Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2014, o 10:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2013
Posty: 302
Pomógł: 19

phil niespodzianke i atb90usbkey mozesz sobie zostawic w nagrode za checi zorganizowania konkursu!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 10:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
słaba reklama samych konkursów w trakcie trwania, może jakiś baner by się przydał z wyświetlonymi konkursami.
Bo pewnikiem mało kto buszuje po wszystkich tematach na forum.


No może i masz rację - może następnym razem rzeczywiście trzeba by było jakiś przyklejony baner na górze forum dać ... pomyślę o tym

chociaż:

Jaglarz napisał(a):
Nie sądzę, ten temat obejrzano ponad 1000 razy, to chyba nie mało?
Raczej sądzę że ludziom się nie chce.


Też mi się tak troszkę wydaje .... a szkoda .... ja kurczaczki z chęcią bym brał udział w takim konkursie ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 12:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Ja bym nie powiedział że się nie chce ludziom. Mi się wydaje że jest kilka przyczyn mianowicie.

1. Zgodzę się z Rezem że zabrakło reklamy, niektórzy np. się dowiedzieli odemnie o konkursie podczas luźnej rozmowy
2. Dalej dość długo bodajże jeszcze pod koniec kwietnia z tego co pamiętam był tytuł posta Zapowiedź konkursu i jak ludziom o tym mówiłem, pokazywałem to mi mówili że to nie konkurs jeszcze, a tylko zapowiedź przy czym ta zapowiedź to nie była sama w sobie zła o tym za chwilę.
3. Okres na konkurs - myślę że wielu wśród nas jest młodych ludzi którzy kończą technika, zdają matury idą na studia w okresie od marca do lipca nawet bym powiedział myślę że nie w głowie im konkursy. Myślę więc że określając ramy czasowe konkursu należy przemyśleć zastanowić się dobrze jak to wygląda w kalendarzu jak ludzie będą mieli czas.
Analizując jeszcze czas - wydaje mi się że jest jeszcze jeden aspekt dla początkującego to że jest rok najmniej żeby się przygotować, poduczyć poczytać - nie patrzcie z punktu widzenia ludzi którzy znają C lub jaki kolwiek inny język tu trzeba założyć człowieka który własnie zaczął się uczyć.
Osobnym tematem jest to że zrobienie jakiegokolwiek projektu ciekawego wiąże się z pewnymi nakładami finansowymi wiem że można zrobić coś prostego typu nie wiem miernik stanu logicznego np. Atmega, dioda bateria 15 zł koniec ale jednakowoż na konkurs to wydaje mi się że ludzie raczej woleli by zabłysnąć pokazać się z najlepszej strony zrobić coś większego dużego, fajnego.
Ale często mają inne otwarte już projekty nie skończone które są w trakcie realizacji w które zainwestowali pewne środki, czas i są w nich jakby pochłonięci. Przestawienie się czasem w ciągu miesiąca czy dwóch na inny projekt mi jako początkującemu wydaję się za krótko. (wiem że można pokazać projekt na stykówce i sam program że działa ale.. no własnie ja to lubię jak projekt jest skończony, ma zaprojektowaną i zrobioną PCB, obudowę, jest nawet pomalowany z napisami itp. tak jak powinien wyglądać gotowy produkt)

Podsumowując więc jestem zdania że okres konkursu i jego czas powinien być starannie dobrany wraz z polityką reklamowania, zapowiadania i informowania np. forma postu jako plakat, banery na głównej jak i w postach też i stronie Atnel, a i może i na stronach innych forów np. tych zaprzyjaźnionych (przy okazji forma reklamy), może i nawet krótki film Mirka w którym mówi o konkursie nagrodach itp. a może by się udało np. pozyskać komercyjnego sponsora z jakieś małej firmy sprzedającej rzeczy do AVR albo nawet i dużej w końcu to też w ich interesie może nawet i nie nagroda ale chociaż żeby na sowich stronach sklepowych, facebook itp. informowali o takim konkursie albo nawet i jako wpół sponsorzy za sponsorowali moduł reklamowy informujący o konkursie w prasie. Ja to bym widział po prostu z jednej strony konkurs a z drugiej reklama i promocja Mirka wg. mnie wtedy byłby oddźwięk i chętni do udziału.

A i jeszcze jedno nie ograniczałbym się do języka C, a to dlatego że jest rzesza ludzi związanych z Bascom, Arduino itp. oni najczęściej nie mają książek do C itp. dla nich to będzie pewne wyzwanie żeby takową zdobyć, a może przy okazji jej zdobywania zaczną anlizować co to jest za forum Atnel kto to jest Mirek jego książki i że robi fajne filmy i rzeczy i może zaczną przekonywać znajomych że zobacz o konkurs w sumie forum o C ale napisałem w Bascomie i wygrałem książkę i wiesz co ten Bascom to faktycznie lipa bo już mi pokazali że ten sam projekt robiąc w C można lepiej, szybciej i w sumie prościej a i działać będzie lepiej bo procesora nie blokuje itp. itd., a ucząc się języka C z Mirkiem to czysta przyjemność ;) o tak bym to widział. :lol:
Bo moim zdaniem konkurs to promocja i reklama i tak powinien być prowadzony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 13:09 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Odniosę się tylko do jednego punktu:

Intre napisał(a):
to że jest rok najmniej żeby się przygotować, poduczyć poczytać


Sorry ale rok na publikację/zgłoszenie projektu to w/g mnie nieporozumienie.
Nikt nie będzie czekał roku na rostrzygnięcie. Wszyscy zdążą zapomnieć - łącznie z organizatorem. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 13:12 

Pomógł: 0

Dokładnie, 3 miesiące to i tak bardzo długi okres.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 13:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

No widzicie wy patrzycie z punktu widzenia ludzi wprawionych, doświadczonych, a Reza to nawet i z punktu widzenia profesjonalisty którego by zwolnili z pracy jakby coś dłużej projektował niż 2 dni :) fakt rok zgodzę się może być extremalny ale pisałem o umiejętnym dobraniu czasu dlatego zrobić np. zapowiedź że za 2-3 miechy można się tego spodziewać a potem oficjalnie ogłosić i dać ramy czasowe. Zobaczcie ile człowiek 0-wy ma do ogarnięcia chociażby filmy Mirka z samego C, blog w 1 weckend tego nie obejrzy i nie przerobi myślę że nawet w 1 miesiąc przy normalnym życiu będzie ciężko. A do tego jeszcze projektowanie PCB i jej robienie - naprawdę 3 miechy dla człowieka ze stanem wiedzy typu początkujący to mało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 13:30 

Pomógł: 0

E tam - zrobić szkołę programistów na wzór szkoły konstruktorów z EdW - i to byłaby zabawa.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 13:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Intre napisał(a):
...naprawdę 3 miechy dla człowieka ze stanem wiedzy typu początkujący to mało.

Przecież ów człowiek/człek nie musi brać udziału w tej edycji. Może poczekać na następną, a w międzyczasie się podszkoli

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 cze 2014, o 20:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Intre, po części się z tobą zgadzam po części nie..., cytując klasyka "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził" ;) , nie mam zamiaru płakać nad rozlanym mlekiem, konkurs który ogłosiłem był pomysłem spontanicznym mającym na celu troch rozruszać forum po marazmie zimowym (ogólnie), nie wyszło, trudno..., nie ma o czym gadać.

Powstał nowy pomysł i moim zdaniem należy się na nim skupić bo jest fajny.
Proponuję zamknąć temat.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO