Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 14:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lip 2016, o 20:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Po włączeniu zasilania program wykonuje się od samego początku.
Po resecie też zaczyna od samego początku.
Trochę nie wiem, co chcesz uzyskać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2016, o 20:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

qbaand napisał(a):
panie Mirku idzie ustawić atmege8 aby się resetowała po włączeniu zasilania ?

Już tobie pisałem, że to jest po prostu niedorzeczne co piszesz - tzn nie mam zamiaru cię tu obrażać tym określeniem, że niedorzeczne - tylko po prostu piszesz jakieś niestworzone historie nie próbując nawet na minimum zrozumieć jak działa mikrokontroler jeśli chodzi o absolutne podstawy...

Jak można pytać czy można ustawić atemegę8 żeby się resetowała po włączeniu zasilania ? skoro samo wyłączenie zasilania to reset procesora ....

chyba że .... chyba że jak pisałem też tobie wcześniej ale nie odpisałeś- chyba że masz TAK NAMIESZANE w układzie, że nikt nie jest w stanie przewidzieć co się u ciebie dzieje.....

Ty zaś nie masz ochoty ani pokazać schematu tego co zmajstrowałeś, ani płytki PCB, ani jakiejś fotki - więc niestety pomóc tobie może już tylko dobra wróżka ... ja nie mam aż tyle czasu żeby zgadywać i grać w kalambury ...

Zrozum jedno - WYŁĄCZENIE zasilania (brak zasilania) dla procka oznacza jego reset i restart od nowa - i nawet w nagłębszych zakamarkach pokładów myślowych nie mogę dojść jak ty sobie to wyobrażasz ? Że co ? po wyłączeniu zasilania procesor nadal pracuje ? A skąd wg ciebie czerpie prąd do swojej pracy ? No chyba nie z powietrza?

Więc zrozum jak chcesz aby ci pomóc to staraj się lepiej zadawać te pytania, pisz więcej i dokładniej. A w tym wypadku gdy widać , że masz zrobioną chyba z procka jakąś mieszankę wedlowską z mortadelą - skoro się rzekomo u ciebie procek nie resetuje po wyłączeniu zasilania to hmmm no wybacz - bez tych dodatkowych informacji o których pisałem wyżej - .... nie dam rady pomóc.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2016, o 22:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Na początek proponuję przerzucić LCD'ka na PORTD, a dla nas - pokazać "main.c"

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2016, o 09:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 cze 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Witam przekopałem neta i przez pomyłkę znalazłem ze do książki z mięką okładką są aktualizacje do płyty między innymi nowy plik do obsługi lcd . Teraz wszystko śmiga. Rozumiem ze procek startuje od zera po włączeniu zasilania chodziło mi o drugi reset. Błąd był w bibliotece LCD mogłem napisać od razu ze programy napisane Bascomie działają. A tak nawiasem to myślę ,ze na forum strony głównej powinien znajdować się temat "Aktualizacje do płyt od książki". Dzięki za cierpliwość i pomoc to jest początek moj z C i jescze doczytałem ze avrstudio4 nie jest najlepszym wyborem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2016, o 09:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

qbaand napisał(a):
ze na forum strony głównej powinien znajdować się temat "Aktualizacje do płyt od książki"

Uwierz mi, że wystarczy, że jest specjalny dział na stronie wydawnictwa Atnel, ot po prostu warto tam czasem zaglądać, czy to do aktualizacji, czy do instrukcji produktów, czy do pobierania programów itp itd

qbaand napisał(a):
doczytałem ze avrstudio4 nie jest najlepszym wyborem

Jeszcze nie przeczytałeś widzę książki do końca w właśnie pod koniec piszę w czym warto zacząć pisać - ECLIPSE i zaglądaj na mojego bloga

www.mirekk36.blogspot.com

tu również masz sporo ważnych informacji uzupełniających do książek a szczególnie to:
http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

obejrzyj KONIECZNIE, zanim zaczniesz oglądać zbyt starą wersję tego poradnika z płyty DVD dołączonej do starego wydania książki i zacznij wygodnie z Eclipse

Poza tym zapoznaj się i zacznij używać programu AVPlayer
http://atnel.pl/atnel-video-player.html

mówię ci - bardzo się przyda a jest zupełnie darmowy w wersji do poradników Atnela

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2016, o 10:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

qbaand napisał(a):
... temat "Aktualizacje do płyt od książki"

Obrazek
...z wyszukiwarki ATNEL tech-forum ;)

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2016, o 11:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 cze 2016
Posty: 16
Pomógł: 0

Dzięki za odp. Wywalam as4 i biorę się za instalacje Eclipse :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO