Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sie 2015, o 12:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam ,
czy Eclips Indigo będzie dobrze działał na Windows 10 ??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2015, o 12:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 cze 2015
Posty: 21
Pomógł: 2

Luna i MARS działają, nie widze powodów dla których indygo miałby nie działać ale nie sprawdzałem, zawsze możesz przecież przejść na nowszą wersję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2015, o 16:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kopcor07 napisał(a):
Witam ,
czy Eclips Indigo będzie dobrze działał na Windows 10 ??

Eclipse INDIGO na dzień dzisiejszy wersja dla zdecydowanych MASOCHISTÓW i mówię to z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Dlaczego kolega nie obejrzy tego ?

http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

MARS panie kochany - i nie tylko, że MARS to jeszcze Atmel toolchain ... mówię ci obejrzyj i zastosuj - szczególnie pod Win 10

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 11:37 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam,
właśnie pojawiła się możliwość upgrade'u do Windows10. Zrobiłem go sobie z 7. Wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Na 7 miałem Eclipse Mars skonfigurowany dla procesorów AVR i ARM. Wszystko działało bez pudła. Po zmianie systemu niemiła niespodzianka. Toolchainy AVR (Win AVR i ATMEL) nie pracują prawidłowo z pluginami.
Kompilacja rozpoczyna się ok i po chwili mamay:

Obrazek

Dodatkowo WinAvr "zgubił" możliwość wyboru procesorów - pole combo jest puste pomimo, że ścieżki są prawidłowe.
Toolchain ARM oparty również na gcc i z zewnętrznym makefilem działa prawidłowo.
Postawienie Eclipsa jeszcze raz daje ten sam efekt. Co ciekawe, jak dla AVR napisałem osobnego makefilea i przepuściłem przez Eclipsa akurat przez przypadek Indygo (co moim zdaniem nie ma znaczenia) z zewnętrznym makefilem (bez pluginów AVR) działa bez problemów.
I co powiecie na to?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 11:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirekk36 napisał(a):
I co powiecie na to?

Ja powiem jedno nie obejrzałeś poradnika który ci poleciłem, nie wgrałeś tych rzeczy o których mówiłem w poradniku i masz to co masz

nie ma co się dziwić - ja już od 1 sierpnia działam na Win 10 i bez żadnych niespodzianek - wszystko mi działa bez najmniejszego zarzutu ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 12:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Ja mogę dodać, że miałem dokładnie ten sam problem (po upgradzie z Win7 na Win10). Odinstalowanie WinAvr w niczym nie pomagało. Odinstalowanie javy, restart, ponowna intalacja javy (oczywiście 32bitowej) nie przynosiła żadnych rezultatów. Skończyłem na 4 różnych Eclipsach i na każdym było to samo, dokładnie ten sam błąd. Oczywiście ARMy śmigały bez problemu. AVRy niestety nie, no masakra jakaś. :(
Są dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwsza przeinstalować cały system (nie instalować pod żadnym pozorem WinAvr) lub (gdy poza tym wszystko pięknie działa i nie mamy ochoty instalować wszystkiego od nowa) to wystarczy skopiować ten plik:
http://www.madwizard.org/download/electronics/msys-1.0-vista64.zip
do utils\bin w folderze (WinAVR). Restart systmemu i wszystko śmiga. ;)
Pozdrawiam.

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

Nie wiem jakby to wyglądało gdybym przed upgradem na Win10 odinstalował WinAvr. Możliwe, że taki problem, by nie wystąpił. Niestety tego nie zrobiłem. Po skopiowaniu tego pliku wszystko działa jak dawniej, zarówno z Luna jak i z Mars.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 12:47 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
I co powiecie na to?

Ja powiem jedno nie obejrzałeś poradnika który ci poleciłem, nie wgrałeś tych rzeczy o których mówiłem w poradniku i masz to co masz ...


Przykro mi ale wydaje mi się, że zaczynasz podchodzić rutynowo do odpowiedzi. Czasami korzystałem z Twoich poradników i nigdy powtarzam nigdy nie miałem najmniejszych nawet problemów. Również wydawało mi się, że odsyłanie do poradnika jest jak najbardziej uprawnione. Do tego stopnia było wszystko jasne, że nie widziałem nawet potrzeby aby być uczestnikiem forum. Ale do czasu. Powtarzam zrobiłem upgrade i nic więcej nie zmieniałem. 0 problemów, nawet niepodpisane serowniki różnych rzeczy przeszły np. chińska podróba D-SUN USB to TTL (szacun dla MicroSoftu), której nie da się zainstalować bezpośrednio w 10 ze względu na kontrolę sygnatury układu PL-2303.
Wszystko działa i tylko pierwsze odpalenie Eclipse i kicha. Dlatego wrzuciłem ten post na forum. Może nie masz problemów bo instalowałeś wszystko na nie smiganym sprzęcie czy coś.

W każdym razie dzięki wielkie dla anshara. O to właśnie chodziło. Trafione w dziesiątkę. Wygląda na to, że problem był w przekazywaniu danych do systemu po zakończeniu działania narzędzi toolchaina, a ja może zbyt pochopnie oskarżyłem pluginy (ale tak mi się wydawało.

Jeszcze raz dzięki anshar za rozwiązanie problemu. :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 12:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ale panowie mi to przeszło po upgrejdzie zarówno z win7 na win10 jak i z win8 na win10 - to po pierwsze

po drugie odnośnie tego:
anshar napisał(a):

Sorki ale to na dzień dzisiejszy herezja :lol: ... po co to ??? owszem jak ktoś chce (nie wiem po co używać WinAVR) to ok można sobie takie cuda robić - tylko pytam po co ? na dzień dzisiejszy katować się starym WinAVR

Oczywiście WinAVR to kwestia TYLKO tego, że on dodaje swoje ścieżki do zmiennej środowiskowej (systemowej) PATH ... i jeśli jest razem z AtmelToolchain to niestety ścieżki do WinAVR są jako pierwsze - stąd te problemy - ale tak szczegółowo to mi się nigdy nie chciało tego opisywać - skoro wystarczyło odinstalować WinAVR i on odinstalowuje swoje ścieżki ze zmiennej środowiskowej PATH. Nomen omen w windowsie można samemu te ścieżki wyedytować nawet i usunąć - co za problem ...

ale .... ale wy podejrzewam jeszcze gorsze rzeczy sobie porobiliście - bo NIE DOŚĆ - że zostawiliście zainstalowany stary koci WinAVR (na swój pohybel jak to się mówi) ;) ... to jeszcze prawdopodobnie nie pobraliście tego Plugina AVR z mojego bloga - a na YT jest jak byk LINK do bloga gdzie WSZYSTKO JEST do pobrania - wystarczy ZAJRZEĆ - POBRAĆ - ZAINSTALOWAĆ i działa od KOPA - (zakładając, że nie instalowaliście WinAVR'a albo jeśli go zainstalowaliście to go ODINSTALUJCIE żeby usunął ścieżki)

a ten cały koci plik VISTA coś tam - to jest TYLKO po to żeby mógł działać poprawnie STARY KOCI WINAVR .... masakra panowie

może wy nawet nie wiecie - że jak macie zainstalowany Atmel Toolchain i WinAVR razem i dodany ten Vista-koci-unit a ścieżki do WinAVR są pierwsze to pewnie nawet eclips do kompilacji używa tylko starego winavr'a

co więcej - już wiem skąd się później np biorą problemy - że ludzie piszą, że im np MkBootloader nie chce kompilować BLS'ów ;) ... no bo on WYMAGA już w 100% AtmelToolchain i to bez tych ścieżek do WinAVR

Natomiast ostatecznie - jak ECLIPSE nie widzi procków tylko jest puste rozwijane pole to na 100% macie zassany zły PLUGIN AVR pewnie gdzieś z netu bez tych poprawek atnelowskich dokonanych przez zacnego kolegę Krausera .... a wszystko do pobrania jest TUTAJ:

http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

spójrzcie sobie na dół artykułu na blogu na tę kolorową tabelkę .... toż MÓWIĘ I POKAZUJĘ ją w poradniku - ale widzę - że jednak nie chce się wszystkim do końca oglądać całych poradników - no i później to tak jest niestety

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

Cytuj:
Przykro mi ale wydaje mi się, że zaczynasz podchodzić rutynowo do odpowiedzi.

Nie rutynowo - opisałem wyżej wszystko w szczegółach i jestem w stanie to udowodnić - wystarczy, że ktoś np połączy się ze mną na skype, udostępni pulpit przez TeamViewer i zawsze chętnie pomagam jak coś i pokazuję, że można - że to nie problem

to nie jest żadna rutynowość i proszę panie kolego się nie dąsaj .... bo najgorzej to jest focha strzelać na forum ....

Oczywiście nie na siłę - jak ktoś nie chce to nie - sam sobie niech działa .... co mi do tego

ale piszę o tym bo nie chcę żeby na forum później były wątki z których to wynika że są jakieś problemy na win10

A tu widać twoją zbyt dużą rutynę
foxsiu napisał(a):
Może nie masz problemów bo instalowałeś wszystko na nie smiganym sprzęcie czy coś.


WSZYSTKIE kompy upgrejdowałem nawet mega stary win7 .... Moje systemy na win7 i win8 działały już od kilku lat - miały poinstalowane MNÓSTWO rzeczy - i co najwyżej na niektórych kompach np było coś nie halo ze sterownikami do karty graficznej, dwa inne przestały mi się budzić za pomocą WakeOnLan ... i muszę doszukać się teraz dlaczego - plus też kilka innych drobnych problemów które musiałem rozwiązać

więc nie wmawiaj mi że upgrejdowałem świeże instalki i nie mam styczności w praktyce z tym o czym piszę i mówię w poradnikach bo to jest (delikatnie mówiąc nie fair)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 14:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Nie wiem dlaczego to nie chciało działać nawet gdy fizycznie odinstalowałem WinAvr (restart stytemu). Tak jak pisałem wyżej odinstalowałem javę, znowu restart, instalacja javy z weryfikacją. Ponowna instalacja Atmel Toolchain (z updatem) ,AVR Plugin i dalej było to samo.
Panie Mirku Eclipsa Mars instalowałem (dokładnie w/g pana poradnika z plikami, które pan udostępnił) i niestety problem pozostawał. Próbowałem również z różnymi AVR Pluginami, na Luna, na Mars i też było to samo.
Dopiero po skopiowaniu tego kociego pliku (no i niestety po ponownym zainstalowaniu WinAvr) udało się to uruchomić. Wcześniej nie miałem żadnych problemów z konfiguracją Eclipsa czy to dla AVR czy ARM, na Kepler, Luna czy Mars (pod Windows XP, Windows Vista czy Windows7).
Dodam, że bardzo dokładnie oglądam pana poradniki i jestem za nie ogromnie wdzięczny. Tym razem niestety muszę przyznać, że nie ma pan do końca racji, ponieważ ten problem jadnak występuje i to nie tylko u mnie lecz u kolegi foxsiu również, więc coś w tym musi być.
Co do AtmelToolchain to jestem pewien, że właśnie jego używam (ścieżki w Eclipsie są dokładnie tak jak w pana poradniku). Oczywiście używam programu MkBootloader, którym bez problemu kompiluję BLS'a.
Tak z ciekawości wieczorem faktycznie jeszcze raz zerknę w zmienne środowiskowe, odistaluję WinAvr i dam znać.
Nikt przecież nie mówi, że Windows 10 powoduje problemy. Wręcz przeciwnie, mój dość już wysłużony komputer dostał dzięki temu drugie życie. Wystąpił jednak taki problem na dwóch róznych maszynach, u dwóch różnych osób po upgrade'zie z Windows 7 (wersja 32bitowa). Znalazłem rozwiązanie, przyznam, że sam w to nie wierzyłem, no ale jednak działa.
Właśnie zainstalowałem na laptopie również z Windows7 po upgradzie na Windows10, na którym nie był nigdy instalowany WinAvr i faktycznie wszystko działa bez żadnych kombinacji, od KOPA.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 14:12 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
tylko pytam po co ? na dzień dzisiejszy katować się starym WinAVR


a chociażby po to, że na stary WinAVR zrobiłem ok. 300 programów w tym 50 dużych systemów sterowania na dużych atmegach z pamięcią zewnętrzną USB, ethrnetem itp. i nie chce mi się tracić czasu na dostosowanie ich do toolchaina Atmela (tym bardziej, że są one skończone i tylko raz na ruski rok wyskakuje jakaś poprawka serwisowa, za którą nikt nie płaci).

Co do ścieżek to za każdym razem są one zmieniane w zaawansowanych ustawieniach systemu - zmiennych środowiskowych (taki jestem dziwny) więc problem tego, że któreś tam ścieżki są wcześniej lub później nie stoi. (Nota bene są one zawsze zmieniane z automatu przez Doxygen jak trzeba coś zmienić i wygenerować dokumentację i nowy software.
Co do pluginów to pochodzą one z twojej strony (po kiego mam ich szukać gdzieś po sieci skoro u ciebie jest to genialnie opisane).

Bez problemów wszystko śmigało pod 7 od lat.
Naprawdę uwierz, że jest problem pod Windows 10. (Może spróbuj zainstalować WinAvr i sam się przekonaj, bo jak rozumiem to z WinAvra już nie korzystasz).

Nie ma sensu się spierać tym bardziej, że zaproponowane przez anshara rozwiązanie pomogło.

Pozdrawiam serdecznie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 15:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Wręcz przeciwnie, mój dość już wysłużony komputer dostał dzięki temu drugie życie.

Z tym się zgadzam ;)

A jeśli ja piszę gdzieś tam - że uważam , że powinno coś pójść OK a u was idzie nie tak ... to :

1. oczywiście ja mogłem się nie spotkać z takim problemem - ale chętnie bym się spotkał - gdyby ktoś np zechciał zdalnie mi to pokazać ew pozwolić pokombinować zdalnie razem żeby to naprawić i wtedy wszyscy mieliby dobrą odpowiedź

2. często jednak zdarza mi się w takich kontaktach, że ktoś o czymś zapomni


foxsiu napisał(a):
Naprawdę uwierz, że jest problem pod Windows 10. (Może spróbuj zainstalować WinAvr i sam się przekonaj, bo jak rozumiem to z WinAvra już nie korzystasz).

Ale panie kolego o tym to ja wiem i ten problem to jest nie od Windowsa 10 tylko (nie wiem czy ty wiesz od Windowsa 8.1 bo jeszcze na Windows 8.0 było dobrze - a później dla Win 8.1 potrzebny był ten vista unit coś tam - i panie ja JUŻ DAWNO DAWNO opisywałem to na Blogu - gdy tylko pojawił się windows 8.1 a ja od razu zupgrejdowałem swoje kompy z win8 do Win8.1

więc znowu to nie jest tak - że nie wiem o tym bo nie korzystam - czasem też korzystam dla sprawdzenia jakichś zaszłości ale to na maszynie wirtualnej

co zaś do tego:
foxsiu napisał(a):
a chociażby po to, że na stary WinAVR zrobiłem ok. 300 programów w tym 50 dużych systemów sterowania na dużych atmegach z pamięcią zewnętrzną USB, ethrnetem itp. i nie chce mi się tracić czasu na dostosowanie ich do toolchaina Atmela (tym bardziej, że są one skończone i tylko raz na ruski rok wyskakuje jakaś poprawka serwisowa, za którą nikt nie płaci).


Posłuchaj ja to dobrze rozumiem i dla mnie to bardzo jednoznaczna odpowiedź i pewnie na twoim miejscu tak samo mi by się nie chciało

ale czasem wybacz moje odpowiedzi bo z prostego pytania nie zawsze wynika - kto pyta ... NAJCZĘŚCIEJ to początkująca osoba -(uwierz mi tak jest w 95%) wypadków .... i skąd ja mam wiedzieć z kim mam do czynienia ? jak kolega słowem nie powiedział

no np kolegę Anshar to tak się składa, że już sporo znam z forum .... więc wiem co i jak ....

Reasumując - kopie kruszyliśmy o WinAvr który potrzebował VistaUnit coś tam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 16:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mirekk36 napisał(a):
no np kolegę Anshar to tak się składa, że już sporo znam z forum .... więc wiem co i jak ....

Trochę dwuznacznie to można odczytać... :D

mirekk36 napisał(a):
oczywiście ja mogłem się nie spotkać z takim problemem - ale chętnie bym się spotkał - gdyby ktoś np zechciał zdalnie mi to pokazać ew pozwolić pokombinować zdalnie razem żeby to naprawić i wtedy wszyscy mieliby dobrą odpowiedź

Zerknę jeszcze raz w te Patch'e, jeśli dalej bedzie to samo to oczywiście dam znać. Nie widze problemu, by mógł pan się z tym zmierzyć. ;)

mirekk36 napisał(a):
często jednak zdarza mi się w takich kontaktach, że ktoś o czymś zapomni

Nie mówię, że nie. Jestem tylko człowiekiem, który próbuje coś tam programować od raptem kilku miesięcy. ;)

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

foxsiu napisał(a):
Jeszcze raz dzięki anshar za rozwiązanie problemu. :D

Nie ma sprawy! Przecież po to jest to forum, by w miłej atmosferze sobie wzajemnie pomagać, prawda?!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 19:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Trochę dwuznacznie to można odczytać...

Hmm mi się wydawało, że zupełnie jednoznacznie ale skoro kolega twierdzi, że nie jednoznacznie to uzupełnię ;)

znam kolegę anshar z forum w pozytywnym tego słowa znaczeniu, po wielu dyskusjach i ilości pomocy jaką niesie na naszym forum ... to wiem co to za człowiek ;) (znaczy taki OK) ;) .... a jeśli chodzi o poziom zaawansowania w C to już DAWNO nie jest początkującym i dużo skubany wie ;)

teraz lepiej ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 22:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mirekk36 napisał(a):
teraz lepiej ?

No teraz to tak! :D

A teraz na poważnie to zgodnie z obietnicą jeszcze raz odinstalowałem WinAvr, odinstalowałem nawet AtmelToolchain'a, zainstalowałem wszystko po kolei zgodnie z pana poradnikiem na świeżym Eclipse Mars. Niestety nie przyniosło to zamierzonych rezultatów. Poniżej widać, że bez problemu udaje się wygenerować BLS'a. Drugie zdjęcie to ścieżki do AtmelToolchaina (oczywiście z updatem). Trzecie zdjęcie to błąd avr-gcc.exe.
Wszystkie pliki pobrane z pana poradnika. Dla pewności system restartowałem kilkakrotnie. Niestety dalej to samo. Wykasowałem nawet fizycznie wszystkie odwołania do WinAvr w rejestrze po odinstalowaniu tego programu, ale przed instalacją Toolchaina i AVRPatch'a.
ObrazekObrazekObrazek

Co do zmiennych systemowych to początek wygląda tak: C:\Program Files\Atmel\AVR Tools\AVR Toolchain\bin;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files\STMicroelectronics\st_toolset\asm; itd.
Nigdzie nie ma odwołania do WinAvr.
Dopiero gdy zainstaluję ponownie WinAvr i dodam ten koci plik to problem znika. Oczywiście dalej bezproblemowo mogę generować BLS'a, a AtmelToolchain daje o sobie znać również spod Eclipsa (gdy brak np specyfikatora const dla PROGMEM).

Myślę, że nie jest to duży problem. Chociaż nie daje mi to spokoju.
Możliwe, że mój system domaga się po prostu ponownej instalacji, tym razem już nie jako update, tylko pełnej instalacji Win10 od zera. Dodam, że Win7 przed updatem używałem przez ponad 3 lata. ;) Dlatego sądzę, że szkoda pańskiego czasu, no chyba, że ma pan chęć i potraktujemy to jako ciekawostkę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2015, o 23:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Dopiero gdy zainstaluję ponownie WinAvr i dodam ten koci plik to problem znika.


Ok ale teraz się już pogubiłem bo mowa była aż o kilku problemach ....

więc o który teraz chodzi ?

1. o ten że nie pojawiają się procki na liście w Eclipse ?
2. o ten że nie leci kompilacja w Eclipse ?

3. w stosunku do punktów powyżej mówisz o Atmel Toolchain czy WinAVR - sprecyzuj proszę ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 00:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Mówię o tym, że miałem Windowsa7, którego zainstalowałem jakieś 3 lata temu, na którym miałem Eclipse Luna i Eclipse Mars. Skonfigurowane w/g pana poradników. Działające jak ta lala.
Zanim trafiłem na pana poradniki próbowałem róznych programów takich jak Iccavr, AvrStudio4, AvrStudio5, AtmelStudio no i oczywiście WinAvr, którego nie odinstalowałem przed updatem do Windows10.
Po updacie system pracuje stabilnie, wszystkie inne programy działają jak dawniej, oprócz moich Eclipsików.
Procki pojawiają się na liście, ale nie leci kompilacja, wyskakuje błąd avr-gcc.exe (błąd aplikacji). Odinstalowałem WinAVR, którego nie chcę wcale, bo nie jest mi on do niczego potrzebny. Chciałbym mieć tylko i wyłącznie Atmel Toolchain. No i tak jak pisałem wyżej bez WinAVR i tego kociego msys-1.0-vista64.zip nie da się kompilować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 00:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
No i tak jak pisałem wyżej bez WinAVR i tego kociego msys-1.0-vista64.zip nie da się kompilować.

Czyli mam rozumieć, że na Win10 nie działa ci kompilacja z Atmel Toolchain ? po eclipsem ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 00:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No tak właśnie, ale tylko na tym komputerze z Windows7 zapdatowanym do Windows10. Na laptopie, na którym nie instalowałem wcześniej WinAVR wszystko pięknie działa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 00:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to powiem ci, że aż bym chciał to pomacać własnymi paluszkami przez zdalny pulpit ;) ... teraz już wprawdzie kładę się spać - ale jeśli jutro miałbyś ochotę i mógł to może byśmy się połączyli TeamViewerem ? .... Jeśli to kłopot to oczywiście nie ma problemu ...

A jeszcze powiedz mi tylko tzn napisz - co się dzieje gdy próbujesz jednak puszczać kompilację pod Atmel Toolchain w Eclipse ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 00:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Panie Mirku nie ma sprawy możemy się jutro wieczorem połączyć. Gdy próbuję puszczać kompilację to pojawia się błąd jak na zdjęciu wyżej.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

https://obrazkiforum.atnel.pl/7157/cf74c61ffd8b68de733e2d9bc6efbc59.jpg



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 07:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Panie Mirku nie ma sprawy możemy się jutro wieczorem połączyć. Gdy próbuję puszczać kompilację to pojawia się błąd jak na zdjęciu wyżej.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

https://obrazkiforum.atnel.pl/7157/cf74c61ffd8b68de733e2d9bc6efbc59.jpg


No to z miłą chęcią bo takie błędy działają na mnie jak płachta na byka ;) nie lubię zostawiać ich nie rozwiązanych ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 08:35 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

anshar napisał(a):
Możliwe, że mój system domaga się po prostu ponownej instalacji

mirekk36 napisał(a):
Ok ale teraz się już pogubiłem bo mowa była aż o kilku problemach ....


Może ja jeszcze tytułem uzupełnienia.

Myślę, że to nie jest problem instalacji, a raczej w formacie przekazywania informacji przez windows do eclipse po zakończeniu działania kompilatora, tylko gdzieś głęboko położony na poziomie tej kociej biblioteki dll. Jak popatrzycie do mojego pierwszego wpisu to napisałem tam wyraźnie, że nie miałem problemów z kompilacją jak napisałem sobie zewnętrznego makefila. Dużo działam też z Visual Studio i mam go skonfigurowanego również pod gcc (oczywiście tylko z zewnętrznym makefilem). Kompilacja na WinAvr pod VS poszła od pierwszego kopa bez żadnych problemów i dlatego twierdzę, że ponowna instalacja systemu nie jest konieczna. Dla AVR wolę jednak korzystać z eclipsa bo jest wygodniejszy.

Jeszcze raz.
Zaraz po upgdadzie jakkolwiek projekt dla AVR (niezależnie od toolchaina) kompilowałem bez problemów ale bez eclipsa (zarówno pod VS jak i w commandlinie) pod eclipsem NIE.

Nie było kilku problemów, a jeden który miał kilka aspektów.
Niezależnie od toolchaina nie dało się kompilować wykorzystując elclipse (jako taki) niezależnie od dystrybucji. Dodatkowo podkreślam to jeszcze raz, zniknęła możliwość wyboru procków dla WinAVR. O ścieżkach i zmiennych środowiskowych nie będę wspominał bo to oczywiste.
Dopiero skopiowanie tej biblioteki z Visty załatwiło temat do końca - włącznie z combo wyboru procków.

Ciekawą rzeczą jest fakt, o którym pisze anshar, że na dziewiczym laptopie poszło mu to bez żadnej kombinacji!?
Może to dziwne, ale może to kwesta sprzętu? Widziałem już takie przypadki, a raczej znam z autopsji, kiedy to pewne funkcje WIN API i MFC (uśpienie komputera czy pochodne semaforów mutex) za chiny nie chciały działać na sprzęcie FUJITSU. Są rzeczy o których się programistom nie śniło ;) .
Tak dla porządku ja działam na HP Compaq 8000 Elite SFF Bisiness PC może to coś wyjaśni.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 09:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

foxsiu napisał(a):
Ciekawą rzeczą jest fakt, o którym pisze anshar, że na dziewiczym laptopie poszło mu to bez żadnej kombinacji!?
Może to dziwne, ale może to kwesta sprzętu?

Rozumiem, że to że ja pisałem że zrobiłem upgrade do win10 na co najmniej 4 różnych kompach, do tej pory od kilku lat używanych w różnych windowsach czyli 7,8 i 8.1 i na żadnym mi nie pojawił się taki problem ... to nic nie znaczy ? Ja nie twierdzę - że coś źle robicie bo może sam się zdziwię jak połączę się przez zdalny pulpit z kolegą anshar - ale najpierw muszę to sam zobaczyć - bo jak mówię - ANI RAZU nie natrafiłem na taki problem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 10:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Wieczorem będę w domu to podziałamy, OK? ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 10:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jasna sprawa - jak mówiłem chętnie bo mnie to ciekawi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sie 2015, o 22:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mirekk36 napisał(a):
Jasna sprawa - jak mówiłem chętnie bo mnie to ciekawi


I jak to mówią: jak powiedział tak zrobił! ;)

Jeszcze raz panie Mirku dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Wszystko działa tak jak powinno pod Windows10 (updatowanym z Windows7) z AtmelToolchain'em bez kociego dll'a i WinAVR'a.
Jestem pod wrażeniem! Siedziałem przy tym kilka, ba kilkanaście godzin :oops: i nie mogłem sobie poradzić. Pan Mirek w ciągu niecałej godzinki (przeraszam, że zająłem aż tyle pana bezcennego czasu) dokonał cudu!
Winowajcą był niewiadomego pochodzenia folder Coreutils, po zmianie jego nazwy kompilacja ruszyła z kopyta.
Kolego foxsiu sprawdź więc u siebie czy nie masz takiego foleru w C:\Program Files\Coreutils
Jeśli masz zmień sobie jego nazwę i gwarantuje, że ruszy.

No i muszę dodać, że mój ponad 3letni Winsows7 updatowany na Window10 śmiga jak złoto (biorę pod uwagę oczywiście wiekowość mojej maszyny i ilość zainstalowanych programów).

Panie Mirku jest pan WIELKI! Dziękuję! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2015, o 08:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

anshar napisał(a):
Kolego foxsiu sprawdź więc u siebie czy nie masz takiego foleru w C:\Program Files\Coreutils
Jeśli masz zmień sobie jego nazwę i gwarantuje, że ruszy.

Trochę Was zmartwię. U minie nie ma żadnego "Coreutils" ani w C:\Program Files ani nigdzie (w ukrytych także). Nie ma również wpisu w rejestrze zawierającego "Coreutils".
Ale skoro działa to nie ma sprawy. Chapeau bas dla Mirka, że znalazł czas i że mu się chciało. Skoro folder jest niewiadomego pochodzenia to rozwiązanie problemu (zmiana nazwy) ma również w sobie coś z szamaństwa.
Polecam zatem wszystkim potencjalnym poszukiwaczom ratunku w podobnej sytuacji oba rozwiązania. Oczywiście proponuję zacząć od folderu, a w ostateczności podmianę dll.
U mnie też wszystko śmiga jak złoto z dll-em. Nie mam specjalnie czasu zastanawiać się dlaczego tak jest.
Dziękuję jeszcze raz obu panom za zaangażowanie w rozwiązanie problemu i pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2015, o 09:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

foxsiu napisał(a):
ma również w sobie coś z szamaństwa.


Witamy w świecie eclipsa.
Ja sobie już dawno odpuściłem pracę na nim. Na czystym systemie po instalacji potrafią się dziać cuda.

Fakt mars mocno poprawiony, ale eclipse napsuł już mi tyle krwi, że mam go dosyć.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2015, o 10:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ramrusazer napisał(a):
ale eclipse napsuł już mi tyle krwi, że mam go dosyć.

Eclipse jest prosty jak budowa cpea ;) działa zawsze i wszędzie ;)

kompletnie nie rozumiem co on mógł za cuda działać ;) ... to dla mnie jest dopiero ciekawostka ;) Gdyby to był jeszcze instalowany program w windowsie, który podmienia sporo DLLi windowsowych i mocno się integruje z systemem to ja bym zrozumiał że ktoś może mieć kłopoty sam bym pewnie je miewał

ale tu ? .... panie panie .... to mniej więcej tak jakbyś pisał (sorki za uproszczenie no ale uprawnione w pełni) .... więc to tak jakbyś pisał że po zainstalowaniu na czystym systemie programu NOTEPAD.EXE cuda się dzieją .... BO DOKŁADNIE do tego to się sprowadza. ECLIPS w trakcie działania NIE RUSZA ŻADNYCH ZEWNĘTRZNYCH plików poza folderem w którym się znajduje oraz poza folderem workspace w jakim działa.

ECLIPSE = ZERO INSTALACJI

ECLIPSE = ROZPAKOWAĆ ZIPa i wgrać do folderu

dla porównania

NOTEPAD.EXE = wgrać do folderu

więc reza nie opowiadaj mi tu bajek ;) .... no bo wymyślasz teraz , wymyślasz niestworzone historie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2015, o 10:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):
więc reza nie opowiadaj mi tu bajek ;) .... no bo wymyślasz teraz , wymyślasz niestworzone historie


Mówię jak jest, mariusz max kolanko ;).

eclipse nie jest zły, ale do stabilności KEILa, czy Codeworks, mu bardzo daleko.
Stabilność działania jest co najwyżej poprawna, problemy z workspacem, konieczność co jakiś czas importowania do czystego workspace, znikanie opcji, wywalanie błędów związanych z javą.....
I wiele wiele innych.
Co nie znaczy, że to złe środowisko.
Nie opowiadam bajek, a własne (i nie tylko własne) doświadczenia z eclipsem. Proszę mi tu nie zarzucać kłamstw!
Vide ten temat, jeżeli ktoś lubi przedzierać się przez gąszcz ustawień czy szukać jakiś dziwnych błędów, ok, jego sprawa. Ale twierdzenie, że eclipse jest niezawodny bo u mnie działa, jest co najmniej dziwne.
Jak mówiłem, nie mam zamiaru nikogo przekonywać do rzucenia eclipsa. Ale niestety nie jest to idealne środowisko i warto sobie zdać sprawę, że nie każdemu działa tak niezawodnie.

PS. I nie są to problemy z instalacją windowsa, bo nawet na czystym systemie potrafi psioczyć.
Oczywiście nie mówię na temat Marsa, bo j.w mam eclipsa dość i szkoda mi czasu na testowanie kolejnej wersji.
Zresztą wystarczy podpytać Suna i xbarego, ile nerwów stracili, by te "świetne" środowisko zmusić do pracy z ARM.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO