Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 cze 2026, o 09:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2013, o 18:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 sie 2013
Posty: 4
Pomógł: 0

Cześć,

pisze tu ponieważ mam problem. Nie mogę sobie pozwolić na przypisanie całego portu C do multipleksu led tak jak w zamieszczonym kodzie:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Chciałbym aby wyjścia były przypisane do takich portów:
SEG_A (1<<PD0)
SEG_B(1<<PD1)
SEG_C(1<<PB0)
SEG_D(1<<PB1)
SEG_E(1<<PB2)
SEG_F(1<<PC4)
SEG_G(1<<PC3)


Pomożecie ? :)

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 18:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


spróbuj tak ;) i analogicznie zrób dla pozostałych portów

a anody gdzie zamierzasz podłączyć?

_________________
невозможно ?



Ostatnio edytowano 26 sie 2013, o 19:02 przez D_C, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 18:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 sie 2013
Posty: 4
Pomógł: 0

Hej!
Właśnie problem mam z tym że, nie chcę używać całego portu. Chcę użyć części portu B, części portu C i części portu D.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 19:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Wystarczy zrobic 3 przypisania (do kazdego) portu dane z tablicy ze stosownymi maskami.

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 19:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 sie 2013
Posty: 4
Pomógł: 0

Mógłbym prosić Cię o jeden przykład ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 19:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

Pisze z komorki i jest niewygodnie

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Ostatnio edytowano 26 sie 2013, o 19:18 przez Wojtek001, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 19:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2013
Posty: 302
Pomógł: 19

Nie wiem co tam masz dalej w programie, ale chyba taka postac bedzie najlatwiejsza dla Ciebie do zmiany w calym programie:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 19:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sie 2012
Posty: 245
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 6

masz gotowca:(przystosowany do twoich predefinicji)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


jak wiadomo w kodzie łatwo popełnić błąd (szczególnie jak się piszę tak na sucho jak ja teraz) więc wypróbuj i napisz czy działa.

to co ci napisałem wstawiasz zamiast tej linii portc = tablica[cyfry]; i wpisujesz takie dane do definicji seg jak nam napisałeś.

_________________
1, 1, 2, 5, 14, 42, 132, 429, 1430, 4862, 16796



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2013, o 20:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 sie 2013
Posty: 4
Pomógł: 0

Powiedzmy że sobie poradziłem :)
A teraz pytanie jak odwrócić przebieg anod :oops:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Kody wklejamy przy pomocy syntax=c - Anty. (Wyedytuj ten post, by podejrzeć, o co chodzi)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2013, o 23:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Moje rozwiązanie problemu przestawiłem w tym wątku. Jest tam również konfiguracja kierunków zasilania wyświetlacza.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sty 2018, o 13:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 paź 2016
Posty: 4
Pomógł: 0

Pozwalam sobie zadać pytanie tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Mianowicie: w pliku d_led.c są deklaracje zmiennych cy1 , cy2... (str. 202), i te same zmienne są zadeklarowane w pliku d_led.h (str. 203 - extern volatile....). Z czego wynika konieczność deklarowania tych zmiennych w obydwu plikach?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sty 2018, o 14:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2014
Posty: 32
Pomógł: 3

Widzę kolega chce złoty szpadel otrzymać.

Poczytaj o deklaracjach i definijach na początku BB.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO