Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:34


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lut 2012, o 22:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 14
Pomógł: 0

Witam szanowne grono ... pewnie spalę się ze wstydu no ale cóż nie ma to jak początki w AVR.
Zakupiłem ATB dziś paczuszka do mnie dotarła no i wszystko dobrze do momentu wgrania wsadu do AVR :
mam błąd w elcipsie następujący :
Kod:
Launching C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -pm32 -cusbasp -Pusb -Uflash:w:01_DiodaLED.hex:a
Output:
avrdude: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc
avrdude finished


ale zacznę od początku Ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu programatora do pc sam znalazł sterowniki i je zainstalował :shock: no ale myślę nic straconego Po ukazaniu się w/w błedu przechodzę do mkBootloadera no i on widzi ATmegę :) no cud i można hex'a wgrać i wszystko działa. Więc przechodzę do mkAVRcalculator i instaluję dude w folderze WinAvr/bin/ no i się zastaluje. Przechodzę do zakładki Programator AVR wybieram programator :usbasp port: COM5(bo taki mi się pojawił ) klikam Sprawdź podłączony AVR no i "Błąd AVRDUDE". Wyczytałem na blogu mirka, że trzeba zainstalować libUSBx64 no wywaliłem sterowniki te co były i zastalowałem zgodnie z filmikiem wszytko tak jak należy tyle że nazwa urządzenia itd nie zgadza się z filmem no i inne vid i pid w eclipse pokazuje.

Po instalacji libUSBx64 mkbootloader nie pokazuje/nie wykrywa ATmegi co za tym idzie nie można zaprogramować

W załączeniu przesyłem screena z instalacji libUSBx64


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 22:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Aj tam zaraz ;) nie ma co się palić a szczególnie ze wstydu ..... po to jest to forum, żeby łagodnie przeżyć te początki, bez frustracji i w przyjemnej atmosferze ;)

A błąd jaki kolega popełnia jest prosty i na pocieszenie powiem, że kolega nie pierwszy go popełnia. Dlaczgeo ?

No właśnie bo nastąpiło (zgodnie z opisem) samozdziwienie że tak powiem ;) z tego że po podłączeniu do Win7 sterowniki same się zainstalowały ;) i dobrze bo zainstalowały się sterowniki do scalaka FT232R czyli przejściówki USB/RS232 która jest na pokładzie zestawu uruchomieniowego a jednocześnie pełni rolę programatora sprzętowego u nas.

ale UWAGA!!! - nie ma to nic wspólnego z programatorem USBASP - zatem próba instalowania tego co kolega pokazuje na screenach to nieporozumienie i to mocne, tak samo jak wybór programatora w MkAvrCaclulator.

Proszę zobaczyć na zrzut ekranu programu MkAvrCaluclator z naszej strony:

http://sklep.atnel.pl/pl/i/Programator-w-ATB/6

jaką nazwę programatora tam widać w rozwijanym polu nazwie "Programator" hmmmm ? ;)

żadne usbasp tylko ATB-FT232R zgadza się ;)

czyli jako żywo widać że nie należy go mylić z USBASP. Dlatego proponuję obejrzeć nieco inny filmik a dokładnie ten, który także jest na tej stronce do której podałem link ale może jeszcze kolega poczyta artykuł na moim blogu - bardzo proszę - przyda się:

http://mirekk36.blogspot.com/2011/08/ec ... adzie.html

i proszę użyć programu "ATB manager" po obejrzeniu i sprawdzić czy po tych manipulacjach na sterownikach nadal będzie on prawidłowo wykrywał automatycznie podłączony zestaw ATB do komputera jak na tym filmie ;) OK

jeśli wykryje to znaczy że sterowniki się nie popsuły a później to już kolega sobie może poradzi dalej?

ale jeśli nie to proszę na prawdę wstyd odłożyć na dolną półkę do piwnicy ;) i śmiało tutaj o wszystko pytać.

zawsze chętnie pomogę

... i czekam na info czy coś poszło dalej ku dobremu po zastosowaniu się do porad

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 23:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 14
Pomógł: 0

no jednym słowem by z eclipse wgrywać potrzeba kabla kanda :) i pewnie wszystko będzie już ok

Laik w avr dobrze że język c nie stanowi problemu ;) ale książkę też zakupiłem swoją drogą świetnie napisana

Ps. jak będzie wszystko w porządku to dam znać jutro :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2012, o 09:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 14
Pomógł: 0

Tak jak myślałem kabel kanda rozwiązał wszystkie problemy :)
Dzięki za pomoc.

Pozdr.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO