Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 06:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 30
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 1

Witam Was mili koledzy.
Posiadam skaner kodów kreskowych Cino Fuzzyscan A680. Skaner łączy się z laptopem (lub tabletem) poprzez kabelek USB (laprop) - RJ45 (skaner). Opcjonalnie można komunikować się z nim poprzez RS232 innym kablem. Pomyślałem że byłoby bardzo miło uczynić go bezprzewodowym używając np modułu bt HC06+ jakiegoś AVRa lub Arduino (posiadam nano). Kwestie zasilania/ ładowania jestem w stanie opanować, gorzej z softem :roll:
Chciałbym móc bezprzewodowo łączyć go z laptopem i tabletem naprzemiennie.
Dodam że używam go na codziennie skanując kody aztec z dowodów rejestracyjnych klientów, oszczędzam dzięki temu sporo czasu bo nie muszę wklepywać tych wszystkich danych ręcznie. Taka modyfikacja jeszcze bardziej ułatwiłaby mi życie.

Czy jest to od strony softu sprawa prosta- na tyle prosta ze ktoś z Was mając odrobinę wolnego czasu mógłby mi napisać taki wsad? Lub nakierować mnie jak się za to zabrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 14:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Skaner łączy sie przez rs232 ,wiec teoretycznie(praktycznie tez chyba ) nic nie musisz programować. Do skanera musisz podłączyć HC-06 bezpośrednio o ile poziomy napiec sa takie same, a jeśli nie to max 232 a od strony kompa łączysz sie z BT i tyle. Hc-06 będzie twoim kablem i komputer tak go będzie widział.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO