Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 12:05


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 gru 2012, o 14:26 

Pomógł: 0

No, ten przenośny 1102 unita ewentualnie można by brać po uwagę jako oscyloskop ;).

Miernik uniwersalny UT 71 E w tym masz pomiar mocy nawet :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

do pomiaru czestotliwości proponuję dedykowany miernik ....

http://allegro.pl/uniwersalny-miernik-c ... 11007.html
http://allegro.pl/miernik-czestotliwosc ... 60849.html

albo mój ulubiony RETRO http://allegro.pl/czestotliwosciomierz- ... 19580.html

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:19 

Pomógł: 0

Mam też podobnego Kabida :), tylko w wersji 160Mhz :D.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kabid jest nie do pobicia .... dobre bo polskie z czasów PRL

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

Ja mam Kabid Zopan PFL-28A ale wymaga naprawy... i gdzieś tam w kolejce czeka aż się nim zajmę. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:29 

Pomógł: 0

Powiem krótko ślinka cieknie mi na takiego od dawna :), śliczny sprzęt :). Mój niestety był przerobiony na LEDY ;(, ale takiego już dostałem :(.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Witaj w klubie :)
Kabidowców

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Rezasurmar -- teraz może być twój za jedyne 85 + wysyłka :P
http://allegro.pl/czestotliwosciomierz- ... 19580.html

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2012, o 15:32 

Pomógł: 0

No ale po co mi słabszy niż ten co mam ;). 28kę bym przygarnął nawet uszkodzoną :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 gru 2012, o 19:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

A tutaj na zdjęciu pcb UT71D: :)

Obrazek

W prawym dolnym rogu pod ekranem jest chip LSD0007 - MSP M430F149. Podobno identyczny jest w Fluke 287/289. Dodatkowo ekranowana jest tylna obudowa urządzenia, w Fluke ekranu nie zauważyłem. Jestem zdania, że w przypadku multimetrów nie trzeba przepłacać a jak ktoś potrzebuje lepszą dokładność to i tak skorzysta z mierników stacjonarnych. Jeśli chodzi o trwałość, to nie mogę porównać z żadnym z Fluke, po postu ich często nie używałem. Natomiast miałem i mam do czynienia ze zwykłymi testerami Fluke T100, 120 i porównując do Unit UT15 to mogę stwierdzić, że te pierwsze nie nadają się do profesjonalnych zastosowań :lol: - są wykonane z cienkiego plastiku i wszystko się w nich sypie - zdecydowanie je odradzam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 00:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

UT70C - doszedł dziś, ale z uwagi na wigilię, to dopiero teraz miałem okazję go otworzyć.

Wygląda konkretnie, choć muszę przyjrzeć się dokładnie kilku funkją np. dla czego podświetlenie wyświetlacza gaśnie, mimo że cały czas używam miernika.

Natomiast najbardziej mnie zastanawiają sondy dołączone do miernika. Przy pomiarze rezystancji przy zwarciu sond pomiar głupieje i skacze jak szalony. Jednak po przełączeniu na sondy z Sanwy, albo podłączeniu sylikonowych bananów pomiar się stabilizuje. Choć w zasadzie po kilku zmianach na każdych kablach robi dziwne pomiary...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 03:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012
Posty: 119
Pomógł: 3

Mam UT70B

Podświetlanie w moim działa tylko przez parę sekund po naciśnięciu przycisku. Skoro masz tylko model wyższy, podejrzewam, że u Ciebie wygląda to tak samo.

Co do pomiaru rezystancji i zwarciu sond... no cóż... to trochę dziwne, u mnie pomiar stabilizuje się na 0,7 Ohm'a na oryginalnych sondach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 07:18 

Pomógł: 0

Taktyk napisał(a):
A tutaj na zdjęciu pcb UT71D: :)

Obrazek

W prawym dolnym rogu pod ekranem jest chip LSD0007 - MSP M430F149. Podobno identyczny jest w Fluke 287/289. Dodatkowo ekranowana jest tylna obudowa urządzenia, w Fluke ekranu nie zauważyłem. Jestem zdania, że w przypadku multimetrów nie trzeba przepłacać a jak ktoś potrzebuje lepszą dokładność to i tak skorzysta z mierników stacjonarnych. Jeśli chodzi o trwałość, to nie mogę porównać z żadnym z Fluke, po postu ich często nie używałem. Natomiast miałem i mam do czynienia ze zwykłymi testerami Fluke T100, 120 i porównując do Unit UT15 to mogę stwierdzić, że te pierwsze nie nadają się do profesjonalnych zastosowań :lol: - są wykonane z cienkiego plastiku i wszystko się w nich sypie - zdecydowanie je odradzam.


O którym modelu mówisz, że brak ekranu? w 287-289 jest, zresztą najlepszym testem dla miernika na "ekranwalność" ;) jest test z telefonem komórkowym, wybierasz numer najlepiej do BOA i podczas pomiarów na wszystkich zakresach objeżdżasz komórką po mierniku, czy trzyma pomiar :).

Co ciekawe pierwsze wersje Fluka 87V odlatywały, ale po kilku miesiącach zrobili akcję z wymianą na nowe, zmienili układ ścieżek i parę elementów dodali i się uspokoiło.
Co do podświetlania, w sanwie PC5000 jest na tyle kontrastowy wyświetlacz, że nigdy nie potrzebowałem podświetlenia, zresztą w sanwie go i tak nie ma ;).
W fluku jest regulowane dwustopniowe, można je nawet na 30min ustawić, niestety to jest wada graficznych wyświetlaczy w mierniku, że trudniej dostrzec z odległości pomiar.
W starych metexach są fajne wyświetlacze o zielonym podłożu, bardzo dobra czytelność.
Agilent znowu stosuje negatywa oleda.

PS. Co do dziwnych pomiarów na najniższej rezystancji, dobrze jest wymienić kable na jakieś porządniejsze, chińczyki niestety mają chyba deficyt miedzi i strasznie oszczędzają na kablach. Za 25-35zł można już kupić fajne kabelki do miernika. Przy pomiarach niskich rezystancji przydaje się funkcja REL w mierniku.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 11:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

No w tym filmie co wrzuciłeś nie było ekranu.

Nifie bo gaśnie w tym modelu po 60 sekundach. W UT-71D można sobie to programowo zmienić w zakresie 10-30 sekund.

Przy zwartych kablach (kable unita z szarymi końcówkami) rezystancja = 000,02 Ohma i stoi! Można ten "błąd" korygować i użyć trybu pomiaru względnego REL delta. Oczywiście kable trzeba trochę przycisnąć do siebie podczas pomiaru. Nie wystarczy lekko dotykać...

Dalej. Pomiar napięcia DC. Akurat dużo mam do czynienia z przetwornikami ADC i stosuje do nich naprawdę bardzo precyzyjne źródła napięcia odniesienia. Mam takie źródło z TI REF 5050 - niskie szumy, bardzo niski dryft temperaturowy - po prostu precyzyjne... Wysoka dokładność jest na poziomie 0,05%. Dalej. Mierze je miernikiem UT-71D.. Zakres 00.000 (RANGE). Pomiar wynosi 04.997 i stoi! :) . Dokładność unita dla tego zakresu wynosi 0,05% + 5 cyfr (dla mniejszego zakresu jest 0,025% + 5cyfr).

Pzdr



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 11:38 

Pomógł: 0

Jest ;), tylko przykręcony do płyty głównej w formie osłony, w sanwie nie ma to fakt.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 12:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Jeśli chodzi o modele UT-71x to można powiedzieć że mają bardzo dobre parametry jak na sprzęt tej klasy
ponieważ nie zauważyłem większych odchyłek w porównaniu do UT805 i Fluke 8840 , które śmiało można
postawić w tej kolejności gdyż pomiary obydwoma sa niemalże zgodne - na niekorzyść FLUKA (duży rozrzut)
oczywiście pomiary robione przy pomocy 2-ch mierników wyroczni że tak powiem jeśli chodzi o dokładność
czyli KEITHLEY 2000 i Agilent 34411A .

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 12:28 

Pomógł: 0

Widzisz Sun i to jest bardzo cenna informacja dla mnie. Bo niestety u nas w firmie co 2lata musimy certyfikować "wzorcować" przynajmniej jeden miernik w firmie (taki wymóg posiadania punktu legalizacyjnego, produkcji urządzeń warzących etc.). Wzorcowanie miernika kosztuje ok 1500zł.
Moje pytanie, czy do Unita dostajemy wraz z zakupem dokument certyfikowania pomiarów. Tabela z pomiarów, tj. z wzorcowania danego egzemplarza, bo ogólne tabele w instrukcji obsługi dotyczą tylko klasy multimetru, a nie danego egzemplarza niestety.
Do sanwy i do Fluka dostałem certyfikat z numerem seryjnym oraz dokładnymi pomiarami. Dodatkowo do fluka mam prawie książkę ;) z gwarancyjnego sprawdzenia z dokładnym sprawdzeniem na kalibratorze HPka każdego zakresu i pomiaru.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 12:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Przy UT71x niestety nie widziałem nic takiego ...
do UT805 coś było , ale gdzie ja to wsadziłem :)
do fluka tak jest opasłe tomisko , o Agilencie i Keithleyu nie wspomnę ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2012, o 13:01 

Pomógł: 0

Szkoda, bo w tym momencie unit, całkowicie traci w moich "oczach", gdyż po kupnie musiał by od razu iść na wzorcowanie ;), a to już cena Fluka 289 :P.
Kiedyś skrobnąłem fajną tabelkę w excelu, wyliczającą dokładnie błędy pomiaru poszczególnych mierników, uwzględniając błąd dzielnika i błędy przetwarzania, niestety nie umiem jej znaleźć.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 14:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 sie 2012
Posty: 6
Pomógł: 0

rezasurmar mógłbyś polecić jakieś dobre przewody pomiarowe do miernika. Pytanie do użytkowników UNI-T, czy standardowe przewody pomiarowe faktycznie są kiepskie, i czy te szare przewody pomiarowe są lepsze od standardowych?

http://astronik.pl/przewody-do-mierniko ... -l-hq.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 14:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

grg00 napisał(a):
rezasurmar mógłbyś polecić jakieś dobre przewody pomiarowe do miernika. Pytanie do użytkowników UNI-T, czy standardowe przewody pomiarowe faktycznie są kiepskie, i czy te szare przewody pomiarowe są lepsze od standardowych?

http://astronik.pl/przewody-do-mierniko ... -l-hq.html


Posiadam Uni-t i przewody są bardzo dobre co do szarych to nie próbowałem ale te oryginalne są solidnie wykonane :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 14:55 

Pomógł: 0

Kupowałem w TME, ale modelu ci teraz dokładnie nie podam. Coś w tym stylu AX-TLS-001B, zawsze szukam tych, które mają wyższe parametry prądowe no i siliconowe otuliny, bo są bardziej przyjazne i miękkie. Mam podobne od 5lat jako dodatkowe i nie raz robiłem pomiary 10A bez problemu wytrzymują i nie mają tendencji do rozgrzewania się przy takich prądach.

PS. używam do pomiarów większych prądów boczników 30A made in CCCP bo są gniotsa nie łamiostsa, w standardowych multimetrach to maksymalny czas pomiaru to ok 20-30sekund.

-- 13 lut 2013, o 09:51 --

Wrzucam, jak by kto ciekawy zdjęcia Fluke 289 w środku :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

Pytanko jak podłączyć ten cholerny multimetr do kompa? :)

W zasadzie to instrukcja nie mówi nic szczególnego na ten temat, tylko by podłączyć kabel do multimatru i portu RS232 na porcie od 1 do 4. Tak też zrobiłem i widzę, że program po TxD śle mi jakieś zapytania, ale na RxD cisza, nic się nie pojawia. Z czego to może wynikać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:23 

Pomógł: 0

O którym multimetrze mówisz ;). Zainstalowałeś sterowniki dostarczone przez producenta?.

U mnie po instalce z płytki, Fluke został od razu wykryty.
Unit pewnie ma to samo, podobnie jak sanwa. Jakaś taka dziwna przejściówka USB-irda, albo coś w ten deseń, by galwaniczna separacja była.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

rezasurmar napisał(a):
O którym multimetrze mówisz ;). Zainstalowałeś sterowniki dostarczone przez producenta?.

U mnie po instalce z płytki, Fluke został od razu wykryty.
Unit pewnie ma to samo, podobnie jak sanwa. Jakaś taka dziwna przejściówka USB-irda, albo coś w ten deseń, by galwaniczna separacja była.


Masz do Sanwy uinterface i soft odrazu ? :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:28 

Pomógł: 0

Do sanwy niestety nie mam :(, do fluka dostajesz przy zakupie wersji FVF.

PS. Nie wiem, nie szukałem, ale pewnie schemat kabelka gdzieś idzie dorwać, a soft to jest na necie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

rezasurmar napisał(a):
Do sanwy niestety nie mam :(, do fluka dostajesz przy zakupie wersji FVF.


No wlasnie ja tez do Sanwy nie mam a jak lookalem drogi na maxa :(

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:31 

Pomógł: 0

Dokładnie, dlatego sobie odpuściłem. Fluka za nie całe 2kzł miałem już na wypasie z kompletem kabel+soft.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

rezasurmar napisał(a):
Dokładnie, dlatego sobie odpuściłem. Fluka za nie całe 2kzł miałem już na wypasie z kompletem kabel+soft.


no ja Sanwe z oscyloskopem kupilem w komplecie :) wiec calkiem niedrogo :) Ale bez kabla wiec musze zrobic chyba :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:35 

Pomógł: 0

Widziałem, całkiem fajne promocje były, bodajże za 1zł sanwa przy zakupie rigola była.
Niestety jak kupowałem DPO2014 teka to nic nie chcieli dać gratis :P.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 20:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

rezasurmar napisał(a):
Widziałem, całkiem fajne promocje były, bodajże za 1zł sanwa przy zakupie rigola była.
Niestety jak kupowałem DPO2014 teka to nic nie chcieli dać gratis :P.


ale ja rogola nie kupilem :) Zdecydowalem sie na to : http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 92174.html

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO