Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 19:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2012, o 17:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 gru 2012
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam wszystkich czytelników

Ostatnio zacząłem zabawę z mikrokontrolerem ATmega64 i modułem wyświetlacza EA DIP128-6e. Wyświetlacz ten posiada organizację pamięci podzieloną na dwie części (dwa sterowniki KS0108). Napisałem do niego funkcję inicjującą i funkcję która pozwala na zapis danych do wyświetlacza (statycznie). I teraz pojawia się problem bo chciałem zrobić bufor ramki(tablica jednowymiarowa) w którym najpierw będę wykonywał wszystkie opcje rysowania a dopiero później całość zostanie wysłana na wyświetlacz. Funkcja zapisu do wyświetlacza zadeklarowana jest następująco:
void WriteLcd (unsigned char reg, uint8_t data, char ctrl); reg – wybieramy czy zapisujemy do rejestru czy do pamięci ; data – dane; ctrl – wybieramy kontroler(połowę wyświetlacza) do którego zapisujemy dane;

Dodatkowo zdefiniowane:
#define LCD_WIDTH 128
#define LCD_HEIGHT 64


Ma ktoś pomysł jak podejść do tego? Może ktoś już robił podobny bufor i posiada taką funkcję? Dodam jeszcze że chciałbym aby dany bufor był uniwersalny - w późniejszym etapie będzie wykorzystany pod inny(większy) wyświetlacz. Ewentualnie poprosiłbym o linki do dodatkowych materiałów gdzie mógłbym doczytać sobie informacje jak zrealizować taką funkcję.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 22:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 gru 2012
Posty: 3
Pomógł: 0

A jak realizujesz wpisywanie określonej grafiki w bufor pomocniczy? Chodzi mi o uwzględnianie kolejnej linii np. przy rysowaniu kwadratu w buforze



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 23:44 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 gru 2012
Posty: 3
Pomógł: 0

Chcąc wpisać na wyświetlacz kwadrat (np. 10x10 pix o położeniu lewego górnego rogu w punkcie (72,35) ) musimy określić jak mają być wprowadzane poszczególne bajty do bufora pomocniczego (tablica jednowymiarowa). Podane wyżej pytanie dotyczy realizacji takiej przykładowej funkcji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO