Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2018, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Witam, jakiś czas temu przez przypadek dowiedziałem się że jest na aliexpress coś takiego jak "mój portfel". Ponoć działa to w ten sposób że wpłaca się na swoje konto aliexpres pieniądze którymi się płaci ale w momencie kiedy kliknie się że przesyłka do nas dotarła. I faktycznie, wchodząc w moje zamówienia jest do wyboru opcja mój portfel aliexpress, ale po wejściu w mój portfel nic się nie dzieje jest tylko napis "US $0.00" nie ma możliwości wpłacenia ani kliknięcia w ogóle czegokolwiek. Czy ktoś z was wie jak działa ta opcja? Jak z tego skorzystać? I czy to faktycznie prawda że płaci się dopiero po tym kiedy przesyłka dotrze do nas?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/questionAnswer.htm?spm=a2g19.helppage_7aypo.0.0.492f150br0jv7v&isRouter=0&viewKey=1&id=20205382&categoryIds=9205397&lang=ru tu instrukcja jak doładować portfel.

Nie wiem czy faktycznie opłaty się dokonuje po otrzymaniu produktu - raczej wątpię bo przecież w ten sposób można by oszukiwać nie płacąc wcale (produkt by doszedł a w portfelu pusto). Dodatkowo opcja z portfelem jest mało wygodna bo doładowujesz okrągłymi sumami, a co z kwotą jaka zostanie? Nie znalazłem opcji wyjęcia pieniędzy z portfela, a środki w nim zgromadzone mogą być przechowywane w nim do 3 lat. Ewentualne korzyści to doładowanie portfela, a później płacenie robiąc zakupu w apce mobilnej jak ktoś nie lubi gmerać w banku mobilnie.

Ja używam zawsze płatności "Przelewy24" , a od niedawna dostępna jest metoda PayU. Ali ma bardzo dobry system ochrony kupującego więc w czym problem? Jak towar nie dotrze otwierasz spór i w ciągu kilku dni masz zwrot gotówki. Tak samo jak towar jest niezgodny, robisz foty otwierasz spór i kasa wraca. Czasem sprzedający przedstawia swoją kontrofertę na rozstrzygnięcie sporu np poprzez ponowną wysyłkę towaru - ale to się rzadko zdarza, poza tym możesz nie przyjąć takiej kontroferty.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

xentis napisał(a):
Tak samo jak towar jest niezgodny, robisz foty otwierasz spór i kasa wraca.

Tutaj też da się oszukać. Zamawiasz Samsunga Galaxy S2 robisz zdjęcia Nokii3210 którą trzymałeś z sentymentu ale już Ci się to znudziło. I co wtedy? :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Generalnie przy niskich kwotach ali zawsze przychyla się do kupującego. Zapewne przy wyższych kwotach musiałbyś przedstawić solidniejszy dowód np w postaci filmiku z unboxingu.
Ja np kiedyś miałem problem z wyświetlaczem - przyszedł niesprawny. I kazali mi udowodnić że jest niesprawny. A że miałem drugi identyczny to nagrałem jak mam podłączony ten mój i działa, następnie przekładam ten ich i cisza. Akurat wtedy przysłali mi drugi sprawny.
Poza tym zawsze może się okazać że sprzedający dysponuje filmem z pakowania i wysyłki, wtedy wyjdzie że oszukujesz i dostaniesz bana.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 22:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Widzę że znasz się trochę na aliexpress. Powiedz czy otwarcie sporu można zrobić zawsze czy po pewnym czasie wygasa taka możliwość?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 22:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Działa to tak:
- od momentu wysyłki masz okres w czasie którego przesyłka powinna dotrzeć (czas ten jest podany przy każdej transakcji), spór trzeba otworzyć przed zakończeniem tego czasu.
Cytuj:
Awaiting delivery. Your order will be closed in: ... days ... hours ... minutes

Jeśli przesyłki jeszcze nie otrzymałeś a chcesz jeszcze poczekać to możesz poprosić o przedłużenie czasu ochrony, w podglądzie transakcji jest do tego stosowny link:
Cytuj:
To extend the Buyer Protection for this order, please click here.
Trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej bo sprzedający musi mieć czas na odczytanie prośby.
- jeśli przesyłka dochodzi w trakcie tego czasu powinno się kliknąć
Cytuj:
Konfirm Goods Recived
Od momentu zatwierdzenia otrzymania przesyłki masz jeszcze 15 dni na możliwość otwarcia sporu.
- jeśli przesyłki nie dostałeś i na czas nie zareagujesz a czas się skończy to system automatycznie potwierdza otrzymanie produktu i wtedy niestety nie ma już możliwości otwarcia sporu.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Co do przychylności w rozstrzyganiu sporów pewnie też ma znaczenie staż i ocena kupującego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 22:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

A możliwe jest to że przesyłka miała byś u mnie najpóźniej 16 lipca i kiedy próbuję otworzyć spór to każą mi poczekać jeszcze do 26 lipca i jak jej nie otrzymam to dopiero będę mógł otworzyć spór czy to jakaś ściema?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2018, o 22:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

11jacekj napisał(a):
przesyłka miała byś u mnie najpóźniej 16 lipca i kiedy próbuję otworzyć spór to każą mi poczekać jeszcze do 26 lipca
Takie wybiegi to mogą stosować sprzedający i tylko w formie wiadomości/prośby, sprzedający nie może zablokować otwarcia sporu, a mi się nie zdarzyło by system nie pozwolił na to, jeśli czas ochrony kupującego nie dobiegł do końca.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Oczywiście też nie można przeginać, jeśli czas na dostawę nie został jeszcze przekroczony, ale jeśli był do 16 lipca i nie doszło a czas ochrony jeszcze trwa to powinno się dać otworzyć spór. Ewentualnie niech sprzedający wydłuży czas o 30 dni (bo niestety się zdarzają przestoje - ja rekordowo dostałem przesyłkę po roku kiedy już zupełnie o niej zapomniałem :lol: ).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 14:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
A możliwe jest to że przesyłka miała byś u mnie najpóźniej 16 lipca i kiedy próbuję otworzyć spór to każą mi poczekać jeszcze do 26 lipca
Napisz kiedy przesyłka była wysłana, skąd (Chiny/Singapur/Taiwan/ itd.) oraz jaką firmą i typem przewozowym (Yanwen Economic, China Post, itd.), bo może ten 16 lipca to bardzo optymistyczny termin. Oczywiście zdarza się dojście przesyłki nawet krócej niż 3 tygodnie, ale typowo to miesiąc trzeba poczekać. A przy złym wiatrach, to może być nawet i 2 miesiące.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 18:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Raz już zapomniałem ,ze zamawiałem i paczka dotarła. :) Ze dwa miesiące minimum. Prawie wszystko zamawiam z Ebay i jakieś 10% przesyłek nie dociera. Mieszkam w Danii



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 18:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Przesyłka była wysłana 29 maja, z Chin przez firmę spedycyjną Yanwen Economic Air Mail sprzedawca w momencie zakupu miał napisane na stronie że czas na dstawę to 29-50 dni.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

U mnie rekord... W tamtym tygodniu czujka mikrofalowa przyszła z ali w 8 dni od złożenia zamówienia :) ale nie o tym chciałem.
Zauważyłem (już kilka razy tak miałem), że nawet jak chińczyk wyśle natychmiast i przesyłka na trackingu ma status typu jest już w kraju albo przewóz lokalnym transportem, itp. to dociera do mnie dosłownie 1-2 dni po zakończeniu terminu jaki wystawia chińczyk. Jest to irytujące i prawdopodobnie świadome przetrzymywane paczki przez lokalnego operatora (czyt. poczta polska). Dziś mi, np. przyszła paczka jeden dzień po terminie... Wcześniej już dwa razy w takiej sytuacji spór (kiedy go oczywiście otwierałem) był rozpatrzony na moją korzyść czyli zwrot kasy, a tu listonosz z paczuszką... Żeby nie być świnią zamawiałem przedmiot jeszcze raz z informacją, żeby go nie wysłał, a po dwóch tyg. wystawiałem pozytywa.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2018, o 09:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Czyżby paczuszki z Chin irytowały Pocztę Polską?
W sumie na jakiej zasadzie jest ta darmowa przesyłka? PP nie dostaje za to pieniędzy? I mimo to ma obowiązek dostarczyć przesyłkę?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2018, o 10:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

zoom napisał(a):
Czyżby paczuszki z Chin irytowały Pocztę Polską?


Możliwe, że na cle leżały.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2018, o 11:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Nie marudźcie tak. Paczki do Polski zawsze szybciej docierają niż do Danii. I o cło tez trudniej. Tu zasrańce zaglądają do każdej która bogato wygląda :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2018, o 14:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

11jacekj napisał(a):
Przesyłka była wysłana 29 maja, z Chin przez firmę spedycyjną Yanwen Economic Air Mail
Wysłana 29 maja, to typowo paczka powinna być już u Ciebie. Ale zawsze jakiś procent dociera z opóźnieniem. Jak masz możliwość poczekać, nie tracąc szansy dna otwarcie sporu, to radziłbym jeszcze trochę poczekać. Niestety tak jak pisze SylwekK, paczki często dochodzą po terminie :(.
SylwekK napisał(a):
przyszła z ali w 8 dni od złożenia zamówienia
Też miałem przypadek dotarcia w niecałe 2 tygodnie :D. Ale w tym okresie kupowałem dużo drobiazgów i część dotarła po prawie 7 tygodniach :(
U mnie rekord długości to 3.5 miesiąca - kupowane na początku listopada a dotarło na koniec lutego.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 17:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

a czy z Banggood-a też tak działa, czy jest ochrona kupujących? Zamówiłem kamerkę sportową, dostałem, ale jest coś nie tak bo nie chce się włączyć. Napisałem do sprzedawcy, otrzymałem prośbę o film z "udowodnieniem", że nie działa. Wysłałem filmik i na razie czekam co będzie dalej. Może kwota nie jest straszna, ale jednak za 190 zł można było dużo elektroniki ciekawej kupić. Macie jakies doświadczenia z problemami na Banggood?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Robicie tragedie ...

China Registered - średnio 25 dni -- raz się tylko zdarzyło że 40dni czekałem ale i spora paczucha szła
Yanwen eco - 35 - do 60 dni .... strasznie długo jest w tranzycie ... chyba się w powietrzu przesiada z balonu na inny :)

Dlatego zwykle nawet wolę dopłacić jak niema Free do ChinaReg...

Popatrz ile masz czasu do końca ochrony , czesto masz opcję Poprośc o przedłużenie ochrony
i czekaj ... a nie od razu spory bo to bo siamto a miało być w ogóle miesiąc temu no niestety to jaest kawał drogi ...

trochę cierpliwości zwłaszcza jak masz czas jeszcze choć i tak jak zapomnisz to cie ponaglają po terminie o potwierdzenie przesyłki

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 17:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Może poprostu paczka spadła z taśmy przy załadunku. Ale przecież kiedyś ją w końcu podniosą :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2018, o 22:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Tej mojej puki co nie podnieśli. A Chińczycy nie powinni pić w pracy bo grozi to trwałym kalectwem, albo śmiercią, albo brakiem przesyłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2018, o 09:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

Zasada jest taka, im mniej pośredników w zapłacie za towar tym lepiej, a towar jest tańszy. Aliexpress - oni tam opierają się głównie na dolarze, więc moim zdaniem dobrą opcją jest założenie konta bankowego, walutowego i w ten sposób płacić, bez zbędnego przewalutowywania.
A są przecież banki, które oferują darmwowe konta bankowe i to walutowe - odsyłam pod link - więc nie powinno być problemów.



Ostatnio edytowano 9 wrz 2018, o 16:47 przez zonk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2018, o 22:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Popieram kolegę ZONK.
Ja akurat posiadam konto i kartę w euro (aliexpress euro także honoruje), kupuję walutę w kantorze internetowym i płacę, co więcej - zwrot kasy (jak coś pójdzie nie tak) także dostaję w euro i to TĄ SAMĄ KWOTĘ, a nie pomniejszoną o podwójne przewalutowanie.
Karta mnie kosztuje ZERO złotych (wystarczy wykonać jedną transakcję internetową na jakąś kwotę minimalną - kindla kupiłem na Amazonie), konto za ZERO złotych.

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2018, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Muszę przyznać że tak jak na początku pisał xentis, mają niezłą dobrą ochronę kupującego dwie transakcje były zawalone (jedna paczka nie dotarła, a zawartość drugiej była uszkodzona) i za obie dostałem pełny zwrot kosztów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2018, o 09:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Co do ali, ja jestem zadowolony.
Mialem juz kilka sporow ( sprzet uszkodzony lub nie taki jaki zamawialem), zawsze byl zwrot kasy bez potrzeby wysylki towaru.
Problemow nie robia, jedynie trzeba udowodnic ze nie dziala lub jest inny niz w opisie.
Generalnie allegro przy tym to butik warzywny, juz dawno nic tam nie kupuje i nie mam zamiaru.
Ali ma naprawde dobry system ochrony kupujacego, wiec raczej nikt tam nie oszukuje.
Co wazne, chinczycy bardzo dbaja o renome, wiec kazdy pozytywny komentarz jest dla nich wazny, prosza nawet w razie w, by pisac do nich i jakos rozwiaza problem.

Niech nasi nie ucza od nich.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2018, o 11:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Nie uczą? ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2018, o 12:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Allegro juz dawno stracilo klientow, przez brak wsparcia kupujacych..
Opinie?
Kto sie tym przejmuje..
Jeszcze sprzedajacy powyzywa, pogrozi i wszystko jest git..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2018, o 13:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

W sumie to zastanawiające jest dlaczego allegro nie wprowadzi podobnego mechanizmu wstrzymania zapłaty do momentu potwierdzenia odbioru...

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2018, o 13:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

U nich tylko kasa sie liczy..wszystkich maja gdzies.
Dno i raczej polska mentalnosc..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2018, o 17:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Pewnie dlatego Allegro wypuściło Smarta, bo klientów trza jakoś przyciągnąć. Nie wszystko da się kupić na Ali.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2018, o 18:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Hehe, a czego, np. nie kupię na ali co mogę mieć z allegro?

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO