Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 13:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 paź 2021, o 17:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 165
Lokalizacja: Sycyna Południowa
Pomógł: 4

Cześć wszystkim. Jako że rzadko tu zaglądam bo do tej pory radziłem sobie jakoś ze wszystkim sam to teraz proszę o pomoc bo się zastanawiam jak mam wykonać w programie taką prostą czynność jak wprowadzanie liczb z klawiatury matrycowej 4x4. Napisałem sobie jakąś tam obsługę takiej klawiatury i działa to ok. Chciałbym w przyszłym urządzeniu móc wpisywać wartości z klawiatury. Przykładowo wartość 19 lub 150. W jaki sposób to ogarniacie u siebie? Kod który obsługuje klawiaturę umie przesłać do wywoływanej funkcji 2 wartości jako argumenty (kod klawisza oraz licznik wciśnięcia tego samego klawisza). Chcę użyć takiej klawiatury, ale generalnie nie ma to znaczenia:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2021, o 07:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

W programie głównym możesz utworzyć, np. tablicę i licznik cyfr. Potwierdzenie wprowadzonych liczb może być timerem (po 1-2 sekundach automatycznie zatwierdza wklepane liczby) , albo którymś klawiszem wybranym do tego celu.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2021, o 07:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 165
Lokalizacja: Sycyna Południowa
Pomógł: 4

Jednak forum Atnel jest niezawodne - skłania człowieka do myślenia :lol: :D

SylwekK napisał(a):
W programie głównym możesz utworzyć, np. tablicę i licznik cyfr. Potwierdzenie wprowadzonych liczb może być timerem (po 1-2 sekundach automatycznie zatwierdza wklepane liczby) , albo którymś klawiszem wybranym do tego celu.


Zrobiłem prawie tak samo jak podpowiedziałeś tyle że chyba w mało elegancki sposób :oops: :lol:
Ogólnie wszystko działa ok, nie ma różnicy czy wpiszę z klawiatury 085 czy 85 lub 009 czy tylko 9 :)


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Dziękuję za pomoc! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2021, o 07:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Ważne, że działa :) Nie analizowałem kodu, ale w zależności od ilości wprowadzonych cyfr końcowy wynik wystarczy uzależnić od pozycji cyfry i mnożnika x100 x10 x1 (tu przykład dla trzech cyfr)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2021, o 10:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 lut 2021
Posty: 23
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Ja sie doczepie do wyswietlania na lcd z poziomu przerwania - teraz dziala ok bo robi tylko to, ale jak to rozbudujesz o nowe funkcje to bedzie problem. Plus troche to poubierac w jakiejs funkcje/podzielic na pliki itp bo wyglada troche jak sketch z arduino - w sensie wszystko w jednym pliku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2021, o 21:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013
Posty: 165
Lokalizacja: Sycyna Południowa
Pomógł: 4

embedownik napisał(a):
Ja sie doczepie do wyswietlania na lcd z poziomu przerwania
Tak wiem, przerzucę wyświetlanie na LCD do pętli głównej, na tę chwilę chciałem dotrzeć do momentu kiedy wszystko w ogóle działa :D Tak naprawdę funkcja keypad_press wykonuje się tylko raz po wciśnięciu klawisza a tam chcę operować tylko na zmiennych potrzebnych do poruszania się po menu oraz wbijania parametrów programu ;) Jak mi się uda skończyć urządzenie to koledzy z pracy będą mieli trochę lżej przy światłowodach ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO