Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 06:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2017, o 00:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2016
Posty: 35
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Przymierzam się do zrobienia programatora na FT232RL. Ma służyć jako:

1. Programator do Arduino - Bootloader
2. Przejściówka USB - RS232
3. Programator AVR ISP (jako dodatkowy programator, bo mam USB ASP)

Ale chciałbym aby ten programator współpracował też z MK AVR Calculatorem, którego mam pełną legalną wersję. Co trzeba zrobić, aby MK Calc nie odmówił współpracy z domową samoróbką? Jeżeli to nie jest tajemnica to proszę o wskazówki. Mam też ATB 1.04, na którym mógłbym się wzorować, ale nie wiem na co zwrócić uwagę.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 04:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Miodzjo napisał(a):
Co trzeba zrobić, aby MK Calc nie odmówił współpracy z domową samoróbką?

Nic nie trzeba zrobić, po prostu MkAvrCalculator działa tymi scalakami w roli programatora, tylko i wyłącznie wtedy gdy są one wbudowane w produktach Atnela - przykro mi.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 04:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2016
Posty: 35
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Tyle to wiem, ale w jakiś sposób jest to zrealizowane. Pytanie w jaki? Co dodatkowo trzeba zrobić, żeby mój programatorek zakadał z MkAvrCalculator.

Jeżeli jest to tajne to napisz wprost.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 06:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Miodzjo napisał(a):
Tyle to wiem, ale w jakiś sposób jest to zrealizowane. Pytanie w jaki? Co dodatkowo trzeba zrobić, żeby mój programatorek zakadał z MkAvrCalculator.

Jeżeli jest to tajne to napisz wprost.


Skoro mówię i to dość wyraźnie, że MkAvrCalculator będzie działał z FT232R jako programatorem tylko z układami wbudowanymi w zestawy ATB to chyba jest jasne jak słońce, że jest to specjalnie wbudowane zabezpieczenie w MkAvrCalculator żeby nie było inaczej. Co tobie jeszcze wprost trzeba mówić ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 12:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Miodzjo napisał(a):
Tyle to wiem, ale w jakiś sposób jest to zrealizowane.
To zupełnie tak jakbyś pytał wydawcę gry jak obejść ich zabezpieczenia przed uruchomieniem pirackiej wersji!

mirekk36 napisał(a):
Skoro mówię i to dość wyraźnie, że MkAvrCalculator będzie działał z FT232R jako programatorem tylko z układami wbudowanymi w zestawy ATB
Tu się nie zgodze bo działa jeszcze z innym urządzeniem..... ATB-USB-RS232.... :lol: tak się droczę hehe



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 12:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2016
Posty: 35
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

xentis napisał(a):
To zupełnie tak jakbyś pytał wydawcę gry jak obejść ich zabezpieczenia przed uruchomieniem pirackiej wersji!


Z tym, że ja mam legalną wersję programu. A wykonanie przejściówki według noty katalogowej nie jest piractwem.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 13:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Miodzjo napisał(a):
Z tym, że ja mam legalną wersję programu.

No ale kolega coś nie może widzę ZASKOCZYĆ - więc jeszcze raz na SPOKOJNIE

- zrozum PEŁNA wersja programu MkAvrCalculator będzie działać TYLKO I WYŁĄCZNIE z układami FT232R zamontowanymi w produktach ATNEL'a .... no czy trzeba ci więcej informacji? Przecież mówię to ja - autor zarówno programu MkAvrCalculator oraz produktów Atnel.

Jest to zabezpieczenie przed wykorzystywaniem przez naszą szanowną konkurencję - moich autorskich rozwiązań do czego kiedyś dochodziło wbrew udzielanej przeze mnie licencji.

Więc twoje pytanie do mnie "jak obejść to zabezpieczenie" niestety wygląda właśnie tak:

xentis napisał(a):
To zupełnie tak jakbyś pytał wydawcę gry jak obejść ich zabezpieczenia przed uruchomieniem pirackiej wersji!


------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Miodzjo napisał(a):
A wykonanie przejściówki według noty katalogowej nie jest piractwem.


PEWNIE że nie jest piractwem, KAŻDY może sobie ją zrobić a nawet powinien ... bo jest bardzo przydatna. Tyle że producenci innych zestawów uruchomieniowych nie skorzystają z możliwości jakie daje MkAvrCalculator

może teraz będzie to dla ciebie jaśniejsze

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 13:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Miodzjo napisał(a):
Z tym, że ja mam legalną wersję programu.
No to skoro masz legalną wersję programu to kupując ją zaakceptowałeś warunki na jakich funkcjonuje a na stronie sklepu widnieje taki zapis "Program nie obsługuje programatorów opartych o układ FT232R w innych produktach niż firmy Atnel!"

Miodzjo napisał(a):
A wykonanie przejściówki według noty katalogowej nie jest piractwem.
Tyle że w nocie katalogowej nie ma wzmianki o wykorzystaniu czipa FT232 w roli programatora, ale ok wykonanie programatora w oparciu o ten czip nie jest piractwem, ale obejście blokady współdziałania takiego tworu z programem MkAvrCalculator, którego autora życzeniem jest by takie współdziałanie nie zachodziło to już łamanie postanowień licencji, a już roztrząsanie tematu na łamach forum, i to w dodatku tego konkretnego forum ATNEL to już nie dość że piractwo, ale i chwyt poniżej pasa...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 13:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No nie mogę, aż przytoczę dyskusję związaną z tym wątkiem z elektrozgrozy:

Obrazek

1. SŁUSZNA UWAGA tego moderatora

2. Tą wypowiedź określiłbym już po prostu jednym słowem - CHAMSTWO do potęgi

3. To typowe dla tego napełnionego żółcią po brzegi i zazdrością człowieka - z tego zacietrzewienia już sam nie wie co klepie po prostu - bo zwróćcie uwagę - tu mówi o tym, że program niewiele robi po to by w kolejnych punktach pójść dalej ze swoim zlewem jadu i wymyślać - że program robi bardzo dużo i to złego ....

4. Tu już nie tylko zarzuca GŁUPOTY i pisze kretynizmy ale jednocześnie dopuszcza się publicznych pomówień mojej osoby i mojej firmy - nie po raz pierwszy zresztą na tym forum, już kiedyś został utemperowany przez Gulsona (właściciela forum) po interwencji mojej kancelarii prawnej ale widać znowu odbija mu się czkawką żółć pomieszana z jadem do mojej osoby i mojej firmy.... Pomyślę czy nie ponowić akcji ale tym razem już personalnie do tego chorego z zazdrości człowieka ? Bo nie wiem jak to inaczej określić. Jak można wypisywać takie chamskie bzdury - nie znając nawet programu, nie mając wiedzy jak on działa. Tymczasem KAŻDY - podkreślam KAŻDY programista i to lekko zaawansowany na PC potrafi się szybo zorientować po podjęciu kilku prób - że zabezpieczenie wbudowane w MkAvrCalculator NIE MA NIC WSPÓLNEGO z avrdude czy też z modyfikacją AVRDUDE ponieważ można sobie podstawić pod MkAvrCalculator własną wersję AVRDUDE i to nawet najnowszą 6.x i ona będzie działać TAK SAMO - dokładnie tak samo..... Zatem te insynuacje są już zupełnie na poziomie przedszkolnym a wywołane czym? - frustracją? zbyt słabą własną samooceną ? .... zazdrością ? .... sam nie wiem

5. tutaj odpowiem temu dziwnemu człowiekowi - że autor nie musi nic udostępniać bo korzysta z oryginalnych kodów AVRDUDE i nie ma w tym zakresie nic do ukrycia ;) .... Po prostu śmiech na sali jak coś takiego słyszę - a może by ten człowieczek się chociaż raz w życiu zastanowił głębiej nad tym jakie bzdety wypisuje ? ... bo widzę, już od dawna gdy byłem kiedyś na tej elektrodzie - że miewa on w swoim życiu różne okresy i napady ... bywał "do rany przyłóż" ale to zwykle po reprymendzie od Gulsona gdy w końcu ktoś się wkurzał i na niego doniósł bo jego EGO się zbyt rozrosło. Po reprymendzie wracało do normalnego poziomu i wtedy bywało - choć rzadko, że dało radę z nim normalnie pogadać.

6. JEDYNA SŁUSZNA uwaga tego człowieczka - do autora również tego wątku - który po chamsku - pomimo, że udzielam mu przejrzystych odpowiedzi skąd i dlaczego taka sytuacja to ten dalej drąży i wypytuje jak obejść ? jak zhakować ? ... żenada i prostactwo szczególnie dlatego , że w sposób dwulicowy robi to również na tym forum ... wypytując o to i autora i innych użytkowników którzy zakupili produkt

z nieukrywaną przyjemnością częstuję domorosłego i bezczelnego hakera BAN'anem na forum i mam nadzieję, że to nikogo nie zdziwi. I nie odezwą się zaraz inne osoby twierdzące że to wielka szkoda, że zniknął z naszego forum tak zacny użytkownik.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 18:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Ręce opadają...
Swoją drogą to strach pomyśleć co można by znaleźć na kompie tego człowieczka który to krzyczy że nie jest piratem...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 18:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

co więcej, krętacz jeden pobiegł na elektrodę poskarżyć się, że .... rzekomo to nie przez niego ale przez tmf'a został zbananowany na naszym forum

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 0#16315280

rzeczywiście ręce opadają

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 19:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2012
Posty: 14
Pomógł: 0

Czytając ten i inne podobne posty na forum, uważam Mirku że jest zbyt delikatny. Moim zdaniem należało w pierwszym poście wprost napisać (skoro już zdecydowałeś się w ogóle poruszać temat), że program jest celowo zabezpieczony a próba obejścia tego zabezpieczenia jest zwykłym piractwem. Mając tyle na głowie co Ty, nie marnowałbym czasu na bezcelowe dyskusje. Szczególnie, że warunki użytkowania programu szczegółowo są opisane w sklepie Atnel. Wszystkim niestety nie dogodzisz
Podziwiam za cierpliwość.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 20:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

A ja myślę Mirku, że powinieneś znieść wszystkie zabezpieczenia. Oddać źródła do ogólnej wiadomości. Nie dajesz przecież nic naszej małej społeczności amatorów i ekspertów elektroniki. Nie dzielisz się swoją wiedzą a wręcz zawłaszczasz dorobek innych. My Cię za to będziemy bardzo kochali a Ty będziesz żył tą naszą miłością, utrzymasz z niej rodzinę i będziesz jeszcze nam wdzięczny, że tyle Ci dajemy. A tak poważnie to ręce opadają i to już nawet nie chodzi mi o tego gościa z bananem. Temat jest bardzo poważny. Brak szacunku dla wartości intelektualnej innego człowieka jest niestety w naszej społeczności dość częsty. Widzi się wręcz pochwały za kradzież czyjegoś dorobku i nikt nie potrafi nauczyć takiego delikwenta, że kradzież to kradzież jest zła, naganna i powinna być piętnowana na każdym kroku. To tyle a, że obiecałem się nie denerwować i używać epitetów na tym zakończę mój mały wywód.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2017, o 20:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Najgorsze jest to że taki człowiek jak ten tu z bananem, mam wrażenie że on jakby nie jest świadomy tego że robi coś źle! Przecież on pisze
Miodzjo napisał(a):
Z tym, że ja mam legalną wersję programu.
"to mogę z nią robić co mi się podoba!"
No kurcze to tak jakby człowiek kupił cegłę, wybił nią szybę w sklepie i wyczyścił całą wystawę po czym stwierdził że przecież nic złego nie zrobił no bo przecież zapłacił za cegłę!???
Wiem że trochę przekoloryzowałem ale mam wrażenie, że tacy ludzie mają właśnie takie poglądy...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 00:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xentis napisał(a):
No kurcze to tak jakby człowiek kupił cegłę, wybił nią szybę w sklepie i wyczyścił całą wystawę po czym stwierdził że przecież nic złego nie zrobił no bo przecież zapłacił za cegłę!???


no tak, no tak - przecież on ma LEGALNĄ cegłę - a nie jakąś tam podróbkę

Tymczasem na elektrozgrozie już skasowali cały temat do kosza na śmieci ... ale nawet i tam znaleźli się użytkownicy którzy pojechali tego bananiarza ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 03:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Mirku szczaw i mirabelki też są teoretycznie za free, a oprogramowanie i sprzęt rozdawaj za darmo, wtedy wszyscy będą zadowoleni :P
A wracając do tematu, to ludzie powinni się cieszyć że ktoś coś robi za śmiesznie niską cenę, a nie jeszcze wybrzydzać.
Wcale bym się nie zdziwił jakbyś za parę lat wprowadził zabezpieczenia przed rozpowszechnianiem, tyle tylko że tu już trzeba zapytać prawnika czy pewne formy są dopuszczalne - wiele lat temu w pewnej firmie wdrażaliśmy mechanizm blokujący numer seryjny, który skutecznie blokował oba numery przy wykryciu duplikatu. Mechanizm okazał się bardzo skuteczny, ale po jakimś czasie firma dostała zaproszenie do prokuratury, z zarzutem że takie mechanizmy są nielegalne, bo powinna być zablokowana tylko nielegalna kopia. Wyszło na to że paserstwo jest w polsce w pełni legalne i trzeba głaskać po główce wszystkich którzy kopiują dla kumpli, znajomych etc, bo przecież kupił program, kij z tym że z licencją na jedno stanowisko.

A co do gościa to trzeba być kompletnym idiotą, żeby pytać producenta programu o sposób na obejście zabezpieczeń(które notabene są banalnie proste) :)
Mirku nie obrażaj hakerów, kolega jest domorosłym crackerem i początkującym złodziejem.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 08:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
A co do gościa to trzeba być kompletnym idiotą, żeby pytać producenta programu o sposób na obejście zabezpieczeń(które notabene są banalnie proste)
Mirku nie obrażaj hakerów, kolega jest domorosłym crackerem i początkującym złodziejem.

Dokładnie jak mówisz - ja nie mam już siły stawiać na coraz lepsze zabezpieczenia bo cała para pójdzie w tzw gwizdek czyli ciągłe poprawianie zabezpieczeń zamiast robić coś przydatnego. Dlatego bazuję na zwykłej ludzkiej uczciwości ... chociaż jak widać wciąż jeszcze trudno o to w naszym kochanym kraju. Co jakiś czas zdarzają się takie typy ...

Ale no już trzeba być niespełna zmysłów żeby producenta pytać - jak obejść jego zabezpieczenie ... A do tego jeszcze spiskowe teorie tmf'ów i tego pokroju ludzi na elektrozgrozie o tym jak to rzekomo autor czyli ja czynię niekompatybilne avrdude i takie tam głupoty - no człowiek się ośmieszył na maxa. Chyba dlatego skasowali ten temat w końcu z elektrody.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 09:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

No i takich właśnie pokręconych osób, jak autor tego wątku, to nam na forum nie potrzeba.
Nic nie wnoszą, a tylko kombinują i kąsają po nogach jak jakieś pijawki.
Co do elek... to po raz kolejny przekonuje się, jakie to środowisko, skoro moderatorzy to takie typki.

Współczuję Ci Mirku, że musisz tracić czas i nerwy na takich lamusów.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 11:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

NA elektrozgrozie są wyłącznie ludzie nieomylni, doskonali pod każdym względem, nie wiedziałeś o tym ;)
Oni mają problem z ludźmi którzy się dzielą wiedzą, jakby conajmniej miało im to odebrać pracą, prestiż w swoim środowisku.
Spróbuj dopytać o coś, to jeszcze usłyszysz wiązankę pod swoim adresem :/
Jedynym pocieszeniem jest fakt że to jest domena polskich for, bo na zachodnich ludzie potrafią siedzieć z człowiekiem i pracować z nim, zupełnie jak tu :)

Koniec rozczulania się i karmienia trolli z eee*, temat do usunięcia, bo i tak nic nie zrobimy poza nakręcaniem się...

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 13:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Tym bardziej się cieszę, że mogę być częścią społeczności forum Atnel :-)
Na warsztatach w Warszawie w sumie było nas ponad 30 osób i stworzyliśmy fajny, zgrany zespół.
Jak widać można w kulturalny sposób dzielić się wiedzą i doświadczeniem, czego Mirek jest dowodem każdego dnia i bardzo się cieszę, że mogłem poznać tyle fajnych osób.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 14:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MikieMan napisał(a):
Jak widać można w kulturalny sposób dzielić się wiedzą i doświadczeniem, czego Mirek jest dowodem każdego dnia i bardzo się cieszę, że mogłem poznać tyle fajnych osób.

Dla mnie niesamowite jest to, że teraz jak patrzę na nicki na forum to oczami wyobraźni widzę twarze ... uśmiechy .... no niesamowicie miłe to dla mnie wrażenie ... spotkania na żywo NIC nie zastąpi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO