Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 08:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2015, o 12:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 157
Lokalizacja: Rbk
Pomógł: 5

Witam!

Dostałem już jakiś czas temu oscyloskop C1-112A. Wygląda na to, że funkcja oscyloskopu działa - sprawdziłem to wciskając paluch w gniazdo sondy ;) Natomiast funkcja miernika nie działa ;x
Do oscyloskopu dostałem komplet trzech przewodów, w tym jeden z sondą. Niestety okazało się, że przewody nie są oryginalne - problem jest ze wtyczką. Jest to sonda S-12A, która jest zakończona wtyczką BNC, a ta z kolei nie pasuje do tego oscyloskopu. Blokuje mnie guma ochronna? tego gniazda zamontowana na oscyloskopie. Nie wiem czy jak ją usunę, to czy będzie pasować ta wtyczka BNC.
Jaka powinna być oryginalna wtyczka do oscyloskopu C1-112A? A może BNC pasuje na tą wtyczkę i wystarczy tylko usunąć tą gumkę?

Aaa, i jeszcze coś. Znacie może jakieś fajne artykuły na temat oscyloskopów? Jest to mój pierwszy oscyloskop i nigdy wcześniej nie mierzyłem oscyloskopem, także przydałoby się troszkę wzbogacić wiedzę na ten temat ;)


Pozdrawiam!
Z góry dziękuję!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 12:43 

Pomógł: 0

Niestety ruskie gniazda miały ciut inną średnicę, ale wszelkie sondy do tej pory mi wchodziły, pokaż co masz za model sondy, zrób jakieś wyraźne zdjęcia wtyczki.

Odwrotnie jest problem tj. ruska sonda (tj. radziecka wtyczka BNC, nie pasuje do nowszych gniazd).

W moim C1-99 spokojnie pracują sondy z TEXAS, Tektronix, oraz wynalazki TESLI, jak również tanie sondy z allegro.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 13:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2012
Posty: 59
Pomógł: 0

Najprościej chyba będzie jeśli wymienisz gniazdo BNC na standard "europejski". Ja ubiłem jedną sondę Hanteka wkładając do gniazda BNC radzieckiego oscyloskopu :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 14:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

hmm, mam ten oscyloskop przed sobą z wpiętym w nim standardowym gniazdem bnc, które się trzyma i działa. Tylko troszeczkę siły musiałem użyć ale, to nie było walenie młotkiem :).

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Tutaj zdjęcie wtyczki z oryginalnej sondy i zdjęcie zwykłego wtyku bnc, które też pasuję:
ObrazekObrazek


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 14:29 

Pomógł: 0

piotreks-89 napisał(a):
Najprościej chyba będzie jeśli wymienisz gniazdo BNC na standard "europejski". Ja ubiłem jedną sondę Hanteka wkładając do gniazda BNC radzieckiego oscyloskopu


Zdecydowanie nie polecam, grzebania w oscyloskopie przy gnieździe.

Po pierwsze nie masz pewności że nic nie uwalisz, po drugie nowe gniazda jakością nie grzeszą, a jak pokazał leonos2000 pasuje z lekkim wciskiem. J.w wspominałem nawet oryginalne sondy tektronixa bez problemu pasują. Co z tego że zapięcie nie zaskakuje, sonda siedzi pewnie, nic nie przeskakuje.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 09:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 157
Lokalizacja: Rbk
Pomógł: 5

Po kilku minutach udało mi się wsadzić wtyczkę. Musiałem zaokrąglić wtyczkę sondy, bo była trochę splaszczona. Naciągnąłem osłonkę i wsadziłem ;)


Dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO