Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013
Posty: 83
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 3

Jest może jakaś literatura która pomogła by w nauczeniu się czegoś o Basic4Andriod , albo jakieś kursy internetowe ?

_________________
Musicie od siebie wymagać...
JP II



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

TomTea napisał(a):
albo jakieś kursy internetowe


A nie widzisz kursu na naszym forum ? - toż piszesz w wątku dotyczącym tego kursu ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2013, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013
Posty: 83
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 3

Tak wiem ale szukam czegoś więcej, gdzieś gdzie będę mógł się nauczyć więcej.

_________________
Musicie od siebie wymagać...
JP II



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2013, o 23:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

TomTea napisał(a):
Tak wiem ale szukam czegoś więcej, gdzieś gdzie będę mógł się nauczyć więcej.


Moim zdaniem nie ma lepszego poradnika - poza oczywiście uzupełniającymi informacjami z forum autora B4A ale to po angielsku i porozrzucane informacje

a tu masz NAJWAŻNIEJSZE w pigułce

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2013, o 08:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Masz forum b4a, masz dokumentację, wystarczy posiedzieć chwilę i przetestować kilka bibliotek;) na forum masz wstęp do programowania w b4a, reszta należy do Ciebie:)

Wysłane z mojego GT-I9500 przy użyciu Tapatalk 4

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2013, o 12:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 kwi 2013
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam. Czy ma ktoś może bibliotekę WifiDirect i mógłby się nią podzielić ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2013, o 20:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 gru 2013
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam.
Jeżeli ktoś by chciał zakupić taniej Basic for Android to polecam ten link
https://groups.google.com/forum/#!topic ... g4sGxHJV80
info na końcu strony

dla mniej zorientowanych poszukiwaczy

"here's a 50% discount coupon code for late 2013


What to do
=============================
Head over to - http://www.basic4ppc.com/android/purchase.html
In the Basic4android Enterprise Version section click the Plimus payment option
Enter cmxtzz in the coupon field


Main site - http://www.basic4ppc.com

"

Działa sprawdzone w USD wychodzi ok. 74USD



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2014, o 22:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012
Posty: 174
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 19

Czy wie ktoś może w jaki sposób można zapisać wartość zmiennej lub pola tektowego aby po ponownym otwarciu aplikacji wartosci były takie same jak przed jej zamknięciem? Jakoś nie mogę znaleźć informacji na ten temat

edit: Znalazłem rozwiązanie, jak by ktoś był zainteresowany to tutaj jest rozwiązanie klik



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 21:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 kwi 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam,
widzę w temacie ostatnio trochę przycichło jednak chciałbym zapytać czy zna ktoś przyczynę dlaczego "poradnikowe" aplikacje nie łącza się z urządzeniami. Do momentu łączenia się przez adres mac wszystko było jak należy. Nie mogę się połączyć zarówno po podaniu MAC jak i wybraniu z listy sparowanych urządzeń (Program003 i Program004). Kombinowałem z połączeniem pomiędzy komputerem, telefonem i tabletem. Wydaje mi się że przyczyną może być aktualizacja któregoś z programów i jakaś niekompatybilność. Widzę że kolega mnemes też ma taki problem. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Z góry dzięki i podrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2014, o 14:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 lip 2014
Posty: 1
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 0

Witam,
Ja również utknąłem przy transmisji bluetooth. Po wybraniu sparowanego urządzenia przycisk połącz się gasi i po kilku sekundach znowu zapala. Program wybiera poprawny adres MAC komputera i drugiego telefonu, ale komunikacji nie nawiązuje.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Po wpisaniu tej komendy niby zostaje nawiązane połączenie, ale próba wysłania czegokolwiek skutkuje tym, że na ekranie Putty ciemno i głucho. Dodam, że w komputerze posiadam dwa porty (standardowy port szeregowy przez łącze bluetooth) oznaczone często jako COM4 i COM5. Po połączeniu z komputerem Windows wykrywa, że coś się połączyło i instaluje sterowniki do Bluetooth Audio. Połączenie następuje tylko przy wybraniu COM5.

Bardzo proszę o pomoc.

EDIT

Po podłączeniu BTM222 do Atmegi i uruchomieniu programu na telefonie okazuje się, że telefon bez problemu łączy się z modułem BTM i program z poradnika działa i ma się dobrze. Nie wiem dlaczego, ale program nie chce działać poprawnie z modułem BTM222 z telefonu Samsung Galaxy Ace. Skoro jednak udało się uruchomić program i powłączać diody LED z telefonu to myślę, że problem został rozwiązany.
Wielkie podziękowania dla autora za świetny poradnik i ogrom włożonej pracy =)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2014, o 15:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lut 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam!
Chciałbym stworzyć aplikacje która odbiera dane przez bluetootha a następnie prezentuje odebrane dane w formie wykresu.
O ile z transmisja bluetooth sobie poradziłem to nie mam pomysłu jak zrobić wizualizacje wyników.Mam wiec pytanie czy w wersji demo B4A są dostępne jakieś biblioteki które pomogą mi stworzyć wykres??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2014, o 15:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

F4rCIk92 napisał(a):
Witam!
Chciałbym stworzyć aplikacje która odbiera dane przez bluetootha a następnie prezentuje odebrane dane w formie wykresu.
O ile z transmisja bluetooth sobie poradziłem to nie mam pomysłu jak zrobić wizualizacje wyników.Mam wiec pytanie czy w wersji demo B4A są dostępne jakieś biblioteki które pomogą mi stworzyć wykres??


Zajrzyj może tutaj:

http://www.basic4ppc.com/android/forum/ ... post-46395

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 18:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2014
Posty: 59
Pomógł: 0

Witam. Chciałbym uporządkować swoją wiedzę na temat tego projektu. Zrobiłem coś na temat Programu006, tylko że używam tylko 1 togglebuttona. Do tego co już mam aby sterować diodą potrzebuję napisać program, np.: w Eclipsie. Używam diodki podłączonej do portu PD5 oczywiście podłączając ją przez rezystor do napięcia. Aby sterować taką diodką muszę użyć przerwań, ale jak zrobić by przesyłany znak z telefonu np. 1 lub 2, odbierając ją by powodowało, że ta diodka się zaswieci bądź zgaśnie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2014, o 10:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Ja mam inne pytanie: przy wysyłaniu danych z uc przez bluetooth do telefonu, odbieraniu ich na telefonie w funkcji Strumien_NewData część danych jest gubiona. Żeby wszystkie wysłane znaki doszły jeden po drugim muszę między nimi robić przerwy ok 30ms. Ktoś zna rozwiązanie tego problemu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2014, o 10:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jaguar963 napisał(a):
Żeby wszystkie wysłane znaki doszły jeden po drugim muszę między nimi robić przerwy ok 30ms.

Nie trzeba żadnych przerw

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2014, o 11:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Tylko czemu telefon nie odbierze wszystkich znaków?

Nawet jeśli zrobię coś takiego w funkcji Strumien_NewData:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Zmienna n jest zmienną globalną.
Jeśli wyślę powiedzmy 8 znaków, zmienna powinna mieć wartość 7, a ma zazwyczaj 2 lub 3. Oczywiście odczytując dane z bufora są tylko 2 lub 3 znaki.

Dodam że szkielet programu mam napisany według tutoriala kolegi ariek44

Edit:
Dobra, już chyba rozkminiłem to :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sty 2015, o 20:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2013
Posty: 104
Pomógł: 0

Witam.
Napisałem program na podstawie tego poradnika i nie mogę połączyć się z żadnym urządzeniem BT.
Użyłem też kodu wprost z poradnika i dalej to samo.
Na telefonie mam błąd:

Kod:
Program paused on line:85
Adapter.Connect("98:D3:31:B3:85:27")




Problem rozwiązany, na przyszłość:
Potrzeba uprawnień administratora. Możemy to zrobić w ten sposób:

Project --> Manifest Editer

I wklejamy tam:

Kod:
AddPermission(android.permission.BLUETOOTH_ADMIN)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2015, o 19:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2013
Posty: 104
Pomógł: 0

Witam po raz kolejny.
Napisałem na podstawie tego poradnika aplikację, która wysyła przez BT dwie komendy. Następnie w Arduino te komendy odczytuje i zapalam albo gaszę diodę. Teraz chciałbym w drugą stronę. Wysyłam w Arduino przez UART jakąś zmienną i chciałbym ją odczytać w aplikacji na telefonie. Jak to wykonać za pomocą funkcji TextReader?

Aplikacja obecnie wygląda tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W poradniku jest opis jak to wykonać ale innym sposobem. Nie wiem czemu ale wymyśliłem sobie żeby użyć TextReader. Jest to w ogóle możliwe?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2015, o 12:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2015
Posty: 16
Pomógł: 0

jaguar963 napisał(a):
Tylko czemu telefon nie odbierze wszystkich znaków?

Nawet jeśli zrobię coś takiego w funkcji Strumien_NewData:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Zmienna n jest zmienną globalną.
Jeśli wyślę powiedzmy 8 znaków, zmienna powinna mieć wartość 7, a ma zazwyczaj 2 lub 3. Oczywiście odczytując dane z bufora są tylko 2 lub 3 znaki.

Dodam że szkielet programu mam napisany według tutoriala kolegi ariek44

Edit:
Dobra, już chyba rozkminiłem to :D

jaguar963 podziel się prosze informacją w jaki sposób to rozkminiłeś, mam dokładnie ten sam problem...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sie 2015, o 22:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 maja 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Mam drobny problem z odbieraniem danych z uC. Przesyłam 4 bajty danych i wyświetlam je na telefonie.
Problem polega na tym, że nie zawsze bufor odebranych danych ma długość 4. Dodanie przerw czasowych pomiędzy wysyłanymi danymi dodatkowo pogarsza sytuację. Stąd zastanawia mnie kiedy bufor się zeruję i jak zapobiec opisanemu problemowi.
Dodam, że w terminalu dostaje bezbłędnie wszystkie dane, zmiana prędkości transmisji nie ma na to wpływu, problem występuję nawet przy przesyłaniu 2 bajtów. W przypadku, gdy przesyłam 1 bajt zawsze dochodzi on poprawnie.

Moja funkcja odbiorcza wygląda następująco:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Gdzie Strumień to AsyncStreams.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2015, o 20:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 maja 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Ktoś wie jak korzystać z kilku Layouts? Chciałem stworzyć 2 Layouts i przełączać się pomiędzy nimi za pomocą przycisków.
Udało mi się zrealizować przełączenie poniższym kodem:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Przełączanie działa, jednak problemem są elementy graficzne wykorzystywane w danym layout. Wszystkie ustawienia elementów są programowe, wpisane w Activity_Create(FirstTime As Boolean). Przy przełączaniu na inny layout są czyszczone i nie zostają odtworzone. Trzeba więc wszystkie ustawienia graficzne ponownie skopiować do funkcji but1_Up i but2_up.

Zastanawiam się więc, czy da się wykorzystać ustawienia z Activity_Create(FirstTime As Boolean)? Próbowałem ustawienia graficzne wpisać w Activity_Resume i Sub Activity_Pause, ale niestety to też nie działa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2015, o 11:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2015
Posty: 16
Pomógł: 0

Baki napisał(a):
Mam drobny problem z odbieraniem danych z uC. Przesyłam 4 bajty danych i wyświetlam je na telefonie.
Problem polega na tym, że nie zawsze bufor odebranych danych ma długość 4. Dodanie przerw czasowych pomiędzy wysyłanymi danymi dodatkowo pogarsza sytuację. Stąd zastanawia mnie kiedy bufor się zeruję i jak zapobiec opisanemu problemowi.
Dodam, że w terminalu dostaje bezbłędnie wszystkie dane, zmiana prędkości transmisji nie ma na to wpływu, problem występuję nawet przy przesyłaniu 2 bajtów. W przypadku, gdy przesyłam 1 bajt zawsze dochodzi on poprawnie.

Moja funkcja odbiorcza wygląda następująco:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Gdzie Strumień to AsyncStreams.



Baki też miałem taki problem, użyłem trybu "prefix" i po kłopocie, niestety na początku dochodzą 4 bajty(jeden z nich określa długość "ramki" którą zamierzasz przesłać a 3 pozostałe są puste(tzn mają wartość 0x00), ale wszystko świetnie działa,wtedy "android czeka" na przesłanie kompletu bajtów które chcesz przesłać i nic nie ginie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2015, o 16:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 wrz 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Witam,
korzystając z kodu użytkownika ariek44 mam problem z wysłaniem ze smartfona pojedynczego znaku do mikrokontrolera mianowicie wysyłając znak "1" z terminala PC całe zdarzenie odbioru wykonane jest prawidłowo natomiast wysłanie z telefonu poniższego kodu to brak reakcji. Jeszcze zainstalowałem aplikacje terminala BT na telefon i wysłanie podynczego znaku również odbywa sie prawidłowo tak jak w przypadku terminala PC wiec to problem w samym kodzie aplikacji. Co ja robie źle? :(

Kod:
Sub Button2_Click
 If Flaga=True Then
  Try
   TextWriter1.Write(Chr(49))
   TextWriter1.Flush
  Catch
   Flaga=False
   Button1.Text="Rozłącz"
  End Try
 End If
End Sub



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 21:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

przemo159 napisał(a):
Baki też miałem taki problem, użyłem trybu "prefix" i po kłopocie, niestety na początku dochodzą 4 bajty(jeden z nich określa długość "ramki" którą zamierzasz przesłać a 3 pozostałe są puste(tzn mają wartość 0x00), ale wszystko świetnie działa,wtedy "android czeka" na przesłanie kompletu bajtów które chcesz przesłać i nic nie ginie :)


O co chodzi z tym trybem prefix??? Też mam taki sam problem jak koledzy wyżej :/

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jeżeli przesyłam z terminala stringa to pod Label5 rzadko kiedy wyświetlany jest cały przesłany string.
Przykład:
Wysyłam: "Test komunikacji"
Wartośc Label5 -> "est komunikacji"
Wartosc Label5 -> "t komunikacji"
Wartosc Label5 -> "munikacji"
Wartosc Label5 -> "Test komunikacji"
itd

Od czasu do czasu zostanie prawidłowo wyświetlony cały string ale odbywa się to w sposób losowy. Zauważyłem również, ze zawsze są "zjadane" pierwsze znaki. Koniec stringa jest zawsze dobry.

Ktoś może rozkminił od czego to zalezy?

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 22:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

IUVOit napisał(a):
Ktoś może rozkminił od czego to zalezy?

Już niedługo kolejny wideo poradnik na ten temat - wiele się wyjaśni ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 22:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

hehe wiem i nie mogę się doczekać!!! :D Ale pewnie odbieranie stringów i ich parsowanie zostanie na deserek :(

Na jakiś mały trop wpadłem:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

To szukam dalej, może uda mi się przed pojawieniem poradnika rozwiązać ten problem ;)

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 23:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ale to już dobry pomysł ze strumieniami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2015, o 08:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lut 2015
Posty: 16
Pomógł: 0

IUVOit tryb prefix polega na zadeklarowaniu na początku wysyłania "pakietu" ile bajtów zamierzasz przesłać, każdorazowo taki pakiet zawiera na początku cztery bajty określające długość ramki.W tych bajtach określasz tylko ilość "twoich" bajtów do przesłania, nie wliczasz w to ich samych(tzn tych czterech które w trybie prefix są automatycznie generowane przez androida przy wysłaniu, a przy odbiorze android ich nie zapisuje w "Buffer"-masz tam tylko "twoje" bajty).Trzeba pamiętać by przy odbiorze mikrokontroler wykluczył te pierwsze 4, a przy wysyłaniu mikrokontroler musi wysłać ten prefix.
Tryb prefix uruchamiasz inicjalizując strumień właśnie w ten sposób:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


a tym "False"(lub "True") w środku określasz czy prefix ma być w trybie big endian czy little endian.

Troche zamieszałem to teraz przykład dla rozjaśnienia:
chcesz wysłać z mikrokontrolera do androida 5 bajtów o wartościach powiedzmy 01, 02, 03, 04, 05.
wysyłasz kolejno:
05, 00, 00, 00, 01, 02, 03, 04, 05 dla Big endian, czyli "False"
00, 00, 00, 05, 01, 02, 03, 04, 05 dla little endian czyli "True"

Teraz jeśli chcesz przesłać te 5 bajtów w drugą stronę - wysyłasz tylko te "swoje", ale android doda prefix czyli te cztery bajty na początku 05,00,00,00 lub 00,00,00,05 i w programie mikrokontrolera musisz to uwzględnić.Dla mnie stanowi to pewną wygodę, bo prefix sam w sobie może być kluczem do określenia w programie procka co za dane przyszły, jeśli pakiety dla różnego typu danych mają różne długości.
Mam nadzieje że troche rozjaśniłem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2015, o 09:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

przemo159 --> dokładnie tak jak piszesz, tryb prefix mode jest typowy dla takiej transmisji strumieniowej i ciężko go wprost używać do prostej komunikacji ASCII z terminalem przez to....

Ale tak jak mówisz jeśli działamy w procku i wiemy o tym prefixie to nie powinno być kłopotów

Ja za to już niedługo pokażę jak można działać w trybie tekstowym nawet z poziomu zwykłego terminala ;) co więcej z reakcją na string zakończony enterem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 14:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpo napisał(a):
Prawdopodobnie jest jakiś bug w B4A (albo w OS) z buforowaniem

mpo napisał(a):
Jeżeli coś nadaje do androida cały czas, to jest duża szansa, że podczas uruchamiania apk, odebrane losowe bajty zostaną błędnie zinterpretowane jako prefix i klops gotowy.

Sorki kolego ale piszesz wymysły z kosmosu ;) .... da radę bez żadnych znaczników początku i końca .... bez żadnych cyrkowych sztuczek ...

Oglądaj kolejne odcinki moich poradników wideo odnośnie komunikacji bluetooth i zobaczysz, że nie ma żadnych bugów , wszystko działa i to nawet ze zwykłym terminalem - zdziwisz się ... ;) po kolejnych 2-3 poradnikach jak skończę już to omawiać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO