Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 19:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2012, o 17:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2012
Posty: 29
Pomógł: 0

Witam mam problem z programatorem AVR USB ISP STK500v2 firmy Microsense. Gdy programuję w AVRDUDE GUI wyskakuje mi taki błąd:

avrdude.exe: stk500v2_command(): command failed
avrdude.exe: stk500v2_command(): command failed
avrdude.exe: stk500v2_program_enable(): cannot get connection status
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.


avrdude.exe done. Thank you.
Program zgrywam na attiny13.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 18:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Popróbuj inne wersje sterowników dla STK500 które są na liście AVRDude

albo pokaż jak to podłączasz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 21:19 

Pomógł: 0

Programator jest bardzo podobny (konstrukcyjnie) do AVT988, z którym mam też wiecznie problemy, FTDI, który znajduje się na wejściu i tworzy wirtualnego com-a, potrafi wylatywać, praktycznie co każde podłączenie do USB.

Na początek, spróbuj go wykryć samym AVR-studio 4, sprawdź, w menadżerze urządzeń, pod jakim comem ci się ustawia.
Można go też spróbować załadować na nowo wsadem z KITu 5125 (to też STK500v2, chyba najbardziej stabilny), za pomocą programu Mprog, służącego do programowania chipów FTDI, mogę podesłać, gotowy wsad, do tego FTDI.
Częstym problemem, jest też, w przypadku podłączania telefonów, BT do komputera i instalowania sterowników Noki, HTC itp. które też, tworzą wirtualne COMy, przez co praktycznie numeracja od COM1 do COM16 jest zajęta, wtedy też się będzie gryzło z programatorem.

Po za tym AVR studio praktycznie zawsze jest dla mnie wyrocznią, zawieszenia się programatora.
Po drugie jest coś takiego w opcjach jak ISP Frequency w zakładce Main, programatora STK500 w avr studio 4, trzeba ustawić mniejszą częstotliwość, bo domyślnie ustawione procesory z zegarem RC 1Mhz nie chcą działać na częstotliwościach wyższych niż 4.00kHz, nie wiem czym to jest spowodowane, ale ja zawsze ustawiam, na początku najniższą częstotliwość ISP, potem zmieniam fusy na jakie potrzebuje i odpowiednio zwiększam częstotliwość, czasem nawet do maksymalnej.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 09:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

Gdy przeszedłem z XP na Win7(64) zaczęły się problemy z programatorami. Wszystkie "cudowne" sposoby raz były dobre a raz nie. Wypróbowałem prawie wszystko. Ile mi to zjadło newów nie będę mówił. W końcu trafiłem na stronę http://www.sibit.pl wziąłem pierwszy z brzegu AVR PROG (STK500v2) i problemy ustały. Poszedł od razu po instalacji. Używam go z Eclipse, Bascomem, AVRCalc itd. Po prostu nie wiem, że mam programator. Wtykam i progamuję. Polecam też fajny przyrządzik zwany przejściówką z 10pin na 6pin.
PS
Ciekawe kiedy doczekamy się porządnego programatora w ofercie ATNEL? Ciągnie się i ciągnie :)



Ostatnio edytowano 9 maja 2012, o 10:03 przez zenowi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 09:56 

Pomógł: 0

Mateusz97 napisał(a):
Witam mam problem z programatorem AVR USB ISP STK500v2 firmy Microsense. Gdy programuję w AVRDUDE GUI wyskakuje mi taki błąd:

avrdude.exe: stk500v2_command(): command failed
avrdude.exe: stk500v2_command(): command failed
avrdude.exe: stk500v2_program_enable(): cannot get connection status
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.


avrdude.exe done. Thank you.
Program zgrywam na attiny13.

Mam tez od nich programator (ale częściej korzystam z oryginalnego AVRISPmkII) i sprawdze ci to jak będę w domu. U mnie działał poza jednym wyjątkiem gdy musiałem firmware podmienic bo sie coś posypało i trzba było na nowo programator zaprogramować .



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 15:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2012
Posty: 29
Pomógł: 0

Już jest ok. Zadzwoniłem do firmy Microsense i otrzymałem pomoc.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO