Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 20:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 wrz 2016, o 11:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2013
Posty: 1154
Lokalizacja: Lublin / Kraków
Pomógł: 72

Witam

Dostałem ostatnio używanego Dragona. Programator bardzo znany, można by nawet powiedzieć że kultowy.
Niestety nie jestem pewny czy mój egzemplarz jest w pełni sprawny.

Na płytce Dragona mamy różne złącza, między innymi ISP w wersji 6-pinowej, JTAG 10 pinów oraz EXTERNAL POWER.
W złączu ISP mamy wyprowadzone na pinie nr 2 VTG czyli napięcie zasilające programowany układ, to samo napięcie jest podawane na pin nr 4 w złączu JTAG.
Coś z tym niepięciem jest nie tak. Jest niższe niż to które przychodzi z USB o około 0,5V Woltomierz pokazuje 4,23 V, ale dodatkowo wydajność prądowa jest żadna. Na złączu EXTERNAL POWER występuje napięcie nieco wyższe niż na USB z czego wnioskuję, że jest to wynik pracy przetwornicy step-up która znajduje się na pokładzie Dragona.
Programator generalnie działa, ale tylko wtedy gdy układ zasilam z innego źródła.
Miedzy VTG w ISP a VCC w złączu EXT PWR występuje rezystancja ponad 200 kohm.

Czy ktoś się spotkał z takim uszkodzeniem, zachowaniem Dragona? Jakieś wskazówki.
Kolega SunRiver chyba zna dobrze Dragona bo kiedyś pisał o sterownikach do AS (Jungo) i lib32 np. do Ecplisa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2016, o 14:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

To jeden tylko z problemów dragona ...
prawdopodobnie dostał strzała na zasilaniu co spowodowało uszkodzenie toru zasilania
... widzisz programator bez obudowy jest narażony na uszkodzenia niestety dragon jest na to podatny
w sumie zasilanie z JTAG czy ISP /ICSP jest mało ważne bo nie warto zasilać układu z żadnego programatora
ale podczas pracy w trybie HV jest przydatne , a ten tryb to jedyna zaleta dragona

zwykle leci TPS61020DRCRG4
wystarczy wtedy zrobić połączenie przewodem z VUSB do kondensatora i dragon odżywa
tak było w przypadku moich 3ch sztuk Dragonów ... <przez ciągłe kłopoty z zasilaniem zrezygnowałem z używania - tego że tak powiem
kultowego śmiecia gdyż w moim mniemaniu to totalny niewypał i wadliwy produkt nie wart ceny>

polecam ci zaglądnąć tu <http://www.aplomb.nl/TechStuff/Dragon/Dragon.html>

jeszcze jedno .... widzisz dragon to taki trochę nieudacznik ...
nie działą prawidłowo na każdym gnieździe USB
najlepiej podpinać w laptopie do gniazd oznaczonych POWER USB lub przez
dobrej jakości HUB z własnym zasilaniem , podczas pracy na 7 portowym HUBIE z zasilaczem 1,5A , 5V
Dragon spisywał się bardzo dobrze , jednego przerobiłem i ma zasilanie zewnętrzne dodane 5V 1,5A z zasilacza Creative
spisuje się bardzo dobrze poza koniecznością wykonania bajpasa po anichilacji TPS,a


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2016, o 17:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
<przez ciągłe kłopoty z zasilaniem zrezygnowałem z używania - tego że tak powiem
kultowego śmiecia gdyż w moim mniemaniu to totalny niewypał i wadliwy produkt nie wart ceny>

Ja już nie chciałem nic pisać ;) ..... no ale skoro to padło ;) .... to ... no cóż - nic dodać nic ująć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2016, o 21:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2013
Posty: 1154
Lokalizacja: Lublin / Kraków
Pomógł: 72

No właśnie, widzę, że z tym układem przetwornicy to są straszne jaja. Bardzo to jest wrażliwe...
Chyba najlepiej po prostu zapewnić mu stabilne zasilanie 5V, niezależne od USB.

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Tak czy inaczej skoro go dostałem to przynajmniej nie poniosłem kosztów. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO