Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lis 2014, o 08:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 28
Pomógł: 0

Tak dla testów powołałem do życia zmienną "test" i do niej chcę wpisać z programiku ModbusMAT1.1 wartość 1. Do zapisu używam funkcji 6, tak jak to widać na fotkach. Do zmiennej "test" program nic nie zapisuje. Reszta zmiennych to wyświetlanie temperatury, licznik impulsów i informacja o załączeniu silnika.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2014, o 08:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

llemar napisał(a):
Do zmiennej "test" program nic nie zapisuje.

usRegHoldingBuf[5] = test;
A może zapisuje a ty to nadpisujesz natychmiast stara wartością a zmiennej test?

Spróbuj tak
test = usRegHoldingBuf[5]

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2014, o 18:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 28
Pomógł: 0

Skalarro wielkie DZIĘKUĘ kolejny raz :) Jak się teraz tak patrzy na to, to przecież to takie logiczne jest.
Jeszcze raz dziękuję :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 11:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

Koledzy mam pytanko co do biblioteki z pliku freemodbus-v1.5.0.zip, jak powinna wyglądać struktura katalogów zaimportowana do eclips-a. żeby z poszczególnych katalogów widziały się pliki.

Z tego co widzę w demo wygląda to tak że jest to skonfigurowane w pliku makefile
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Czy należy to dopisać ręcznie do makefile w eclips-ie? :oops:

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 22:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

kurnachatka napisał(a):
Czy należy to dopisać ręcznie do makefile w eclips-ie? :oops:

Jak chcesz mieć problemy ;-)
Wrzuć gdzie chcesz w katalogi projektu i skoryguj odwołania do poszczególnych plików
To najbezpieczniejsza droga

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 22:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

MirkoT napisał(a):
Wrzuć gdzie chcesz w katalogi projektu i skoryguj odwołania do poszczególnych plików

To dość rozbudowana biblioteka z podfolderami, nie mówię że się nie da ale grzebanie w czyimiś kodzie jest dość kłopotliwe.
Może ktoś już ją implementował i zmierzył się z tym zagadnieniem?

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 22:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Przecież to na początek "tylko" kwestia wskazania gdzie są inkludy
A pewnie i tak musisz je przejrzeć choćby tylko żeby zobaczyć jakie
funkcje masz do dyspozycji.
A jak puścisz kompilację to się od razu zorientujesz po błędach gdzie
ewentualnie babolka strzeliłeś
No ale możesz i po swojemu choć wróżę więcej problemów (obym był złym prorokiem)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 15:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Lukasz89 napisał(a):
Dziś w pracy posiedziałem trochę nad tematem i udało się uruchomić tryb slave na M32 zaś jako master działa laptop z odpalonym ModScan'em. Przy okazji wszytko było podsłuchiwane analizatorem. Śmiga pięknie. Teraz będę walczył z masterem (by atmega była master). Jak to uruchomię to przedstawię poradnik jak to ogarnąć :)


Czy kolega może coś ogarnął i podzieli się wiedzą?

Druga sprawa czy ktoś to odpalił na atmedze 644P w zestawie ATB? Bo ja w pliku port.h dodałem od siebie
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Ale atmega nic nie odpowiada... dioda na ATB nie mryga więc zakładam że coś z obsługą USART'a nie tak...
Wydaje mi się że dla 644P trzeba więcej pogrzebać w pliku portserial.c....

Może ktoś już te drzwi wyważył?

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 22:04 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

eMCe2 napisał(a):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Tu masz źle. Problem z nazwami przerwań jest taki, że jest to ostrzeżenie, a to z kolei powoduje, że kolejna kompilacja już to ostrzeżenie pomija. Zrób Clean i Build i sam zobaczysz, że coś tu nie gra

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 23:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

ok doszedlem troche z tym do ladu ale na atmedze 32 :)
Za to mam problem z komunikacją w programach, plik demo bez zmian praktycznie poza predkoscia na 9600. Mam wiec:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i w ModbusMAT 1.1 wszystko pieknie smiga a w MBPoll za chiny ludowe :/ ciagle illegal data adress :/ nie wazne czy dla funkcji 04 wpisze adres 1000 czy 31000 jak to pokazuje ModbusMAT...

Krauser napisał(a):
Tu masz źle. Problem z nazwami przerwań jest taki, że jest to ostrzeżenie, a to z kolei powoduje, że kolejna kompilacja już to ostrzeżenie pomija. Zrób Clean i Build i sam zobaczysz, że coś tu nie gra


Już to widziałem bo robiłem Clean ciągle po zmianach... ustawiłem te przerwania na sztywno poprawnie, a te definicje wywalilem...
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W sumie się przyznam że w demie była predkość na 38400 ustawiona a ja próbowałem się łączyć na 9600 więc z tą megą 644P jutro w pracy jeszcze powalcze...

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2015, o 19:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2014
Posty: 31
Pomógł: 0

Witam,
Chciałbym prosić was o pomoc w sprawie komunikacji AVR z PLC po modbusie. Mam do stworzenia projekt w postaci cyfrowego termometru który w zależności od danej temperatury bedzie zarządzał odpowiednim zapalaniem diod na sterowniku. Do tego zadania użyłem Atmegi8, czujnika DS18b20, wyświetlacza lcd, maxa 232. Komunikacja musi odbywać sie po RS232 dlatego zdecydowałem sie na modbusa RTU. Do tej pory udało mi sie skonstruować układ który bez problemu mierzy temperature oraz wysyła ja do terminala na PC.
Ostatnim krokiem mojego projektu jest skomunikowanie się ze sterownikiem PLC. Wymyśliłem że, mikrokontroler bedzie slavem a sterownik masterem. Przszukałem pół internetu i znalazlem pare programów na atmegi32 albo wykorzystując protokół rs485.
Do symulacji mastera używam modbus poll oraz bibliotek zamieszczonych na pierwszej stronie tego wątku przez pewnego uzytkownika.
Prosiłbym osoby doświadczone o nakierowanie mnie jak powinien wyglądać kod od strony slava dla takiej atmegi .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2015, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

no to musisz do swojej atmegi dorzucic biblioteki freemodbus'a. Pozniej w demo.c masz takie cos:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Ciebie interestują zmiany w sekcji Defines (ustalasz rejest poczatkowy i ilosc komorek do odczytu), funkcja

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Ustawiasz tu parametry transmisji i adres twojego slave'a (tu 0x0A czyli 10)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W demie to masz w petli głownej a ty moższ to sobie wrzucic w jakiś timer programowy i cyklicznie przypisywac do danych rejestrow wartosci z DS1820.

Problemów z komunikacją nie powinno być bo ta biblioteka już obsługuje Atmege8, ew przerobienie tego pod Atmel Toolchain ale to zobaczysz w errorach :)
Popatrz na pliki port.h i porserial.c i wszystko powinno być jasne... Jak zamiast RS232 używać chcesz RS485 to definiujesz tylko:
#define RTS_ENABLE
I w pliku port.h konfigurujesz na ktorym pinie procka masz sterowanie RX/TX ...

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2015, o 12:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2014
Posty: 31
Pomógł: 0

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, teraz juz wiem jak za to chwycić.
Jednak nie jest tak pięknie jak myślałem. Do swojego projektu dodałem biblioteki z foldera 'include' mianowicie

Obrazek

Odnalazłem też plik demo.c jednak troche różni się od tego co wrzuciłeś więc postanowiłem skopiować twój.
Jednym z pierwszych błędów jakie mnie napotkały są tego typu komunikaty:

Obrazek

Znazałem daklarację tych zmiennych w pliku mbport.h do tego, wszystkie pliki wykorzystuja ta biblioteke więc przestałem rozumiem istote tego błędu.

Poza tym mam jeszcze pytanie odnośnie adresu slave, ponieważ to jest pierwsza komunikacja tego typu za jaka się zabralem , nie wiem jak wyznaczyć ten adres.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2015, o 15:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Zobacz w tych plikach .c jak masz zaincludowane pliki .h i czy to sie zgadza z twoja struktura plikow/katalogow bo tez z tym walczylem...
Adres nadajesz natomiast sam (unikatowy w sieci dla kazdego slave'a) poczytaj sobie o samym modbusie bo nie powiem ci z głowy teraz czy jest jak w profibusie od 0-126 czy większa pula adresacji... Ale można to porównac przez analogie do IP w sieci ethernet...

Jeszcze jak będziesz testował sobie komunikacja jakimś softem (mbpoll albo ModbusMAT) to niby rejestr zaczyna się od 1000 jak zadeklarowane w wersji demo, ale działało to w ModbusMAT i było ok natomiast w mbpoll musiałem wpisać 999.

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2015, o 18:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2014
Posty: 31
Pomógł: 0

Sprawdziłem biblioteki oraz pliki.c wygladają ok.
Może mogłby sie podzielić któryś z urzytkowników gotową i przetestowana funkcja. Byłbym wdzieczny :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2015, o 15:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Masz w zalaczniku plik ktory mi dzialal z czujnikiem BMP180. Wywalilem tylko Mirka libsa od softowego I2C.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2015, o 18:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2014
Posty: 31
Pomógł: 0

Wielkie dzięki!

Przerobiłem twoj projekt na moj czujnik jednak zeby nie bylo tak kolorowo, program zajmuje 12,3k bajtów. Jestem zmuszony wcisnąć to na Atmege8 wiec musze jeszcze odchudzic ten program. Na poczatek odchudziłem plik mbconfig tak jak pokazał to jeden z uzytkownikow na poprzedniej stronie. W rezultacie zostalo 9.6k bajta.

Poradzicie mi co jeszcze można zakomentowac w celu zmiejszenia rozmiaru projektu ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 16:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Witajcie !

Siedzę i siedzę (bo ze złamaną nogą nie można inaczej :)), trzepie kod i za CHRL nie mogę znaleźć gdzie przechwytywany jest adres wysyłany przez mastera.
Potrzebuję jedynie wyciągnąć z magistrali kilku PLC adresy sterowników, coś w kształcie monitora modbus'a, czyli żadnego CRC, rejestrów, jedynie same adresy sterowników.
Gdzie to siedzi ?
Będę zobowiązany za wszelką pomoc.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 16:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, to chcesz tylko wiedzieć jakiego adresy dotyczy wysłana ramka tam? Dwa pierwsze bajty to zawsze adres Slave'a potem leci numer funkcji (1bajt) adres startowy (dwa bajty)i zależnie od funkcji jakieś dane w ilości zależnej od funkcji i ilości danych. na końcu lecą dwa bajty CRC.

np:
09 03 03 E8 00 03 84 F3

09 adres
03 funkcja - tutaj funkcja odczytu n holding regs
03E8 - adres pierwszego rejestru - tutaj 1000 w HEX
0003 - ilość kolejnych rejestrów do odpytania
84F3 - CRC16
--------------------
drugi przykład:
FE 10 06 C4 00 02 04 00 00 00 00 E6 BB

FE adres 254
06C4 - w funkcji 16 odrazu leci adres pierwszego rejestru - tutaj 1732
0002 - ilość rejestrów do zapisu - tutaj dwa
0000 - pierwsze słowo do zapisu - trafi pod 1732 - w tym wypadku zapisuje 0 ale może być dowolna dwubajtowa liczba 0-65535
0000 - drugie słowo - leci pod 1733 - tu tez 0
E6BB - wiadomo CRC

mam nadzieję że pomogłem ;]

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 05:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Nie :) Modbus'a mam w jednym palcu, zajmuje się zawodowo PLC. Nie mogę znaleźć w bibliotekach freemodbus zmiennej która czyta/przechowuje pierwszy bajt z ramki. Odczytując to, wiem jaki adres ma master i slave'y na magistrali.
Z identyfikacją po stronie AVR jakoś sobie poradzę, w końcu adresy lecą zawsze dwa razy przy prawidłowej komunikacji :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 05:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Ale twoje urządzenie ma być slavem a plc masterem tak?
Czy odwrotnie?

Adres slavea masz tutaj
eStatus = eMBInit( MB_RTU, 0x0A, 0, 9600, MB_PAR_NONE );
0x0A to właśnie adres. Możesz go na sztywno wpisać lub zrobić na zmiennej. Ja robię zmienną w eeprom u na początku programu ją przepisuje do eMBInit.
a master ma chyba zawsze adres 0 ale jego nie ustawiasz. W ramce tez on nie występuje.
O to chodziło?

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 05:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Ze względów oczywistych AVR musi być slave'm, na magistrali jest master i do 10 slave'ów.
eStatus to konfiguracja na sztywno AVR'a, a mnie interesuje lokalizacja zmiennej w której jest odczytywany adres z magistrali modbus.
Krótko mówiąc, odczytany pierwszy bajt który jest porównywany ze stałą adresu w eStatus.

_________________
.



Ostatnio edytowano 22 kwi 2015, o 05:57 przez xlr8, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 05:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

No to patrz post wyżej. Chyba masz odp.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 05:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Przy prawidłowej komunikacji adres slave'a pojawia się zawsze dwa razy, przy pytaniu i odpowiedzi.
Ramki RTU lecą z mastera rozgłoszeniowo, freemodbus musi czytać każdą ramkę i dopasować adres z ramki do swojego adresu w eStatus a mnie interesuje jedynie zmienna gdzie "wpadają" bajty adresu z broadcast'u.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2015, o 09:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Pomocy... przekopałem wszystkie pliki z freemodbus'a. Przyznaję się, nie potrafię znaleźć miejsca gdzie odczytywany jest adres slave z broadcastu.
Nawet stwórca bibliotek milczy :(

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2015, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Ja tak głęboko nie wnikałem i za mocny w C jeszcze nie jestem - cały czas się uczę ale szukałbym tego w mbframe.h
tam masz coś chyba??

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2015, o 10:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Temu też się przyglądałem a konkretnie pucRcvAddress. Co do C++ wciąż się uczę i moja wiedza jest jeszcze raczkująca :)
Ale do meritum, jeśli adres wpada do pucRcvAddress to w jaki sposób zwizualizować te 2 bajty na LCD (pomijam samą obsługę LCD), umieścić go w extern ? Czy to nie skaszani kodu ?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2015, o 11:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2015
Posty: 7
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 0

Może komuś się przyda, przeportowałem na Atmega644 i śmiga, jako test oczywiście.
Poniżej źródło.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2015, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Cześć wszystkim,

Mam do was takie pytanie, chcę stworzyć niewielką sieć urządzeń (2 urządzenia slave i 1 master po RS485 wykorzystując protokół MODBUS RTU) i moje pytanie brzmi czy biblioteka freemodbus obsłuży taką sieć, być może ktoś z was tworzył takie rozwiązanie właśnie z wykorzystaniem biblioteki freemodbus.

Pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2015, o 19:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Freemodbus to biblioteka tylko dla slave'a.
U mnie w połączeniu ze sterownikiem PLC jako master działa wyśmienicie. Ale Mastera na tym nie postawisz.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO