Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 16:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 09:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Zapraszam do drugiej części kursu.
Obrazek
Znajdziecie w niej m.in odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: "a gdzie znajdę w eagle żarówkę?" .... albo .... "a gdzie znajdę w eagle czujnik DS18B20?" .... ale nie tylko - będzie przede wszystkim o magistralach ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 09:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

mirekk36 napisał(a):
będzie przede wszystkim o magistralach ;)

Nie strasz ludzi ;)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 09:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MirkoT napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
będzie przede wszystkim o magistralach ;)

Nie strasz ludzi ;)


Ło Matko z córką ;) ... zaraz zaraz - to magistrale są takie straszne ???? ;) ... teraz to będzie miodzio a każdy będzie zajadał magistralę jak miodzik z twarożkiem na świeżej chrupiącej bułeczce na śniadanie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

uwielbiam magistrale , im więcej tym lepiej ,,,.... mniam mniam :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

A to Wy nie wiecie, że na magistralach mogą się zdarzać KOLIZJE ;)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 10:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MirkoT napisał(a):
A to Wy nie wiecie, że na magistralach mogą się zdarzać KOLIZJE ;)


No właśnie pokazałem w kursie jak je budować żeby nie było kolizji ;) hyhyhy więc bez obaw .... będzie dobrze.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 12:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2011
Posty: 307
Lokalizacja: Lbt
Pomógł: 8

Dopowiem, że po skopiowaniu kilku elementów wraz z połączeniami z innego schematu i przy nałożeniu ich na poprawny schemat nie uzyskamy połączeń. Wszystko będzie wyglądać tak jakby było podłączone jednak nie będzie to fizycznie zrobione. Trzeba złapać element przesunąć go i jeszcze raz nałożyć tak, jak to było wspomniane w filmie, przed pokazaniem kopiowania elementów z innego schematu. (sprawdzone w eagle5.11).
Filmik znowu pięknie zrobiony i można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Z niecierpliwością czekam na część z projektowaniem bibliotek, bo akurat w tym temacie leżę :/

_________________
Ujemna delta to dopiero początek zabawy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Naprawdę dobry kurs
Bardzo mi pomógł :D
Z niecierpliwością czekam na kolejny kurs. ;)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2012, o 18:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2012
Posty: 108
Lokalizacja: Giżycko
Pomógł: 6

I ja skorzystałem z kursu za który bardzo dziękuję i czekam na dalsze części.
Poprawiłem 1 schemat w chwili wolnego czasu.
A tutaj dodaję zdjęcia :D
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2012, o 19:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fajnie się na to patrzy - na takie poprawki - cieszę się że mogłem pomóc ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 21:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Odpowiedziałem na blogu - ale i tu dopytam czy chodzi ci o jakieś szczególne polecenia - czy o te wszystkie standardowe?

Spójrz masz ikonkę np: Wire, Text, Net itp .... i dokładnie takie polecenia działają - tzn można je z ręki wpisać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 05:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ENOS napisał(a):
Dużo w AutoCadzie siedzę i z przyzwyczajenia łatwiej wpisać literę niż szukać po ikonkach, przy najmniej dla mnie.


A no rozumiem.

ENOS napisał(a):
... z tym że zobacz jak napiszesz net to wszystko jest OK, mam polecenie net ale wpisanie samej litery n daje już polecenie Name.


No dobrze ale nie wiesz, że jeśli chcesz wydać polecenie to możesz wpisać np kilka pierwszych literek, nawet tylko dwie i wtedy:

n - odpali NAME

ale już

ne - odpali NET ;)

podobnie masz z :

m - odpali MARK

ale już

mi - odpali MIRROR

a za to

mo - odpali MOVE

np na PCB jak chcę szybko rozłączyć wszystkie połączenia GND to daję:

ri gnd

(oczywiście ri ponieważ r włączyłoby ROUTE a nie RIPUP)

więc tak na prawdę nie trzeba listy skrótów wystarczy rozwijać alfabetycznie nazwę danego polecenia i to też działa ;) (no przynajmniej w tym zakresie co mi wiadomo - a pewnie wszystkiego też nie wiem - chociaż Eagla używałem jeszcze w czasach gdy był taki system co się zwał MS DOS - o ile ktoś go jeszcze pamięta ;) ) ..... a poza tym - to i tak wciąż się uczę eagla więc też słucham chętnie różnych sugestii.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 17:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Witam!

Wyśmienity kurs Orła ;) . Wszystko fajnie pokazane i omówione z dawką poczucia humoru dzięki któremu tego wszystkiego się fajnie słucha i ogląda.

Ja osobiście nie mogę się doczekać kolejnych części kursu a w szczególności omówienia zasad poprawnego projektowania PCB a zwłaszcza prowadzania ścieżek zasilania układu mikroprocesorowego, bo jak sam Mirek mówił że wielu ma z tym problemy a to jest bardzo ważna część takiego układu.


Pozdrawiam Michał!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 18:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

Chciałbym przypomnieć, że jest książka wydawnictwa BTC: Henryk Wieczorek "Eagle pierwsze kroki". Chociaż używam Eagle od wersji 3 coś tam, kupiłem ją ponieważ dobrze porządkuje i systematyzuje wiadomości. Szczególnie przydatne są informacje nt. tworzenia bibliotek, bo i sam temat jest fascynujący.
Ostatnio jednak gdy chciałem (czytaj, musiałem) zalegalizować Eagle okazało się, że trzeba by wyłożyć z kieszeni ok. 3 500 zł w gotówce. W związku z czym zacząłem rozglądać się za zastępcą Eagle w sensownej cenie. Coraz cieplej myślę o DipTrace.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 19:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ta tam wydałem na Eagle ok 1800 zł bo kupiłem wersję STANDARD na 1 stanowisko i bez kociego - nikomu niepotrzebnego (marnującego pieniądze Auoroutera) .... dlatego o wiele bardziej nadal ciepło patrzę na Eagle niż na inne programy. Nawet ostatnio kupiłem Upgrade do wersji 6 (bo kupowałem wersję 5) ;)

Uważam że jak się przesiadać z Eagla to na dużo wyższego konia czyli jakiegoś np Altiuma Designera - no ale tu koszty to rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy. Dlaczego tak ???? bo niestety - jeśli będziemy projektować płytki sami w domciu metodą żelazkową to wystarczą nam nawet wszelkie darmowe wersje czy to Eagla a nawet KiCad i podobne .....

Gorzej jak zachce nam się wysyłać płytki do zrobienia w płytkarni ;) ..... to okaże się że firmy te potrafią bez najmniejszych problemów przyjąć zlecenia wprost z plików Eagla BRD, czy tych wyższych i znanych i popularnych programów. A gdy wkopiemy się w coś co jest mało znane no to wtedy dojdzie nam jeszcze nauka zabawy w generowanie plików PCB w formacie Gerber - a z tym bywa też różnie w takich dziwnych programach nie mówiąc już o tym, że często nie dają one podglądu PCB po wygenerowaniu do Gerbera - więc nawet nie zobaczymy co poszło np nie tak - a pójść może dużo "nie tak" ..... i wyjdzie to dopiero jak przyjdą płytki z płytkarni, my już zapłaciliśmy a tu "masz babo placek" kicha bo na PCB masakra .... ;)

Dlatego ja zdecydowanie polecam Eagelka bo jest bardzo popularny i nie znam płytkarni w Polsce czy za granicą która nie przyjęła by gołych projektów w BRD - czyli wprost z Eagla. Jak zaczniemy więcej projektować i robić i coś na zlecenia - to szybko może okazać się to ważne.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 22:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

W Eaglu robię już chyba ponad 10 lat i ciężko się będzie pożegnać. Nie lubię jednak przepłacać. Nie po to szerokim łukiem omijałem Protelowe udziwnienia aby do nich teraz wracać. Gdy człowiek sam płaci wyjmując realne pieniądze z kieszeni zawsze warto się dobrze zastanowić. Odnośnie autoroutera stanowczo się nie zgadzam. Ujarzmiłem go w takim stopniu, że chodzi tak jak ja chcę i najczęściej robi za mnie 50-60% roboty (no oczywiście nie bez ręcznych poprawek) a w związku z tym wszystko jest sporo szybciej. Niestety płytek po autorouterze nie da się zrobić w domu na żelazku. "Płytkownia" z którą stale współpracuję robi mi prototypy po takich cenach, że nie warto się z tym chrzanić. Materiały do płytkowni wysyła się wyłącznie w dokładnie obejrzanych Gerberach. To boli tylko na początku, potem jest nawet przyjemne gdy wiadomo co do milsa co wróci z płytkowni. I tak oto są dwa różne zdania wynikające z wieloletniej praktyki. Myślę, że jest to prawidłowe.
Ponieważ robię wyłącznie zwykłe płytki dwu warstwowe z metalizacją dlatego powiedzenie - znaj proporcją mocium Panie - jest dla mnie znaczące. W moim przypadku Eagle przekroczył był właśnie granicę ceny i jakości. Uwikłałem się w niego na wiele lat i nie stworzyłem na czas planu B. A teraz jest płacz. Tak jak kiedyś rozsądnym było zabrać się za mało znanego Eagle przesiadając sie z OrCAD-a tak teraz przeczucie mi mówi, żeby zrobić to z DipTrac'em, który generuje wszystkie potrzebne zbiory dla dowolnych kombinacji i może nie zdrożeje tak szybko? Z Eaglem się nie rozstanę definitywnie, ponieważ pozostały mi duże archiwa. Morał niech każdy dopisze sobie sam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 02:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja nie mam zamiaru oczywiście do upadłego bronić Eagla bo każdy i tak wybierze swój program oraz sposoby realizacji i nie o to mi chodziło. Poza tym wiadomo że cena też działa cuda ;) Zresztą to właśnie od ceny zależała taka a nie inna popularność Eagla na rynku ale pewnie że gonią go różne inne rozwiązania konkurencyjne. A ja wcale nie twierdzę że DipTrace jest jakiś gorszy. Ot po prostu każdy z nas może mieć własne zdanie i je swobodnie wyrazić - to jest ważne, dlatego nie odbieraj moich wypowiedzi jakbym ciebie tu atakował.

Za to jeśli już dyskutować to wcale nie zawsze w każdym miejscu musimy się zgadzać czy na siłę jeden drugiego przekonać do swojej racji. Dlatego też ja pozostanę nadal przy swoim, że autorouter jakkolwiek może być czasem choć bardzo rzadko pomocny, to na pewno nie jest wart swojej ceny. I wcale nie wynika to z tego żeby można było go zmusić do lepszej czy gorszej pracy ale niestety tego typu autoroutery są w ogóle do bani taka jest smutna prawda. Jak chcielibyśmy dobry autorouter, którego i tak nigdy nie stosuje się do automatycznego zaprojektowania 100% PCB to trzeba byłoby wydać na sam taki moduł powyżej 10 tys $ a i tak są one dostępne tylko dla takich programów z wyższej półki cenowej. Ja np autoroutera z Eagla też dobrze znam i ustawianie jego parametrów pomimo że może być nieco frustrujące czasem wcale nie jest jakieś szalenie trudne żeby próbować coś tam z niego wyciskać. Jednak prowadzenie ścieżek pomimo że poprawne np pod względem zwarć czy ograniczeń co do zachowania różnych odległości itp .... jest delikatnie mówiąc, delikatnie - tragiczne :( .... chyba że tak jak piszesz - później siedzieć i żmudnie je ręcznie poprawiać. Tylko że czas poprawek niejednokrotnie wydłuży ręczną robotę .... chociaż mogą być i przypadki że przyśpieszy. Suma sumarum - biorąc jeszcze pod uwagę to że tego typu autoroutery nie wiedzą co to jest np projektowanie zasilania czy też nie znając innych norm czy zaleceń przy projektowaniu obwodów - są trochę jak przysłowiowy ślepy na torach.

Aha z ciekawości dopytam bo ty pewnie już dobrze znasz DipTrace - a pisałeś wyżej że dla ciebie Eagle przekroczył granicę opłacalności czy możliwości jeśli chodzi o płytki dwustronne bo z takich korzystasz - to co miałeś dokładniej na myśli - jakie wady Eagla na tym polu a jakie zalety DipTrace ?

Wracając do tego co powiedziałeś o o Protelowych udziwnieniach to ja bym to określił tak. Rzeczywiście są te udziwnienia koszmarne ale głównie w 90% związane z interfejsem użytkownika, który wcale nie jest przystosowany wbrew pozorom nawet dla tych którzy wolą poruszać się za pomocą tylko skrótów klawiszowych zamiast myszki. Ale nie można odmówić nawet staruszkowi Protelowi dosyć ogromnych zalet.... tyle że jak mówię, mnie także odstrasza od niego sposób obsługi - istna masakra ale ...... ale uwaga, czy spróbowałeś się zapoznać jak to jest z tym wśród jego (dużo droższych ale następców) ..... oj oj .... to już jest rakieta jeśli chodzi o interfejs użytkownika - tzn rakieta w stosunku do syrenki jeśli chodzi może o sam interfejs bo żeby działać w pełni na takich programach to trzeba też poza sporą kieszonką na pieniądze mieć jeszcze sporą kieszonkę na bardzo wypaśny komputer

No i ostatnia kwestia - jak się już żongluje z łatwością plikami gerbera - jak piszesz to pewnie że część tych uwag, które pisałem są dla ciebie nieistotne. Tylko proszę wziąć pod uwagę - że łatwo się tak mówi zawsze komuś kto już sporo umie ale stara się jakby tego nie zauważać albo może lepsze słowo nie doceniać .... i wydaje się wtedy że to wszystko jest takie prościutkie dla każdego w tym początkującego.

A ja mam jak zwykle na uwadze tych którzy startują i stawiają pierwsze kroki i to z tego punktu widzenia piszę i staram się coś polecać podpowiadać. Bo przecież Eagle to także fajna darmowa wersja, która nie ma tak durnych ograniczeń jak wersje DEMO niektórych innych programów - gdzie ograniczenia sprowadzają się np do możliwości skorzystania z określonej ilości otworów na PCB. Tu mamy jedno ograniczenie - wielkość PCB ale zero pozostałych ograniczeń - dzięki czemu w pełni można przetestować sobie Eagla.

A czasy Orcad'a też pamiętam bo też z niego przechodziłem na Eagla .... I pewnie być może kiedyś zmienię i Eagla na coś innego ... ale to nie teraz, nie za chwilę - bo uważam że starczy jeszcze na bardzo długo tym bardziej że fajnie się nadal rozwija i zaczyna posiadać coraz nowsze i pożyteczniejsze funkcjonalności

To właśnie z tych wszystkich powodów ja zdecydowanie polecam orzełka bo jako darmowy jest dobry a jako płatny nadal zachowuje dobry stosunek ceny do jakości.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 09:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2012
Posty: 166
Pomógł: 0

No i wbrew moim intencjom wyszła spora dyskusja. Ja chciałem powiedzieć tylko, że jest książka do Eagla oraz, że wyszukałem fajny program podobny do omawianego a znacznie tańszy. Chodzi przecież o półamatorskie projektowanie płytek często w domu lub małej firmie. Znalazłem taki filmik na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Wbr0RWb3kkU Prawda, że niezły?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 maja 2012, o 21:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

Nie wiem czy ktoś wspominał ale jest możliwość szybkiego dodawania elementów/nazw i podobnych przez naciśnięcie np opcji add prawym przyciskiem i wyświetli nam się lista ostatnio używanych elementów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2012, o 19:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011
Posty: 92
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2

W kursie strasznie Pan Mirek męczył się z dodaniem własnej biblioteki. Jest według mnie prostsza metoda.
W Control Panel-u po rozwinięciu drzewka Libraries są takie jak by to powiedzieć szare lub zielone lampki. Wystarczy kliknąć na tą lampkę i ona włącza/wyłącza daną bibliotekę. Jak wybierzemy odpowiadające nam biblioteki, gdy klikniemy add pojawią się tylko te biblioteki które zaznaczyliśmy. W słabszych komputerach nie będzie trzeba tak długo czekać zanim "przemieli" wszystkie biblioteki.

Również można dołączyć prywatne biblioteki trzymane w innym katalogu. wystarczy tylko w menu Options -> Directories w polu libraries wpisać ścieżkę do naszego katalogu. Poszczególne lokalizacje trzeba rozdzielić średnikiem.

U mnie przykładowo pole Libraries wygląda tak:
Kod:
$EAGLEDIR\lbr;$HOME\Biblioteki

Gdzie $EAGLEDIR oznacza katalog główny eagla, a $HOME oznacza katalog domowy użytkownika.

Dzięki temu mam w drzewku Libraries dwa foldery: jeden ze standardowymi bibliotekami eagla a drugi z moimi ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2013, o 12:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2013
Posty: 328
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi
Pomógł: 11

Mirku, oglądając twoje poradniki, widziałem jak chciałeś zmienić warstwy klikałeś tą rozwijaną listę z wszystkimi warstwami. Nie trzeba tego robić, wystarczy nacisnąć kółko :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2013, o 13:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

PawelGaj napisał(a):
Mirku, oglądając twoje poradniki, widziałem jak chciałeś zmienić warstwy klikałeś tą rozwijaną listę z wszystkimi warstwami. Nie trzeba tego robić, wystarczy nacisnąć kółko :)


Tak tak - już mi sporo ludzi podpowiedziało to w komentarzach do poradników ;) ... dzięki

ale też u mnie spowodowane jest to tym, że jak klikam w to moje kółko w myszy to ono prędzej się przekręca w jedną lub drugą stronę - powodując zmniejszanie i zwiększanie obrazu płytki ;) ... więc nadal korzystam tak jak to robiłem w poradniku.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2013, o 14:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Gwyn wydaje mi się że Mirek ma myszkę Logitecha z przełączonym trybem pracy rolki(może kojarzysz który to model bo ja nie pamiętam który to konkretnie) i pewnie dlatego to się wszystko kaszani...



Być może to ten model: LOGITECH M705 Wireless Mouse



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2013, o 14:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Kurdę - co to jest ? jakieś OKO wielkiego brata czy co? ;) ... O matko - skąd wy wiecie że mam myszy Logitecha ;)

hyhyhy przyznaję bez bicia że nawet nie przeczytałem instrukcji i przyznaję jak neptyk korzystam z tej myszki .... aż zaraz popatrzę czy ma ona takie możliwości jakie opisujecie ;)

Kurdę człowiek uczy się całe życie ! .... i co ja bym bez was zrobił Panie i Panowie ;)

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Matko jedyna - te kółko można klikać w dół ale też na boki ;) .... oooo i te klikanie na boki też przybliża właśnie i oddala PCB .... dlatego tak ciężko mi trafić w to równe kliknięcie od góry .... albo takie niegramotne paluchy mam paluchy niestety.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2013, o 16:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak tak to właśnie Gwyn taka "wszystkomająca" myszka Logitecha .... łącznie z tą blokadą o której dalej piszesz ....

O matko aż strach pomyśleć co by użytkownicy starszych komputerów MAC pomyśleli o takim MUTANCIE, gdy korzystali z myszek, które miały TYLKO jeden zrośnięty klawisz bleeeee ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lut 2013, o 14:07 

Pomógł: 0

GwynBleidD napisał(a):
Mirku, otóż mam myszkę z takim kółkiem przechylanym na boki. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie, kiedyś na taką mysz polowałem więc wiem jacy producenci myszek to stosują ;) Z porządnych właśnie A4Tech i Logitech :) No i efekt w eagle przechylania kółka jest niestety taki sam jak kręcenia nim. stąd pomysł, że mysz akurat tak pracuje :) A jak już wiesz o co z tym kółkiem chodzi to gwarantuję że szybko się przyzwyczaisz jak klikać, żeby klikać a nie przechylać ;) bo wcześniej pewnie patrzyłeś na to, żeby to kółko Ci się nie przekręciło :)

Ale MichalXY też może mieć po części rację. Logitech ma jeszcze jeden bajer w myszach, 2 tryby pracy kółka. Zwykły i bezoporowy. Znaczy przy tym bezoporowym nie ma tych przeskoków kółko przy kręceniu i jak się machnie palcem mocniej to się kręci... i kręci... i kręci... i jesteśmy na końcu 1000 stronnicowego dokumentu w ciągu kilku sekund ;) Od tego również jest specjalny przycisk. W niektórych myszach środkowy klik jest zastąpiony przełączaniem trybu także... Ale to raczej nie w Twojej, skoro normalny klik rolką działa :)


Podpisuję się pod tym obydwiema rękami, nogami i czym tam jeszcze się da.

Sam od 5lat używam do laptopa VX Nano, a do stacjonarki G9X Logitecha. Bajer z przechylanym kółkiem i dwoma trybami jest po prostu genialny......
W dodatku G9X ma regulowane DPI oraz tryby które można przypisać do konkretnych programów o makrach nie wspominając.
Polecam! Laserówki do EDA rządzą. Kumpel ma jeszcze do Solid Works zarąbisty manipulator 3D, ale to już trochę drogie jest bo koszt tańszego to ok 500-600zł :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO