Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 02:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2012, o 21:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

No nie jest to odkrycie Ameryki ale na pewno przyda się każdemu kto pierwszy raz się tyka płytki stykowej, no a druga sprawa to ja nie jestem pisarzem tak jak SunRiver czy Mirek wiec przepraszam jak zanudzam :)
Dostawałem już wcześniej wiadomości skąd ja biorę takie przewody do płytki stykowej jak na zdjęciu, otóż na początku je kupowałem co mnie sporo kosztowało :(
Ale kiedyś postanowiłem zmierzyć średnice przewodu i zrobić sobie taki samemu, proszę czytaj dalej aby się dowiedzieć jak wykonanie takiego przewodu wygląda.

Czego będziemy potrzebować:
1x Obcinaczki do kabli
1x Przewód o średnicy 0.6mm (22 AWG) z izolacja lub bez, jeżeli bez to będziesz potrzebował koszulkę termokurczliwa.
SunRiver byl bardzo pomocny i sie podzielil informacja o banku kabli :)
http://www.bankkabli.pl/przewody/przewo ... -305m.html

Wielu z was nie będzie miało pojęcia jaki przewód kupić mówiąc szczerze ja kupuje w UK ponieważ mieszkam w UK gdzie kupuje w lokalnym sklepie, taki przewód nazywa się Single Solid Core co znaczy Pojedynczy Rdzeń lity.
Druga opcja jest znalezienie starego kabla (bodajże kabel teleinformatyczny) i go rozcięcie gdzie znajdziecie 4x takie przewody co są 0.6mm lub trochę mniejsze :) nawet czasami będzie więcej niż 4 kabelki w środku.

Obrazek
Obrazek

1. Ściągamy 7mm naszej izolacji z przewodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2. Wsadzamy koniec bez izolacji do naszej płytki stykowej i mierzymy odległość do jakiej ma nasz przewód sięgać a potem dodajemy do tej długości 7mm i zaznaczamy.
Obrazek
Obrazek
3. Po zaznaczeniu długości do jakiej nasz przewód ma sięgać i dodaniu 7mm odcinamy przewód od reszty przewodu przy samym końcu, czyli jeżeli chcemy żeby nasz przewód był 10cm długi to dodajemy 7mm i zaznaczamy 10.7 cm ucinamy ten przewód na zaznaczeniu 10.7 cm a potem zaginamy.
A tu efekt końcowy :) Prawda ze warto ?
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jakie kolwiek błędy ortograficzne ale każdemu się zdarza :)

A linki do moich Blogów umieściłem ponieważ opis jest umieszczony na moim blogu i ostatnio jakiś rusek kopiował moje zdjęcia bez zapytania i nawet się pod tym podpisał wiec dlatego jest ten dodatkowy prostokąt w prawy dolnym rogu ale będę musiał zrobić coś takiego jak Mirek ze tekst prze środek :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2012, o 22:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Kolego osa fajny tutorial i według mnie nie przynudzałeś ;) , a jeśli chodzi o temat zabezpieczenia zdjęć przed kopiowaniem a raczej podszywaniem się innych osób pod twoimi zdjęciami stosuj znaki wodne z adresem twojej strony, ponieważ ten prostokąt to można sobie skasować lub przyciąć zdjęcie więc i tak sobie jakiś delikwent przywłaszczy zdjęcie.

Pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2012, o 22:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tego nie unikniesz niestety
dobra robota OSA skrętka dobra na wszystko :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2012, o 22:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Dziękuje, już obcykałem znaki wodne w Serif DrawPlus X5 i następne zdjęcia będą zabezpieczone :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2012, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

Ja jedną pakę firmowych łączówek kiedyś zakupiłem, a tak to też na skrętce jadę. Nie lubię skrętki pod tym względem, że jej przekrój jest dość mały do otworów w stykówce. Do nowej płytki skrętka się nadaje jak najbardziej, ale do używanej gdzie otwory są rozepchane czasem może nie łączyć, albo wystarczy, że ręką gdzieś ruszysz i wypada.
Zwróć uwagę, że przekrój skrętki to AWG24 na tej stronce, a te oryginalne łączówki np z avt to AWG22, nie udało mi się do tej pory znaleźć drutu (nie linki) z symbolem AWG22, a szkoda..
Te samoróbki tak samo trzymają Tobie jak te oryginalne z pudełka?
Fajny tutorial. :)
W tym przewodzie 5 żyłowym co masz na blogu, to wydaje mi się na oko, że przekrój żyły jest większy niż przekrój żyły ze skrętki? Albo mnie się tylko wydaje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 00:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Ja kupuje drut AWG22 i są lepsze niż oryginalne, no może są bardziej giętkie bo te z pudelka są twarde przez co często się wyginają co mnie bardzo denerwuje.
Ale ogólnie to tylko je robię ręcznie bo wychodzą perfekcyjnie nawet te ze skrętki :)
A drutu 22 AWG poszukaj na Ebayu napisz Solid Core Wire i będziesz miał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 07:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

Dobrze, że jesteś aż tak dokładny od samego początku. Mnie się z linijką nie chce bawić ;P Jadę na oko długość, nożem do tapet odizolowuje, ale czy mam końcówkę 10mm czy 7mm to nie sprawdzam. :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 08:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Ja zawsze lubię zmierzyć żeby pasowało napisze do gościa od tych przewodów 22 AWG ile chce za przesyłkę do Polski i wam napisze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 18:32 

Pomógł: 0

Jak by zebrać większe zamówienie też bym się pisał na parę metrów, ale fajnie jak by był w różnych kolorach. Sam staram się kupować różne skrętki by się odcienie różniły.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 18:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

zobaczę w poniedziałek w centrali co tam się z antenowych ostało powinno byc kilkaset metrów 4 przewodówki jeszcze
nie obiecuję , bo nie wiem czy jeszcze jest bo dawno już nie kładę radiówek...
ale wydaje mi sie że powinien być

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 18:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Ja te kupuje i pasują jak ulał http://www.ebay.co.uk/itm/10m-1-0-6mm-2 ... 35bb44191b



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 20:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

Osa, jakbyś sobie brał któregoś razu, to daj mi cynk na PW czy coś ok? Ja bym wziął po metrze z każdego koloru i uzupełniłbym sobie pudełko.. Te AWG22 najlepsze są do tych płytek. :)
Przesyłka sama w sobie chyba też tragicznie cenowo nie wychodzi z UK do PL? Pewnie około tygodnia by to szło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 21:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

http://www.swiat-kabli.com/product_info ... elony.html
masz Wrangler

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2012, o 21:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Tak około tygodnia przesyłka ale czasami dłużej, ja już zamówiłem ale to w sam raz dla siebie mam, wiec zamówię jeszcze raz za tydzień i ci podam cenę ile kosztują pewnie ze 20zl razem z przesyłka tak mi się wydaje jeszcze sprawdzę na poczcie ale chyba od 5 - 10 zł przesyłka.


http://www.ebay.co.uk/itm/13m-1-0-6mm-E ... 35bb4c8c53

UK£ 2.95 = 15.6319352 Polish zloty czyli wyjdzie około 15zl :) Nie wiem czy ci się to kalkuluje bo chyba w Polsce można kupić taniej ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO