Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2020, o 22:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Plati napisał(a):
Chwila, CAN DIAG LITE to pakiet z polak potrafi, który się składa z ATB CAN SHIELD. Z tego co widzę, to mam CAN DIAG STAR, który zawierał CAN DIAG LITE.
Generalnie jest problem, aby połączyć się CAN SHARKIEM z płytką, łączy się na 1-2s i rozłącza. Zworki poprawnie ustawione, kwarc 16khz. Czy jest to wina, że can shield pochodzi nie z tego pakietu?

Jeśli masz CAN DIAG STAR to MUSI działać tylko jeśli ty nic nie piszesz jak to uruchamiasz wszystko, czy na pająka jak wspominałeś czy na ATB, co zrobiłeś żeby go uruchomić itp - to jak mam pomóc ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2020, o 22:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Plati napisał(a):
Czy jest to wina, że can shield pochodzi nie z tego pakietu?


Dla pewności próbowałeś wgrywać wsad z poziomu CANShark-a, zakładka Tools? Może skasowałeś sobie zawartość przez nieuwagę. W takim przypadku nie nawiążesz komunikacji....

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 00:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 28
Pomógł: 0

ATB 1.05a, wszystkie zworki ustawione fabrycznie, kwarc 16khz. Nie mogę zrobić update bo wyskakuje error. Zarówno zestaw jak i shield nowy, nie używany wcześniej.

Po kliknięciu connect pojawia się pasek ładowania, kończy się, na dole na pasku can sharka pokazuje się COM4 ON, po czym przeskakuje na OFF

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 01:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Może skasowałeś sobie zawartość przez nieuwagę. W takim przypadku nie nawiążesz komunikacji....

Proszę nie wprowadzać w błąd ;) dlatego że wsad można sobie kasować do woli i zawsze uda się go wgrać z poziomu CAN SHARKA jeśli jest to moduł typu CAN DIAG LITE a nie zwykły ATB CAN SHIELD. To tak tytułem wyjaśnienia i bez żadnej złości czy coś, po prostu przypominam.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Plati napisał(a):
kwarc 16khz

Mam nadzieję, że to tylko literówka i masz 16 MHz a nie kHz ?

Plati napisał(a):
Nie mogę zrobić update bo wyskakuje error.

Pokaż jakiś screenshot jaki to error - bo znowu ciężko coś powiedzieć. Proszę zawsze podawaj maksimum informacji z tego co się dzieje, jeśli masz problem, to szybciej uda się uruchomić ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 08:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

mirekk36 napisał(a):
Proszę nie wprowadzać w błąd dlatego że wsad można sobie kasować do woli i zawsze uda się go wgrać z poziomu CAN SHARKA jeśli jest to moduł typu CAN DIAG LITE


Mirku, w którym miejscu wprowadzam w błąd? Twierdząc, że jak procek jest pusty, to CANShark się nie połączy z Shield-em?
Nie pisałem o tym, że CANShark nie będzie w stanie wgrać ponownie "firmowego" wsadu....

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 10:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 28
Pomógł: 0

Oczywiście, że 16mHz.

Gdyby error był jakoś bardziej opisany to dałbym znać. A wyskakuje tylko tyle:
Obrazek

Spędziłem wczoraj kilka godzin na tym, oglądałem stare filmiki itd, no i nie mam pojęcia co może być nie tak.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 11:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Wgraj jakiś wsad, odczytaj fusbity lub zrób wykrywanie procesorka ale z poziomu MkAVRCalculator. Będzie widać, czy AvrDude wyrzuci błąd. Jeżeli tak się stanie, to sprawdź raz jeszcze zworkologię na zestawie ATB oraz pokaż log z AvrDude.
Wsadź do zestawu ATB zamiast shelda zwykły procek i go zaprogramuj / odczytaj / zrób wykrywanie. Na podstawie tego będzie można coś więcej wydedukować...

Podmień również kwarc 16MHz na inny egzemplarz.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 12:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 28
Pomógł: 0

No i już wszystko działa, był problem z kwarcem. Podmieniłem na inny i działa wszystko normalnie. Dziękuję bardzo.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 14:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Twierdząc, że jak procek jest pusty, to CANShark się nie połączy z Shield-em?

No tak to w takim przypadku masz oczywiście rację - pewnie ja ze zmęcznia źle zrozumiałem - przepraszam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 14:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Najważniejsze, że kolega już się uporał z problemem.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2020, o 18:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Plati napisał(a):
No i już wszystko działa, był problem z kwarcem.

To już chyba (bez przesady) 14-ty przypadek gdy ludzie mają uwalony kwarc 16 MHz ..... i niestety tak to jest jak się kupuje tańsze części z Chin - bo na 100% był to kwarc wyprodukowany w Chinach. Niestety jak się kupuje u nich kwarce na kilogramy - to też niestety zwykle co czwarty nie działa albo źle działa. Masakra :(

Odnotowuję te przypadki na bazie pytań na forum ale też na bazie pytań kierowanych do mnie w DOKŁADNIE TEJ Samej sprawie drogą mailową, przez skype itp. Dzięki temu zwykle też podpowiadam to co gizmo5418 czyli:

gizmo5418 napisał(a):
Podmień również kwarc 16MHz na inny egzemplarz.


A nadmienię, że jeden z użytkowników z niedowierzaniem podmieniał bo drugi też mu niby nie działał - ale był w szoku - że no JAK TO MOŻE NIE DZIAŁAĆ skoro MkAvrCalculator wykrywa procka w ATB. Tyle że ja zawsze mówię - to włóż sobie tego kwarca do procka na stykówce i zobacz czy będzie działał. Wtedy zdziwienie ! - no jak to? a na ATB działa..... Nie na ATB ten skopany kwarc też nie działa - ale za to działają harmoniczne (na szczęście) z pinu obok z generatora 12MHz z układu FT232R ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO