Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 paź 2024, o 14:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 maja 2012, o 16:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Witam
Na jakiś czas odłożyłem projekt eeprom bo znalazłem lepsze rozwiązanie.
Dlatego teraz próbuje okiełznać odczyt z karty SD
Program testowy u mnie działa dobrze.
Mam do was pytanie czy da się odczytać każdą liczbę zapisana w notatniku tak jak na poniższym rysunku?
Obrazek
Na takie coś to może wystarczy biblioteka PetitFS?
Żeby tylko liczby odczytywać bo wyrazy to są dla mnie żebym się nie pogubił?
I ile może być tych linijek ? Czy ponad 100,200 może być?
Gdzie ustalić tą współrzędną w programie skąd ma zacząć odczytywać??
Proszę o pomocną radę

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 maja 2012, o 19:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Czy wystarczy PetitFS ??? a jakżeby inaczej ;) a jak myślisz ile megabajtów zajmują pliki WAV dźwiękowe które odtwarzam tylko dzięki Petitkowi ???? ;)

http://mirekk36.blogspot.com/2011/11/av ... layer.html

Liczby odczytywać powiadasz ;) .... a nie wyrazy ;) no dobre ..... a co to wg ciebie znaczy odczytywać liczby a nie wyrazy ?

toż to plik tekstowy a te twoje liczby to wyrazy ;) ..... oj oj

i co za problem to odczytać ? o jakich ty w ogóle współrzędnych tu opowiadasz ? niestety totalnie mieszasz pojęcia.

To jest najzwyklejszy plik tekstowy i to jeszcze sformatowany .... przygotowanie sobie funkcji do jego odczytu to dosyć proste zadanie - ale dla ciebie będzie dotąd trudne dokąd będziesz się bał "tajemniczego odczytu wyrazów"

pisałem ci już w innym wątku o tablicach. Panie kochany - ten plik to taka duuuuuuuża tablica ;) i teraz wystarczy odczytywać znaki po kolei, eliminować spacje i całą pierwszą linię - a to co pomiędzy spacjami to właśnie twoje wyrazy a jednocześnie liczby - no więc już wystarczy je tylko zamienić z tekstu na liczbę - pamiętasz takie funkcje jak ITOA(), LTOA() UTOA() .... itp ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 maja 2012, o 20:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Ja dodam ze swojej strony że jak kolega Janadamis będzie zapisywał takie dane liczbowe z np przetwornika A/C i/lub jakiś czujników temperatury to polecam zapisywanie takich danych do formatu csv ponieważ on pozwala na bardzo przejrzysty odczyt np w Excelu. W tym formacie poszczególne kolumny odseparowywane za pomocą np. średników lub innych znaków... z resztą nie będę się nad tym rozckliwiał bo będzie to opisane w najnowszej książce Mirka.

P.S przykład użycia http://mirekk36.blogspot.com/2012/02/pe ... ch-do.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2012, o 16:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

No wiec tak:
Wiem że to jest plik tekstowy i ma tylko wyrazy = liczby :)
Tylko właśnie jak usunąć tą pierwszą linijkę żeby tylko program zaczął odczytywać z 2.
I ja nie chcę odczytywać całej tej duuuużej tablicy tylko po kolei każdą linię tak jak napisałeś powyżej.
Tylko jak bo nie bardzo wiem jak to zrobić by te wyrazy pomiędzy spacjami wpisywało do poszczególnych zmiennych.

Co do tych funkcji ITOA(), LTOA() UTOA()
To hmmm... szczerze mówiąc nie pamiętam czy coś takiego było omawiane w książce. (Jeśli tak to która strona?)
Ja się o tym kiedyś uczyłem. To z tego co wiem jest to funkcja która pobiera liczbę typu int i zamienia ja na liczbę w postaci binarnej lub ósemkowej lub szesnastkowej.
Tobie łatwo mówić ze coś jest łatwe gdy się wszystko dobrze zna. :)
Co do "tajemniczego odczytu wyrazów" To co nie co zrozumiałem od tamtego czasu.
Zapisywać na razie na kartę SD nie chcę, tylko sam odczyt.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 maja 2012, o 20:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

W książce jest tylko bardzo krótka wzmianka o ITOA() przy okazji pisania biblioteki dla LCD - więc tam szukaj pan ;)

ale to jest tylko bardzo krótka wzmianka - resztę można już sobie śmiało doczytać w PDF'ie do AVR LibC który masz na własnym dysku twardym w folderze WinAVR i o tym też piszę w książce

warto go przeglądać i się oswajać - przecież nikt nie przepisze go w postaci książki na język polski :(

bardzo dobrze że chcesz odczytywać na razie - bo PetitFS jest do tego idealny ?

no widzisz - ty piszesz że mi jest łatwo mówić bo ja już coś tam więcej wiem ..... ale ja postawię odwrotną tezę - ty też mógłbyś na dzień dzisiejszy dużo więcej wiedzieć gdybyś jednak szedł mniejszymi kroczkami. I nie obraź się - wcale nie mówię tego teraz złośliwie - ale ja nie wyobrażam sobie jak bez dogłębnych ćwiczeń z tablicami na mniejszych przykładach i zrozumieniu tego w 100% do końca można się zabierać za dużo większe projekty. Przecież od razu zjadasz na tym zęby :(

Nikt ci nie mówi żeby taki cały plik wczytywać do dużej tablicy bo być takiej w procku biednym nie stworzył. Jednak każda operacja jak byś tego nie chciał zrobić to musi odbyć się właśnie na tablicach.

Jak się pozbyć tej pierwszej linii ?

najpierw to trzeba się zastanowić jak taka TABLICA ten cały plik jest zbudowany a nie podchodzić to tematu całkowicie od tyłu - czyli jak dobrać się do współrzędnych gdzie są liczby ???? przecież ty starasz się wymyślić coś czego nie ma :(

tymczasem wystarczyłoby takie proste pochylenie się nad tego typu plikami tekstowymi - jak są zbudowane - i do upadłego będę powtarzał że to takie wielkie tablice aż zrozumiesz - że to podstawa

każda linia takiej tablicy to jakaś ilość znaków i co ??? ... ZAKOŃCZONA ZNAKIEM CRLF

więc gdybyś się nad tym sam zastanowił, nie wiem - podejrzał w byle edytorze HEX na przykład albo cokolwiek innego to sam byś szybko doszedł do wniosku że łatwo jest przede wszystkim analizować te tablice linia po linii bo są rozgraniczone wyraźnym kompletem bajtów CRLF

wpadłbyś wtedy szybko na pomysł że wystarczy zacząć czytać znak po znaku i ignorować je aż do napotkania pierwszego CRLF w pliku i już masz po pierwszej linii .... i co - to taki problem ?

oczywiście na razie mówię o sposobie a nie o kodzie - a zawsze podkreślam że programowanie - polega na pomyśleniu jak się za coś zabrać - ale najpierw tak na kartce papieru przed komputerem. Rozrysować sobie wszystko, rozpisać - wiesz jak się to nazywa ? ALGORTYM

a ty wciąż popełniasz jeszcze te same błędy - już nie będę mówił że praktycznie wcale nie ćwiczysz mniejszych projektów z tablicami .... ale od razu zaczynasz myśleć o tym jak napisać jakiś tam KOD programu - zamiast najpierw zaplanować jak go napisać - i na tym się wykładasz

jak zrozumiesz że inaczej się nie da - to wtedy pójdzie ci już programowanie "z kopyta"

Oczywiście - ja bardzo dobrze rozumiem twoje rozterki - bo np sam próbuję się nauczyć języka C++ na PC w środowisku QT - tyle tylko że np wiem co chcę zrobić - a chciałem ostatnio też po prostu analizować pliki tekstowe (taka prosta rzecz) .... wiem co chcę zrobić - ale totalnie nie wiem jak poruszać się po tym frameworku - bo nie mam żadnej książki czy pomocy - jakie są instrukcje itp .... jakie błędy itp ...

gdybym miał książkę (a chyba ją kupię w końcu - mam nadzieję tylko że dobrze trafię) - to pewnie pójdzie mi to szybciej.

A ty masz książkę, masz podpowiedzi w jakim kierunku się uczyć , od czego zaczynać, na co zwrócić szczególną uwagę - a jednak lecisz na ogromne skróty

ale koniec końców i to rozumiem - bo każdy z nas chciałby wszystko tak od razu, na już, na jutro ;)

tak się nie da

i o tym że aplikację - nawet najprostszą trzeba najpierw zaplanować - przekonasz się jeszcze nie raz

tak samo jak o tym żeby zrozumieć tablice do końca

możesz sobie je ćwiczyć np na przesyłniu danych przez RS232 do terminala i z terminala - masz wszystko pod ręką żeby to ćwiczyć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 16:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

OK
Przez ten czas poćwiczyłem z tablicami i kilkanaście razy przeczytałem ten rozdział o tablicach.
Tylko gdy odczytam z SD linijkę i włożę do tablicy to jak oddzielić te wyrazy z niej?
Myślałem podobnie jak z tematu topic1073.html
Żeby po kolei odczytywać i z kilku zmiennych robić 1 zmienną. Ale chyba to nie najlepszy pomysł?
Znasz jakiś prostszy sposób niż ta funkcja strtok() co ja podałeś w tamtym temacie?
bo mam jeszcze pewien plan:
chodzi mi o funkcję która patrzy czy 1 litera to np. t taka funkcja była w programie do karty SD na DVD
i ją wykorzystać
Czyli ona odczytuje jeśli (zaczyna się od 0 ) zerowa liczba to 1 to zmienna_A =1,
Dalej jeśli 2 liczba to 2 to zmienna_B = 2
Coś takiego wtedy uzyskamy w kilkunastu zmiennych naszą liczbę potem dodać zmienne do siebie odpowiednio i mamy naszą liczbę. Co o tym myślisz ?

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 16:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No widzisz - kiedy posługiwanie się sprawnie czymś takim co się nazywa:

PARSOWANIE DANYCH

a przy okazji zrozumienie tego co oznaczają

TOKENY

to podstawa podstaw - i wtedy się okazuje że posługiwanie się takimi funkcjami jak strtok() to najprostsze z możliwych rozwiązań - jak myślisz? dlaczego akurat tą metodę wdrożyli standardowo do C ??? hmmm ?


Pewnie że można na tysiące innych sposobów czemu nie ? nawet jeśli wyjdzie to gorzej albo i lepiej to zawsze jakieś doświadczenie. Więc próbuj....

ja sporo na ten temat piszę w drugiej książce - ostatni rozdział i myślę że warto będzie go przeczytać

Z twojego opisu niestety nie rozumiem co chcesz zrobić ale to nie oznacza, że mówię że jest on zły - po prostu do mnie opis nie trafia OK ?

proponuję ci rozpisz go na kartce na przykładowym krótkim tekście i sprawdź czy ci wychodzi - a potem wdrażaj program w życie na podstawie rozpisanego algorytmu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 16:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Aha ok
Na pewno w tej książce twojej co się ukaże na pewno kupie i przeczytam.

Co do programu to właśnie robię próby. Na oko mogę stwierdzić ze program będzie długi ale będzie działał tak jak trzeba.
Jak tylko zrobię i będzie działał to pokaże może wtedy bardziej go zrozumiesz.
Jak na razie wszystko działa. :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 maja 2012, o 17:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Oto program który zrobiłem
Działa dobrze :D
Sam go napisałem :D
Polega on na tym co pisałem wcześniej
Ten odczytuje z karty pierwszą linijkę i po kolei 4 kolumny jakby i na końcu uzyskujemy liczbę.
w tym wierszu dalej dla kolejnych kolumn będzie tak samo wystarczy to skopiować 6 razy :D
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Na razie ten program może być w końcu działa tak jak powinien
Tylko jak teraz odczytać z 2 linii
Pisałeś coś o tym ze każda linijka zakończona jest znakiem CRLF
Ale jak przenieść do 2 linijki?
Proszę o pomoc
Bo z tym to raczej nie poradzę sobie.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 15:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Czy może Pan dać trop jak napisać program by zaczął odczytywać z 2 linijki?
Bo przeszukałem internet i książki ale nie wiem jak
Czy ma to coś wspólnego z bibliotekami 2 wymiarowymi?
Proszę o pomoc

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 18:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tylko zauważ że ty nie napisałeś żadnego programu który odczytuje jakiś tam dowolny plik a po prostu na sztywno to co jest na jego początku - wystarczyłaby mała zmiana zawartości pliku i twój - jak go nazywasz program leży na łopatkach :(

poza tym co to są "biblioteki 2 wymiarowe" ???

ja nie wiem też za bardzo jak można szukać w internecie przykładu programu na odczytywanie 2 linijek :(

no i ty tak w ogóle nie zrobiłeś żadnego odczytywania linijek - ty na sztywno sprawdzasz w jakiś niestety dziwny sposób 3 pierwsze bajty pliku - a co to ma wspólnego z pierwszą linią ?

w książce którą masz - masz też opisane jak parsować dane z bufora na tokeny przy użyciu funkcji strtok() i strtok_r() w rozdziale o komunikacji UDP przez Ethernet - może tam poczytaj

i spróbuj sobie wyobrazić co zrobi twój program gdy 3 pierwsze znaki będą np takie

T23

hmmm?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 20:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

No więc tak:

Cytuj:
poza tym co to są "biblioteki 2 wymiarowe" ???

Pomyliło mi się. Chodziło mi o tablice 2 wymiarową.
Bo myślałem zrobić to na takiej zasadzie że skoro zawartość pliku to jedna wielka tablica to po prostu tak jak ja odczytuje dowolną liczbę z 1 linijki to by się odczytywało z innych linijek.Tak jak odczytuje się z tablicy 2 wymiarowej w 2 linijce jakby.

Cytuj:
no i ty tak w ogóle nie zrobiłeś żadnego odczytywania linijek - ty na sztywno sprawdzasz w jakiś niestety dziwny sposób 3 pierwsze bajty pliku - a co to ma wspólnego z pierwszą linią ?

Sam powiedziałeś żeby próbować to mi się udało na swój sposób zrobić odczyt z 1 linijki czyli 3 pierwsze bajty.
Z linijką ma właśnie to wspólnego ze odczytuje to z 1 linijki.
Co do tych funkcji to czytałem właśnie, ale to wszystko jest to samo co ja zrobiłem w programie.
Ciężko mi to wytłumaczyć żebyś dobrze zrozumiał. Ale spróbuję :)
Te funkcje co podałeś to dzielą odczytaną tablicę na tokeny i dalej je przerabiają.
Mój program to samo robi (mniej więcej) Bo z bufora odczytuje jego zawartość do poszczególnych zmiennych.
Ale tam nie pisze jak zrobić odczyt z 2 linijki.
Mógłbyś podać przykład co jest odpowiedzialne za ustawianie z której linijki ma odczytać?
Żebyś lepiej zrozumiał to do tej tablicy "bufor" niech odczyta mi wyraz z 2 linijki. (Odczyta z karty SD z drugiej linijki i tą zawartość wpakuje do tablicy "bufor" )
Na tym się skupmy tylko to mi jest potrzebne do szczęścia.
Bo do kolejnych linijek to będzie pewnie analogicznie zmieniana wartość liczbowa.
Czy jest do tego potrzebna jeszcze inna funkcja czy nie?
Właśnie gdzie to się ustawia z której linijki ma odczytać?
Bo ty pisałeś wcześniej że jeśli odczytuje linijkę i natrafi na CRLF to przejdzie do kolejnej linijki TYLKO WŁAŚNIE JAK??
Oto mi teraz chodzi tego w książce nie ma. Szukałem po bibliotekach dołączonych do karty w projekcie ale nie znalazłem tam odpowiedniej funkcji. Znalazłem za to tylko funkcje która chyba otwiera folder i dopiero w nim odczytuje plik. Ale to mi jest na razie niepotrzebne. Przechodząc do tematu to:

Cytuj:
i spróbuj sobie wyobrazić co zrobi twój program gdy 3 pierwsze znaki będą np takie

T23

No więc nie wyobrażam sobie ponieważ żadna litera nie ma prawa tam być!!
Jeśli będzie to cały program będzie zły.

Teraz mam nadzieję że w końcu mnie dobrze zrozumiałeś.
Chodzi mi właśnie gdzie się wybiera z której linijki ma odczytać. Tylko to, dalej dam radę. :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 20:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

hmmm... dziwna sprawa. Skoro Twój program działa, to dlaczego nie działa? :o

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 maja 2012, o 21:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmmm ciężka sprawa .... ;) oj ciężka

pytasz:

Cytuj:
"Właśnie gdzie to się ustawia z której linijki ma odczytać?"


ale co się ustawia? Przepraszam, że tak piszę - ale ty masz całkowicie inne wyobrażenie o tym co jest do zrobienia niż ja. Ja w ogóle nie wiem jak można sprowadzać próbę rozwiązania tego problemu do jakiegoś ustawienia czegoś aby odczytać coś tam z kolejnej linijki.

A pytałem się ciebie kilka postów wyżej czy przeanalizowałeś sobie taki plik tekstowy w jakimś podglądzie HEX, czy zwróciłeś uwagę na znaki końca linii CRLF. W ogóle zignorowałeś to :( .... więc jak ja mam ci dalej podpowiadać - zaraz wyjdzie na to że nie chcę albo że jestem niegrzeczny :(

koniec linii to znaki CRLF, ja tam nic nigdy nie ustawiam żeby jakiejś kolejne linie wczytać tylko gdy widzę znaki CRLF to wiem że się linia skończyła

może tym tropem pójdź dalej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2012, o 08:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Źle mnie zrozumiałeś :(
Powiem inaczej. Przypuśćmy że wczytałem zawartość SD (1 wiersza) do tablicy bufor.
Następnie podzieliłem na tokeny i ostatni token to CRLF i co dalej ? Jak przejść do kolejnego wiersza?
Żeby można było odczytać zawartość do tego samego bufora?

Ja przeglądałem edytorem hex plik test.txt
Cytuj:
koniec linii to znaki CRLF, ja tam nic nigdy nie ustawiam żeby jakiejś kolejne linie wczytać tylko gdy widzę znaki CRLF to wiem że się linia skończyła

Ok linia się skończyła i co dalej? Jak przejść do kolejnej?
Teraz na pewno dobrze mnie zrozumiesz :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2012, o 08:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27306
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No poczekaj - ale do kolejnej linii nie trzeba przecież wcale przechodzić ;) .... po prostu czytasz z pliku kolejne bajty - nic innego - bo może ty tutaj gdzieś utknąłeś w rozważaniach. Przecież znak CR i LF to najnormalniejsze bajty, i wiadomo że jak odczytam kolejny bajt pliku to będzie to już bajt należący do kolejnej linii itd itd

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 maja 2012, o 08:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

AAAAaaaa
Trzeba było tak od razu.
Czyli jak odczytam ten ostatni bajt to wiem ze kolejne bajty to kolejna linia.
aha
hmmm...

Zrobiłem 1 próbę wgrałem program oryginalny z DVD a na SD wgrałem 2 wyrazy jeden wyraz w 1 wierszu a 2 w drugim wierszu i na lcd pokazały się oba a po między nimi jakieś hieroglify.
Teraz już chyba wszystko wiem.

Wielkie dzięki za pomoc

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO