Witam
Ostatnio SunRiver napisał w jednym poście że w linearze można zamówić sample więc też tak zrobiłem, zamówiłem bardzo fajną przetworniczkę
http://www.linear.com/product/LT3741.
Mam na niej zamiar zrobić zasilacz Iout = 25A Vin = 25-30V Vout = 2-20V, w związku z tym nazbierało się kilka pytań:
-częstotliwość pracy, jest możliwość regulacji 200kHz-1MHZ na początku obstawiałem 500kHz, ale nie wiem czy dam radę zaprojektować plytkę pod taką częstotliwość, jakie mogą być ew. konsekwencje takiego złego ustawienia elementów i ścieżek?
-dławik, chyba rzecz którą najciężej mi dobrać, z tego co się dowiedziałem i co wychodzi z pdf to największa indukcyjność dobiera się do środka napięcia zasilania (czyli w tym wypadku ok. 13-15V) ale co z prądem dobierać dla najmniejszego, największego czy może jakiegoś pośredniego?
Druga rzecz to problem z zdobyciem odpowiedniego dławika (dla nap. 12.5V i prądu 25A wychodzi mi 1.6uH ale nawet w tme nie mają dławika w tych okolicach i na 30A, więc myślałem nawinąć na rdzeniu E20 z mat. 3f3 5 zwojów i dać szczelinę ~980um ale jak pomyślałem o naskórkowości (dla tej f maks. d=0.2mm) to dałem sobie spokój chyba, że zdobyłbym odpowiednią licę.
A nie wiem jakie mogą być konsekwencje zastosowania np. takiego dławika
http://www.tme.eu/pl/details/dtmss-27_0 ... 002230-v/# gdzie indukcyjność wynosi 22uH, niby z wzoru wychodzi tylko mniejszy prąd między-szczytowy, ale nie wiem jak zachowa się pracując z duża składową stałą?
-regulacja napięcia, chciałbym aby był on sterowany z uC, i o ile z reg. prądu nie ma problemu, (podanie odp. napięcia na pin CTRL1) to gorzej z reg. napięcia, myślałem aby zastosować wzmacniacz i wzmocnieniem (a w zasadzie to tłumieniem) regulować poprzez pot. cyfrowy, albo zastosować dac i wzmacniacz odejmujący, tak aby cały czas od nap. wyjściowego odejmował napięcie z dac'a (w zakresie 0-20V) i to podać na pin FB lt3741.
Które rozwiązanie polecicie, a może macie jakieś inne?
Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.