Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2016, o 23:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
majster napisał(a):
A ja dla testów chciałem otworzyć projekt ... problem w tym że trafiłem na katalog gidze mam backupy spakowane w zip i co się okazało ?
MkClipse pięknie utworzył mi drzewko projektu ale w drzewku są same piki ZIP

masakra jakaś ;) ... tzn pomijam to, że trzymanie zipów w folderze projektu to już masakra ;) ... no ale hmmm przyznaję, że mega dziwne zachowanie programu - wyjąłeś mu dywanik spod nóg i przywaliłeś bejzbolem (czyli tymi ZIP'ami) w czachę :lol: i zwariował chłop :lol: - postaram się odtworzyć problem, sprawdzić


Nie nie backupy trzymam na dysku

D:/EAGLE/"tautaj nazwa projektu"/"tutaj pliki"

stwierdziłem, że zapodam mu projekt z D skoro tam mam :) okazało się że to Backupy :) o których zapomniałem, że się tworzą :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 00:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

U mnie ino się nie chce kompilować ;) poniżej fotka z porównania marsa z MkCLIPSE

Obrazek

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 01:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xtreme69 napisał(a):
U mnie ino się nie chce kompilować poniżej fotka z porównania marsa z MkCLIPSE

Po raz już kolejny przypomnę w tym wątku ....

No toż masz jak BYK panie ;) jak BYK ! - podane błędy w MkCLIPSE

error: 'DDRA' undeclared

a procka masz ustawionego ATmega328P .... no to proszę ;) ..... proszę ;) .... w tym procku masz PORTA ? toż zmień procka na takiego jak masz ustawiony w Eclipse - bo MkClipse sam sobie nie pobiera informacji o procku i skompiluj ;) i wtedy się skompiluje

------------------------ [ Dodano po: 19 minutach ]

OK PANOWIE I PANIE !

Ogłaszam jazdę bez trzymanki ! :lol:

wersja 1.0.0.7 to usunięte chyba - o ile się nie pomyliłem WSZYSTKIE zgłoszone dotychczas BUGi a nawet zrealizowane niektóre albo prawie wszystkie Wasze sugestie ;) PLUS ...

PLUS - jak pisałem jazda bez trzymanki ;) ... tą jazdą jest nie tylko w PEŁNI AUTOMATYCZNE wykrywanie czy ktoś ma czy nie ma zainstalowanego TOOLCHAINA, ale jeszcze sprawdzanie jakiego, program sam sprawdza to po ścieżkach w zmiennej środowiskowej PATH, i NAWET jeśli ktoś ma zainstalowanego starego szrota WinAVR a do tego Atmel Toolchaina - to program sam sobie wybierze i będzie używał Atmel Toolchaina...

Jeśli zaś ktoś początkujący w ogóle nie ma TOOLCHAINA albo jeśli ma starego szrota WinAVR to program grzecznie się zapyta czy pobrać nowszego ATmel toolchaina a na końcu jeszcze go sobie podlinkuje i będzie go już dalej używał ;)

wszystko ma się "siamo" robić ;)

tylko teraz sprawdźcie mnie czy nie kłamię i jak to WSZYSTKO działa

------------------------ [ Dodano po: 28 minutach ]

aha i jakby kto pytał to na WinXP tyż ślicznie działa i to bez żadnej DŻAWY :lol:

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 02:40 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ooo mamo, Mirek chce zmonopolizować rynek programowania procków :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 06:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2013
Posty: 42
Lokalizacja: Siekierczyn
Pomógł: 0

Fajny ten MkCLIPSE.
Przy tworzeniu nowego projektu fajnie gdyby od razu wskakiwał autor projektu automatycznie. Tak jak przy mkAVR Calculator przy zakupieniu programu wyskakuje imię i nazwisko użytkownika.
/*
* main.c
*
* Created on: 16-05-2014
* Author: Handru
*/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 09:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Jeśli zaś ktoś początkujący w ogóle nie ma TOOLCHAINA


Przetestowałem właśnie na takim komputerze bez wgranego TOOLCHAINA i fajnie dostałem komunikat, czy pobrać TOOLCHAINA po czym został on sam rozpakowany :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 09:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Andrzej1980 napisał(a):
Fajny ten MkCLIPSE.
Przy tworzeniu nowego projektu fajnie gdyby od razu wskakiwał autor projektu automatycznie. Tak jak przy mkAVR Calculator przy zakupieniu programu wyskakuje imię i nazwisko użytkownika.
/*
* main.c
*
* Created on: 16-05-2014
* Author: Handru
*/


Tak tak, pracuję już i nad tym ...

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Maciek_L napisał(a):
Przetestowałem właśnie na takim komputerze bez wgranego TOOLCHAINA i fajnie dostałem komunikat, czy pobrać TOOLCHAINA po czym został on sam rozpakowany


w końcu jesteśmy programistami - to niech programy wykonują za nas czarną robotę, a nie - że każe nam się ludziom biegać po setkach tysięcy MENU i ustawiać pełno rzeczy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 09:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

U mnie pomimo zainstalowanego toolchaina nie widzi go i chce go instalować ponownie. (W10)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 09:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nixie napisał(a):
U mnie pomimo zainstalowanego toolchaina nie widzi go i chce go instalować ponownie. (W10)

a rozpakowało toolchaina w folderze moje dokumenty ? dla właściwego usera ? Nie masz przypadkiem przeniesionych moich dokumentów na jakiś inny dysk niż c: ? może na jakiś sieciowy ?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

nixie napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
Będę o tym myślał ale nie masz ustawionej ścieżki w windows ?


Toolchain instalowany z automatu ale wygląda na to że nie :)


aaa ty też to pisałeś - czyli chyba masz nieźle namieszane albo pozmieniane standardowe ustawienia windowsa co ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 10:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

mirekk36 napisał(a):
nixie napisał(a):
U mnie pomimo zainstalowanego toolchaina nie widzi go i chce go instalować ponownie. (W10)

a rozpakowało toolchaina w folderze moje dokumenty ? dla właściwego usera ? Nie masz przypadkiem przeniesionych moich dokumentów na jakiś inny dysk niż c: ? może na jakiś sieciowy ?


Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Program próbuje zainstalować na nowo toolchaina którego ja już mam w C:\Program Files (x86)\Atmel. Specjalnie nie zgodziłem się na instalację, chciałem zobaczyć czy znajdzie tego zainstalowanego. Zapewne jak się zgodzę na pobranie to będzie po kłopocie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 10:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

No ale sam pomyśl... jakby znalazł to by nie pytał czy ma pobrać i zainstalować :shock:

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 10:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nixie napisał(a):
Program próbuje zainstalować na nowo toolchaina którego ja już mam w C:\Program Files (x86)\Atmel.

Na pewno nie próbuje w tej lokalizacji ;) nawet by nie dał rady ... MkCLIPSE nie instaluje nawet toolchaina tylko go rozpakowuje i to w folderze "Moje dokumenty\user\MkClipse\ .... więc spokojnie można na to zezwolić. To działanie nie zakłóci żadnych innych twoich programów , nie zmienia ścieżki PATH ... a MkClipse wstawia go do swojego folderu i później z niego ładnie sam tylko korzysta. Można też później zawsze zmienić łatwo tę sytuację

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

MirkoT napisał(a):
No ale sam pomyśl... jakby znalazł to by nie pytał czy ma pobrać i zainstalować :shock:

DOKŁADNIE ;) .... A nie może go znaleźć bo nie ma go w PATH - tylko masz ręcznie ustawione ścieżki w Eclipse tzn nixie tak ma ustawione ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 11:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

mirekk36 napisał(a):
tylko masz ręcznie ustawione ścieżki w Eclipse tzn nixie tak ma ustawione

Tak jest! Wszystko rozumie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 12:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

Gratuluję kolejnego udanego pomysłu programistycznego
Dołączam się do testów.
Na początek widzę jedną niedogodność.
Podczas edycji pliku ładnie wstawiane są tabulacje (klawisz TAB), ale tylko pozornie.
Niestety podczas próby usuwania tabulacji za pomocą BACKSPACE usuwane są tak jakby spacje.
Inaczej pisząc, użycie TAB wstawia prawdopodobnie 4 spacje.
Usunięcie jednej tabulacji wymaga czterokrotnego naciśnięcia BACKSPACE.
Nie wiem czy to przypadkiem nie zależy od mojej konfiguracji Windowsa, ale w Eclipse działa to inaczej, czyt. lepiej.
Mam nadzieję, że jasno opisałem ten przypadek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 12:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

szymonciow napisał(a):
Podczas edycji pliku ładnie wstawiane są tabulacje (klawisz TAB), ale tylko pozornie.
Niestety podczas próby usuwania tabulacji za pomocą BACKSPACE usuwane są tak jakby spacje.
Inaczej pisząc, użycie TAB wstawia prawdopodobnie 4 spacje.
Usunięcie jednej tabulacji wymaga czterokrotnego naciśnięcia BACKSPACE.
Nie wiem czy to przypadkiem nie zależy od mojej konfiguracji Windowsa, ale w Eclipse działa to inaczej, czyt. lepiej.
Mam nadzieję, że jasno opisałem ten przypadek.

Bardzo jasno i od razu odpowiem, że to nie jest wina twojej konfiguracji windowsa i na 100% działa to lepiej w Eclipse ... ale ...

ale pisałem na blogu, że MkCLipse jeśli chodzi o porównanie właściwości edycyjnych będzie bardzo UBOGI w stosunku do Eclipsa - przykro mi, nie dam rady napisać aż tak DOBREGO EDYTORA z jakim mamy do czynienia w Eclipse. Na tym polu (właściwości edytora) niewiele uda mi się zrobić niestety. Ale też ma to być po PROSTY podręczny programik, nie zaś nowy rozbudowany konkurent Eclipsa ..

Mam nadzieję za to, że na innych polach MkEclipse już na tym etapie swojej działalności może być użyteczny ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 13:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

mirekk36 napisał(a):
ale pisałem na blogu, że MkCLipse jeśli chodzi o porównanie właściwości edycyjnych będzie bardzo UBOGI w stosunku do Eclipsa - przykro mi, nie dam rady napisać aż tak DOBREGO EDYTORA z jakim mamy do czynienia w Eclipse.

No tak, ten przekaz jest mi znany i dobrze go rozumiem teraz, nie polemizuję :), aczkolwiek wcześniej wydawało mi się, że wodotryskami mogłyby być np poprawianie składni czy inne fajne "skróty", bajery, natomiast obsługa tabulacji (dodaj/usuń) to taki "must have", w końcu tabulacja to tabulacja nie spacja.
Patrząc na to szerzej, z perspektywy, narzuca się pytanie: "po co zamieniać tabulację na 4 spacje?". Na pewno "producent" komponentu ma na to jakieś wytłumaczenie :).
Z innej strony wydaje mi się, że widziałem już edytory, które właśnie tak działają.

mirekk36 napisał(a):
Na tym polu (właściwości edytora) niewiele uda mi się zrobić niestety. Ale też ma to być po PROSTY podręczny programik, nie zaś nowy rozbudowany konkurent Eclipsa ..

No to wszystko jasne, jak rozumiem jedyna szansa to taka, że komponent użyty do oprogramowania funkcji edytora, musiałby zostać poprawiony przez "producenta"

mirekk36 napisał(a):
Mam nadzieję za to, że na innych polach MkEclipse już na tym etapie swojej działalności może być użyteczny ;)

Oczywiście widzę, sporo zalet takiego nieco niedoskonałego rozwiązania.
Najważniejsza jest bardzo duża mobilność, pozbycie się tego ciężaru w postaci javy, to są zalety bezdyskusyjne

Pobudzając wodze fantazji widzę MKclipsa zintegrowanego z MKavrcalculatora i MKbootloaderem, w zakładkach
Jeden fajny, rozbudowany, ale sprawnie działający MK.AVR.IDE
Uwaga to tylko moje fantazje... :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 13:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

Mirku mógłbyś zdradzić środowisko i komponent edytora tekstowego, który wykorzystujesz w programie? Może ktoś chciałby Cię wspomóc i spróbować przygotować dodatkowe funkcje dla samego edytora i np. podumać nad tymi tabulatorami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 14:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

szymonciow napisał(a):
Uwaga to tylko moje fantazje...

:lol: wiem wiem ... ja też ma tu różne wodze jeszcze - nawet szersze nie co ... tylko na razie troszkę kulawo będzie z samym edytorem niestety ... ale w przyszłości jeszcze się zobaczy

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

mpadlewski napisał(a):
Mirku mógłbyś zdradzić środowisko

Ale Panie kochany - kto mnie zna to wie doskonale, że ja działam TYLKO I WYŁĄCZNIE w DELPHI ;) to nie tajemnica

mpadlewski napisał(a):
i komponent edytora tekstowego

tmssoftware - komponent TAdvMemo

Być może udałoby się podłączyć jakiś w ogóle zewnętrzny lepszy edytor to byłoby super - ale na razie nie wiedzę nic lepszego dla mojego delfi pod ręką i dlatego jest jak jest, przynajmniej na razie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 14:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Witam.
mpadlewski napisał(a):
Cię wspomóc i spróbować przygotować dodatkowe funkcje dla samego edytora i np. podumać nad tymi tabulatorami.

To może jeszcze dodać wielkość czcionki, np. pole wyboru, "Mała, Normalna, Większa", bo chciałem zaznaczyć że są też okularnicy w starszym wieku. NIESTETY :(
np taka wielkość jak w Eclipse

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 14:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015
Posty: 60
Pomógł: 5

Działa nawet na Linuxie pod Wine :D

Obrazek

_________________
Http://anonimg3.comxa.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 14:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

Cytuj:
Ale Panie kochany - kto mnie zna to wie doskonale, że ja działam TYLKO I WYŁĄCZNIE w DELPHI to nie tajemnica

Tak obstawiałem, ale lepiej zapytać, czasem można się zdziwić ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 15:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

stagem50 napisał(a):
Witam.
mpadlewski napisał(a):
Cię wspomóc i spróbować przygotować dodatkowe funkcje dla samego edytora i np. podumać nad tymi tabulatorami.

To może jeszcze dodać wielkość czcionki, np. pole wyboru, "Mała, Normalna, Większa", bo chciałem zaznaczyć że są też okularnicy w starszym wieku. NIESTETY :(
np taka wielkość jak w Eclipse
Do tego w windowsie jest narżędzie Lupa :P i to już nawet w windowsie xp. Sam czasami używam... chociaż nie uważam się za "okularnika w starszym wieku" ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 15:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anonimg3 napisał(a):
Działa nawet na Linuxie pod Wine

No i proszę ;) ... to BINGO :D

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

stagem50 napisał(a):
To może jeszcze dodać wielkość czcionki, np. pole wyboru, "Mała, Normalna, Większa", bo chciałem zaznaczyć że są też okularnicy w starszym wieku. NIESTETY
np taka wielkość jak w Eclipse


Spokojnie - damy radę i o tym pomyśleć ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mpadlewski napisał(a):
Cytuj:
Ale Panie kochany - kto mnie zna to wie doskonale, że ja działam TYLKO I WYŁĄCZNIE w DELPHI to nie tajemnica

Tak obstawiałem, ale lepiej zapytać, czasem można się zdziwić ;)


Nie mniej jednak - dobra wiadomość - już mi działa przynajmniej dla bieżącej linii z kursorem skrót

CTRL+/

Tak samo jak w Eclipse !!!! :D ... yuuupiii :roll:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 16:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

działa też już CTRL+Y - czyli kasowanie całej bieżącej linii

hmmm co tu jeszcze dodać ? bo już mam pomroczność jasną ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 17:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

mirekk36 napisał(a):
działa też już CTRL+Y - czyli kasowanie całej bieżącej linii

hmmm co tu jeszcze dodać ? bo już mam pomroczność jasną ;)


Wciśnij sobie w Eclipse Ctrl+Shift+L i wybierz sobie co Ci pasuje :lol:

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 17:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotrek_P napisał(a):
Wciśnij sobie w Eclipse Ctrl+Shift+L i wybierz sobie co Ci pasuje

hmmm ok mi pasuje tylko

CTRL+/
CTRL+Y

więc na tym poprzestaję :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 18:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Tak mi się teraz przypomniało, że Ctrl+D jest fajne bo kasuje od razu całą linię gdzie jest kursor :-).

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 18:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotrek_P napisał(a):
Tak mi się teraz przypomniało, że Ctrl+D jest fajne bo kasuje od razu całą linię gdzie jest kursor :-).

no to dla mnie jest to samo co CTRL+Y i to już będzie zrobione (ten skrót to jeszcze stary skrót z DOS'owego programu Sidekick ;) ciekawe czy ktoś go pamięta ? :lol:

Ja poza tym i poza tym CTRL+/ nie dostrzegam więcej potrzebnych aż tak bardzo skrótów - a mnożyć ich w cho...inkę ... nie wiem czy jest koci sens :lol:

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 18 minutach ]

aha jakby co ...

Obrazek

to chciałbym zauważyć, że już jest do pobrania nowa wersyjka ;)

1.0.0.7

;) zapraszam serdecznie i przede wszystkim dziękuję Wam moi Kochani za zgłaszanie błędów, sugestii ale także INFORMACJI o działającym programie ;) nawet kurczę na nieznanym mi linuxie (jak słyszę, że mój Łindołsowy program działa na Linuxie to zawsze tak się czuję, jakbym usłyszał, że właśnie udało się, że wylądował na Marsie i tam też daje się z niego korzystać :lol: )

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 18:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013
Posty: 169
Lokalizacja: Silesia - P-ce
Pomógł: 10

Po uruchomieniu aplikacji i kliknięciu dwa razy w pole project explorer pojawia się następujący błąd:
Obrazek

Dzieje się też tak gdy jakiś projekt jest otwarty - po kliknięciu w puste pole w project explorer

_________________
Niewiele trzeba by być szczęślwym.Wystarczy chcieć



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 18:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

danielos napisał(a):
Dzieje się też tak gdy jakiś projekt jest otwarty - po kliknięciu w puste pole w project explorer


;) no ładnie - kolega jest łowcą tzw "głupich" problemów ... ale ...

żeby mnie źle nie zrozumieć bo chyba się źle wyraziłem ;)

CHODZI O MOJE GŁUPIE BŁĘDY w kodzie :lol: ślicznie dziękuję i oczywiście to wyeliminuję - takie zgłoszenia to są na wagę złota ;) !

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

hmmm a nawet już ! ... z marszu to poprawiłem i jak ktoś sobie zassie od nowa to ma z głowy ;)

dzięki panie danielos

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO