukać bardziej stabilnej pracy. No oczywiście na naszym wspaniałym rynku pracy w latach 99 (bo wtedy zdałem maturę). Podstawowym pytaniem na rozmowie było, a czy ma pan uregulowany stosunek do służby wojskowej. No to odpowiadałem, że będę miał odroczenie bo studia, no to kontrargumenty pracodawców były, że nie, że to kłopot, bo nie mogę w każdy weekend być dyspozycyjny istna tragedia ;).
Wk.....wiony tą sytuacją, bo inaczej tego nazwać nie można, przekroczyłem drzwi WKU i powiedziałem, że chcę do wojska. Spóźniłem się co prawda na przyjęcie do szkoły oficerskiej, o tydzień ;). Ale jednostkę mogłem wybrać z trzech zaproponowanych przez pełniącego funkcję komendanta WKU chorążego. Tak wylądowałem w JW Gubin :), zajmując przez pół roku stanowisko kancelisty i przepisywacza prac magisterskich ;). Bo to czasy były, że każdy stopień oficerski musiał mieć magistra. Popłoch wśród kardy był komiczny, każdy major musiał robić magistra :P, a większość to już były "dziadki" przed emeryturą, ale cóż mus to mus :).
Po pół roku bimbania ;) w sztabie miałem dość, po poligonie zostałem oddelegowany do swojej macierzystej kompanii, czyli Kompani Łączności, naprawiając większość sprzętów RTV na jednostce i po za nią, montowałem satelity itp. Radiostacji w ręku nie miałem, chyba, że do złomowania stare R107 bodajże.
Wojsko jakoś zleciało, pod koniec służby starałem się jeszcze dostać na UŚ kierunek Fizyka, ale niestety brakło mi kila punktów, a z racji siedzenia na jednostce nie mogłem się pojawić na poprawkowym egzaminie, a miejsca były :(.
Po opuszczeniu jakże wspaniałej jednostki ;), po 3miesiącach poszukiwań i życia na garnuszku państwa i rodziców, znalazłem pracę w serwisie RTV (a jakże). W między czasie, wylądowałem na kierunku, a jakże Technik Informatyk na UŚ, nie skończyłem, po 2latach okazało się, że dzięki wspaniałej unii, uczelnia postanowiła namieszać w kierunkach i z specjalności Informatyka Techniczna, zrobili, Informatykę i metalurgię. Szlak mnie trafił i rzuciłem to w cholerę, miałem dosyć, wykresów, żelazo-węgiel po Technikum ;). Następnie było WSTI Informatyka, z przerwami do.... ogólnie studiowałem 7lat, nie skończyłem, żadnego kierunku ;). Za dużo przedmiotów nie związanych z moimi zainteresowaniami, skutecznie zniechęcało mnie do dalszego studiowania. Przez co rodzina jest bardzo niepocieszona, bo średnią miałem wysoką, a i stypendium by wpadło. I tak, algorytmy, matematyka, to 5.0, ale już programowanie w środowisku internetowym, html, java, css, itp "bzdety" kompletnie mnie nie interesowały. Nie rozumiem, dlaczego nie można wybierać przedmiotów jak w stanach. Po co mi rzeczy których nie potrzebuję, nie chcę, nie interesują mnie ;). Dosyć tego marudzenia.

Kolejny serwis to była trochę "poważniejsza" firma. Mieliśmy podpisanych kila umów serwisowych (grundig, bel-star, telestar, trilux, tonsil). Przemęczyłem się tam przez 3lata i 8miesięcy, jeżeli jeszcze pierwsze dwa lata mogę zaliczyć do pełnych zdobywania wiedzy i doświadczeń, tak pozostałe to już była rutyna i to marnie płatna.
Pod koniec jeszcze liznąłem naprawy setek mant ;) i góry kuchenek mikrofalowych ;).
Pełen desperacji i sporego już co by nie było doświadczenia wysyłałem CV gdzie się dało. Miałem już prawie nagraną pracę w serwisie elektronarzędzi w Będzinie (daleko od Tychów), ale po 2miesiącach od wysłania CV, odezwali się do mnie z mojej aktualnej pracy ;), czyli Yakudo :). Właśnie 1września minęło mi 8lat pracy.
Naprawiam głównie płyty główne z wag elektronicznych, spotykanych w większości marketów. Nasze wagi to DIGI :), jesteśmy czołowym importerem i dystrybutorem urządzeń ważąco-etykietujacych na Polskę :).
Praktycznie naprawiam wszystko co mi wpadnie w pracy w ręce, od wag poprzez krajalnice checkweighery, metaldetektory, sotrowniki itp. nawet czasem wpadnie jakieś ciekawsze wyzwanie w postaci X-ray :D grupy Anritsu.
Przez 3lata próbowałem swoich sił przy naprawie laptopów (dorabiałem sobie), ale ceny spadły to i robota się skończyła ;).
Od 1.5roku uruchomiliśmy produkcje własnych wag, głównie platformowych, ciężkich, najazdowych. Prostszych sortowników itp. co tam w przemyśle mięsno-spożywczym spotkać można. Dzięki temu co jakiś czas mam ciekawe wyzwania w postaci zaprojektowania i wykonania czegoś na wczoraj ;).
A i park maszynowy nam się powiększa, mogę sobie przypomnieć frezarkę teraz :).
Ogólnie rzecz biorąc stworzyłem sobie całkiem miłą posadkę w pracy, bo jako jedyny robię co robię.
Nie ma może jakiś kokosów, ale atmosfera w pracy jest miła i przyjemna (mogę słuchać swojej muzyki, bez większych przeszkód, na kolumnach albo słuchawkach :P).

Podsumowując jestem jak kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję. Jedyne czego jeszcze nie próbowałem, to samodzielne układanie kafelek, ale gładzie wychodzą mi coraz lepiej ;).
Ależ się rozpisałem, wybaczcie za trwonienie waszego czasu, ale jak już zacznę pisać.......

PS. Powiem tylko, że doba powinna mieć 36godzin, oraz, że czekam na wtyczkę bezpośrednio do mózgu, bo interesuje mnie tyle, rzeczy, że nie mam na to wszystko czasu, przez co musiałem zrezygnować z kilku hobby :(.

PS2. bym był zapomniał ;), po drodze, jeszcze poznałem linuxa gentoo, nauczyłem się iptables, odzyskiwać dane, oraz doczekać się córki :).



Ostatnio edytowano 5 wrz 2012, o 21:39 przez rezasurmar, łącznie edytowano 3 razy

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 21:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ło Matko! ;) ... jak tu się ciekawie robi ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 07:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

mirekk36 napisał(a):
Ło Matko! ;) ... jak tu się ciekawie robi ;) ....


Obawiam się Mirku że gdy nasz forumowy 'powieściopisarz' będzie miał ochotę się tutaj pojawić, będziesz zmuszony zwiększyć limit znaków w pojedynczym poście lub zrobić automatyczne dzielenie długich postów na kilka mniejszych :lol:

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 07:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

chyba nie, bo przecież się odgrażał, że teraz to tylko monosylabami będzie się odzywał :lol:

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 10:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

MirkoT napisał(a):
chyba nie, bo przecież się odgrażał, że teraz to tylko monosylabami będzie się odzywał :lol:
Ale tylko w opisach konkursów 8-) Więc uważajcie, bo nie znacie dnia ani godziny :lol:

Czytając opowieść rezasurmar na razie tylko krótka refleksja, że nie miałem najgorzej z procesem kształcenia. Tyle że obecna praca nie w dziedzinie elektroniki... dlatego kwalifikacje spadają, bo wiedza się ulatnia ... ale teraz postanowiłem wrócić do hobby ... wkurza mnie to trochę, że na co dzień nie mam do czynienia z elektroniką, dlatego poszerzanie horyzontów idzie bardzo mozolnie... może gdy wygram w totolotka będę mógł się zająć tym na co dzień, bo póki co pracuję dla pieniędzy, a nie dla przyjemności :( Ale to chyba jak większość w tym kraju ... brakuje mi odwagi żeby rzucić wszystko w cholerę i znaleźć coś wymarzonego, bo pewnie tam gdzie bym chciał pracować nie mam dostatecznej wiedzy/doświadczenia, a tam gdzie by mnie pewnie chcieli wynagrodzenie to 2kzł brutto :P Więc lata lecą i powoli mnie to dołuje że już nigdy nie będzie tak jakbym chciał. Ale tak to już jest jak się jest cykorem ...

Można powiedzieć, że moja droga jest przeciwieństwem kolegi rezasurmar. Wykształcenie w dziedzinie elektroniki, a praca w dużej części poza dziedziną. :(

Ale dosyć tego narzekania :) Nie jest tak źle, a poza tym, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. :) Póki co elektronika jest moim hobby, a możliwe, że jakbym w tym pracował to może by zbrzydło ... Obrazek

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 11:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

A tak z ciekawosci, to czym sie Niebo zajmujesz jezeli oczywiscie to nie tajemnica? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 12:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

... no jak to czym? Gram na gęślach!
Obrazek

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 13:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Coś się tu strasznie tych gęślarzy namnożyło... :lol:

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ja osobiście panowie grywam na trąbce trój-przyciskowej z auto-reversem i okazyjnie na akordeonie pal-secam :)
Znam też kilka chwytów w improwizacji reggae. Nienawidzę baletu i gry na drumli :P
Resztę wiecie :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Tak ... reszta jest oczywista :) Przebywasz sobie w lochach i konstruujesz tam helikoptery, latające spodki, łaziki marsjańskie, a w wolnych chwilach grasz w bierki na komputerze biologicznym :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Może nie zaśmiecajmy juz tego tematu .... to powyższe goli gęślarzy :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 19:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Kto chciałby poczytać coś o Mirku, czegoś więcej dowiedzieć się o naszym mentorze - ręka w górę! Ja jestem za! Mirek, napisz coś o sobie. ;)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 19:36 

Pomógł: 0

Z chęcią bym zamienił moją pracę na lepiej płatną ;). Nawet nie przy elektronice, ale tylko się na tym dobrze znam ;).
Pracując w serwisie RTV, przepraszam za wyrażenie "rzygałem" tą całą elektroniką i przez te prawie 8lat kompletnie nie robiłem po za pracą nic związanego z hobby. Tak miałem serdecznie dosyć napraw ;).
Zresztą do tej pory pewna grupa klientów potrafi skutecznie zepsuć humor na resztę dnia.
Najpierw kupują najtańsze, a potem wymagają trwałości urządzeń stricte przeznaczonych do przemysłu, ot polska zaradność.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 19:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Ledes napisał(a):
Kto chciałby poczytać coś o Mirku, czegoś więcej dowiedzieć się o naszym mentorze - ręka w górę! Ja jestem za! Mirek, napisz coś o sobie. ;)


A to dwie książki Ci nie wystarczy?? :shock:

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 19:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Sonix napisał(a):
Ledes napisał(a):
Kto chciałby poczytać coś o Mirku, czegoś więcej dowiedzieć się o naszym mentorze - ręka w górę! Ja jestem za! Mirek, napisz coś o sobie. ;)


A to dwie książki Ci nie wystarczy?? :shock:

Jestem w połowie pierwszej no i autobiografia to to na pewno nie jest. ;)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 21:12 

Pomógł: 0

Takie rzeczy tylko w erze :P.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2012, o 18:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 wrz 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Michał, lat 17
Zajmuję się wszystkim po trochu :-D a głównie multimediami, muzyką, oprogramowaniem na PC/uC. W Kablach siedzę od kołyski :-D
Dużo czytam - mało piszę, niestety :(
Obecnie pracuję nad odtwarzaczem muzyki z dyskiem twardym.
Strona na której zamieszczam czasem różne rzeczy: http://michaltechnics.wordpress.com/ (mam nadzieję, że nie zostanie potraktowane jako reklama :D)
Pozdrawiam pasjonatów :-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2012, o 22:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 paź 2012
Posty: 2
Pomógł: 0

Przemek - 23 lata
Szkoła: 2005-2009r Technikum Elektroniczne w Słupsku
Zawód wyuczony: technik elektronik
Zawód wykonywany: pan prezes ;p
Zajęcia: dyżurny elektrowni wodnych, elektro-instalator, pomiarowiec (narazie jako pomocnik)
Zainteresowania: elektronika, muzyka (instrumenty klawiszowe), wędkarstwo, sport (piłka ręczna), projektowanie 3D
(prog.Sketchup - prosty i przejrzysty za razem)

Uprawnienia: SEP (bez ograniczeń) G1 + G2, obsługi i dozoru elektrowni wodnych
Planowane kursy/szkolenia: uprawnienia SEP kat. D, uprawnienia SEP na pomiary elektryczne (w tym oświetlenie), szkolenia w
kierunku systemów alarmowych i monitoringu + inteligentny dom

Ponad to, bardzo chciałbym nauczyć się programowania uC. W szkole miałem tylko kilka tygodni pracowni mikrokontrolerów (4godz /tydzień) 'uczyliśmy' się assemblera na DMS 51. Z tej nauki nici - za krótko to trwało.
Kierunek szkoły jaki wybrałem - elektronik, był spowodowany tym że zależało mi na nauce programowania, niestety zawiodłem się. Przed szkołą , jak i po szkole moje umiejętności dot. programowania były takie same. postanowiłem więc na własną rękę co w tym kierunku zrobić. Zakupiłem zestaw uruchomieniowy ZL11AVR + książkę "mikrokontrolery dla początkujących" autorstwa p. Piotra Góreckiego. Pisał on o BASCOMIE. Pierwszych kilka ćwiczeń i stanąłem w miejscu, zrażony faktem że chcę zacząć a nie mogę określić się nawet mianem "początkującego".Próbowałem, robilem kilkanaście podejść do momentu w którym stanąłem w miejscu, nie dało się.
W ciągu kilku dni planuję zakup książki i zestawu ze sklepu atnel.pl, myślę że tego zakupu nie będę żałował.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2012, o 23:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ElektronikKr napisał(a):
Strona na której zamieszczam czasem różne rzeczy: http://michaltechnics.wordpress.com/


Witamy, fajna stronka ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Frodus napisał(a):
Próbowałem, robilem kilkanaście podejść do momentu w którym stanąłem w miejscu, nie dało się.


Witamy,

Ja przyznaję się bez bicia, że aż 8 razy podchodziłem do C .... więc spokojnie - nie jest tak źle ... Tyle że nie miałem żadnej książki :( .... a te które pisałem - starałem się tak pisać - żeby były takie jakie sam chciałbym kupić i poczytać.... Czy mi się udało ? nie mnie oceniać ....

ale pewnie warto popytać - ludzie piszą, że ponoć można się z nich czegoś nauczyć ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 14:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Witam mam na imię Staszek, Stachu lub Stanik jak to ponoć na ślysku godają :)

Elektroniką zajmuj się gdzie się od 2-3 klasy gimnazjum
Mieszkam w Beskidzie wyspowym w małej miejscowości gdzie w lecie pięknie świeci słońce, jesienią mamy mnóstwo grzybów, a zimą. mamy przepiękne widoki ośnieżonego sosnowo-jodłowego lasu
Skończyłem technikum elektroniczne oddalone o 5km od mojej miejscowości
z ciekawszych doświadczeń mogę powiedzieć iż miałem przyjemność otrzymać specjalizację w zakresie mechatroniki samochodowej i ogólnej
Obecnie uczę się na jednej z Krakowskich uczelni
Nigdy nie zapominam o ludziach dzięki którym otrzymałem wiedzę bo są lub byli wybitnymi praktykami i specjalistami w swoich dziedzinach za co i dziękuję

moje dodatkowe umiejętności to :

Znajomość linuxa
Znajomość programów do projektowania PCB, Eagle, AltiumDesigner, Cadstar, DesignSpark
Znajomość systemów CAD - SolidWorks, Inventor, AutoCad, DraftSight, google sketchUp
Znajomość IDE - Lazarus, Code::Blocks, VisualStudio

Znajomość technologi związanych z tworzeniem www - HTML,SQL,CSS
Znajomość CMS-ów - joomla, WordPress

Moje zainteresowania to mechanika technika w szerokim rozumieniu od wojskowych rozwiązań do stosowanych w ekstremalnych warunkach, informatyka, systemy zabezpieczeń, muzyka wszystkie gatunki, może oprócz naprawdę ciężkich brzmień :) struktura materiałów na poziomie mikroskopowym, w wolnych chwilach lubię pograć sobie na akordeonie i saksofonie chociaż szału jakiegoś niema :) aczkolwiek daje mi to wiele frajdy i rozjaśnia umysł

Cały czas się uczę i poznaje nowe rozwiązania obecnie nacisk kładę na część dotyczącą oprogramowania urządzeń jak i aplikacji w rożnych językach na różnych platformach i różnych mikrokontrolerach choć idzie to dosyć wolno :)

Moim marzeniem jest odbycie praktyk w firmie Delphi, a czy się uda czas pokaże

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lis 2012, o 21:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011
Posty: 25
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 1

No cóż, studia na Politechnice Łódzkiej, kierunek Automatyka i Robotyka. Właściwie to już po piątym roku, w plecy tylko jedno głupie koło i praca magisterska w polu. Narazie mam save'a na tytule inżyniera. Jeżeli chodzi o robotę to wpierw roczna praktyka w utrzymaniu ruchu w roli automatyka w B/S/H/ (Bosch und Siemens Hausgeräte). Obecnie pracuję jako inżynier w serwisie układów napędowych średniego napięcia w ABB (głównie falowniki).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lis 2012, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Ja podobnie jak kolega wyżej studiuję na 5. roku, ale kierunek ciut inny - Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej. Magisterka na ATB w toku. :) Byłem 3 miesiące na stażu w Samsung R&D Center w Poznaniu. :)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2012, o 13:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lis 2012
Posty: 1
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 0

Jako, że jestem na tym forum nowy, potraktuję ten temat aby się z wszystkimi przywitać i napisać kilka słów o sobie...

Mam na imię Marek, mieszkam w Tychach. Kierunki jakie ukończyłem to elektronika ogólna oraz informatyka. Na co dzień pracuję jako elektryk utrzymania ruchu w firmie sektoru automotive w Tychach.

Elektroniką interesuję się odkąd pamiętam (okolice podstawówki) choć na początku to zainteresowanie wyglądało podobnie do sinusoidy – raz było bardzo większe, raz mniejsze :) a przejąłem je po starszym bratu wraz z częścią pierwszego warsztatu. Tendencja opadająca przestała istnieć od momentu zaszczepienia we mnie przez znajomego z pracy bakcyla pod nazwą AVR :)

Z bardziej wartościowych rzeczy wyłączając elektronikę – potrafię poruszać się także w tematach Delphi/Pascal (głównie), HTML, CSS, XML, PHP, MySQL, średnio zaawansowane sprawy związane z Linuxem (głównie, IPTABLES, DNS, MTA i inne usł. sieciowe)

Na forum trafiłem dokładnie wczoraj po przestudiowaniu dogłębnym bloga Pana Mirka – na który trafiłem przez przypadek, zrozumieniu ile posiadam jeszcze braków w podstawach oraz podejściu autora i mentora tego forum do pomocy innym użytkownikom jak również sposobu przedstawiania swojej wiedzy w zrozumiały sposób – co także zachęciło mnie do zakupu obu pozycji wydawnictwa wcześniej wspomnianego Pana :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2012, o 13:48 

Pomógł: 0

Witam kolegę z Tychów :). Witam wśród początkujących (do których też się zaliczam).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2012, o 13:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dziękuję waćpan za ciepłe słowa ;)

marpi82 napisał(a):
wcześniej wspomnianego Pana :)


ale jakiego tam zaraz pana , Mirek jestem i już ;)

no i witam także gorąco na forum

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 20:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

W 1953 roku strasznie płakałem. Przedszkolanka mówiła, że umarł Wasz dziadek, co bardzo kochał dzieci. Józef Stalin. Armaty strzelały.
W 1955r umarł Bolesław Bierut. Też kochał dzieci i fotografował się z sarenkami. Na placu Dzierżyńskiego (Warszawa dziś Plac Bankowy) wieźli go na lawecie armatniej. Armaty strzelały, ale płakałem trochę mniej
Nie wiem dlaczego ojciec cały czas słuchał radia które piszczało.To pamiętam przez całe dzieciństwo a potem już przez część dorosłego życia "Mówi Rozgłośnia.. pi...pi.. Radio... Wolna Europa". Czy część młodych wie o co chodzi?
1968 r strajk na Politechnice Warszawskiej. Ciekawe zjawisko akustyczne. Gdy w Auli Głównej wszyscy krzyczeli ...prasa kłamie.. to szklany dach wpadł w jakiś rezonans. Ciekawe zjawisko fizyczne. W nocy pod oknami jeździły Skoty. Byłem bardzo odważny, ale bez przesady. Trzeci raz już nie nocowałem. Może to i dobrze, pewnie bym nie skończył studiów.
1971 wypadki na Wybrzeżu
1981 Sierpień
Od 1972 do 2008 między innymi jako asystent.Przez 8 lat 270 godzin pracy rocznie, w tym laboratoria. Bajka. Można nic nie robić. Do dzisiaj nie wiem dlaczego po 8 latach uczelnia zaproponowała mi odejście. Ich strata, nie poznali się!
Potem pracowałem jako projektant AKPiA. Inaczej automatyki. Tu czułem się skrzywdzony. Już nie pracowałem 270 godz. rocznie. Nawet mniej, bo 180 godz. Niestety - miesięcznie.Tragedia.
W ogóle to praca nudna. Kilka razy próbowałem wejść w mikroprocesory jako hobby. Ale po pracy żona, dzieci, piwo. Nie da rady.
2008 jak grom z jasnego nieba wcześniejsza emerytura. Mój rocznik (1948) był ostatni który się na to załapał. Chciałoby się powiedzieć za wieszczem Adamem. "O roku ów..."
Nareszcie mogę robić to co lubię. Dobrze że mi się trafiła książka Mirka + ATB. Może uda mi się ją skończyć. O ile wcześniej Mirek mnie nie otruje za zbyt częste Skype'y. Na jego miejscu już bym to zrobił. Widać ludzki człowiek.
No i jeszcze 2 wspaniałych wnuków.

Co mnie dziwi.
Gdy Amerykanie w 1968 r lądowali na Księżycu, to komputer który wszystkim sterował miał ok 80 kilobajtów pamięci.
Jako młody człowiek czytałem, że nigdy nie zbudujemy komputera który będzie myślał. Jak myślicie dlaczego? Bo samoświadomość, coś nieprzeniknionego, dusza itd... Nie dlatego. Facet z poważną miną pisał, że bajt składa się z 8 bitów. A 1 bit przechowuje się w przerzutniku lampowym, który pobiera ok 100W. Katody lamp wymagają podgrzewania. A ponieważ mózg ma ileś tam neuronów to po pomnożeniu wyjdzie że wszystkie elektrownie świata nie zasilą tego. Inna rzecz że były już wtedy tranzystory. Chyba książka była z lat 50- tych.
Technika lotnicza. Niewidzialny samolot Stealth, czy nawet F16 to lata 60-te!
Energia jądrowa. Bomby atomowe to lata 40-ste! Wydałoby się że darmowa energia z wody, synteza jądrowa jest tuż tuż. A tu do tej pory nic.
W 1988 byłem w USA i przywiozłem komputer PC XT. Miał chyba ileś kilobajtów Ramu i 10 Mbajtów na twardym dysku. Ale szpanowałem.
I jeszcze rada dla młodego wojska.
Wiadomo że w naszym hobby bez angielskiego to jak bez ręki. Dla tych którzy już trochę znają polecam http://www.ted.com/. Wykłady na żywo z różnych dziedzin. Najważniejsze, że przeważnie wraz z mową leci tekst który można sobie zatrzymywać, powtarzać. Sprawność językowa, zwłaszcza rozumienia, rośnie błyskawicznie. Na samym czytaniu manuali daleko nie zajedziecie.



Ostatnio edytowano 11 gru 2012, o 20:41 przez mg101, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 20:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Wow, jestem pod wrażeniem jakie osobistości są częścią tego forum. Witamy. Co ja tam mogę jako młodziak, ledwie 24 lata, ale bardzo fajnie, że są tu różni ludzie, nie wiek jest ważny tylko ciekawość świata i nastawienie do ludzi. ;)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO