Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 9 maja 2024, o 00:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2015, o 16:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012
Posty: 76
Lokalizacja: Węgorzewo
Pomógł: 1

Jak zestawić połączenie w dwie strony ?
Jak z internetu wysyłam polecenie do sterownika to je wykonuje, czyli w tą stronę działa ok. Ale nie wiem jak odesłać spowrotem na zmienny IP. Czyli wysyłam pytanie do sterownika i chciałbym uzyskać odpowiedź. Urządzenie z którego będę pytał za każdym razem ma inne IP.



Ostatnio edytowano 22 gru 2015, o 00:31 przez mario, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2015, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Kolego nie wiem co już wypróbowałeś. Ale w moim przypadku jeśli odpytuję sterownik to gdy wyśle coś po uart ze sterownika to trafia do ostatnio odpytującego urządzenia. Nie ważne jakie ma ip aktualnie odpytujące urządzenie. Mówię tu o sieci lokalnej

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2015, o 21:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012
Posty: 76
Lokalizacja: Węgorzewo
Pomógł: 1

Po lokalnej wiem, że nie ma problemu. Tak jak pisałem, odpytuję z internetu, czyli sieci zewnętrznej.

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 21:44 ]

Z tego co w końcu się doczytałem, to w sieci Plusa zablokowane są porty przychodzące UDP, może ktoś z Was to potwierdzić ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 20:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Witam.

Jeżeli koledze chodzi o mobilny internet to swego czasu chciałem sobie zrobić przekierowanie portu na smartfonie wykorzystując internet lte od PLAY oraz funkcje hotspot.
Niestety dowiedziałem się że obecnie wszyscy operatorzy nie przydzielają bezpośrednio adresów publicznych.

Kiedyś można było wykupić np w orange dodatkową usługę (przydział adresu publicznego) płatne do rachunku 20zł i wtedy jako apn wpisywało się "VPN" oraz login i hasło przydzielony z umowy.
Jak sytuacja wygląda obecnie nie wiem musiałbyś zadzwonić do swojego operatora.
Na pewno nie zadziała to tak po prostu robiąc przekierowanie portu.

Porty udp nie mogą być blokowane bo inaczej dużo stron/aplikacji by Ci nie działało.
W wielu routerach masz możliwość podglądania ruchu i zobaczysz ile portów udp ci przychodzi.

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 21:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012
Posty: 76
Lokalizacja: Węgorzewo
Pomógł: 1

Hmmm, a w jaki sposób w obie strony komunikują się inne aplikacje ?
Mam np. aplikację do swojego tunera tv. Telefon i tuner komunikują się bez problemu w obie strony (z tym , że poprzez TCP).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012
Posty: 174
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 19

Ja kiedyś potrzebowałem sterować AVR'em z zewnątrz to wykorzystałem bazę danych i skrypt php. Po prostu z aplikacji na telefonie wysyłałem do bazy danych na hostingu polecenie a w AVR przez wifi sprawdzałem cyklicznie czy coś nowego doleciało. Jeżeli było coś nowego to program odpowiednio na to reagował ( miało to też dodatkowe plusy bo jak pamiętałeś dokładny adres na jaki trzeba wysłać polecenie to mogłeś użyć dowolnego urządzenia z przeglądarką aby sterować AVR'em bez dodatkowych aplikacji). Sposobów na pewno jest dużo więcej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 21:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

Kolega nadal nie odpowiedział jaki internet mobilny? LTE?
ale telefon łączy się poprzez WiFi z tunerem?

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 21:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012
Posty: 76
Lokalizacja: Węgorzewo
Pomógł: 1

To samo rozwiązanie przyszło mi do głowy. Masz może jeszcze skrypty ? PHP jeszcze nie prubowałem ugryźć...
Internet mam bez abonamentu. Czyli czasem LTE czasem HSDPA a nawet 3G , zależy jak z zasięgiem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2015, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012
Posty: 174
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 19

Ja to rozwiązałem tak ( metoda na szybko, pewnie niezbyt dobra ale w moim przypadku działała). Założyłem darmowe konto na cba.pl. Poniżej mój skrypt php.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język php
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



I teraz objaśnienie. Załóżmy że założyłeś domenę avr-wifi.cba.pl i bazę SQL "avr-wifi_cba_pl" oraz tabelę "mojaTabela" a w niej kolumny "ID" - do niej dodajesz atrybut(?? nie wiem jak to się poprawnie nazywa:) ) autoinkrementacja czyli nadaje kolejny numer po dodaniu jakiejś wartości do bazy danych. Dzięki temu będziesz mógł w łatwy sposób sprawdzać czy baza danych zwiększyła się o jakiś wpis i tylko w tym momencie będziesz reagował ( jeżeli OldID < ID to zrób to i to a jak OldID == ID to olej). Dodajesz kolejne kolumny do tabeli - "polecenie" i "wartość".

I teraz przez przeglądarkę lub aplikacje na androida ( to raptem 2-3 linijki kodu w B4A) http://www.avr-wifi.cba.pl/mojskrypt.ph ... tosc=wlacz. Tym sposobem dodasz do bazy danych kolejne ID oraz w kolumnie "polecenie" -> DiodaLed i kolumna "wartość" -> wlacz.

Wpisując w przeglądarkę http://www.avr-wifi.cba.pl/mojskrypt.php?action=read otrzymasz wszystkie wpisy do bazy danych a wpisując http://www.avr-wifi.cba.pl/mojskrypt.ph ... vrWifiread otrzymasz tylko ostatni (najświeższy) wpis do bazy danych.

Mam nadzieje że w miarę jasno to opisałem bo sam nie bardzo znam php. W razie czego pytaj.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO