Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 03:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2012, o 11:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Witam!

Kolejny z tematów pozaelektronicznych ... a, że teraz okres typowo urlopowy, jest to moim zdaniem dobra propozycja gdy za oknem taka pogoda jak dzisiaj, a jesteśmy na wymarzonych od roku wakacjach nad polskim Bałtykiem :)**

Temat póki co mylący, bo w tej kwestii póki co nie potrzebuję teraz pomocy, więc jej od Was "wymagam" :) Nie w tej kwestii przynajmniej :) Zaraz wszystko się wyjaśni.

Jak już pewnie widzieliście nie tak dawno zostałem tatą ... przy okazji zdobywania tego doświadczenia przewinęła się przez półkę taka oto książka. Pewnie i wielu z Was jest już tatusiami, a jak czytałem we wspomnianym wątku wielu chciałoby nimi być. Mam coś dla Wszystkich!

Najważniejsze w jest aby w poniższych linkach dobrze czytać interpunkcję (w tym konkretnym przypadku są tak ważne jak średniki dla kompilatora :)) ... no i trzeba lubić dzieci, niekoniecznie trzeba je posiadać, bo książkę "Pomocy jestem tatą! czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko" Leszka czytałem gdy moja pociecha była jeszcze połączona "magistralą" z mamusią :D. Polecam wszystkim obecnym, a zwłaszcza przyszłym rodzicom. Nie jest to poradnik, ani datasheet :-) W przypadku dziecka datasheet się nie sprawdzi, bo każdy "egzemplarz" jest inny. A ze względu, że nie jest to poradnik jak wiele innych, dlatego polecam każdemu, bo już teraz wiem, że ta książka to SAMA PRAWDA O BITWIE jaką jest wychowywanie dzieci! Tutaj mała zajawka stylu pisania autora:

Leszek K. Talko napisał(a):
Czytasz dopiski małym druczkiem w umowach. To w nich są najważniejsze informacje: że jeśli nie spłacisz kredytu, to cię zlicytują albo że producent nie odpowiada za wady ukryte. Będziesz tatą. Albo już jesteś. Cieszysz się i nie zastanawiasz, co to właściwie znaczy. Na razie ojcostwo sprowadza się dla ciebie do kupna kolejki, samochodu na pedały i masy innych zabawek. Myślisz, że to wszystko. Jeśli istniałaby jakaś umowa na dziecko, to małym druczkiem, na samym końcu, dodano by następujący paragraf: Niżej podpisany zdaje sobie sprawę , że jego dotychczasowe życie całkowicie się zmieni. Rezygnuje ze swoich hobby i nie będzie z tego tytułu rościć żadnych pretensji. zgadza się również, że role w jego małżeństwie staną się zupełnie inne i nie będzie się dziwił, że zmienią się zachowanie i charakter jego żony oraz niżej podpisanego, a także tryb życia ich obojga. Żadne reklamacje nie będą uwzględniane. Pewnie i tak byś nie zauważył i podpisał. O tym jest ta książka.

Tutaj moim zdaniem dobra recenzja http://www.plasterek.pl/PomocyJestemTata.html


A tutaj kolejne zajawki - tym razem w formie felietonów (dla nie czytających książki wyjaśnienie, że "Pitu" to starszy synek, a "Kudłata" to młodsza "córeczka"... takie pseudonimy artystyczne :):
http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79358,9084437,Alkohol.html POLECAM!!!

http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79358,7828716,Bezcenne.html

http://www.edziecko.pl/rodzice/0,79358.html

Pozdrawiam!
NIEBO!™

P.S. Fajnie się to czyta również z przyszłą/obecną mamą Malucha :)

P.S. II. Mam nadzieję (po raz kolejny), że nie zostanę wyklęty, iż na forum wydawnictwa "polecam" książki, które nie wyszły spod ręki Mirka :lol:

** Ja na urlop zabrałem zestaw ATB i książeczkę nr 1 i doszedłem wreszcie do "Warsztatów", więc "zaraz" zasypię Was pytaniami już z dziedziny AVR i nie będę dalej śmiecił w dziale "Luźne dyskusje" :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2012, o 13:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehe... ja zawsze jak wiele razy pisałem pod górkę i na przekór :)
bo wiecie że każdy prawdziwy facet powinien : Spłodzić syna, posadzić drzewo i zbudować dom ....
a ja zawsze chciałem mieć córkę - no i mam za swoje :) , Drzewo ścięte , a dom hmmm jak po 20 latach spłacę
kredyt to wysadzę to wszystko w ch..... ..

Nie czytałem książek , poradników itd , przyznaje się bez bicia, ale wierzyłem, że się wykażę jako ojciec
i tak wyszło, można czytać wszystko co ci w tym dziecięcym " przemyśle " wcisną , ale to nic nikomu nie da,
poza zlikwidowaniem paru drzew w celu wyprodukowania bezsensownej makulatury. Do ojcostwa trzeba po prostu dojrzeć .... inaczej nic z tego. Ja ze swoją mała Nelą spędzam każdą wolną chwilę, i mam co chciałem
córusię tatusia, która zawsze jest gdzieś obok, zawija mi mierniki, książki i płytki, oraz próbuje budować
podobne z klocków :) To mimo iż czasem irytujące jest całkiem sympatyczne ... po za tym sama przyjemność,
choć przyznaję się bez bicia że byłem nie obecny przy porodzie czego żałuję .

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

Po za tym tacierzyństwo jest jak programowanie w nowym środowisku
cholera wie co się dzieje , i czemu każda próba kompilacji kończy się wyłożeniem linkera , a jedyne komendy
które działają to akurat tylko predefiniowane w interpreterze :

-- kaszka,
-- pampers;
-- spanie

w pozostałych sytuacjach kompilator wyrzuca tyle błędów ile tylko się da i bez podania przyczyny

Teraz już ja przynajmniej mogę powiedzieć ze mam z górki, aczkolwiek najgorsze dopiero przede mną :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2012, o 13:51 

Pomógł: 0

No ja też mam małego rocznego harpagana ;), harpagankę ;), normalnie dzieci to mają reaktor atomowy, a rodzice ciągną już na zasilaniu węglowym ;).
Dzicz do samego końca, aż nie padnie z zmęczenia i śpi, by wstać o 5:30 i znowu harpaganić do 20tej ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2012, o 14:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

No ja mam 8-io letnia corke :) Sun wierz mi im wieksza tym wiekszy problem. Kiedys siedziala i sie bawila. Teraz rano wstaje i problem w co sie ubrac. Po szkole - wszystkie lekcje odrobilam w swietlicy. Siada do kompa i mowi "Tato" google mi znalazlo co chcialam :) A ja sobie mysle "kurna co ona tam wpisala" :) A tak poza tym to jak u CIebie corunia tatusia :)

Ksiazek zadnych nie czytalem :) Jakos nie potrzebowalem :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Ostatnio edytowano 4 lip 2012, o 14:45 przez jachu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2012, o 14:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

SunRiver napisał(a):
Nie czytałem książek , poradników itd , przyznaje się bez bicia, ale wierzyłem, że się wykażę jako ojciec
i tak wyszło, można czytać wszystko co ci w tym dziecięcym " przemyśle " wcisną , ale to nic nikomu nie da,
poza zlikwidowaniem paru drzew w celu wyprodukowania bezsensownej makulatury. Do ojcostwa trzeba po prostu dojrzeć .... inaczej nic z tego.
Podpisuję się obiema rękami pod tym fragmentem. Dlatego pisałem, że to nie poradnik, ani nic w tym stylu :) Po prostu często gdy nie wiesz co przed Wami jako "parą w ciąży" myślę, że ta pozycja jest godna polecenia - zwłaszcza żeby poprawić humor i zmienić nastawienie na bardziej optymistyczne - nic poza tym :)

SunRiver napisał(a):
Teraz już ja przynajmniej mogę powiedzieć że mam z górki, aczkolwiek najgorsze dopiero przede mną :)
Mam wrażenie, że też mam już z górki ... i zaczynamy to z żoną mocno odczuwać :) choć w to, że może być trudniej to nie wątpię :mrgreen:

Co do córeczki tatusia to*... :)

Obrazek
... bo najważniejsze są solidne podstawy (za 3 godziny Mała będzie miała dokładnie pół roku 8-) )

Pozdrawiam :)


*i żeby nie było, że prowadzę jakieś działania dywersyjne i przemycam jakieś inne ksiązki na forum :lol:

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lip 2012, o 15:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

No cóż.... moje 11-letnie chłopaki i 13-letnia córka też dają popalić.
Jako ojciec na pewno poświęcałem im zbyt mało czasu, za to moja żona miała co robić, szczególnie z bliźniakami :).

Literaturę to mogę poczytać, ale preferuję taką jak od Mirka ;).

Gratulacje dla wszystkich tatusiów, nie zapominajmy jednak o mamusiach 8-)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lip 2012, o 20:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Sonix napisał(a):
Jako ojciec na pewno poświęcałem im zbyt mało czasu, za to moja żona miała co robić, szczególnie z bliźniakami :).
Dlaczego piszesz w czasie przeszłym? ;) jeśli teraz masz takie poczucie to chyba można jeszcze co-nieco nadrobić :D :)
A z bliźniaki .... to naprawdę chylę czoła. Nam znajomi mówią, że mamy pół dziecka, bo i śpi całą noc i ładnie je (nie pluje i nie zaciska ust i inne takie nieznane mi jeszcze historie) i posmarować kremikiem się daje itp itd :-) ... widzisz ... ja mam pół, a Ty masz troje w dodatku jedne jako para komplementarna :lol: ... to dopiero musisz być szczęśliwy :D

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO