Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 17:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sty 2018, o 09:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Polutowałem sobie płytkę "STEROWNIK M1284P - MAGIC MATRIX PCB" - odpaliłem wersję demo , wszystko działało jak na demo przystało. Zakupiłem pełną wersję (licencję) oprogramowania Magic Matrix, wgrałem do "STEROWNIK M1284P - MAGIC MATRIX PCB" - wgrałem przyciskiem UPLOAD . Podczas uruchamiania programu przewija mi się min napis : I2C-ERROR - DEMO MODE !. Rozumiem, że procesor nie widzi układu zegarowego RTC, moje pytanie jest takie jak zabrać się za zdiagnozowanie układu. Czy można założyć że układ RTC jest uszkodzony?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 16:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a no teraz rozumiem - bo w wersji DEMO RTC nie jest obsługiwany - zaś w pełnej wersji musi być - ale wykrywam w razie czego awarię

Krzycho69 napisał(a):
Czy można założyć że układ RTC jest uszkodzony?

Panowie - sorki, że tak ogólnie zapytam, no ale na forum często się słyszy, że jak komuś nie działa program - to zaraz się pyta czy procek uwalony, jak nie działa komunikacja I2C to od razu RTC uwalony ? ... nie sądzisz że może być MILION innych przyczyn ? a szczególnie takich, że coś źle polutowałeś na przykład ?

Toż EWIDENTNIE od tego trzeba zacząć a nie domyślać się uwalenia scalaka ....

1. mogłeś nie wlutować rezystorów podciągających i2c
2. mogłeś wlutować złe rezystory podciągające i2c
3. mogłeś zrobić zwarcie na i2c
4. mogłeś przerwać ścieżkę i2c
5. mogłeś nie dolutować nogi procka od i2c
6. mogłeś nie dolutować nogi RTC od i2c
7. mogłeś źle polutować kwarca do RTC
8. mogłeś dać skopanego kwarca do I2C

i co? widzisz ile może być przyczyn - i zamiast pisać - że u ciebie nie ma żadnej to na drugi raz jak opisujesz problem to przynajmniej napisz, że to wszystko sprawdziłeś, że wziąłeś nawet analizator stanów logicznych i sprawdziłeś co się dzieje na magistrali i2c - no przecież to PODSTAWY uruchomienia układu


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 19:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Obrazek
Ostatnie 2 pytania:
1. Jak wyłączyć alarm pilotem RC?
2. Mirku czy nie męczy Cię, że zawsze masz rację?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 20:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Krzycho69 napisał(a):
Mirku czy nie męczy Cię, że zawsze masz rację?

Gdybym zawsze miał rację - to uwierz mi - musiałoby to strasznie męczyć ;) ale na szczęście nie zawsze mam rację :D

Cieszę się, że udało się odpalić! ... a to jest czerwony klawisz PWR OFF zdaje się na pilocie atnelowskim - jeśli masz inny to nie wiem na tą chwilę - nie pamiętam kodu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2018, o 21:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Zauważyłem, że mój zegarek MM, w trybie automatycznej regulacji jasności jak jest całkiem ciemno bardzo mało się przyciemnia, tyle co przyciemnienie w trybie manualnym o jeden pasek od maksymalnej jasności. O ile na początku w ciemności gasł całkowicie, to teraz świeci prawie na maksa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2018, o 21:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 gru 2016
Posty: 21
Lokalizacja: Lubań dolnośląskie
Pomógł: 0

Witam!
Ja również zmagam się z problemami MM.
Gadaczka w moim zegarku uparcie informuje mnie o temperaturze, a za skarby świata nie mówi godziny.
Wrzuciłem na SD folder z plikami od Mirka i mówi tylko temp.
Druga rzecz to budzik, ustawia się godzina budzenia ale o wyznaczonym czasie nie piszczy.
Podczas bootowania wydaje sygnał, podczas łączenia z PC wydaje sygnał więc procek stan na tranzystor od buczka.
Macie jakieś pomysły koledzy???

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Krzycho69 napisał(a):
Zauważyłem, że mój zegarek MM, w trybie automatycznej regulacji jasności jak jest całkiem ciemno bardzo mało się przyciemnia, tyle co przyciemnienie w trybie manualnym o jeden pasek od maksymalnej jasności. O ile na początku w ciemności gasł całkowicie, to teraz świeci prawie na maksa.


Kolego, a nie zwarłeś przypadkiem fotorezystora?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2018, o 21:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jacekrado napisał(a):
Druga rzecz to budzik, ustawia się godzina budzenia ale o wyznaczonym czasie nie piszczy.

No tu to mogę podpowiedzieć, że ja zrobiłem babola ;) i jeszcze go chyba nie poprawiłem - ale już wyjaśniam w czym rzecz

otóż gdy jest rybka podłączona to on nie będzie piszczał tylko będzie próbował odtwarzać jakąś muzyczkę z karty z pliku - ale ustawioną na sztywno... eeeeh i zapomniałem o tym (przepraszam) Ale obiecuję już niedługo wypuścić nową wersję wsadu gdzie będzie trzeba też dodać do programu konfiguracji na PC możliwość ustawiania sobie jaki plik dźwiękowy ma być odtwarzany na pobudkę.

Na teraz można to przetestować tak, że odłączyć rybkę i wtedy powinien piszczeć buzer na pobudkę ok?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

jacekrado napisał(a):
Gadaczka w moim zegarku uparcie informuje mnie o temperaturze, a za skarby świata nie mówi godziny.

Tu też byłbym ciekaw czy ktoś jeszcze miał taki przedziwny jak dla mnie problem ? Na razie nikt tego nie zgłaszał więc sądziłem że gadaczka gada ładnie godziny ;) ale dajcie znać to może razem znajdziemy tego BUG'a

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2018, o 22:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 gru 2016
Posty: 21
Lokalizacja: Lubań dolnośląskie
Pomógł: 0

Witaj Guru, super że włączasz się do tematu.
Dzięki za info o budziku, bo przez to zaspałem do pracy.
Wydaję mi się , że na początku mówiła godzinę.

Jeszce jedno, jak klikam SAVE Voice na PC to nie ma charakterystycznego "pik".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2018, o 23:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jacekrado napisał(a):
Jeszce jedno, jak klikam SAVE Voice na PC to nie ma charakterystycznego "pik".

Ja już za kilka dni będę mógł wrócić do Magic Matrixa to obiecuję to posprawdzać bo może jeszcze jakiś BUG się wdarł - no ale odnośnie gadaczki to miłoby było gdyby ktoś się jeszcze wypowiedział w międzyczasie czy też ma podobne problemy ... łatwiej byłoby mi później szukać

jacekrado napisał(a):
super że włączasz się do tematu.

ale po to jest forum, mi samemu tu jest wygodniej czytać opisy problemów gdy widać też historię rozmowy, uwag itp ... to jest dla mnie bardzo pomocne. A włączać się do rozmowy mogę w dogodnym dla siebie momencie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 09:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 gru 2016
Posty: 21
Lokalizacja: Lubań dolnośląskie
Pomógł: 0

Halo, halo jak tam prace nad firmwarem do MAM?
Kiedy będzie dostępny soft na telefon?
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2018, o 18:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Krzycho69 napisał(a):
Zauważyłem, że mój zegarek MM, w trybie automatycznej regulacji jasności jak jest całkiem ciemno bardzo mało się przyciemnia, tyle co przyciemnienie w trybie manualnym o jeden pasek od maksymalnej jasności. O ile na początku w ciemności gasł całkowicie, to teraz świeci prawie na maksa.


Cytuj:
Kolego, a nie zwarłeś przypadkiem fotorezystora?


Problem jest taki, jeżeli wyłączę MM i włączę po kilku minutach to automatyczna regulacja jasności dział, przesłaniam fotorezystor i zmaiana jasności następuje poprawnie jedanak z upływem czasu zmiana jest coraz mniej widoczna po ok 30 minutach działania MM nawet całkowite przysłonięcie fotorezystora nie powoduje przyciemniania wyświetlacza. Restet procesora przyciskiem nic nie daje, trzeba go wyłączyć na dłużej np ok 30 sekund wówczas sytuacja się powtarza na początku działa dobrze a później coraz gorzej po ok 30 minutach przestaje się przyciemniać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 18:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Napięcie na nóżce procesora się zmienia w czasie przesłaniania fotorezystora, wygląda jakby coś z ADC, tylko jak wytłumaczyć fakt, że po wyłączeniu zasilania działa przez jakiż czas, a później przestaje :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 20:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 gru 2016
Posty: 21
Lokalizacja: Lubań dolnośląskie
Pomógł: 0

Jak tam "podstępy" z apką MM na androida?
Mirek, na jajeczko coś wstawisz???



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 20:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jacekrado napisał(a):
Mirek, na jajeczko coś wstawisz???

Qurczę - postaram się - postaram

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 00:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lut 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam serdecznie!

Skierowany przez Mirka włączam się do dyskusji :-) Od początku roku działa u mnie moja wariacja Magic Matrixa i potwierdzam że są jakieś problemy z tym odtwarzaniem komunikatów. Mam wgraną paczkę z dźwiękami, ale przy ustawieniu na mówienie co godzinę, nie mówi co godzinę. Odzywa się raz na jakiś czas, o losowych pełnych godzinach (15:00, 21:00, 23:00). Temperatura też "mówi się" o losowych godzinach... Zastanawiam się, czy nie ma to jakiegoś związku z ustawieniem jasności, ponieważ wtedy, gdy to się działo, czujnik jasności był dosyć mocno oświetlony. Reszta pod względem softu działa w porządku (poza czasem letnim teraz :-D ), ale super by było rozważyć dołożenie kilku rzeczy:

- kalibracja jasności (dla ciemności i normalnego oświetlenia podczas dnia)
- regulacja głośności komunikatów, oraz możliwość ich wyłączenia, np w godzinach nocnych
- jakiś prosty transfer sygnału budzika przez wifi

Pozdrawiam!

Kratka rozdzielająca diody to wycięte 3 warstwy pleksy czarnej 3mm na laserze. Pomiędzy pierwszą i drugą kratką włożyłem folie rozpraszające z matrycy lcd. Front to pleksa dymna, a obudowa to obcięty tył jakiejś starej kolumny głośnikowej.

ObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 07:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

djsefd napisał(a):
Odzywa się raz na jakiś czas, o losowych pełnych godzinach (15:00, 21:00, 23:00).

bo to się zmienia w ustawieniach przecież np z poziomu programu na PC

djsefd napisał(a):
Temperatura też "mówi się" o losowych godzinach.

Przy ustawieniu "co godzinę" temperatura jest odczytywana tylko wtedy gdy się zmienia a nie co minutę czy co godzinę

djsefd napisał(a):
Od początku roku działa u mnie moja wariacja Magic Matrixa

trzeba przyznać, że bardzo fajna obudowa - gratulacje

djsefd napisał(a):
- jakiś prosty transfer sygnału budzika przez wifi

a co tutaj masz na myśli ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 08:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lut 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
djsefd napisał(a):
Odzywa się raz na jakiś czas, o losowych pełnych godzinach (15:00, 21:00, 23:00).

bo to się zmienia w ustawieniach przecież np z poziomu programu na PC



Mam ustawione tak jak poniżej i "ni chu chu" nie mówi co godzinę :-D

Obrazek

mirekk36 napisał(a):
djsefd napisał(a):
Temperatura też "mówi się" o losowych godzinach.

Przy ustawieniu "co godzinę" temperatura jest odczytywana tylko wtedy gdy się zmienia a nie co minutę czy co godzinę


Dzięki za wyjaśnienie. Dawno się nie bawiłem tym programem, ale pamiętam, że na początku też był taki dziwny problem, że jak zmieniałem inne ustawienia (chyba związanie z budzikiem) to zaczynało mówić temperaturę co minutę i nie wiadomo było dlaczego.

mirekk36 napisał(a):
djsefd napisał(a):
- jakiś prosty transfer sygnału budzika przez wifi

a co tutaj masz na myśli ?


Możliwość przesłania zdalnie pliku wav na kartę sd z sygnałem budzika. Wszystko mam zabudowane i manipulacje kartą sd są mocno utrudnione :-D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 10:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

djsefd napisał(a):
Możliwość przesłania zdalnie pliku wav na kartę sd z sygnałem budzika.

to wręcz niemożliwe, przecież pliki WAV są ogromne a transfer baudrate 115200 więc gdyby nawet transfer miał się udać to trwałby chyba kilka dni

djsefd napisał(a):
Wszystko mam zabudowane i manipulacje kartą sd są mocno utrudnione

Widzisz warto przemyśleć takie rzeczy - bo ja na twoim miejscu przy takiej fajnej (nie ma co ukrywać obudowie) tak to ułożył, żeby rybka była tak umieszczona aby karta wystawała przez szparkę na zewnątrz obudowy ;) i wtedy mógłbyś ją wyciągać czy wkładać nawet nie otwierając obudowy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 11:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lut 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
djsefd napisał(a):
Możliwość przesłania zdalnie pliku wav na kartę sd z sygnałem budzika.

to wręcz niemożliwe, przecież pliki WAV są ogromne a transfer baudrate 115200 więc gdyby nawet transfer miał się udać to trwałby chyba kilka dni

djsefd napisał(a):
Wszystko mam zabudowane i manipulacje kartą sd są mocno utrudnione

Widzisz warto przemyśleć takie rzeczy - bo ja na twoim miejscu przy takiej fajnej (nie ma co ukrywać obudowie) tak to ułożył, żeby rybka była tak umieszczona aby karta wystawała przez szparkę na zewnątrz obudowy ;) i wtedy mógłbyś ją wyciągać czy wkładać nawet nie otwierając obudowy ;)
Dzięki za odpowiedź. Może coś przerobię jak będzie chwila czasu. Chciał człowiek skończyć przed świętami i już odpuściłem wiercenie kolejnych otworów ;-) Pozdrawiam!

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 11:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok proszę państwa - proszę pobrać najnowszą wersję programu na PC aby zaktualizować sobie wsad do MM - który już powinien się automatycznie przełączać z czasu letniego na zimowy i odwrotnie - proszę ew sprawdzić. A gdyby było coś jeszcze nie tak to czekam na info.

To na razie na szybko taka zmiana - tymczasem trwają intensywne prace nad innymi opcjami dla MM oraz nad opublikowaniem apki na smartfona

teraz przy starcie zegarka powinien się pojawiać napis świadczący o obecnym czasie letnim albo zimowym ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 18:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 gru 2016
Posty: 21
Lokalizacja: Lubań dolnośląskie
Pomógł: 0

Super, dzięki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lis 2018, o 14:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

Mam pytanie czy mazna wgrac soft bez modułu WiFi.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lis 2018, o 13:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Dumek napisał(a):
Mam pytanie czy mazna wgrac soft bez modułu WiFi.
Pozdrawiam


A masz kod, żeby go wgrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2018, o 09:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

Nie mam. myslalem narazie o demo ale z tego wynika że musi być wgrany botlader do ATmegi a potem przez WiFi a nie mam modulu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO