Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 11:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2012, o 13:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Przytoczę fragmet tematu, który założyłem na elektrodzie..
Chodziło o zmianę na nowe środowisko eclipse, które żekomo jest miłe dla użytkownika...

LordBlick napisał(a):
Eclipse IDE for C/C++ Developers

Zainstalowałem to nowe środowisko- gorszej porażki nie widziałem...
mirekk36 napisał(a):
20rafalo napisał(a):
PS Wersja, której teraz używasz jest do ściągnięcia już wstępnie skonfigurowana jak ta co teraz mam?


Pewnie, że tak ;)

Mirku nie wiem w który miejscu jest ona skonfigurowana...
Miałem od Ciebie wersję Ganymede- w której wystarczyło skonfigurować sobie programator i do dzieła..
Natomiast w Juno napisałem program mający 15 linijek i wyskoczyło 10 błędów - o zgrozo - nic tam nie ma- błędem jest nawet inkludowana podstawowa biblioteka.
Natomiast w AVRStudio4 jak i 6 kompiluje się bez najmniejszego ostrzeżenia..
Nie wiem, czym się kieruje producent Eclispe stwarzając tyle problemów użytkownikowi podczas pierwszej konfiguracji..
Wgrałem najnowszy avr-toolchain, winavr..

Obrazek

Także Panowie nie dziwcie się, że z Eclipse korzysta tak mało początkujących osób- w konfiguracji puszczają nerwy. gdyby nie fora i wszelka pomoc w konfiguracji to eclipse by upadło...
Ktoś powie- przecież to proste- wystarczy ustawić to, tamto i jeszcze skopiować to...
Nikt nie jest wróżką.... a żeby do tego dojść pierwszym razem trzeba poświęcić dużo czasu lub być ekspertem...
Środowisko powinno być wstępnie przygotowane do działania, tak jak jest w AVRStudio

Dwa dni zmarnowane na ustawienia w eclipse i nic- przez ten czas już napisał bym program w AVRStudio i był bym do przodu... ale nic...
Także nie polecam przesiadki na eclipse tym, którzy zawsze pisali w AVRStudio, chyba, że dostaną skonfigurowaną wersję eclipse od jakiegoś użytkownika- bo edytor jest lepszy niż w AVRStudio4.



Ostatnio edytowano 19 sie 2012, o 23:57 przez 20rafalo, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wiesz kolego jakoś naprawdę niema takich problemów , nawet jeśli w juno muszę sobie zawsze ręcznie wybrać toolchain
avr ... z błędami jest tak ze wystarczy wyłączyć sprawdzanie pisowni i słowniki i już nie podkreśla i nie stawia robaków
gdzie nie trzeba ... używam juno już dłuższy czas i jakoś nie narzekam

bo przecież co za różnica 2 -3 kliknięcia więcej

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

a błędy masz ewidentnie z braku includek
to przecież widać gołym okiem że nie znalazł plików i krzyczy

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

To jest projekt z ustawieniami z wersji ganymede- także uC itd jest ustawione oprawie- gdyż na tamtym działało..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Nie chce mi się wierzyć, że od razu po ściągnieciu Eclipse, winavr i ew.. avr-toolchain- wybieracie w projekcie uC, programator i działa Wam aż miło- jak to jest w AVRSttudio.
Nawet gdzieś na forum wyczytałem, że strzeba trochę się pobawić w ustawieniach eclipse...
U mnie nawet nie ma zakładki AVRDUDE mimo, że w starszej wersji jest... hehehe

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

GwynBleidD napisał(a):
(niestety workspace nie są kompatybilne w pełni pomiędzy wersjami eclipsa :( szczególnie, jeśli chodzi o plugin AVR


Tak wszystko ze starego eclipse.
Wszystko zainstalowane, gdyż włączam teraz stary eclipse skonfigurowany przez mirka i się komppiluje..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:26 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

20rafalo napisał(a):
Nie wiem, czym się kieruje producent Eclispe stwarzając tyle problemów użytkownikowi podczas pierwszej konfiguracji..
Wgrałem najnowszy avr-toolchain, winavr..

Masz i jedno i drugie ale nie wiadomo gdzie. Chyba, że masz dodane do Path. Eclipse bez grzebania odnajduje WinAVR w domyślnej lokalizacji (C:\WinAVR-20100110). Podobnie AVR Studio jeszcze w wersji 4.18 korzystał domyślnie z tej ścieżki.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Ostatnio edytowano 23 sie 2012, o 21:54 przez Krauser, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Zobacz: Obrazek
Do niedawna miałem AVRStuio 4.17 i wszystko grało ;P
Chciałbym używać nowego eclipse jednak mi nie pozwala, może mamcie jakieś kroki postępowania w konfiguracji... ;/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

GwynBleidD napisał(a):
Już Ci napisałem: zmień workspace na jakiś inny folder,...zrobione, ruszy od kopa

Tak zrobiłem, i lipa.
Nawet utworzyłem nowy projekt..
I dwa błedy na starcia hahaha - to nawet w AVRStudio4.0 nsie nie zdarzyło..
krzyczy że nie może znaleźć "gcc" PATH...
I jeszcze: Error 127 occurred while running autoreconf...
Myślę, że wgrany avr-toolchain-installer-3.3.0.710-win32.win32.x86 nic nie popsuł, bo wymagała tego wersja avrs4,19.
No i eclipse stare działa...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 15:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

2. Nie wiem jak w 100% się upewnić. po prostu wybieram nowy projekt w C, jak to robiłem w poprzedniej wersji.. ;/

W nowym eclipse nie ma sporo zakładek - tak jak by nie obsługiwał AVR- brakuje mu jakiś bibliotek, patch-y ;/
stare:
Obrazek
nowe:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 16:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

No koledzy z elektrody ładnie mi potwierdzili co mam instalować:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 9#11224699
http://www.eclipse.org/downloads/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 16:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Mam zgrać wszystkie pliki? łącznie ~650MB



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 17:35 

Pomógł: 0

Czym się różni paczka "eclipse-Juno_ATMEL.zip" od paczki "eclipse_juno_plk.rar" ? Ja swego czasu ściągnąłem tą drugą i na niej działam a widzę że ta pierwsza jest nowsza.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 17:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ATtmel jest przygotowana pod toolchain atmela , nie winAVR

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 18:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

topic1275.html tu masz ją opisaną , a jak poszukasz to ta druga paczka też jest opisana

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 21:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

To cytat z elektroda.pl :

20rafalo napisał(a):
Mirku nie wiem w który miejscu jest ona skonfigurowana...
Miałem od Ciebie wersję Ganymede- w której wystarczyło skonfigurować sobie programator i do dzieła..
Natomiast w Juno napisałem program mający 15 linijek i wyskoczyło 10 błędów - o zgrozo - nic tam nie ma- błędem jest nawet inkludowana podstawowa biblioteka.
Natomiast w AVRStudio4 jak i 6 kompiluje się bez najmniejszego ostrzeżenia..
Nie wiem, czym się kieruje producent Eclispe stwarzając tyle problemów użytkownikowi podczas pierwszej konfiguracji..


Panie kolego, ja mam dla kolegi propozycję (tylko proszę nie obraź się) .... nie używaj Eclipse, to nie jest środowisko dla ciebie. Pozostań przy AVR Studio, tak będzie lepiej.

Myślę że tym sposobem wszyscy razem pozbędziemy się problemu OK ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Bardzo dobry pomysł ....
to rozsądne rozwiązanie ....
i popieram je całkowicie

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):

Myślę że tym sposobem wszyscy razem pozbędziemy się problemu OK ?


He he he... tu nie chodzi o to../
Chodzi o przesadne zachwalanie środowiska jako główne narzędzie dla uC AVR i dziwienie się innym młodym programistom, dlaczego nie używają eclipse (Ty sam wielokrotnie to powtarzałeś- np w wideo prezentacjach).

Odpowiedź jest prosta- Eclipse z marszu nie jest przystosowane do AVR- jest to uniwersalne środowisko, które trzeba konfigurować- dzięki ekspertom z forów, którzy się namęczyli - inni korzystają.
Domyślnie ściągając ze strony producenta to pomyłka dla osoby nie wprawionej w ustawianie takich środowisk.
To pomoże każdemu kto zaczyna przygodę z AVR.
Zależnie kto skąd ściągnie eclipse- jedni są zadowoleni i wychwalają, drudzy nie chcą tego widzieć...

AVRStudio jest specjalnie przystosowane do uC AVR..

Myślę, że AVRStudio6 ma szansę się wybić, dodadzą kilka poprawek i będzie ok..
Ja korzystam z eclispe z 2009r tylko jako edytor, nie wiem czy będę dalej korzystał. Zobaczę jak sprawdzi się AVRStudio6, który na pierwszy rzut oka ma zalety AS4 i eclipse... trochę to za duży kombajn i działa zbyt wolno..ale..



Ostatnio edytowano 19 sie 2012, o 22:40 przez 20rafalo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a mnie się wydaje że dno jest głębsze niż napisałeś kolego...

przy eclipse trzeba myśleć ... a nie wyklikać sobie kod

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

dodatkowo nie znalazłem tam nic skomplikowanego w konfiguracji , natomiast sam chętnie sobie pododawałem komplikacji
bo lubię , bo wszyscy inni za wyjątkiem ATmela używają eclipse czy to CCS5 , uVision, Truestudio, HITIDE
i wiele innych

dlatego też zrobiłem dla innych i pod AVR .....

ale to naprawdę nie jest środowisko dla ciebie ...
może chcesz jeszcze prościej użyj notepada tam niema w ogóle nic do konfigurowania

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

20rafalo napisał(a):
Chodzi o przesadne zachwalanie środowiska i dziwienie się innym młodym programistom, dlaczego nie używają eclipse (Ty sam wielokrotnie to powtarzałeś- np w wideo prezentacjach).


Widzisz - ja bardzo dobrze wiem co ja powtarzałem, natomiast zaczyna mnie troszkę drażnić, że ty nawet na elektrodzie wkładasz mi w usta co innego. Tam się nawet nie odezwę ....

a tu powtórzę jeszcze raz - zostaw Eclipse i nie używaj - to naprawdę nie jest dla ciebie. Natomiast nie wypisuj (przepraszam) takich bzdurek jakoby młodzi programiści nie używali Eclipse - bo ..... to, że tobie się coś nie udaje nie oznacza że dla innych jest problemem. Na tym forum zdecydowana większość (jak to nazwałeś młodych programistów i nie tylko) korzysta z Eclipse. Nawet mamy tu paru fajnych speców, którzy dorabiają albo poprawiają pluginy czy opisują ciekawostki odnośnie Eclipsa....

więc bardzo proszę .... bardzo uprzejmie proszę idź panie kolego biadolić dalej ale na elektordę jeśli chodzi o Eclipsa bo tu raczej nie znajdziesz poklasku. Wręcz odwrotnie.....

Odpal sobie AVR Studio 6 i korzystaj - ja szczerze życzę ci powodzenia.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
przy eclipse trzeba myśleć ... a nie wyklikać sobie kod

Nie rozumiem twojej wypowiedzi.
W którym miejscu myśleć?? Chyba podczas konfiguracji... nie tylko myśleć ale być dobrym wróżbitą lub doświadczonym....

Bo gdy wyklikujemy sobie kod w skonfigurowanym eclipse jest trochę łatwiej go pisać w porównaniu z AVRStudio4.
Tu zabrakło producentowi domyślnego wypuszczenia kilku wersji -zależnie od zastosowania- być może w grę wchodzą pieniądze(ale dla doświadczonego to podobno parę chwil pracy).
Po drugie życie nie polega na utrudnianiu sobie problemów.
Każdy dobry inżynier wie, że im prościej coś się zrobi tym lepiej jest to bardziej niezawodne/lepsze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

20rafalo ---> czy ty chociaż RAZ, jeden jedyny RAZ zadałeś sobie minimum trudu żeby sprawdzić kto jest tym tajemniczym PRODUCENTEM (jak go nazyasz) eclipsa ???? sorki ale już na tym etapie piszesz tak wyssane z palca rzeczy, że trudno tego słuchać.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

20rafalo napisał(a):
Każdy dobry inżynier wie, że im prościej coś się zrobi tym lepiej jest to bardziej niezawodne/lepsze.


No to niech dobry inżynier skończy z tą dyskusją - bo będzie trzeba zacząć czyścić ten wątek .... proszę wziąć w łapki AVR Studio 6 i naprawdę dosyć tego OK ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
bardzo uprzejmie proszę idź panie kolego biadolić dalej ale na elektordę jeśli chodzi o Eclipsa bo tu raczej nie znajdziesz poklasku. Wręcz odwrotnie

Mam tego świadomość- to jest za małe forum.
Ale nie o to mi chodzi.
Co by mi z tego przyszło, żeby pisać dobrze czy źle o tym środowisku.

Chodzi o niedoświadczonych użytkowników, którym warto podpowiedzieć skąd i jakie wersje eclipse ściągać.
Jeszcze raz zaznaczę- skonfigurowane eclipse jest dobrym edytorem. Natomiast nieskonfigurowane generuje spopro problemów. Zresztą pisałem o tym wcześniej...
Kolega GwynBleidD dobrze podszedł do tematu i stwierdził powód mojego rozczarowania i podał link do ustawionego środowiska.
Gdyby nie takie wersje skonfigurowane przez SunRiver-a czy ciebie (które załączasz na płycie) nie było by aż tylu zadowolonych ;P
Widzisz ja natrafiłem na tą wersję nie skonfigurowaną dla AVR, ale w najbliższym czasie zainstaluję skonfigurowana i wtedy się wypowiem na pewno pozytywnie ;)

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Mirku tak się oburzasz jak bym co najmniej kogoś obrażał - ale jak tak uważasz to usuń temat i już- ja się nie obrażam. Być może w jakiejś kwestii przesadzam..
Producent to chyba IBM- jakoś się nie załamałem.. ;P
Microsoft jest jeszcze większą firmą i przeciwników ma wielu z racji na np system Windows Vista ;P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 23:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

GwynBleidD Ty mnie rozumiesz ;)
Tak ja Wy, jak też chcę korzystać z super środowiska i się nie męczyć...
A, że w przypływie emocji (dwa dni próbowałem ustawić eclipse i nic, a program chcę mieć na wczoraj ;P) trochę skrytykowałem eclipse - spowodowane było to moją mniejszą wiedzą na temat tego środowiska....
Dlatego zwróciłem się na forum- z pytaniem " o co tu chodzi".. ;P
Teraz ściągam wersję podaną przez Ciebie i myślę, że będę się cieszył jak Wy ;)
Już mi się rodzi pytanie, którą wybrać? - tą z paczką wykorzystującą narzędzia atmela czy winavr ;P
eclipse_juno_plk lub eclipse-Juno_ATMEL



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 23:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Poczytałem i też coś napiszę tu:)

Do kolegi 20rafalo, niech spróbuje coś skompilować z kodu PHP na ściągniętym Genymade Juno Eclipse? zapewne też wyrwiesz sobie tyle włosów bo będziesz musiał plugin doinstalować i go skonfigurować, a to nie jest łatwe i zniechęca na początku.
Mi np dobre kilka dni zajeło zmuszenie eclipse do debugowania i porozumiewania się z JTAG, oczywiście na końcu okazało się że mój mózg się starzeje i nie widzę czasem oczywistych rzeczy.
teraz to wszystko śmiga na eclipse, a do pisania kodu siadam z taką samą przyjemnością jak kiedyś do pisania w Delphi :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 05:04 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
ATtmel jest przygotowana pod toolchain atmela , nie winAVR

Dzieki, widzisz jakoś mi to umknęło, ja po prostu robiłem modyfikacje tej paczki "pierwotnej" juno pod toolchain Atmela.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 05:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

GwynBleidD napisał(a):
Ale pax, pax panowie! ......
Mirku, wstydź się... Zaraziłeś mnie rzetelnym i pełnym dobrych rad podchodzeniem do tematu, jak i nie wykłócaniem się tylko spokojnym tłumaczeniem, a sam co robisz?


hmmm ciekawie prawisz, ale racja (i dobrze, że tacy ludzie jak ty pojawiają się na tym forum) - niestety nerwy mi trochę puściły za co przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony...

dodam tylko, że tekst o tym iż eclipse nie jest dla kolegi 20rafalo, miał być motywujący pomimo że zaczepny.... (i mam nadzieję, że taki efekt na końcu to odniosło)

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

GwynBleidD napisał(a):
Także proszę uprzejmie słowa odwołać i przeprosić naszego guru i mistrza za słowa obelgi, któreż wypłynęły z Twojej klawiatury. Albo na uklepanej ziemi się spotkajcie i załatwcie to po rycersku. .


Przepraszanie na pewno nie jest konieczne bo się nie obraziłem, a po rycersku to będzie właśnie próba zmierzenia się raz a dobrze z eclipse, odpalenie go i skompilowanie chociaż jednego kodu bez warningów itp ..... tak żeby sobie obiektywnie spojrzeć i porównać.... A po tym jeśli kolega wybierze jakikolwiek inny edytor czy to AVR Studio 4/5/6 czy CodeBlocks czy nawet PN .... to na prawdę ŻADEN grzech! .... ja nigdy nikomu na siłę nie wmawiam że Eclipse jest NAJlepsze a AVR Studio najgorsze.....

każde ma swoje wady i zalety - a ja dlatego mówię najczęściej o eclipse ponieważ o wiele szybciej uda się pomóc początkującemu w kłopotach gdy pod ręką ma Eclipse niż AVR Studio 5/6. Każda bardziej już doświadczona osoba poradzi sobie natomiast sama niezależnie czy będzie tworzyć w PN czy AVR Studio 5/6. Więc proszę zrozumieć tą moją podstawową ideę. Tym bardziej, że ja włożyłem rzeczywiście sporo wysiłku aby pokazać, że z Eclipse można szybko i łatwo wystartować ..... jednak to jest nic z OGROMEM PRACY jaki wykonał ostatnimi czasy w tym zakresie kolega SunRiver czy też kolega Krauser, bo to dzięki ich zacięciu na przykład mamy jako pierwsi na świecie panowie działający w pełni toolchain atmelowski pod Eclipsem i to w najnowszej wersji....

Warto więc pomyśleć o ich trudzie i dokonaniach zanim się tak ochoczo zacznie narzekać na Eclipse

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

GwynBleidD napisał(a):
Aa, mirku: wymyśl sobie jakąś surową karę i wciel ją w życie :)


Ostatnio robiłem już 20 pompek gdy się sam ukarałem, niech więc będzie, że w te upały wykonam ich 40 w dwóch równych ratach po 20 w ciągu 4 dni ;)

------------------------ [ Dodano po: 15 minutach ]

GwynBleidD napisał(a):
20rafalo, proponuję wypróbować oba :) ja korzystam ostatnio z toolchaina atmela, ale od czasu do czasu z WinAVR też mi się zdarzy. Właściwie różnic nie zauważysz między nimi na początku zabaw z mikrokontrolerami.


tzn jedna różnica rzuci się od razu w oko - ale warto od razu działać w tym zakresie tak jak nakazuje nowy toolchain atmelowski. Chodzi o wymóg używania specyfikatora const dla zmiennych lokowanych w pamięci FLASH. np:

Kod:
const char tab[] PROGMEM = "jakis napis";


zamiast tak jak można to było robić wcześniej:

char tab[] PROGMEM = "jakis napis";

czego efektem będzie od razu wymóg dodawania specyfikatora const do argumentów funkcji, jeśli będziemy mieli zamiar przekazać taką zmienną ( w zasadzie stałą ) jako parametr funkcji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 06:20 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
ATtmel jest przygotowana pod toolchain atmela , nie winAVR

Ściągnąłem tą wersję ale po rozpakowaniu i uruchomieniu niestety sytwierdziłem ze scieżki są ustawione na WinAVR - czy to znaczy że nalezy to samemu przestawić, tak jak dla wersji "normalnej" Juno? Plik xxxxx.jar jest taki jak powinien być czy też nalezy podmienić? Poniżej zrzut ekranu.


------------------edit------------------
Sam sobie odpowiem - wynika z tego ze ta paczka ma w sobie właściwy plik javy a jedynie trzeba poustawiac scieżki po swojemu. W sumie szkoda ze nie jest domyślnie ustawione na nowy toolchain tak jak jest dla winavr. Ścieżki poustawiałem i jest ok.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 13:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Panowie jakie są najważniejsze różnice pomiędzy wersjami ganymede a juno. Warto przechodzić na Juno?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 14:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wojtek napisał(a):
Ściągnąłem tą wersję ale po rozpakowaniu i uruchomieniu niestety sytwierdziłem ze scieżki są ustawione na WinAVR - czy to znaczy że nalezy to samemu przestawić, tak jak dla wersji "normalnej" Juno? Plik xxxxx.jar jest taki jak powinien być czy też nalezy podmienić? Poniżej zrzut ekranu.



Niestety wynika to z samego plugina AVR dla eclipse gdzie właśnie w nim są domyślne ścieżki dla WinAVR
tu niestety trzeba sobie je ręcznie zmienić :( Na razie jednak nie chcę się babrać w samym pluginie, bo
te kilka kliknięć i ustawienie własnych ścieżek nie jest specjalnym problemem i utrudnieniem , a skupiliśmy się
z kolegą Krauser na tym by dało się uruchomić na starym w końcu pluginie AVR najnowszy Toolchain.

W tej paczce jest właściwy plik jar już po przeróbkach gotowy do pracy.


Wersja juno_plk to eclipse pod toolchain WinAVR jednak działające ze starszym toolchainem ATmela 3.3
i dodatkowo spolszczona pod babelizerem.

Ja używam równorzędnie kilku wersji eclipse , bo ciągle coś poprawiam i modyfikuję , a jak jest w pełni gotowe to daję na droopa. Więc wybór właściwego zostawiam już tobie.

Gwyn: Dzięki za przywrócenie do pionu ... i wyręczenie :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 20:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

GwynBleidD napisał(a):
Także proszę uprzejmie słowa odwołać i przeprosić naszego guru i mistrza za słowa obelgi, któreż wypłynęły z Twojej klawiatury.

Niech wybaczą mi wszyscy użytkownicy eclipse za moją "nieszczęsną klawiaturę" w tym także "samemu sobie" ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2012, o 20:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

20rafalo : za karę 20 pompek z klawiaturą na plecach (bo sama nie da rady ... gdyż jak widać ułomna trochę ruchowo) i będzie grało :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO