Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 14 maja 2024, o 22:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sie 2013, o 20:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Koledzy mam do was pytanko czy ktoś pracuje z was na co dzień na netbooku ? Chodzi mi głównie o prace typu programowanie projektowanie w eagle może nawet praca w autocad itp. Jakie są wasze opinie na temat używania netbooka do takich celów? Pytam bo padł mi znowu laptop (już druga płyta główna) i chyba zostaje mi jedynie zakup nowego sprzętu. Oczywiście moja inwestycja jest mocno ograniczona finansowo i nie wiem co wybrać czy kupić tańszego laptopa czy jeszcze tańszego netbooka.

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 20:22 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3188
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Netbook to taki ubogi krewny laptopa.

Już z EAGLE'm może mieć kłopoty a o AUTOCAD'ie zapomnij.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 20:24 

Pomógł: 0

matekogon napisał(a):
Koledzy mam do was pytanko czy ktoś pracuje z was na co dzień na netbooku ? Chodzi mi głównie o prace typu programowanie projektowanie w eagle może nawet praca w autocad itp. Jakie są wasze opinie na temat używania netbooka do takich celów? Pytam bo padł mi znowu laptop (już druga płyta główna) i chyba zostaje mi jedynie zakup nowego sprzętu. Oczywiście moja inwestycja jest mocno ograniczona finansowo i nie wiem co wybrać czy kupić tańszego laptopa czy jeszcze tańszego netbooka.


Ile masz? ja ostatnio śmigam na dell latitude D830, chodzą polisingowe w okolicach 900-1000zł i chodzi na tym win7 i altium 13


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 20:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

No do 1000zł mógłbym dać. Co do win to tylko xp mnie interesuje

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 21:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Witam,
Ja posiadam Samsunga N570 NC110, 2GB RAM i powiem szczerze, że swego czasu tak się do niego przyzwyczaiłem, że przestałem używać innych komputerów. Pracuje się dość przyjemnie - oczywiście nie można porównywać wielkości matrycy z normalnym laptopem czy stacjonarką - ale wszystko śmiga aż miło. Mam na nim Win7 Starter i wszystko co potrzeba po prostu pracuje. Eagle, Eclipse itp - i co najważniejsze - na baterii chodzi ponad 6 godzin, po wyłączeniu WiFi, Bluetootha - potrafi działać nawet 10 godzin.
Z wad to niestety mała matryca - przeglądając strony www trzeba często scrolować, aby wyświetlić zawartość całej strony, ale to chyba jedyna wada.
Podsumowując - netbooki są OK, ale na początku trzeba się przyzwyczaić. Nie dysponujesz mocą i5, ale coś za coś. Jeśli nie przeraża Cię czekanie 5s dłużej na wykonanie jakiejś operacji - to polecam.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 21:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 kwi 2013
Posty: 22
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 3

Dell D830 polecam, sam na takim pracuję, Win7 (tylko pamięci mam trochę mało) i ma RS232 na pokładzie co dzisiaj już nie jest łatwo spotykane. Na portalu aukcyjnym można kupić za przyzwoite pieniądze.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 21:54 

Pomógł: 0

No D830 mam tak, wsadzony T9300 czyli C2D 2.5Ghz 6M cache, 4GB ram, dwa dyski 250G i 500G, matryca mat (super) rozdzielczość 1680x1050 :) i w zasadzie po za tym że ciężki dziad i ślizgacz do ( Y ) to super laptop.

Najważniejsze że jest niezniszczalny. Samsung? chyba żeby postawić na półce.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 22:09 

Pomógł: 0

GwynBleidD napisał(a):
A ja polecam netbooka o dobrych parametrach i ze złączem HDMI
No za 1000zł na pewno ;), padaka acera albo szajsunga co padnie zaraz po gwarancji albo jeszcze szybciej.

A wracając do tematu, na D830 znajdziesz wszystkie sterowniki pod XP, czy win7 więc nie ma problemu. Na dwa monitory też działa ładnie (sam tak mam zrobione) stacja dokująca, to oszałamiające 25zł na alledrogo, masz DVI kilka USB dodatkowo.
Po za tym kupujesz drivebay i możesz mieć dwa dyski.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2013, o 23:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

A ja polecam po leasingowego HP 2530p.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2013, o 09:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
GwynBleidD napisał(a):
A ja polecam netbooka o dobrych parametrach i ze złączem HDMI
No za 1000zł na pewno ;), padaka acera albo szajsunga co padnie zaraz po gwarancji albo jeszcze szybciej.



Acery może kiedyś były słabe...kiepski serwis teraz to już lepiej. Mam (a właściwie 2- połówka :) ma) Acer-a netbooka i sprawuje się świetnie .Eksploatowany często. Na razie brak zastrzeżeń. I wśród znajomych nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

Ja kiedyś dużo zajmowałem się grafiką i programowaniem www i zależało mi na mobilności to kupiłem 15" laptopa HP generalnie byłem zadowolony. Po jakimś czasie jednak zauważyłem dyskomfort tych 15"...więc zamieniałem na HP pavilion 17". I jestem bardzo zadowolony. jednak i po jakimś czasie znów chciałem więcej "obszaru roboczego "dokupiłem sobie monitor 22". I tak o to z laptopa zrobił się "stacjonarny" komputer z myszką i zewnętrzna klawiaturą. Dodam że ten 17 calowy HP jest tak ciężki, że podróż z nim to masakra.

Wiec ze swej strony polecam netbook min 13" lub laptop 15" + zewnętrzny monitor. Wtedy będzie komfort pracy i mobilność.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2013, o 11:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Ja na codzien uzywam netbooka i polecam. Nie ma napedu, ale jest opcja na usb, wiec spoko. Mam samsunga, na ktorym np nie dziala klawisz ctrl (jeden ani drugi), ale bateria po 3latach trzyma 4h. Rozdzilczosc 1366x768 co jak na 10" jest swietnym wynikiem. Idzie sie przyzwyczaic, jest lekki, przenosny - mobilny w doslownym tego slowa znaczeniu:)

Wysłane z mojego GT-I9500 za pomocą Tapatalk 4

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2013, o 13:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2013
Posty: 89
Pomógł: 5

Witam ,
Do alternatywy dla netbooka zaliczyłbym też lapka HP nw8440 , używam z win / 64 bity, i SSD , 4Gb ram , nie wiem jak przy nim wypadłby Dell 830 , ale dla mnie jest naprawdę dziarski ten nw8440 ,
poza tym do kupienia już za 700-850 zł. Nadto w tej cenie możesz mieć matrycę 1920/1200 -matową - od najmniej 5 lat używam - wszystko potrzebne na tym puścisz - nie aby konkurować z najnowszymi , ale z pewnością, dopóki nie obrabiasz " hektarów video " bardzo porządna rzecz i oczywiście z RS232.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2013, o 13:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Ja polecam podobnie jak koledzy Delle. Osobiscie uzywamy w pracy d630 - mniejsza matryca/bardziej mobilny. Stacje dokujace, zasilacze i drive baye nie sa drogie i mozesz sobie wrzucic do niego ssd oraz wiekszy dysk na mniej istotne dane.

Sent from my mobile



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 10:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Koledzy dzięki za informację. Wezmę wasze wypowiedzi pod uwagę. A chciałem dodać że świetne forum bo jeszcze mnie nikt nie zjechał że lepiej by było wpisać w wyszukiwarkę moje pytanie a nie pisać tu. Tak jak to jest przeważnie na elektrodzie:)

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 14:21 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sie 2013
Posty: 23
Pomógł: 0

Ja od paru tygodni radzę sobie jak pisał dambo. Nie mam niestety jeszcze klawiatury, bo jeszcze nie doszła, ale już sam monitor wiele zmienił. Cicho, mało miejsca zajmuje i zawsze można zabrać ze sobą.
Co do pracy na netbooku, to mi najbardziej przeszkadza słaby procesor. W moim Acerze One 722 mam AMD C60 i czasem lubi zamulić. Jednak do normalnego korzystania wystarczy. Jak się będzie miała sytuacja z Eclipse - napiszę za parę dni jak zainstaluję. Na razie brak czasu. Ogólnie jestem mile zaskoczony wydajnością netbooka połączoną z mobilnością. Jeśli miałbym drugi raz wybierać to też bym go kupił, bo często go zabieram.
Jeśli jednak szukasz czegoś tylko do domu, to chyba lepszy będzie laptop.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

No i dobrze. Każdy musi znaleźć sprzęt na którym będzie mu się dobrze pracowało. Ja jestem z natury niecierpliwy więc netbook nie jest dla mnie ;) z ciekawości - czy ktoś spotkał się z netbookiem który by ogarnial więcej niż 4GB RAMu (oczywiście z systemem 64bit)?

Sent from my mobile



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Ja w HP 2530p mam 4GB RAMu i system Ubuntu 64bit.
Eclipse, Kicad, Eagle czy Xilinx ISE działa bez problemu, nic się nie zacina.
Jak potrzebuję XP to uruchamiam go na VirtualBoxie.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:44 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sie 2013
Posty: 23
Pomógł: 0

Ja mam 4 GB ale nie próbowałem jeszcze Eclipse'a.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 23:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Ok, ale ja pytalem czy ktos ma więcej niz 4GB w netbooku.

Sent from my mobile



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2013, o 23:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

O to musze rozebrac netbooka małżonki. Jestem ciekaw ile ma bankow (netbook a nie żona ;)) może da się go upgradnac?

Sent from my mobile



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO