Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2022, o 22:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

muuuuusisz to obejrzeć :) zapraszam serdecznie

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2023, o 17:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sk8boa napisał(a):
z program files. Co jeszcze mogę zrobić?


Ale sam zobacz - jakie program files??? kto i kiedy instaluje eclipsa w folderach typu Program files? Przecież ja nigdy - NAWET w najstarszych poradnikach tego nie pokazywałem, więc nie obraź się ale być może (zgaduję) mocno nieuważnie oglądasz tak w ogóle te poradniki.

Druga sprawa - ZAWSZE no ale to ZAWSZE powtarzam, że Eclipsa się NIE I N S T A L U J E ! .... tylko rozpakowuje z pliku ZIP do dowolnego folderu na dysku (byle nie do żadnego program files) a ty wciąż powtarzasz o jakiejś instalacji. Uwierz mi to jest spora różnica - proste rozpakowanie z pliku ZIP a instalacja programu pod windows.

Więc dobrze, że z jednej strony wszystko usunąłeś a teraz polecam jednak na spokojnie i bez nerwów na mnie, że to piszę - obejrzeć jednak ten mój poradnik na spokojnie i zrobić krok po kroku wszystko.

Bo jeśli ty napisałeś, że przy próbie instalacji plugina miałeś komunikat, że on już jest zainstalowany w Eclipse - to ja się nie dziwię, jakie ty żeś musiał fantasmagorie robić z tymi swoimi instalacjami w jakimś program files.

Zrozum jak pobierzesz ECLIPSE.....zip to możesz go rozpakować do kilku różnych nawet folderów np:

c:\eclipse1
c:\eclipse2
C:\eclipse_avr

itp itd i z każdego z tych folderów możesz niezależnie uruchamiać eclipse ale też dla każdego eclipse z każdego folderu trzeba oddzielnie po uruchomieniu zainstalować plugin o którym mowa w poradniku

ale ok ty zrób TYLKO JEDEN z tych folderów i gwarantuję że ci WSZYSTKO wyjdzie - o ile tym razem NIC a NIC ... ale to na ODROBINKĘ - nie zrobisz po swojemu ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2023, o 18:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Eclipsa się NIE I N S T A L U J E !

Mirku i tu się mylisz ale tylko odnośnie najnowszej wersji 03-2023.
Ta wersja jest dostępna do ściągnięcia na dwa sposoby.
Albo jako instalator albo jako zip.
Ale co do pytania kolegi sk8boa to masz całkowitą rację. Widocznie nie do "końca" robił tak jak pokazywałeś w poradniku, bo to zawsze działa.
Dokładam również plik do najnowszej wersji instalacyjnej. Może o niej jeszcze nie słyszałeś, dlatego podsyłam ten plik. Pozdrawiam.
Oj niestety, za duży plik ale daję linka do tej wersji.
https://www.eclipse.org/downloads/download.php?file=/oomph/epp/2023-03/R/eclipse-inst-jre-win64.exe

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2023, o 20:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mario2015 napisał(a):
Może o niej jeszcze nie słyszałeś

o! no na pewno nie słyszałem - ale tak jak piszesz dalej - po jasny gwint babrać się z plikami instalacyjnymi skoro z ZIP'a zrobić to najłatwiej i najszybciej i zero problemu

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

no spojrzałem tam i trzeba się naszukać ale jest wersja z instalerem - ale to istne szaleństwo nawet jak dla mnie ;) No to zacznie się jatka ... ale ok jak ktoś jest masochistą to można ;) Ja tego nie tykam nawet na razie chociaż jak nie sprawdziłem to nawet nie wiem jak działa - ale i tak instalowanie jakiegoś mega pakietu jre ... nie nie tfuuu na psa urok przez lewe ramię

może ktoś kto się tym bawił to pokaże screeny o co chodzi w tej instalce super kociej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2023, o 18:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
mario2015 napisał(a):
Może o niej jeszcze nie słyszałeś

o! no na pewno nie słyszałem - ale tak jak piszesz dalej - po jasny gwint babrać się z plikami instalacyjnymi skoro z ZIP'a zrobić to najłatwiej i najszybciej i zero problemu

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

no spojrzałem tam i trzeba się naszukać ale jest wersja z instalerem - ale to istne szaleństwo nawet jak dla mnie ;) No to zacznie się jatka ... ale ok jak ktoś jest masochistą to można ;) Ja tego nie tykam nawet na razie chociaż jak nie sprawdziłem to nawet nie wiem jak działa - ale i tak instalowanie jakiegoś mega pakietu jre ... nie nie tfuuu na psa urok przez lewe ramię

może ktoś kto się tym bawił to pokaże screeny o co chodzi w tej instalce super kociej


Ja tej wersji nie szukałem, wszedłem na eclipse.org i na głównej stronie kliknąłem "ściągnij", potem "pobierz x86-64" i już się ściągało.
Wtedy jeszcze nie zauważyłem, że to jest wersja instal, dopiero po pobraniu.
No i znowu wszedłem na ich stronę i się zaczęło szukanie wersji ZIP tak długo, aż znalazłem.
Dzisiaj tak z czystej ciekawości zainstalowałem tę wersję "instalacyjną" i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony.
Instalacja wygląda tak:
1. Uruchamiasz plik instalacyjny
2. Wybierasz opcję " Eclipse IDE for C/C++ Developers
3. Klikasz INSTALL i gotowe

Jedno co mi się nie podoba, to jest to, że w pkt.3 masz do wyboru folder do instalacji, jednak w "moim przypadku", ( nie wiem czy w każdym ), była zasugerowana ścieżka domyślna i o dziwo
nie był to dysk C. U mnie dysk F, gdzie już mam innego Eclipsa, ale foler był taki: F:\cpp-2023-032. Niestety jak zaproponowałem instalce inny folder, to dostałem komunikat, że nie może go tam zainstalować. To mi się właśnie nie spodobało.
Dalej instalka przebiega bardzo szybko i standartowo a reszta to już wg. Twojego poradnika z filmiku na YT, czyli dodanie plugin-a, konfiguracja workspace-a itd.
Wszystko działa bez problemów, mimo tej choler..j JAVY. I tu kolejna miła niespodzianka.
Otóż sprawdzałem panel sterowania, jaka Java mi się zainstalowała. Otóż ŻADNA !!!. Nie mam żadnej Javy zainstalowanej.
Trochę to dziwne, sprawdzałem ten folder gdzie Eclips się instalował i tam też nie ma żadnej JAVY.
Czyżby była gdzieś ukryta? Nie wiem ale przeszukałem komputer i nigdzie jej nie znalazłem.
Czyżby była tylko w nazwie linku do ściągnięcia? Nie wiem, już zgłupiałem.

W każdym razie nawet ta instalka ( a przebiega o dziwo expresowo ) + Twój poradnik o ustawianiu ścieżek, instalacji plugin-a i konfiguracji całego eclipse-a i workspace-a, działa poprawnie.
Poniżej są screeny z mojego kompa. Obrazki zaczynają się oczywiście od strony głównej i lecą po kolei wg. mojego opisu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2023, o 18:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok fajne podsumowanie - ale ja tam na razie dziękuję za takie wybryki natury w postaci instalatorów ;) wolę ZIP'ka ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2023, o 19:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
ok fajne podsumowanie - ale ja tam na razie dziękuję za takie wybryki natury w postaci instalatorów ;) wolę ZIP'ka ;)

Mirku, sprawdź. Ja to zrobiłem z ciekawości i przyznam szczerze, że dzisiaj niczym się nie różni wersja ZIp od INSTALL.
Przynajmniej w tym przypadku. Nie tak jak to kiedyś bywało.
Wystarczą dwa czy tam 3 kliknięcia i gotowe.
Chyba nawet szybciej niż rozpakowanie Zip-a i przeniesienie go do swojego folderu (w instalce się chyba nie da ),
I jeszcze zrobienia skrótu do programu.
Spróbuj sam, ja z początku też się obawiałem co i jak.
Pierwszy raz w życiu jestem mile zaskoczony z "instaliki" eclipse-a, a zazwyczaj robię tak, że jak masz nowy poradnik do eclipse-a,
to ja natychmiast robię to samo.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2023, o 20:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok jak znajdę chwilę czasu to może sprawdzę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2023, o 19:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Misiek_86 napisał(a):
mario2015 napisał(a):
Trochę to dziwne, sprawdzałem ten folder gdzie Eclips się instalował i tam też nie ma żadnej JAVY.

Od którejś wersji 2022 jest java zintegrowana w eclipse i nie trzeba instalować

Tak też myślałem, dlatego ta instalka może być porównana do zwykłego rozpakowania zipa - jest szybka i to tylko kilka kroków.
Tak sobie myślę, że oni po prostu ze zwykłego zipa zrobili instalkę, żeby nawet przedszkolak potrafił to zrobić.
Zresztą jest dużo programów, którymi można samemu stworzyć dowolną instalkę.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2023, o 19:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

To ja opowiem o swoich przebojach - może to za dużo powiedziane!
Zainstalowałem wersję Eclise 2023. Dodałem ścieżki wg poradnika. Wyczyściłem komputer z pozostałości Atmel.
No i zonk - projekty nie widzą danych procesora i podkreślają je jako błąd. Okazało się, że projekty posiadają zapisane ścieżki do starych i nowych ścieżek. Clean nie pomagał. Co zrobiłem?

Utworzyłem folder TEMP.
Do niego wyciąłem i wkleiem całą zawartość workspace z moimi projektami.
Uruchomiłem eclipse z workspace z moimi projektami, a tam nic, ale po ustawieniach wg poradnika pojawił się pusty workspejs.
Dokonałem importu files z folderu TEMP i radość wielka.
Niema żadnych błędów. wszystkie projekty kompilują się bez błędów i wgrywają się do mc bez uwag.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2023, o 21:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wirnick napisał(a):
Dokonałem importu files z folderu

Tylko że ja zawsze powtarzam jak mantrę o IMPORCIE, zawsze to powtarzam a już szczególnie gdy się robi migrację ze starszych wersji na nowsze to TYLKO IMPORT

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO