Hej "młody"
bartek70 napisał(a):
1. Chciałbym się zająć programowanie i budowaniem systemu elektronicznego do urządzeń(np. naciskam przycisk i pojawia się na ekranie jakiś komunikat, albo po naciśnięciu przycisku, wysuwa się jakaś część
I pytanie brzmi, jaki kierunek studiów wybrać?
Wszystko zależy od uczelni. Czasami na dwóch różnych uczelniach nazwa jest ta sama ale program inny. Najlepiej poczytać o tym co dany kierunek oferuje. Np. tu masz opisy co dają Ci poszczególne kierunki na Politechnice Wrocławskiej
http://www.weka.pwr.edu.pl/1034781,41.dhtmlhttp://www.wemif.pwr.wroc.pl/materialy_informacyjne.dhtmlbartek70 napisał(a):
2. Czy łatwo o pracę z tej dziedziny? prościej, czy jest zapotrzebowanie na rynku
Na tą chwilę we Wrocławiu (tu wiem co się dzieje) coraz więcej firm z tej dziedziny otwiera swoje oddziały. Nie wiem jak będzie za 5 lat gdy skończysz studia ale patrząc na rozwój technologiczny na świecie to raczej zapotrzebowanie się nie zmniejszy.
bartek70 napisał(a):
3. Miałem styczność z c++, ale prawie nic nie umiem, że składni. Z tego co mi wiadomo, to muszę umieć język C. Ile tak mnie więcej, może trwać nauka? mogę poświęcić około 10h tygodniowo?
Młody jesteś więc jeśli masz chęć to przy 10h tygodniowo (jeśli zmęczenie Cię nie dopadnie) myślę, że w tydzień opanujesz dokładnie podstawy, a nawet więcej.
Usiądź poczytaj, poćwicz, popisz. Zastanów się, który kierunek Ci odpowiada. Pamiętaj tylko, że studia to prócz praktyki to również teoria. Studia politechniczne to zaawansowana analiza matematyczna i dokładna matematyczna analiza podzespołów elektronicznych i ich działania (słynna teoria obwodów, której nie zdaje 70% podchodzących do egzaminu).
Powodzenia