Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 19:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2013, o 14:53 

Pomógł: 0

Witam, poszukuję ładowarki z balanserem

Myślałem o tej http://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B606
Potrzebuję "Przerobić" oryginalny pakiet Makity BL1830 (bo teraz to są podobno jakieś padaki z UK i nie wytrzymują już tyle co oryginały z Japoni)
Dodatkowo oryginał kosztuje ok 450-500zł, a za to to mam ładowarkę i pakiet na Lipo albo litfe

Dodatkowo mam wtedy wypasioną ładowareczkę ;)
Ładowarka musi obsłużyć 5S (pięć cell) bo oryginalny aku ma 18V 2x5S

Macie jakieś doświadczenia w tym, gdzie mogę zamówić też gotowy "zgrzany" pakiet?
Interesują mnie tylko sprawdzone firmy.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 15:19 

Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
Macie jakieś doświadczenia w tym, gdzie mogę zamówić też gotowy "zgrzany" pakiet?
Interesują mnie tylko sprawdzone firmy

Spróbuj Wamtechnik (sprawdzone) lub KABE z Mikołowa (też sprawdzone)
Obecnie korzystamy w firmie głownie z usług Wamtechnika.



Ostatnio edytowano 24 lip 2013, o 18:09 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 16:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

BTO chociażby- ale wspomniałem już o moim tańszym źródle ;)

Imaxy są dobre ale musisz mieć pewność że kupujesz oryginał i wskazane jest żebyś sam skalibrował tą ładowarkę- masz sprzęt i umiejętności więc dasz radę. Nawet soft do tej drukarki jest gdzieś w sieci.


Czyli potrzebujesz pakietu 5s2p ;)

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 18:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Co do Imax'ów to sam mam model B6 ale używam jej wyłącznie do pakietów Li-Ion/Li-Po.
Nie wiem jak model B606 ale B6 ma skopany soft do ładowania NiCd czy NiMh.
Do tych ostatnich mam pewnego i niezawodnego Pulsara 2 do którego muszę kupić lub zrobić balansera ;).

Z ogniwami nie wiem gdzie będzie taniej, wiem natomiast że ogniwa można pakietować np. w Batimex'ie.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 18:33 

Pomógł: 0

Innych niż litowych raczej nie przewiduje używać ;), na czym polega kalibracja?. Po czym poznać oryginał. Mogę zapłacić, ale wymagam ;).

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 19:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Kalibracja to wiesz: fabryczne dzielniki nie są zbyt precyzyjne, o bocznikach do pomiaru prądu już nie wspomnę. Co do oryginalności- kiedyś był hologram- teraz z hologramem bywa marna chińska imitacja- myślę że tylko na wagę można by było sprawdzić ;)

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 19:34 

Pomógł: 0

Sonix napisał(a):
Z ogniwami nie wiem gdzie będzie taniej, wiem natomiast że ogniwa można pakietować np. w Batimex'ie.


Wiesz, oryginał do Makity kosztuje prawie 500zł więc jestem przygotowany na wydatek, aczkolwiek, chcę kupić ładowarkę z balanserem, bo wala mi się mnóstwo polaptopowych ogniw niewiadomego stanu ;).

------------------------ [ Dodano po: 54 minutyach ]

No i się zaczęło...

Ta jest ciekawa http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=39615



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2013, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

rezasurmar napisał(a):

Ja mam coś podobnego, mianowicie tą ładowarkę: http://botland.com.pl/ladowarki/557-lad ... -230v.html

Szczerze polecam, może ona spełni Twoje oczekiwania



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 07:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012
Posty: 58
Lokalizacja: Oława
Pomógł: 4

Tytuł: Ładowarka z Balanserem

rezasurmar napisał(a):
Witam, poszukuję ładowarki z balanserem

Myślałem o tej http://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B606


Cześć. Pozwól, że z racji skromnego, bo skromnego doświadczenia modelarza lotniczego namącę Ci trochę w głowie na temat ładowarki :-)
Z IMAX-ami jest różnie, zależy jak trafisz. Były serie 2-3 lata temu - nie wiem jak jest teraz, które miały skopany balancer do ogniw li-... Kalibracja polegała na wymianie m.in. rezystorów 5% na bardziej dokładne - nie pamiętam, czy 1% czy jeszcze dokładniejsze. Opisy są na forach. Jak pooglądasz sobie inne ładowarki to zauważysz, że wszystkie są do siebie podobne. Różnią się one rodzajem i kolorem obudowy i rozmieszczeniem przycisków. Ładowarki takie jak REDOX, TURNIGY, HOBBYKING, IMAX mają praktycznie w środku tą samą elektronikę.
Teraz jak rozpoznać, który IMAX jest FAKE, a który GENUINE?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rgers.html

Pooglądaj sobie te ładowarki i w opisach jest wprost napisane, która jest która. Jak je rozpoznać osobiście i na żywo nie mam pojęcia.
Nie wiem czy znasz ten sklep powyżej, ale pewnie nie przesadzę, jak powiem, że duża część modelarzy w Polsce i EU robi tam zakupy. Ja sam kupowałem tam kilka, jak już nie kilkanaście razy :-) Raz trafiłem na cło, bo przesadziłem z wartością paczki ;-) Do przejścia, trochę bolało, ale i tak się opłacało :)
Jeżeli nie boisz się zakupów za granicą polecam tam kupić ładowarkę, chyba, że w Polsce gdzieś znajdziesz podobną cenę.
Modelarze lotniczy szczególną uwagę zwracają na jakość i dokładność ładowania, bo jak coś pójdzie nie tak, to model spada ;-) i koszty napraw są czasami dużo większe, jak najdroższa ładowarka. Jak wkrętarka nagle odmówi Ci posłuszeństwa to się nic nie stanie.
Z czasem będziesz też chciał ładować pakiety ni-mh i jakiś aku PB żelowy. Ja w domu praktycznie wszystkie urządzenia, które muszą mieć zasilanie bateryjne mam wyposażone w aku ni-mh. Pakiety NI-CD do wkrętarki też ładuję ładowarką modelarską :-) Pakiety wkrętarki mają już ponad 10 lat i w ogniwa 1300 mAh spokojnie dalej wchodzi 1200-1300 mAh :-)
Teraz co kupić. Poczytaj o ładowarkach serii iCharger. Zauważysz od razu, że kosztują "trochę" więcej. Jeżeli możesz sobie pozwolić to pomyśl nad tym. Natomiast na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy dowolna z tych ładowarek powyżej!
Dobierz sobie tylko co i ile chcesz ładować. Bajerem jest wyjście na USB i podgląd w komputerze wykresów ładowania. Czasami się przydaje.
Pozdrawiam, Darek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 07:37 

Pomógł: 0

Dziękuje za rzeczową opinię :).
Problemem w tych tanich, jest brak możliwości podglądu procesu, a przydało by mi się to do badania starych ogniw laptopowych, których mam sporo.
Modelarzem nie jestem (za dużo drogiego hobby jak to mówi żona ;)), ale sam już nie wiem, czy warto inwestować w ichardzera, bo te tańsze po 100-200zł to jestem wstanie zrobić praktycznie sam, bo tam żadnych cudów nie ma. Ehhh za duży wybór ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 07:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012
Posty: 58
Lokalizacja: Oława
Pomógł: 4

rezasurmar napisał(a):
ale sam już nie wiem, czy warto inwestować w ichardzera

Dlatego Ci napisałem, że na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy dowolna z tych tanich ładowarek.
rezasurmar napisał(a):
bo te tańsze po 100-200zł to jestem wstanie zrobić praktycznie sam, bo tam żadnych cudów nie ma

Dokładnie cudów nie ma. Ja mam dwie ładowarki. Jedną kupną (MAX-PRO) i drugą Charbox-a, którą sam zrobiłem (oczywiście na podstawie gotowego projektu).
Darek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 08:17 

Pomógł: 0

dareck70 napisał(a):
którą sam zrobiłem (oczywiście na podstawie gotowego projektu).


A mógłbyś podać namiar do sprawdzonego projektu.
Sam myślałem nad modernizacją tego projektu AVR450; Battery Charger for SLA, NiCd, NiMH,
and Li-Ion, batteries.
Tylko nie wiem, jak rozwiązać balanser.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 08:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012
Posty: 58
Lokalizacja: Oława
Pomógł: 4

Tan CHARBOX był robiony dobrych kilka lat temu. Około 2007 roku jak pamietam. To były czasy, kiedy zakup gotowej ładowarki oscylował w okolicach 400-500 zł i więcej. Niestety kolega "diodak" nie utrzymuje już strony. Zostały mi tylko wydruki schematów. Tylko ta ładowarka nie miała balancera.
Musisz poszukać coś bardziej aktualnego.
Może temacik do konkursu. Zbudować balancer ;-)
Darek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 08:41 

Pomógł: 0

No niestety, temat już jest :).
A co sądzisz o AVR450?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 09:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012
Posty: 58
Lokalizacja: Oława
Pomógł: 4

rezasurmar napisał(a):
A co sądzisz o AVR450?

Hmmm... powiem tak: mój niski elektroniczny poziom intelektualny nie pozwala mi wydać opinii ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lip 2013, o 09:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Myślę że znając Twoje zacięcie do 'kombinowania' mógłbyś nawet kupić Imax'a B6, wymienić rezystory w układzie balansera na 1% i skalibrować ładowarkę.
Za 100 zł jest to naprawdę ciekawa opcja ;)

iCharger 106B+ wygląda nieźle, pytanie czy będziesz w stanie wykorzystać prąd ładowania 10A?

Co do iMax'ów poczytaj może trochę:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=777717

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=827821

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO