Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 cze 2026, o 12:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 maja 2014, o 21:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Nie mogę połaczyć pliku np. servo.h do mojego projektu jak pisze #include <servo.h> to wyjakuje mi bład
./main.c:1:19: fatal error: Servo.h: No such file or directory co jest nie tak ?



Ostatnio edytowano 24 maja 2014, o 23:03 przez JaVa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 22:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Umieść nazwę pliku do includowania w cudzysłowach a nie nawiasach <>
Kod:
#include "servo.h"


--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

JaVa napisał(a):
Nie mogę połaczyć pliku np. lcd.h do mojego projektu jak pisze #include <servo.h> to wyjakuje mi bład ./main.c:1:19: fatal error: Servo.h: No such file or directory co jest nie tak ?


może podobnie jak tu zrób:
http://forum.atnel.pl/topic6509.html

liki lcd.h i lcd.c do katalogu LCD i
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

i czy czasem nie włączyłeś opcji DEBUG?
i w sumie nie wiem który plik robi błąd, czy lcd.h czy servo.h ?



Ostatnio edytowano 24 maja 2014, o 22:59 przez OdeOn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 22:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

co tu jest nie tak ?

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

debug wylaczony.
wysłałem cały kod servo jest prawdziwym plikiem a lcd dałem jako przykład.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 23:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Dodatkowo np w Atmel Studio musisz dodać ten plik do projektu.
W tym celu klikasz na nazwę projektu w "Solution explorer", następnie "Add", a następnie "Existing Item" i dodajesz plik, który chcesz aby był potem załączany poprzez include

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 23:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Zacznij od tego, że powiesz co to są za pliki lcd.h i servo.h. Czy to Twoje pliki z projektu czy jakieś systemowe biblioteki?
Jak Twoje pliki, to używasz w #include cudzysłowów "" i podajesz ewentualnie ścieżkę względem głównego katalogu projektu a jak sa to systemowe biblioteki, to nawiasów <> i podajesz ewentualnie ścieżkę względem zdefiniowanej ścieżki dla Include bibliotek.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 23:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

systemowe biblioteki ale nie ma lcd.h tylko biblioteka servo.h z arduino



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 23:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Nie zmienia to faktu, że trzeba je dodać do projektu. W zależności od używanego środowiska robi się to troszkę inaczej

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 maja 2014, o 23:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Używam eclispe w jaki sposób mogę dodać bibliotekę ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 maja 2014, o 00:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Nie używam eclipse. Jakoś nie leży mi to środowisko :)

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 maja 2014, o 08:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

JaVa napisał(a):
Używam eclispe w jaki sposób mogę dodać bibliotekę ?

Importuj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 maja 2014, o 09:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Tylko w jaki sposób mam importować ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 maja 2014, o 09:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2013
Posty: 191
Pomógł: 2

Jak ta to czytam to aż mi się nie dobrze robi. Koledze tak pomaganie że szok. np. post "importuj" kurde co? banany z Afryki?

@topic
Pierwsza rzecz, abyś mógł działaś w eclipsie na arduinu musisz zainstalować wtyczkę; dodatkowo w tym temacie masz jak importować biblioteki:

http://forum.atnel.pl/topic1113.html

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO