Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 mar 2014, o 21:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Witam. Zakupiłem oscyloskop Hantek6022BE na USB. Niestety nie działa on z windows8.1. Z "7" nie ma problemów a pod "8" program PC Scope się wywala. Zastanawiam się czy komuś z Was udało się uruchomić ten program lub może mi ktoś poleci jakiś inny zgodny program, który mógłbym użyć pod win8.1.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2014, o 22:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2013
Posty: 26
Pomógł: 0

A próbowałeś uruchomić program w trybie zgodności z Windows 7.
Jeżeli nie to spróbuj: kliknij prawy przycisk myszki na ikonę programu, następnie właściwości, później zakładka Zgodność i zaznaczamy "Uruchom ten program w trybie zgodności z" i wybierz Windows 7 oraz kliknij OK.
Tak się to robi w Windows 7 który posiadam, ale w Windows 8.1 powinno być podobnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2014, o 06:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Niestety tryb zgodności nic nie daje. Napisałem do Hanteka i odpowiedzieli mi bardzo szybko niestety wyłączenie antywirusa też nic nie daje.

Cytuj:
Dear Mr. Tomasz,

Greeting from Hantek.

Please try to disable the antivirus software and other program of your PC. Then try to run Hantek6022BE software.

Have a nice day



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2014, o 10:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 185
Lokalizacja: Działoszyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 8

typowa odpowiedz typu "odczep sie bo i tak nie pomożemy"

a moze spróbuj innego oprogramowania ?? jest troche dostepnych



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2014, o 10:45 

Pomógł: 0

Ja bym ich męczył dalej, na zasadzie zrzutów ekranowych, logów itp.
Np. w acute TL2136B miałem problem z dll od dekodowania LCD2x16, parę maili i było po problemie.
Dostałem poprawioną dllkę i program przestał się na niej wykładać.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

karolek napisał(a):
typowa odpowiedz typu "odczep sie bo i tak nie pomożemy"

a moze spróbuj innego oprogramowania ?? jest troche dostepnych


Po kilku mailach dostałem odpowiedź w stylu "a u nas działa"


Cytuj:
Dear Tomasz,


If it is possible, please try to work it on other computer. It maybe incompatible with other program.


We have test it on Win8 8.1 64bit operation system. It works well. please refer to attached pictures.


Any further discussion, please let me know.



Jakie inne programy mogę użyć ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Jak tak Cie nie ładnie potraktowali. To może spakuj ten program np. na dropa i daj linka. No może na PW. Spróbujemy odpalić sobie instalki i zobaczymy u siebie zasypiesz ich najwyżej zrzutami od innych użytkowników albo tez wyjdzie że komuś działa więc może będzie zacząć szukać w ustawieniach bądź reinstalacji windowsa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Intre napisał(a):
Jak tak Cie nie ładnie potraktowali. To może spakuj ten program np. na dropa i daj linka. No może na PW. Spróbujemy odpalić sobie instalki i zobaczymy u siebie zasypiesz ich najwyżej zrzutami od innych użytkowników albo tez wyjdzie że komuś działa więc może będzie zacząć szukać w ustawieniach bądź reinstalacji windowsa.



Bardzo dobry pomysł. Podaję linka. http://przewoznik.info/download/6022_Software.zip

Wystarczy wypakować i uruchomić setup.exe. Po instalacji będzie skrót na pulpicie. Po jego kliknięciu na win7 wszystko działa a na win8.1 64bit się mi wywala :(

A może ktoś mi poleci inny program ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

No odpaliłem na Win 8.1 64bit i chodzi ok. Poklikałem w rożne opcje i ustawienia nic się nie wydarzyło.
Ale jak zrobiłem zapis ch1 to mam taki błąd:

Obrazek


Na PW dam Ci linka do programu od mojego oscyloskopu.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Wielkie dzięki za pomoc. Czeka mnie reinstalacja windowsa :-)

Nie wiem jak jest z tymi programami ale chyba nie każdy oscyloslop działa z każdym oprogramowaniem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 15:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Sprawdź ten co Ci podesłałem na PW. Wiem że to taki sam dla Rigola i Siglent`a jest. Może z Twoim Hantekiem też pójdzie.

No reinstalacja uhm ale zobacz u mnie też sie wysypał może dlatego że oscyl nie podpięty i nie ma nic na wykresie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 cze 2014, o 16:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Przeinstalowałem dziś windows-a i po świeżej instalacji zainstalowałem jako pierwszy program do hanteka. Niestety również nie działa. W logach przeczytałem, że błąd powoduje plik mfc100u.dll. Wątpię, aby on bezpośrednio powodował błąd ale jest to jakiś trop. Bardzo proszę aby ktoś z Forumowiczów podesłał mi ten pliczek z windowsa8. W 32 bitowej wrsji jest on w windows\system32\ a w 64 bitowej windows\syswow64\.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 cze 2014, o 18:20 

Pomógł: 0

U mnie działa program. mam Windows 8.1 64 bit - program instaluje się jako 32 bitowy. Pliki mam w obu folderach. Wygląda na to że te pliki miałem już wcześniej na komputerze.


Autor postu otrzymał pochwałę

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 cze 2014, o 20:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Dzięki wojtek za pliki. Niestety jest tak jak podejrzewałem. Podmiana nic nie daje. Pliki są ok a problem leży gdzie indziej. Myślę, że jest to związane z moim komputerem (Lenovo Y580). Jakiś sterownik czy coś. Nie wiem za co odpowiada plik mfc100u.dll ale skoro system twierdzi, że ten plik powoduje błąd to może coś w tym jest. Hantek ma to głęboko w d... "bo u niach działa". Do Microsoftu chyba nawet nie mam co zgłaszać problemu. Chyba nawet jako posiadacz wersji OEM nie mogę. Powinienem napisać raczej do Lenovo ale znając życie to też się wykręcą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2014, o 05:11 

Pomógł: 0

Ja sprawdze jeszcze na moim starszym lenowo thinkpad r500 na którym mam tez win8.1. Ty masz win 8 czy win8.1? Sprawdziłeś to jeszcze przed zainstalowaniem firewalla i antywira? Sprawdz jakiemasz inne sterowniki pod win8 skoro ci win 7 nie sprawiał problemu? Może coś z grafiką? Zobacz czy w trybie awaryjnym ci działa (clean boot) tylko w sumie nie wiem czy pod win8 coś takiego się da ?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2014, o 14:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 143
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 2

Mam windows 8.1 sprawdziłem zaraz po instalacji czystego systemu. Może coś z grafiką może coś z USB. Masz rację spróbuję jakiś tryb awaryjny czy co się tam da w win 8.1.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO