Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 18:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2014, o 04:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ostatnie starcie dla CAŁKOWICIE początkujących z Eclipse - instalka plus pierwszy program na ATmega8 - wgrywamy do procka ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 05:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

Oj widzę, że nie tylko ja spać nie mogę... gratuluje kolejnego poradnika który na pewno przyda się wielu osobą które mają problem z uruchomieniem eclipse... pozdrawiam

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 05:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ło matko - a wydawało mi się, że cichcem wskoczę w nocy na forum i nikt nie zauważy :lol: .... a tu proszę kolega czuwa ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 09:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Proszę użytkowników Google Chrome, o przyznanie się kto próbował zamknąć pasek pobierania plików w prawym dolnym roku na samym początku oglądania poradnika :lol:

Ja próbowałem kilka razy, bezskutecznie :D

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomógł: 0

Kolejny Bardzo ciekawy poradnik, następne 100 lat mniej pokuty w czyścu :)

Będę musiał swojej teściowej zaproponować kręcenie poradników w ramach pokuty, tylko na jaki temat??
Może wścibsko- plotkarski, ale jak tego nie robić...?? hehehe

....ale, tak się zastanawiam, kolego Mirku, mam nadzieję, że coś nawala zegar z forum i to wcale nie jest dokładna godzina o której wstawiłeś poradnik.
Nie wiem jak inni forumowicze, ale ja jestem za lekkim wyhamowaniem z pracą. Po nocach to tylko nocne Marki siedzą, a ja jak pamiętam Mirosławem Cię zwą... ;) Czyżby szykowała nam się zmiana przysłowia z "nocny Marek" na "nocny Mirek"...?? :)

_________________
Pozdrawiam

dodge1975



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 09:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

matw napisał(a):
Proszę użytkowników Google Chrome, o przyznanie się kto próbował zamknąć pasek pobierania plików w prawym dolnym roku na samym początku oglądania poradnika :lol:

Ja próbowałem kilka razy, bezskutecznie :D


:lol:

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

dodge1975 napisał(a):
Kolejny Bardzo ciekawy poradnik, następne 100 lat mniej pokuty w czyścu


:lol:

dodge1975 napisał(a):
....ale, tak się zastanawiam, kolego Mirku, mam nadzieję, że coś nawala zegar z forum i to wcale nie jest dokładna godzina o której wstawiłeś poradnik


aaaa ten tego - chyba nawala zegar :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 10:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013
Posty: 333
Pomógł: 10

Coś czuje ze to moja wina, i przez moje ględzenie na czacie o niedziałającym Eclipse :P Mirek się wnerwił i zrobił poradnik - na odstresowanie i odreagowanie :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 10:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Atmegowiec napisał(a):
Coś czuje ze to moja wina, i przez moje ględzenie na czacie o niedziałającym Eclipse :P Mirek się wnerwił i zrobił poradnik - na odstresowanie i odreagowanie :P


nie martw się - niczyja wina - a na pewno nie przez tylko twoje ględzenie :lol: .... teraz ja ględzę :lol: hahaha spokojnie - masz rację przynajmniej się trochę odstresowałem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 11:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 93
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pomógł: 1

Oczywiście poradnik super jak zwykle :)
Jednak ja z moich prywatnych chciałbym dodać jedną rzecz, może podstawową, ale mnie osobiście się takie cosik przydarzyło.

Otóż trzeba pamiętać, aby zawsze przy tworzeniu zapisywać plik z rozszerzeniem! Np. main.c
Miałem takie przyzwyczajenie, że przy tworzeniu pliku podawałem tylko jego nazwę i tak kiedy odpaliłem Eclipse po raz pierwszy to cały happy sobie wpisałem po prostu main i potem mówię co to kur.... czaki się dzieje :P Jednak po chwili wyłapałem gdzie robię błąd. Myślę, że warto o takim czymś wspomnieć, bo mówię, u mnie przyzwyczajenie zadziałało i nie zapisałem pliku z rozszerzeniem, bo uważałem, że Eclipse sam to zrobi. Ale człowiek uczy się całe swoje krótkie życie ;)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 11:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

A ja miałbym jeszcze prośbę o małe uzupełnienie :)
Może za wiele wymagam, ale czy nie dało by się w Eclipse tak ustawić konfigurację, aby po kompilacji (młoteczek), automatycznie leciał wsad do procka? :oops:

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 11:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

matw napisał(a):
Może za wiele wymagam, ale czy nie dało by się w Eclipse tak ustawić konfigurację, aby po kompilacji (młoteczek), automatycznie leciał wsad do procka?


Łoooj ;) nigdy w życiu nie chciałbym takiej opcji i jak o tym pomyślę to mnie ciarki po plecach przechodzą :( ..... ale już wyjaśniam i mam nadzieję że do kolegi dotrze ta argumentacja

- po pierwsze nie każda kompilacja kończy się sukcesem
- po drugie często gdy kompilacja nawet kończy się sukcesem to przecież robimy ją tylko po to aby coś tam sprawdzić, np jak zadziała optymalizacja kodu itp ... więc po do ma lecieć wsad do procka ? i marnować ilość cykli zapisu ??? czy to nie jest argument na NIE dla takiego pomysłu ?

Na prawdę kompilacja to jedno

a wgrywanie to drugie

i warto mieć to oddzielnie zdecydowanie warto ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Waszek napisał(a):
Otóż trzeba pamiętać, aby zawsze przy tworzeniu zapisywać plik z rozszerzeniem! Np. main.c


Wydaje mi się, że poza tym poradnikiem to chyba jeszcze prawie w każdym innym powtarzam to jak mantrę ;) więc kolega nie słuuuuchał ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 12:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehehe... poradnik extra :) a teraz 3 drosze gwoli ....
Cytuj:
Waszek napisał(a):
Otóż trzeba pamiętać, aby zawsze przy tworzeniu zapisywać plik z rozszerzeniem! Np. main.c


Wydaje mi się, że poza tym poradnikiem to chyba jeszcze prawie w każdym innym powtarzam to jak mantrę więc kolega nie słuuuuchał



POWTARZAMY ZATEM RAZ JESZCZE 3 ZASADY PODSTAWOWE!!!

1. PO KAŻDEJ ZMIANIE CHOĆBY 1 LITERKI W KODZIE KLIKAMY "ZAPISZ/SAVE"
2. ZAWSZE WYKONUJEMY CZYSZCZENIE PROJEKTU "CLEAN"
3 DOPIERO TERAZ WYKONUJEMY MAKE/BUILD

WBIJCIE TO SOBIE DO GŁÓW A WIELE WAM SIĘ POPRAWI I MNIEJ WŁOSÓW STRACICIE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ileż to razy byl kłopot ze program nie działa i nie działa i pisania na 1000 sposobów tego samego i nie działa
dlaczego ?? dlatego że delikwent nie zapisał pliku , nie zrobił nawet clean i wgrywał cały czas niedziałający program....

weźcie to do siebie koledzy .. to co napisałem wyżej .....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 12:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

mirekk36 napisał(a):
matw napisał(a):
Może za wiele wymagam, ale czy nie dało by się w Eclipse tak ustawić konfigurację, aby po kompilacji (młoteczek), automatycznie leciał wsad do procka?


Łoooj ;) nigdy w życiu nie chciałbym takiej opcji i jak o tym pomyślę to mnie ciarki po plecach przechodzą :( ..... ale już wyjaśniam i mam nadzieję że do kolegi dotrze ta argumentacja

- po pierwsze nie każda kompilacja kończy się sukcesem
- po drugie często gdy kompilacja nawet kończy się sukcesem to przecież robimy ją tylko po to aby coś tam sprawdzić, np jak zadziała optymalizacja kodu itp ... więc po do ma lecieć wsad do procka ? i marnować ilość cykli zapisu ??? czy to nie jest argument na NIE dla takiego pomysłu ?

Na prawdę kompilacja to jedno

a wgrywanie to drugie

i warto mieć to oddzielnie zdecydowanie warto ;)

Jak mawia klasyk: "Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!" W tym przypadku Jedynym plusem byłaby wygoda i jedno kliknięcie mniej. Twoje doświadczenie Mirku kolejny raz pokazuje, że negatywnych aspektów w takim rozwiązaniu byłoby więcej. Dzięki!

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 93
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pomógł: 1

Panie Mirku, wiem, że zawsze Pan mówi "wpisujemy main.c", ale jak człowiek osioł to robi swoje ;) Jeżeli mamy do czynienia z początkującymi, którzy się uczą pewnych nawyków od nowa, to jest łatwiej, a jeżeli człowiek już choćby trochę w tym siedzi to ma pewne zwykłe dla siebie zagrywki czy przyzwyczajenia, bo ilu programistów, ile kompilatorów i środowisk - tyle sposobów, jak wszyscy tutaj wiemy ;) Dlatego mimo że oglądałem poradniki to potem człowiek bach zainstalował to tamto siamto owamto bierze się za testowanie i dopiero mówię aaaaaa no tak, nie dodaje z automatu rozszerzenia :)
Pragnę nadmienić, że nie miałem wykorzystywać Eclipse do programowania mikroklocków, tylko dla zwykłego C++ dla PC. :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Waszek --> na prawdę rozumiem - i wiem wiem, że czasem - coś umknie uwadze ... szczególnie w takim natłoku informacji dla początkującej osoby ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 93
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pomógł: 1

A no pewnie ;) Ale poradnik jak zwykle na bardzo fajnym wysokim poziomie :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2013
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 0

Poradnik jak zwykle ogląda się z przyjemnością. I bardzo fajna rzecz w nim jest powiedziana - nie wiem czy w poprzednich mi to umknęło, czy akurat teraz zwróciłem uwagę - że jeśli coś nie wyjdzie to najpierw trzeba zrobić dokładnie tak jak jest w poradniku, a dopiero potem próbować "po swojemu". Przykładem ot trywialna ścieżka do instalacji WinAVR czy ściąganie wersji x64 na siłę. Tak samo nauka kodu z książek, przynajmniej u mnie osobiście się to sprawdza.

Dużo rzeczy Mirku powtórzyłeś z innych poradników, ale to dobrze - im częściej się coś powtarza tym szybciej wejdzie do głowy - tym bardziej w tak przystępnej formie "szpadlem i łopatą" zagryzając pigułami ;)

I te zakładki - świetna rzecz na sam koniec!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

kurys napisał(a):
I te zakładki - świetna rzecz na sam koniec!
Potwierdzam, zakładki z AVR-owymi gadżetami powaliły mnie na kolana!

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Dlatego poradniki trzeba oglądać do końca. Zawsze może się trafić jakaś wisienka na torcie :-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 23:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

SunRiver napisał(a):
POWTARZAMY ZATEM RAZ JESZCZE 3 ZASADY PODSTAWOWE!!!
...
2. ZAWSZE WYKONUJEMY CZYSZCZENIE PROJEKTU "CLEAN"
...

WBIJCIE TO SOBIE DO GŁÓW A WIELE WAM SIĘ POPRAWI I MNIEJ WŁOSÓW STRACICIE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

weźcie to do siebie koledzy .. to co napisałem wyżej .....

Kurczę nigdy tego nie robiłem! Może dlatego były różne psikusy potem?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 23:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 647
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 101

Różnie to bywa, czasem build bez clean działa jak trzeba a czasem nie, więc po prostu trzeba albo o tym pamietać i aplikować clean w razie jakiś kwasów albo nie łamać sobie głowy i zawsze rutynowo, urzędowo: clean i build.

_________________
+++++[>++++<-]>[>++++++<-]>.---------.+++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2014, o 14:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Z pewnością przekazanie swoich nawyków, etapów pracy w środowisku eclipse jest ważne dla all.

Cięzko mi oceniać, bo nie jestem specjalista, ale jedno jest pewne czym więcej tego w sieci, tym szersze grono ciekawskich jak ja. A co do przydatności dla mnie, w sumie się przyda. Ale w sumie fajnie by było, zeby poradniki mozna było mieć na cd.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2014, o 14:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Paul Dirac napisał(a):
Ale w sumie fajnie by było, zeby poradniki mozna było mieć na cd.


wciąż pracuję nad tym - na prawdę pracuję i niedługo się chyba ukażą płytki w naszym sklepie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2014, o 17:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 gru 2013
Posty: 1
Pomógł: 0

Mam pytanie do Eclips'a czy jest możliwość w nim podglądania aktualnych stanów rejestrów i pinków jak jest jest to w avr studio i czy istnieje opcja uruchomienia programu w trybie krokowym?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2014, o 17:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kris9228 napisał(a):
Mam pytanie do Eclips'a czy jest możliwość w nim podglądania aktualnych stanów rejestrów i pinków jak jest jest to w avr studio i czy istnieje opcja uruchomienia programu w trybie krokowym?


Symulacja i debugowanie - jeśli już chcesz tego używać i o to ci chodzi to w Atmel Studio

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 12:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Witam,
Robiłem wszystko tak jak w poradniku (przynajmniej tak mi się wydaje).

1. przeinstalowałem jva.
2 winavr-20100110 zainstalowalem w domyslnym miejscu (c: winavr-2010110)
3. pobrałem dobrą wersję Eclipse Indigo.
4 przy instalacji Eclipse zainstalowalem plugin 240 final
5. Podmieniłem pliki do winavr do wgrania w plugin ( to jest chyba nie potrzebne jesli che miec narazie tylko winavr)
6. w window -preference- AVR-paths- wszystko sie zgadza. klikałem Rescan.

Zauważyłem że nie generuje mi się plik includei przez to później podkreśla mi biblioteki #include<avr/io.h>
Poza tym nie widać uC co jest dla mnie bardzo dziwne.

Zauważyłem iz, w projects-propertie-C/C++General-Paths and symbols- include - gnu nie mam nic( a powinno chyba byc)

Oglądałem z "milion" razy poradniki i niestety nie działa.

Moze macie jakiś pomysł.
Za jakiś czas będe przeinstalowywać system, ale jestem ciekaw czemu nie działa.

pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 16:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

powiem krotko niestety z tego co piszesz to widac ze niezgodnie z tym konkrtnym poradnikiem dzialasz ( twoj pkt 5) ... wiec nie umiem ci pomoc poza tym ze polece obejrzenie poradnika od nowa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 22:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 120
Lokalizacja: Koło
Pomógł: 6

mirekk36 napisał(a):
wciąż pracuję nad tym - na prawdę pracuję i niedługo się chyba ukażą płytki w naszym sklepie


To ja tak z ciekawości się zapytam... Czy to przypadkiem nie wyjdzie kolekcja około 50 płyt DVD w jakości HD? Taki jeden poradnik musi sporo miejsca zajmować w HD :)

_________________
Kompleksowa realizacja ogrodów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2014, o 22:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pbmaster napisał(a):
To ja tak z ciekawości się zapytam... Czy to przypadkiem nie wyjdzie kolekcja około 50 płyt DVD w jakości HD? Taki jeden poradnik musi sporo miejsca zajmować w HD


Nie nie - po dobrej kompresji zmieści się naprawdę "trochę" filmów na jednym DVD. Dla przykładu na DVD z nowym Bluebookiem jest cały kurs eagla off-line a do tego jeszcze lekcje video do książki i sporo innych materiałów - więc źle nie będzie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2014, o 14:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lut 2014
Posty: 9
Pomógł: 0

Radekk napisał(a):
Witam,
Robiłem wszystko tak jak w poradniku (przynajmniej tak mi się wydaje).

1. przeinstalowałem jva.
2 winavr-20100110 zainstalowalem w domyslnym miejscu (c: winavr-2010110)
3. pobrałem dobrą wersję Eclipse Indigo.
4 przy instalacji Eclipse zainstalowalem plugin 240 final
5. Podmieniłem pliki do winavr do wgrania w plugin ( to jest chyba nie potrzebne jesli che miec narazie tylko winavr)
6. w window -preference- AVR-paths- wszystko sie zgadza. klikałem Rescan.

Zauważyłem że nie generuje mi się plik includei przez to później podkreśla mi biblioteki #include<avr/io.h>
Poza tym nie widać uC co jest dla mnie bardzo dziwne.

Zauważyłem iz, w projects-propertie-C/C++General-Paths and symbols- include - gnu nie mam nic( a powinno chyba byc)

Oglądałem z "milion" razy poradniki i niestety nie działa.

Moze macie jakiś pomysł.
Za jakiś czas będe przeinstalowywać system, ale jestem ciekaw czemu nie działa.

pozdrawiam



Eclipse Indigo działa. Ruszył mi na maszynie wirtualnej, bo mam zbyt mocno "zbabolony" windows.
Reinstalacja napewno pomoże. Prosty program na diodach działa. Bardzo dobra sprawa z tymi poradnikami.
pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO